Ekonomiczne opony do aut ciężarowych

9 listopada 2017

Marka Dayton wprowadza dwa nowe produkty do portfolio ekonomicznego segmentu opon ciężarowych. Są to D550S na oś kierowaną oraz D650D na oś napędową do średniej wielkości ciężarówek.

Opony marki Dayton są produkowane w Europie przez Bridgestone. Przechodzą tę samą kontrolę jakości, co wszystkie jej produkty i są promowane jako solidny produkt, za rozsądną cenę z bardzo dobrymi osiągami w różnych warunkach drogowych. – Dwa nowe produkty pozwolą marce Dayton na zwiększenie udziału w ekonomicznym segmencie opon ciężarowych w Europie – tam, gdzie cena jest decydującym czynnikiem wyboru. Dzięki wsparciu firmy Bridgestone, marka Dayton skutecznie buduje pozycję rynkową opartą na niezawodności i osiągach” – mówi Steven De Bock, Director OE & Rep Sales Operations Commercial, Bridgestone Europe.

Nowe opony D550S oraz D650D są przeznaczone dla segmentu lekkich (3,5 do 7 ton) i średnich (7,5 do 16 ton) samochodów ciężarowych, które są często wykorzystywane w transporcie regionalnym. Pojazdy pracujące w tym trybie poruszają się głównie po mieście oraz po drogach lokalnych, spędzając tym samym odpowiednio mniej czasu na autostradach. Dlatego też opony Dayton zostały zaprojektowane z myślą o wyzwaniach transportu regionalnego, takich jak wjeżdżanie na krawężnik, jazda w trybie częstego ruszania, manewrowania oraz pokonywania wielu krótkich tras po zróżnicowanych nawierzchniach.

D550S – opona na oś kierowaną, która łączy w sobie odporność na nietypowe zużycie z dobrym prowadzeniem na suchej oraz mokrej nawierzchni. Ewakuatory kamieni, które są wbudowane w bieżnik pomagają utrzymać karkas opony w dobrym stanie, a tym samym zachować jego parametry konieczne do bieżnikowania.

D650D – opona na oś napędową zapewnia dobrą przyczepność i kontrolę podczas hamowania, a rzeźba bieżnika („tie-bar” – łączniki między klockami w obszarze barku) pomaga uniknąć jego nierównomiernego zużycia.

Obie opony posiadają wąskie stopki, które pozwalają ograniczać ich wagę – przy jednoczesnym braku wpływu na zmniejszenie ich trwałości. Posiadają oznaczenia opon wielosezonowych M+S oraz zimowych 3PMSF (symbol alpejski), dzięki czemu mogą być eksploatowane przez cały rok. Opony Dayton D550S oraz D650D są dostępne w podstawowych rozmiarach 215/75R17.5 oraz 265/70R19.5. Ich asortyment będzie stopniowo rozbudowywany w przyszłym roku.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Kto nie idzie na przód ten… może wypaść z rynku

20 marca 2018

Kto nie zainwestuje w telematykę transportową, prawdopodobnie pozostanie w tyle za konkurencją. To tylko jeden z wniosków konferencji, która odbyła się w Łodzi pod hasłem „Technologie w transporcie. Transport drogowy w nowej gospodarce cyfrowej”. Spotkanie organizowane przez czasopismo „Truck&Business Polska” zgromadziło około 200 osób z branży TSL, głównie przewoźników drogowych.

czytaj więcej »


Niesamowite możliwości dzięki aplikacjom na smartfony

13 marca 2018
Aplikacja na smartfony zamiast kluczka do samochodu, cyfrowa mapa miejsc postojowych zamiast męczącego poszukiwania parkingu i usługi typu car sharing, czyli czasowe korzystanie z samochodu bez konieczności posiadania go na własność: łączność sieciowa ułatwia życie użytkownikom dróg, zwiększając bezpieczeństwo i komfort przy jednoczesnym obniżaniu poziomu stresu na drogach. Według firmy badawczej Gartner do 2020 roku około ćwierć miliarda pojazdów na całym świecie zostanie połączonych z siecią.

czytaj więcej »


Nowe stacje paliw

12 marca 2018

W Polsce przybywa stacji paliw pod brandami koncernów. Poniżej kilka informacji o nowych lokalizacjach placówek spod znaku Moya i UNIMOT.

czytaj więcej »


Zgubiona lub uszkodzona karta kierowcy. Jak kontynuować trasę?

9 marca 2018

Karta kierowcy to jeden z najważniejszych dokumentów dla kierującego pojazdem. To na niej znajdują się informacje o zdarzeniach i wszelkich aktywnościach. Dane, które karta zawiera są podstawą do analizy czasu pracy oraz dowodem podczas kontroli. Jednym słowem: bez niej ani rusz! Jednak co w sytuacji, gdy ulegnie ona zniszczeniu lub po prostu zostanie zgubiona?

czytaj więcej »


Premiera Verizon Connect

8 marca 2018

Verizon Connect to nowa generacja rozwiązań dla przewoźników oraz wszystkich tych, które wykorzystują w swojej działalności pojazdy. Łączy w sobie trzy renomowane firmy oferujące oprogramowanie do zarządzania flotą oraz pracownikami mobilnymi.

czytaj więcej »


Newsletter