Ekonomiczne opony do aut ciężarowych

9 listopada 2017

Marka Dayton wprowadza dwa nowe produkty do portfolio ekonomicznego segmentu opon ciężarowych. Są to D550S na oś kierowaną oraz D650D na oś napędową do średniej wielkości ciężarówek.

Opony marki Dayton są produkowane w Europie przez Bridgestone. Przechodzą tę samą kontrolę jakości, co wszystkie jej produkty i są promowane jako solidny produkt, za rozsądną cenę z bardzo dobrymi osiągami w różnych warunkach drogowych. – Dwa nowe produkty pozwolą marce Dayton na zwiększenie udziału w ekonomicznym segmencie opon ciężarowych w Europie – tam, gdzie cena jest decydującym czynnikiem wyboru. Dzięki wsparciu firmy Bridgestone, marka Dayton skutecznie buduje pozycję rynkową opartą na niezawodności i osiągach” – mówi Steven De Bock, Director OE & Rep Sales Operations Commercial, Bridgestone Europe.

Nowe opony D550S oraz D650D są przeznaczone dla segmentu lekkich (3,5 do 7 ton) i średnich (7,5 do 16 ton) samochodów ciężarowych, które są często wykorzystywane w transporcie regionalnym. Pojazdy pracujące w tym trybie poruszają się głównie po mieście oraz po drogach lokalnych, spędzając tym samym odpowiednio mniej czasu na autostradach. Dlatego też opony Dayton zostały zaprojektowane z myślą o wyzwaniach transportu regionalnego, takich jak wjeżdżanie na krawężnik, jazda w trybie częstego ruszania, manewrowania oraz pokonywania wielu krótkich tras po zróżnicowanych nawierzchniach.

D550S – opona na oś kierowaną, która łączy w sobie odporność na nietypowe zużycie z dobrym prowadzeniem na suchej oraz mokrej nawierzchni. Ewakuatory kamieni, które są wbudowane w bieżnik pomagają utrzymać karkas opony w dobrym stanie, a tym samym zachować jego parametry konieczne do bieżnikowania.

D650D – opona na oś napędową zapewnia dobrą przyczepność i kontrolę podczas hamowania, a rzeźba bieżnika („tie-bar” – łączniki między klockami w obszarze barku) pomaga uniknąć jego nierównomiernego zużycia.

Obie opony posiadają wąskie stopki, które pozwalają ograniczać ich wagę – przy jednoczesnym braku wpływu na zmniejszenie ich trwałości. Posiadają oznaczenia opon wielosezonowych M+S oraz zimowych 3PMSF (symbol alpejski), dzięki czemu mogą być eksploatowane przez cały rok. Opony Dayton D550S oraz D650D są dostępne w podstawowych rozmiarach 215/75R17.5 oraz 265/70R19.5. Ich asortyment będzie stopniowo rozbudowywany w przyszłym roku.

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Dokąd jeżdżą Polscy kierowcy ciężarówek i na co powinni uważać?

24 września 2018

Niemcy i Francja – to do tych krajów najczęściej jeżdżą ciężarówki z Polski. Tak wynika z  najnowszego raportu OCRK. Kolejne miejsca zajmują Belgia oraz Holandia, a dopiero dalej plasuje się Wielka Brytania. To główne kierunki podróży służbowych polskich kierowców. Czy pamiętają o ważnych regulacjach i przepisach obowiązujących za granicą? Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

czytaj więcej »


Nowe usługi monitorowania 

20 września 2018

Volvo Trucks stosuje nowe metody monitorowania i analizowania w czasie rzeczywistym elementów o znaczeniu krytycznym, aby zapobiec możliwym awariom, zanim wpłyną one na działalność klienta. Nowa usługa zarządzania oponami została wprowadzona w Szwecji równolegle z dużym pilotażem testu zaawansowanego monitorowania samochodów ciężarowych w Europie. Dzięki zastosowaniu maszynowego uczenia poprawi się dokładność przewidywania niezaplanowanych postojów i zapobiegania im.

czytaj więcej »


Nowi nadawcy na Kongresie Transportowym

14 września 2018

Pekabex i Pepco to kolejne firmy, które dołączyły do grona nadawców transportu uczestniczących w Kongresie Transportowym. Z ich przedstawicielami będzie można porozmawiać już 18.10. w warszawskim hotelu Airport Novotel.

czytaj więcej »


Sukces to praca zespołowa

12 września 2018

Cyfryzacja jest jedną z sił napędowych szybkich zmian w sektorze mobilności. Tym, co nie zmienia się równie szybko, jest liczba kobiet pracujących w branży. Martyna Abendrot – dyrektor zarządzająca biura PTV Group w Polsce odpowiada za rozwój firmy na rynku polskim i w krajach nadbałtyckich. Mając duże doświadczenie w dziedzinie infrastruktury i inżynierii transportu dołączyła do PTV w sierpniu 2017, jako Country Director Traffic Software. W wywiadzie mówi o różnorodności, przywództwie i tym, co oznacza dla niej sukces. Oto pierwsza część rozmowy.

czytaj więcej »


Grupa Transporeon z TIM Consult

12 września 2018

Grupa Transporeon połączyła się z TIM Consult, międzynarodową firmą consultingową działającą w logistyce. Umożliwi to zaoferowanie platformy dla inteligentnej logistyki transportu, multimodalnych zamówień na przewozy oraz doradztwa biznesowego.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter