Zapraszamy na webinarium o Pakiecie Mobilności

22 października 2020

Zapraszamy na bezpłatne webinarium dotyczące Pakietu Mobilności. Dla wielu przedsiębiorców stanowi on próbę osłabienia pozycji polskich przewoźników na rynku zachodnim, co w konsekwencji może doprowadzić do końca branży transportowej, którą znamy. Obawy branży TSL potęguje chaos informacyjny i liczne nieprecyzyjne interpretacje przepisów. Czy faktycznie musimy obawiać się Pakietu Mobilności? Zarezerwujcie 60 minut – 29. października o godzinie 10.

Pamiętaj, Pakiet mobilności już obowiązuje!

Przypomnijmy ­- Pakiet mobilności oficjalnie obowiązuje od  20 sierpnia br., a kolejne zmiany wejdą w życie prawdopodobnie już początkiem 2022 roku i niestety będą one najbardziej dotkliwe dla polskich przedsiębiorców, gdyż dotyczą delegowania i dostępu do rynku. Jak się okazuje, przyjęte przepisy, których założeniem miała być regulacja transportu drogowego w Unii Europejskiej, generują chaos informacyjny i potęgują uzasadnione obawy branży TSL. Czasu na poznanie i dostosowanie się do nowych zasad jest coraz mniej, dlatego nie zwlekaj i nie pozwól, żeby Pakiet mobilności był dla Ciebie pakietem niejasności. Zapisz się na bezpłatny webinar.

Już 29 października br. o godzinie 10.00 odbędzie się specjalnie przygotowane bezpłatne spotkanie o charakterze szkoleniowym, które w całości zostanie poświęcone zagadnieniom, dotyczącym Pakietu mobilności.  Wydarzenie, organizowane przez Grupę Inelo, adresowane jest do wszystkich przedstawicieli firm transportowych, którzy chcą poznać odpowiedzi na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania o Pakiet mobilności.  Aby wziąć udział, wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo.

Czołowi eksperci branży TSL i gość specjalny

W specjalnie przygotowanej wirtualnej sali konferencyjnej, na uczestników będą czekali czołowi eksperci sektora TSL: Łukasz Włoch – Główny Ekspert Grupy Inelo oraz Mateusz Włoch – Ekspert ds. rozwoju i szkoleń. Całość natomiast poprowadzi Kamil Wolański – Kierownik Działu Ekspertów Grupy Inelo.

Gościem specjalnym spotkania online będzie Maciej Wroński – Prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska, który w imieniu branży opowie o procesie legislacyjnym oraz o szansach i wyzwaniach, a także zagrożeniach płynących z wprowadzenia Pakietu mobilności.

Czego się dowiesz dzięki udziałowi w webinarze?

Grupa Inelo jest członkiem międzynarodowej organizacji CORTE, a nasi przedstawiciele aktywnie doradzają w sprawach transportu przy Komisji Europejskiej, dzięki czemu jesteśmy najlepiej poinformowani w kwestiach zmian prawnych.

W trakcie webinaru nasi eksperci udzielą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, takie jak:

  • Jak rozliczyć regułę dwóch odpoczynków tygodniowych z rzędu, szczególnie jeśli chodzi o rekompensaty?
  • Jak będziemy rozliczać wynagrodzenie kierowców po Pakiecie mobilności, czy coś się zmieni w polskim prawie?
  • Czym jest baza operacyjna, do której należy wracać i czy można mieć ich kilka?
  • Kiedy obowiązkowa stanie się wymiana tachografów i czy będą one również wymagane w transporcie krajowym?

Webinarium

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

DB Schenker wybrał Webfleet Solutions

24 listopada 2020

DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, wybrał Webfleet Solutions, największego europejskiego dostawcę rozwiązań telematycznych należącego do grupy Bridgestone, na swojego preferowanego partnera w zakresie kompleksowego zarządzania flotą i danymi. Celem partnerstwa obu firm jest optymalizacja łańcuchów dostaw poprzez wymianę i wykorzystanie danych oraz zwiększenie przejrzystości przepływu i globalnej wymiany towarów.

czytaj więcej »


Zimowa mobilność ciężarówek

20 listopada 2020

W 2019 roku w, mogłoby wydawać się łagodnej klimatycznie, Hiszpanii jednocześnie na ponad stu drogach[1] obowiązywały ostrzeżenia pogodowe, a wiele z nich było przejezdnych tylko z łańcuchami śnieżnymi. Podobna historia miała miejsce także we Francji, kiedy z powodu trudnych, zimowych warunków na drodze zakazano wyprzedzania pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Polskie warunki klimatyczne bywają również niełatwe.

czytaj więcej »


Ubezpieczenia a pandemia

17 listopada 2020

Mimo kryzysu, wśród podmiotów ubezpieczających przewoźników panują w miarę pozytywne nastroje. Od lat, choć dochodzi do fuzji, liczba graczy jest podobna. Ceny idą nieco w dół, przy czym najważniejszą rolę odgrywa szkodowość i szacowanie ryzyka. Co ciekawe, pojawiają się nawet oferty ochrony koronawirusowej.

czytaj więcej »


IVECO pomaga DPS-om

13 listopada 2020

Takie informacje chętnie zamieszczamy. 12 500 masek ochronnych, 150 paczek rękawic nitrylowych, 250 litrów płynu antybakteryjnego oraz 300 przyłbic trafiło do 5 Domów Pomocy Społecznej. IVECO Poland czynnie wspiera DPS-y w czasie pandemii.

czytaj więcej »


Nagroda dla IVECO

10 listopada 2020

IVECO S‑Way NP 460 w wersji LNG zdobył tytuł „Zrównoważonej Ciężarówki Roku 2021” w kategorii Ciągniki Siodłowe. Tytuł, przyznawany po raz piąty, powstał z inicjatywy branżowego włoskiego magazynu „Vado e Torno”. Zwycięzcy wybierani są przez jury złożone z zawodowych dziennikarzy na podstawie wskaźnika zrównoważonego rozwoju wprowadzonego przez „Vado e Torno”.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter