Integre Trans z PTV

29 sierpnia 2019

Jedna z największych litewskich firm świadcząca usługi transportowe i logistyczne w całej Europie — Integre Trans, w celu optymalizacji i redukcji kosztów transportu, zdecydowała się na rozszerzenie współpracy z PTV Group i zakup kolejnych stanowisk systemu PTV Map&Guide. Program wspiera codzienną pracę planistów transportu i kierowników dostaw w zakresie planowania tras i wyliczania kosztów przejazdów.

Integre Trans to firma transportowo-logistyczna posiadająca flotę ponad 500 nowoczesnych ciężarówek DAF, które każdego dnia wyjeżdżają na drogi całej Europy. Rocznie przedsiębiorstwo organizuje liczbę około 35 000 transportów. Na systemie PTV Map&Guide pracuje od 2017 r., obecnie zdecydowała się na rozszerzenie tej współpracy i zakup dodatkowo 25 stanowisk systemu. Dzięki temu rozwiązaniu może precyzyjnie określić koszty transportu i wyznaczyć optymalną trasę, biorąc pod uwagę wszelkie ograniczenia dla samochodów ciężarowych. Dodatkowo dzięki funkcjonalności Tender+ w łatwy sposób może obliczać składowe koszty transportu i zarządzać przetargami transportowymi.

Przed wdrożeniem systemu PTV Map&Guide firma do planowania tras wykorzystywała powszechne i ogólnodostępne na rynku narzędzia typu Google Maps. Wyliczenia te nie były jednak satysfakcjonujące, gdyż takie mapy przeznaczone są głównie dla samochodów osobowych. Nie uwzględniają licznych ograniczeń dla ciężarówek, opłat drogowych czy też objazdów. Co więcej wyliczenia wykonywane na podstawie standardowych map znacznie różniły się od tych rzeczywiście poniesionych (zwłaszcza w podatkach). Ponadto nie zawsze najkrótsza czy najszybsza trasa pomiędzy punktem A i B będzie tą najlepszą, bo może się to wiązać ze zwiększonymi kosztami, przykładowo gdy trasa przebiegać będzie przez kraje z wysoką opłatą drogową.

Firma przeprowadziła analizę systemów dostępnych na rynku i zdecydowała się na oprogramowanie PTV Map&Guide, które jest dobrze znane w branży i posiada dobre opinie wśród swoich użytkowników.

Wyliczenia, na których możesz polegać

Aby zwiększyć rentowność zamówień i mieć pewność wybranej trasy, Integre Trans zdecydowało się na wdrożenie systemu Map&Guide, a w kolejnych latach zwiększyło liczbę stanowisk tego systemu. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób przy pomocy zaawansowanych kalkulacji firma może poznać faktyczne koszty transportu, porównać różne scenariusze planowania trasy i określić, która jest najbardziej opłacalna i generuje wyższe zyski. Wszystkie kluczowe dane, takie jak opłaty drogowe, całkowite koszty, odległość i czas prowadzenia pojazdu są brane pod uwagę. System uwzględnia również wszelkie ograniczenia dla samochodów ciężarowych (zakazy dostępu, strefy dla mieszkańców, trwałe remonty dróg, a także wysokość, szerokość, długość, nacisk na oś lub ograniczenia masy) i kieruje pojazdy tylko na odpowiednie drogi. Eliminuje tym samym niepotrzebne objazdy i opóźnienia z tym związane.

— Dzięki PTV Map&Guide szybko i dokładnie możemy obliczyć koszty związane z transportem oraz określić opłacalność napływających zamówień. Dzięki możliwości porównania wielu scenariuszy planowania tras możemy określić, która jest najbardziej opłacalna i przede wszystkim mamy pewność, że wybór przez nas dokonany jest trafny — mówi Goran Vareskic, Kierownik Oddziału z Integre Trans GmbH.

Korzyści

Dzięki precyzyjnym wyliczeniom skutecznie zoptymalizowane zostały trasy i obniżone zostały koszty transportu, co przełożyło się na zwiększenie konkurencyjności firmy. Możliwość zaplanowania trasy w kilka sekund i poznania kosztów transportu z uwzględnieniem wielu czynników, nie tylko doprowadziło do poprawy rentowności zamówień, ale również przyczyniło się do zwiększenia satysfakcji klientów, którzy niemal natychmiast mogą otrzymać ofertę. Często dzieje się to np. podczas rozmowy telefonicznej. System wspiera codzienną pracę planistów transportu, oszczędza czas podczas planowania trasy, pozwala uniknąć wielu błędów i przede wszystkim maksymalizuje zyski.

Integre Trans korzysta ponadto z funkcjonalności Tender+ przeznaczonej do kalkulacji kosztów w przetargach transportowych. Program umożliwia obliczanie składowych kosztów transportu, czasów przejazdów i odległości w relacji A do B tak, aby można było szybko stworzyć konkurencyjne i profesjonalne oferty. Niewątpliwą zaletą systemu jest również jego intuicyjność i łatwość przyswojenia jego funkcjonalności przez nowych pracowników.

Plany rozwojowe

Integre Trans dąży do objęcia pozycji lidera wśród firm logistycznych w Europie. Stale inwestuje nie tylko w innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale również nowoczesne środki transportu. Wszystkie samochody ciężarowe wykorzystywane w firmie spełniają wymagania EURO 6, a wiek tych pojazdów nie przekracza 3 lat. Każdy z nich jest wyposażony w najnowsze systemy nawigacji satelitarnej i towarowej.

 

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Nowe naczepy w intermodalnej flocie

20 stycznia 2020

Firma Loconi Intermodal zakupiła 18 naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji na terminale Loconi w Radomsku, Warszawie i Gądkach. Inwestycja ma na celu zwiększenie zasobów przewozowych spółki oraz jej zdolności do przewozu ciężkich ładunków skonteneryzowanych.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Pracownicy szukają nowej pracy

30 grudnia 2019

Bardzo wielu pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Coraz częściej zatrudnieni uważają też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Nie jest to jednak argument przekładający się na chęć pozostania w firmie. Wg prowadzonego obecnie badania Hays Poland tylko 22 proc. pracowników nie rozważa zmiany pracy. Biorą pod uwagę taką ewentualność w ciągu kilku lat, ale i nadchodzących miesięcy. Dla pracodawców to wyzwanie znalezienia zastępstwa – stworzenia ciekawej oferty i odpowiedniego zaprezentowania.

czytaj więcej »


WeSoŁyCh ŚwIąT i SzCzĘśLiWeGo NoWeGo RoKu

23 grudnia 2019

Tradycyjnie jak co roku o tej porze, w tradycyjnie nieco nietypowej formie słownej pozwalamy sobie złożyć życzenia na święta i kolejny rok.

Mamy nadzieję, że tak jak święta i Sylwestra spędzą Państwo w rodzinnym spokoju, radości połączonych z odrobiną szaleństwa, tak po Nowym Roku nie zapomnicie o innej, dość dużej i mocno wyspecjalizowanej rodzinie – truckowej. Obiecujemy, będziemy zapraszać, zarówno do obecności, lektury jak i aktywności. Pierwsze szczegóły już w drugim tygodniu stycznia.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter