Integre Trans z PTV

29 sierpnia 2019

Jedna z największych litewskich firm świadcząca usługi transportowe i logistyczne w całej Europie — Integre Trans, w celu optymalizacji i redukcji kosztów transportu, zdecydowała się na rozszerzenie współpracy z PTV Group i zakup kolejnych stanowisk systemu PTV Map&Guide. Program wspiera codzienną pracę planistów transportu i kierowników dostaw w zakresie planowania tras i wyliczania kosztów przejazdów.

Integre Trans to firma transportowo-logistyczna posiadająca flotę ponad 500 nowoczesnych ciężarówek DAF, które każdego dnia wyjeżdżają na drogi całej Europy. Rocznie przedsiębiorstwo organizuje liczbę około 35 000 transportów. Na systemie PTV Map&Guide pracuje od 2017 r., obecnie zdecydowała się na rozszerzenie tej współpracy i zakup dodatkowo 25 stanowisk systemu. Dzięki temu rozwiązaniu może precyzyjnie określić koszty transportu i wyznaczyć optymalną trasę, biorąc pod uwagę wszelkie ograniczenia dla samochodów ciężarowych. Dodatkowo dzięki funkcjonalności Tender+ w łatwy sposób może obliczać składowe koszty transportu i zarządzać przetargami transportowymi.

Przed wdrożeniem systemu PTV Map&Guide firma do planowania tras wykorzystywała powszechne i ogólnodostępne na rynku narzędzia typu Google Maps. Wyliczenia te nie były jednak satysfakcjonujące, gdyż takie mapy przeznaczone są głównie dla samochodów osobowych. Nie uwzględniają licznych ograniczeń dla ciężarówek, opłat drogowych czy też objazdów. Co więcej wyliczenia wykonywane na podstawie standardowych map znacznie różniły się od tych rzeczywiście poniesionych (zwłaszcza w podatkach). Ponadto nie zawsze najkrótsza czy najszybsza trasa pomiędzy punktem A i B będzie tą najlepszą, bo może się to wiązać ze zwiększonymi kosztami, przykładowo gdy trasa przebiegać będzie przez kraje z wysoką opłatą drogową.

Firma przeprowadziła analizę systemów dostępnych na rynku i zdecydowała się na oprogramowanie PTV Map&Guide, które jest dobrze znane w branży i posiada dobre opinie wśród swoich użytkowników.

Wyliczenia, na których możesz polegać

Aby zwiększyć rentowność zamówień i mieć pewność wybranej trasy, Integre Trans zdecydowało się na wdrożenie systemu Map&Guide, a w kolejnych latach zwiększyło liczbę stanowisk tego systemu. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób przy pomocy zaawansowanych kalkulacji firma może poznać faktyczne koszty transportu, porównać różne scenariusze planowania trasy i określić, która jest najbardziej opłacalna i generuje wyższe zyski. Wszystkie kluczowe dane, takie jak opłaty drogowe, całkowite koszty, odległość i czas prowadzenia pojazdu są brane pod uwagę. System uwzględnia również wszelkie ograniczenia dla samochodów ciężarowych (zakazy dostępu, strefy dla mieszkańców, trwałe remonty dróg, a także wysokość, szerokość, długość, nacisk na oś lub ograniczenia masy) i kieruje pojazdy tylko na odpowiednie drogi. Eliminuje tym samym niepotrzebne objazdy i opóźnienia z tym związane.

— Dzięki PTV Map&Guide szybko i dokładnie możemy obliczyć koszty związane z transportem oraz określić opłacalność napływających zamówień. Dzięki możliwości porównania wielu scenariuszy planowania tras możemy określić, która jest najbardziej opłacalna i przede wszystkim mamy pewność, że wybór przez nas dokonany jest trafny — mówi Goran Vareskic, Kierownik Oddziału z Integre Trans GmbH.

Korzyści

Dzięki precyzyjnym wyliczeniom skutecznie zoptymalizowane zostały trasy i obniżone zostały koszty transportu, co przełożyło się na zwiększenie konkurencyjności firmy. Możliwość zaplanowania trasy w kilka sekund i poznania kosztów transportu z uwzględnieniem wielu czynników, nie tylko doprowadziło do poprawy rentowności zamówień, ale również przyczyniło się do zwiększenia satysfakcji klientów, którzy niemal natychmiast mogą otrzymać ofertę. Często dzieje się to np. podczas rozmowy telefonicznej. System wspiera codzienną pracę planistów transportu, oszczędza czas podczas planowania trasy, pozwala uniknąć wielu błędów i przede wszystkim maksymalizuje zyski.

Integre Trans korzysta ponadto z funkcjonalności Tender+ przeznaczonej do kalkulacji kosztów w przetargach transportowych. Program umożliwia obliczanie składowych kosztów transportu, czasów przejazdów i odległości w relacji A do B tak, aby można było szybko stworzyć konkurencyjne i profesjonalne oferty. Niewątpliwą zaletą systemu jest również jego intuicyjność i łatwość przyswojenia jego funkcjonalności przez nowych pracowników.

Plany rozwojowe

Integre Trans dąży do objęcia pozycji lidera wśród firm logistycznych w Europie. Stale inwestuje nie tylko w innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale również nowoczesne środki transportu. Wszystkie samochody ciężarowe wykorzystywane w firmie spełniają wymagania EURO 6, a wiek tych pojazdów nie przekracza 3 lat. Każdy z nich jest wyposażony w najnowsze systemy nawigacji satelitarnej i towarowej.

 

Ostatnie newsy Truck&Business więcej newsów »

Jak nauczyć ciężarówki, by same płaciły

17 września 2019

Daimler Trucks systematycznie rozwija cyfryzację swoich samochodów ciężarowych. Jednym z obszarów rozwoju jest umożliwienie samodzielnej komunikacji z innymi urządzeniami oraz przeprowadzania prawnie wiążących transakcji, np. płatności. Eksperci Daimler Trucks, realizując projekt pilotażowy opracowali nowy cyfrowy identyfikator samochodu ciężarowego, Truck-ID, oraz powiązany z nim portfel ‒ Truck Wallet. W ramach pierwszego zastosowania systemu projektanci wraz z partnerami projektu z powodzeniem dokonali automatycznej płatności przy elektrycznym terminalu ładującym.

czytaj więcej »


Actrosy w Epo-Trans Logistic

13 września 2019

Nowe Actrosy trafiły do Epo-Trans Logistic – znanej, prężnie działającej od 1987 roku firmy transportowej na Śląsku. Pierwsza dwa już trafiły do właścicieli

czytaj więcej »


TOP 10 – Najniebezpieczniejsze strefy ekologiczne w Europie

12 września 2019

Portal stref ekologicznych Green-Zones ustalił, w których europejskich strefach ekologicznych latem 2019 osiągnięto najwyższe wartości ozonu, trującego, powodującego prawdopodobnie raka, gazu

czytaj więcej »


TIP otworzył nowy warsztat w Szczecinie

6 września 2019

TIP Trailer Services (TIP) ogłosiło zakup warsztatu Top Truck Centrum w Szczecinie. Warsztat znajduje się przy ul. Pomorskiej 142.

czytaj więcej »


Zapraszamy na Kongres Transportowy

6 września 2019

3, 2, 1… Nie, nie będzie strzału startera, biegniemy już od kilku dni. Biegniemy z informacjami o Kongresie Transportowym, to już 22. października w Warszawie. Na przedsmak: case study, kodeks zachowań nadawca-spedytor-przewoźnik, transport na ostro spotkania handlowe z nadawcami. Mamy tego więcej!

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter