VIII edycja konferencji LOGISTYKA INWESTYCJE PRZYSZŁOŚĆ

Data: 27 marca 2019 | Miejsce: Hotel Silvia Gold, Gliwice
VIII edycja konferencji LOGISTYKA INWESTYCJE PRZYSZŁOŚĆ
Szanowni Państwo,
W 2018 roku wraz z partnerami cyklu ogólnopolskich spotkań, z cyklu Future 2 to 5, podjęliśmy próbę zidentyfikowania kluczowych wyzwań, jakie czekają sektor logistyki i produkcji w perspektywie nadchodzących lat.
Zmiana zachowań konsumenckich, wzrost znaczenia handlu na linii Europa – Azja, ewolucja technologii, wzrost sektora e-commerce, robotyzacja magazynów, elektromobilności w transporcie, czy w końcu wykorzystanie dronów i wirtualnej rzeczywistości – to nie futuryzmy, to dziejąca się na naszych oczach ewolucja, przed jaką stoi nie tylko branża.
Zmiany te wymuszają nie tylko potrzebę rewizji linii produkcyjnej i łańcuch dostaw ale w równym stopniu kompetencji zatrudnionych i zatrudnianych pracowników.
Z badań opracowanych przez PwC wynika, że blisko 60% zarządzający uważa, że wciąż dużym wyzwaniem jest pozyskanie do współpracy osób z kompetencjami w obszarze technologii cyfrowej / digital. Zmiany technologiczne wymuszają ponadto reorganizację pracy oraz nowy sposób zarządzania kadrami. Coraz większego znaczenia też nabierają tzw. kompetencje przyszłości, m.in.: umiejetność szybkiego uczenia się, otwartości na zmiany, czy krytyczne myślenie. Przyszłość wymagać od nas będzie stworzenia nowego wizerunku pomiędzy technologiami a predyspozycjami pracownika, wizerunku, który zmieni zarówno sposób pracy jak i sposób prowadzonej działalności.
Jak się na te zmiany przygotować? Jakie inwestycje należy zaplanować, by zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną oraz zyski?
Konieczne jest zrozumienie zmian, jakie zachodzą na rynku i dostosowanie się do nich zarówno produktowe jak i kadrowe. Ważne jest także wnikliwe obserwowanie, badanie i anali-zowanie potrzeb klientów i ogólnych zachowań konsumenckich, one bowiem są głównym motorem zachodzących zmian. Testowanie nowych modeli biznesowych i nowych technologii to już konieczność. Inwestowanie w narzędzia do analiz i przewidywania trendów to już nie tylko podstawowe narzędzie globalnych graczy ale także źródło wiedzy dla wszystkich świadomych uczestników rynku.
Dynamiczny rozwój handlu online, kwestie związane z ochroną klimatu, gospodarką obiegu zamkniętego, niskoemisyjny, elektryczny transport … to zmiany, jakie zachodzą w świadomości odbiorców i wymuszają i wymuszać będą przyszłościowe zmiany w logistyce i przemyśle.
Rządowy Program Elektromobilności w Polsce to odpowiedź na zrozumienie nieuchronnych zmian, jakie zachodzą na rynku. Nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że czeka nas przełom również na wszystkich gałęziach transportu.
Rosnąca produkcja samochodów elektrycznych zmieni łańcuch dostaw, co będzie miało wpływ jednocześnie na producentów podzespołów, jak i spadek produkcji samochodów spalinowych, a co za tym idzie redukcji zatrudnienia w sektorze, konieczność rozbudowania infrastruktury ładowania, a w końcu konieczne zmiany w opodatkowaniu paliw i energii elektrycznej. Rozwój elektromobilności oznacza duże wyzwania stojące przed tradycyjnym sektorem motoryzacyjnym, ale także szansa na rozwój nowych branż i nowych technologii.
Nieprzypadkowo tegoroczną edycję Future 2to5 rozpoczynamy od Gliwic. W końcu to Śląsk jest nie tylko hubem logistycznym al także zagłębiem przemysłu motoryzacyjnego.
Jaki wpływ na branżę, region i miasto będzie miała rewolucja technologiczna, której jesteśmy świadkami? Podejmiemy próby ich zdefiniowania, określimy szanse ich wdrożenia oraz ocenimy ryzyko. Szczególnie przyjrzymy się zastosowaniu maszyn w magazynowaniu i w produkcji: robotom, dronom, botom i autonomicznym i elektrycznym pojazdom, mającym wpływ na automatyzację i digitalizację procesów. Spróbujemy stworzyć także obraz rynku pracy najbliższej przyszłości, w którym wielokulturowość, różnorodność i technologie będą go wyznaczać.
Już 27 marca zapraszamy na VIII edycję konferencji LOGISTYKA INWESTYCJE PRZYSZŁOŚĆ, w formule dyskusji o przyszłości branży w perspektywie 2 do 5 lat.

TRANSPORTEX 2019 | Targi Transportu i Spedycji

Data: 16 kwietnia 2019 | Miejsce: Expo Silesia, Sosnowiec
TRANSPORTEX 2019 | Targi Transportu i Spedycji
Targi TRANSPORTEX utrzymane w formule B2B dają możliwość spotkania w jednym miejscu właścicieli firm transportowych, przewoźników, spedytorów oraz menedżerów transportu drogowego z firm logistycznych, produkcyjnych i dystrybucyjnych
Wzorem lat ubiegłych podczas wydarzenia odbywać się będą specjalistyczne konferencje, seminaria, pokazy oraz warsztaty.

IX Warszawskie Dni Logistyki

Data: 09 maja 2019 | Miejsce: Warszawa
IX Warszawskie Dni Logistyki
Koło Naukowe Logistyki oraz Katedra Logistyki Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego mają zaszczyt zaprosić na IX edycję Warszawskich Dni Logistyki (Edukacja – Nauka – Biznes) w dniach 9-10 maja 2019 rokuna terenie kampusu SGGW w Warszawie. Temat przewodni konferencji to: „Ekologistyka w rozwoju społeczno-gospodarczym”.
IX Warszawskie Dni Logistyki mają na celu zaprezentowanie dorobku naukowego ekspertów z zakresu logistyki, doświadczeń praktycznych przedstawicieli biznesu oraz wymianę poglądów dotyczących ekologicznych rozwiązań logistycznych. Jest to wydarzenie, które łączy edukację, naukę oraz biznes. Pozwala na konfrontację biznesowego i naukowego punktu widzenia na rzeczywiste wyzwania, przed którymi stają przedsiębiorstwa. Młodym uczestnikom konferencji umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności popartych rzetelną wiedzą teoretyczną. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. konkurs referatów, prelekcje naukowców oraz przedstawicieli biznesu, ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty, a także imprezę integracyjną.
Poprzednie edycje Warszawskich Dni Logistyki zgromadziły liczne grono studentów, przedstawicieli czołowych firm logistycznych, działających na polskim rynku oraz naukowców. Zadowoleni uczestnicy są dla nas potwierdzeniem osiągniętego sukcesu, dlatego pełni energii przygotowujemy kolejna edycję!
Zapraszamy do udziału w konferencji i dyskusji oraz wymianie poglądów na temat ekologicznych uwarunkowań współczesnej gospodarki, prowadzenia działalności gospodarczej w harmonii ze środowiskiem naturalnym, roli logistyki zwrotnej oraz innowacyjnych rozwiązań ekologicznych wpisujących się w zasady zrównoważonego rozwoju.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://wdl.sggw.pl
oraz na Facebooku https://www.facebook.com/events/342837983223756/.

I Międzynarodowe Forum Czystości Technicznej & EXPO

Data: 15 maja 2019 | Miejsce: Bielsko-Biała
I Międzynarodowe Forum Czystości Technicznej & EXPO
Międzynarodowe Forum Czystości Technicznej & EXPO jest organizowane po raz pierwszy w Polsce w dniach 15-16.05.2019 r. w Bielsku-Białej

Czystość techniczna komponentów zgodnie z wymaganiami norm VDA 19 i ISO 16232 to obecnie jeden z najważniejszych tematów w firmach produkujących części dla branży samochodowej i lotniczej. Wprowadzenie jej i utrzymanie w procesie produkcyjnym stanowi nie lada wyzwanie. Jak to zrobić?
Zapisz się już dziś i skorzystaj z możliwości jakie daje spotkanie podczas
I Międzynarodowego Forum Czystości Technicznej & EXPO PARTS4CLEANING, które odbędzie się w dniach
15 -16.05.2019 r. w Bielsku-Białej, w Hotelu „Dębowiec”, al. Armii Krajowej 220.
Rejestracja na stronie: www.technical-cleanliness-forum.com

Truck Forum 2019

Data: 30 maja 2019 | Miejsce: Hotel Airport Novotel, Warszawa

To będzie jedno z największych wydarzeń branżowych w roku. Zapraszamy na największe spotkanie handlowe w branży transportowej, które odbędzie się 30. maja w Warszawie w Hotelu Airport Novotel. W Truck Forum 2019 weźmie udział kilkanaście firm, które zaprezentują swoje zapotrzebowanie na usługi transportowe i logistyczne. Zdobyte informacje będzie można wykorzystać podczas Sesji Handlowej – rozmów menedżerów transportu z nadawcami transportu.

Oprócz prezentacji zapotrzebowania zakupowego będzie wiele innych atrakcji.

 • Prelekcje dotyczące zatrudniania kierowców – zarówno tych z Polski jak i z Nepalu, Indii, Kazachstanu. Zatrudniać ich można samodzielnie, można też skorzystać z oferty pośredników. Co jest bardziej korzystne i jak przeprowadzić działania? Mamy eksperta, który odpowie na te pytanie.
 • Zmiana modelu współpracy między nadawcą a przewoźnikiem, spedytorem – debata. W debacie wezmą udział przedstawiciele przewoźników, nadawców oraz spedytorów. Porozmawiamy o tym, czy w dobie obecnych zmian na rynku transportowym nadawcy powinni być elastyczni na problemy transportowców.
 • Opinie prawne w ważnych sprawach. Przedstawiciele kancelarii prawnych będą pełnić dyżury, czekając na rozmowy z przewoźnikami. Zachęcamy do zabrania stosownej dokumentacji.
 • Jak rekrutować pracowników – specjalne szkolenie dla branży TSL. Specjalne szkolenie, które pomoże menedżerom i właścicielom firm z branży TSL rekrutować w sposób efektywny, radząc sobie z problemami braków na runku pracy. Zajęcia poprowadzą przedstawicielki firmy Hays Poland.
 • Rozmowy z ekspertami branży TSL na stoiskach partnerów konferencji.
 • Lunch i pozytywna atmosfera.

PROGRAM

Prezentacje zapotrzebowania zakupowego nadawców transportu (lista już wkrótce)

Sesja Handlowa

Zmiana modelu współpracy między nadawcą a przewoźnikiem, spedytorem. Debata: nadawcy vs przewoźnicy vs spedytorzy

 • Jakie elementy najbardziej szwankują we współpracy na linii nadawca-przewoźnik/spedytor (do wszystkich)
 • Czy nadawcy transportu są gotowi na bardziej elastyczną współpracę z firmami transportowymi?
 • Co mogą zrobić firmy transportowe, by poprawić jakość wykonywanych usług?

Wymagania prawne dla zatrudnienia pracownika, kierowcy z Nepalu, Indii i innych krajów azjatyckich 

Pracodawca vs menedżer transportu. Wzajemne oczekiwania a rzeczywistość. Hays Poland. 

 • Najczęstsze wymagania menedżerów w branży TSL
 • Najczęstsze wymagania pracodawców w branży TSL
 • Pieniądze to nie wszystko?
 • Co pracodawca musi robić, by menedżer nie zmienił chlebodawcy?
 • Co menedżer musi zrobić, by pracodawca nie zaczął szukać innego menedżera?

Brak kierowców zawodowych to mit? Zaspokojenie potrzeb przewoźników jest na wyciągnięcie ręki

 • Co może zmienić w sobie przewoźnik, by Polacy chętnie przysyłali CV
 • Dlaczego zatrudnianie kierowców z Ukrainy i Białorusi może być coraz mniej opłacalne?
 • Kazachstan, Indie, Nepal, czyli gdzie szukać pracowników
 • Ja nie mówić w twoim język, czyli jak znaleźć pracownika z zagranicy

Dedykowane szkolenie dla branży TSL. Rekrutacja – jak to przeżyć? Polityka zatrudniania pracowników w dobie braku kandydatów

 • Podstawy efektywnej rekrutacji
 • Weryfikacja kompetencji i postaw kandydatów
 • Kim jest dobrze dopasowany kandydat?
 • Co zrobić, by być dobrze dopasowanym pracodawcą?

First Minute (obowiązuje do 15.04)

499 PLN + VAT

Bliższe informacje:

Adrianna Adamska

+48 515 160 505

adrianna.adamska@eurologistics.pl

Tomasz Czarnecki

+48 515 160 507

tomasz.czarnecki@truck-business.pl

MODERNLOG Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu 2019

Data: 04 czerwca 2019 | Miejsce: Poznań, MTP
MODERNLOG Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu 2019
Modernlog dla entuzjastów logistyki 4.0
Logistyka 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Logistyka 4.0 to hasło przewodnie targów Modernlog. Firm patrzących w przyszłość nie może tu zabraknąć.
Logistyka 4.0 powstała w oparciu o koncepcję Przemysłu 4.0, która narodziła się w 2011 roku na targach IAA w Hanowerze. W ten sposób znaleźliśmy się w samym sercu rewolucji przemysłowej.
-To dowód na to, że dzięki spotkaniom targowym kreowane są nie tylko nowe tendencje w technologiach, ale tworzone są pojęcia wpisujące się w historię przemysłu. Targi Modernlog organizowane w tym samym czasie co ITM Polska są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku a jednocześnie miejscem, gdzie rozwój branży logistycznej w przemyśle będzie na „wyciągnięcie ręki”. To tutaj znajdzie się oferta dla wszystkich zainteresowanych logistyką 4.0. – mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.
Czas automatyzacji
Dzisiaj logistyka nie ogranicza się tylko do transportu towarów z miejsca A do miejsca B. Liczą się nowoczesne, autonomiczne urządzenia transportowe oraz inteligentne systemy pozwalające na automatyzację i cyfryzację magazynów, digitalizację poszczególnych procesów i optymalizację przepływu materiałów. Celem jest zwiększenie efektywności łańcucha dostaw i zarazem zmniejszenie kosztów i czasu obsługi zamówień. Digitalizacja staje się naturalną strategią rozwoju firm, które chcą przetrwać w erze rosnącej konkurencji.
Dzięki zaawansowanym technologiom złożone algorytmy błyskawicznie „uczą się“ nowych sposobów rozwiązywania problemów. – W logistykę 4.0 zdecydowanie wpisuje się coraz bardziej obecna w naszym życiu automatyzacja. Znaczna część procesów manualnych została już zastąpiona przez maszyny a następne zmiany przed nami. Firmy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych oprogramowań, które usprawniają te procesy. Warto jednak podkreślić, że inteligentne i cyfrowo połączone systemy mają również umożliwić komunikację między ludźmi, maszynami, sprzętem, rozwiązaniami logistycznymi i produktami. O takie rozwiązania będzie można zapytać bezpośrednio wystawców Modernlog – dodaje Mateusz Nowakowski.
Dzięki Logistyce zintegrowanej we wczesnym etapie łańcucha dostaw, osiąga się optymalizację produkcji just-in-time. Z drugiej strony przewoźnicy mają jeszcze lepszą podstawę planowania, lepsze wykorzystanie swoich flot oraz krótsze czasy oczekiwania w punktach ładowania.
Logistyka – filarem gospodarki
Logistyka stoi przed ogromnym wyzwaniem złożoności zadań, stając się jednym z najważniejszych elementów współczesnej gospodarki. Świat zmienia się bardzo szybko, to co jest efektywne dzisiaj, jutro może już nie zdać egzaminu. Logistyka nie tylko musi nadążać za współczesnymi zmianami, ale wręcz je wyprzedzać i kreować nowe trendy, spełniając oczekiwania swoich klientów.
Klient wymaga terminowości, rzetelności i bezpieczeństwa transakcji. Dlatego w świecie logistyki 4.0 znaczenia nabierają takie pojęcia jak: Big Data i Business Intelligence czy cloud computing. Optymalizacja procesów logistycznych wymusza na firmach wdrożenia innowacyjnych systemów gromadzenia i przetwarzania danych, coraz częściej w przestrzeni on-line.
Nowoczesne narzędzia są też wsparciem pracowników, zapewniając dostęp do praktycznie każdej przydatnej informacji, w dowolnym czasie i miejscu. Coraz większego znaczenia nabierają także aplikacje internetowe. Firmy wykorzystujące takie rozwiązania mogą obniżać koszty, zyskując istotną przewagę nad konkurencją. Dzięki nowym technologiom rozwija się handel internetowy (e-commerce), który według wszelkich prognoz będzie nabierał jeszcze większego tempa.
Magazyn szyjący na miarę
Inwestowanie w magazyn wpisujący się w koncepcję 4.0 to dziś konieczność. Taki nowoczesny obiekt musi być zautomatyzowany, reagujący w czasie rzeczywistym na różne bieżące problemy: zmiany w zamówieniach, dostępność zasobów magazynowych oraz produkcyjnych. Digitalizacja poszczególnych procesów wpływa na usprawnienie samoorganizacji procesów logistycznych w magazynie, czy zakładzie produkcyjnym ograniczając często błędy wynikające z tzw. czynnika ludzkiego. Pozwala również dokładniej realizować coraz bardziej zindywidualizowane zamówienia, wręcz „szyć je na miarę”. Wszystkie działania podejmowane w logistyce zmierzają do obniżenia kosztów związanych z transportem i magazynowaniem produktów.
Cztery czwórki Modernlog
– Symboliczna czwórka wpisana jest w najbliższą edycję Modernlog. Chodzi nie tylko o hasło logistyka 4.0. Targi rozpoczną się 4 czerwca, potrwają cztery dni a ekspozycja podzielona zostanie na cztery salony: Magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, e-commerce i omnichannel, budownictwo magazynowo-produkcyjne. Zapraszamy 4-7 czerwca do Poznania!- zachęca dyrektor targów Mateusz Nowakowski.
Targi Modernlog odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynardowych Targów Poznańskich.
Więcej na: www.modernlog.pl

Eurologistics Newsletter