Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo

Data: 30 sierpnia 2017 | Miejsce: Warszawa
Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo
Jakie są sposoby wdrażania priorytetów dla transportu publicznego, jakie są wady i zalety priorytetów lokalnych oraz centralnych? Dlaczego wraz z priorytetami należy wdrożyć także obszarowy system sterowania ruchem, a także jakie efekty dzięki nim można osiągnąć?
Na powyższe i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas wyjątkowego wydarzenia,
które odbędzie się już 30 sierpnia w Warszawie:
„Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo”
Wstęp wolny, wymagana rejestracja->>
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:
• Główny Inspektorat Transportu Drogowego
• Marszałek Województwa Małopolskiego
• Marszałek Województwa Pomorskiego
• Marszałek Województwa Lubuskiego
• Marszałek Województwa Mazowieckiego
• Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie
• Związek Powiatów Polskich
Wykłady poprowadzą m.in.:

– Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
„Systemowe rozwiązania nowoczesnego transportu publicznego w regionie Lubuskim”
– Jerzy Lejk – Prezes zarządu, Metro Warszawskie
„Nowe technologie i bezpieczeństwo w metrze warszawskim”
– Łukasz Puchalski – Dyrektor ZDM i Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
„Rower jako element systemu transportowego miasta”
– Grzegorz Malec – Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie
„Transport przyjazny dla środowiska. Lublin jako przykład zwiększającej się popularności transportu publicznego”
– Mirosław Czerliński – Inżynier Systemowy ITS, Sprint S.A.
„Efekty wdrożenia priorytetów dla transportu publicznego”
– Marcin Maksymiuk – Prawnik, specjalista w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze Związku Powiatów Polskich, Redaktor internetowego Dziennika Warto Wiedzieć
„Ustawa o elektromobilności – analiza i skutki”
– Hubert Jednorowski – Dyrektor Biura Nadzoru Inspekcyjnego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego
„Bezpieczeństwo w transporcie publicznym”
Podczas wydarzenia zostaną wręczone statuetki w konkursie „ASY TRANSPORTU PUBLICZNEGO”
Do udziału zapraszamy:
– przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego
– operatorów publicznego transportu zbiorowego
– przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych
– przedstawicieli ministerstw i urzędów centralnych.
Każdy z uczestników otrzyma: materiały konferencyjne, dostęp do prezentacji oraz imienny
certyfikat poświadczający uczestnictwo w konferencji.
Czas trwania: 09.00 -15.00
Liczba miejsc jest ograniczona, więc zachęcamy do rejestracji już teraz.
Kontakt z organizatorem:
Karolina Gromadzka
mobile: + 48 535 304 214
e-mail: karolina.gromadzka@pirbinstytut.pl

IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka

Data: 04 września 2017 | Miejsce: Jachranka, Centrum Kongresowym „Warszawianka”
IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka
W dniach 4 – 7 września 2017 roku w Jachrance w Centrum Kongresowym „Warszawianka” odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka.
To już IX edycja tego wydarzenia organizowanego przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Każda edycja Konferencji gromadzi liczne autorytety świata nauki oraz przedstawicieli wielu znaczących firm funkcjonujących na rynku logistyki zarówno polskim, jak i zagranicznym. Konferencja z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem będąc okazją do integracji środowiska nauki i biznesu, a tym samym wymiany wiedzy i doświadczeń stanowiących inspiracje do dalszych badań. Tegoroczna Konferencja organizowana jest pod hasłem: Inżynieria logistyki a bezpieczeństwo i niezawodność realizacji procesów w systemach transportowych.
Celem Konferencji jest prezentacja osiągnięć naukowych oraz wymiana doświadczeń teoretyków i praktyków w szerokim zakresie problemów badawczych dotyczących funkcjonowania, organizacji i eksploatacji systemów transportowych i logistycznych.
Organizowana Konferencja naukowa jest więc okazją do:
– upowszechniania badań naukowych i technicznych o szczególnym znaczeniu dla sektora transportu i logistyki na poziomie krajowym i międzynarodowym,
– prezentacji praktycznych zastosowań metod zarządzania, optymalizacji, symulacji i innowacyjnych rozwiązań w kształtowaniu i projektowaniu systemów transportowych i logistycznych,
– prezentacji metod i narzędzi w zakresie monitorowania, utrzymania i eksploatacji środków transportu oraz efektywność i bezpieczeństwo systemów transportowych,
– nawiązania współpracy przez specjalistów różnych dziedzin,
– promocji przedsiębiorstw i budowania wizerunku organizacji,
– zapoznania się z wynikami konkurencyjnych badań,
– dyskusji problematyki i nowych trendów w logistyce i transporcie.
Patronat nad Konferencją objął JM Rektor Politechniki Warszawskiej – prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Komitet Transportu PAN.
Szczegółowe informacje na temat Konferencji można znaleźć na stronie WWW.LSTP.PL.

Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2017

Data: 29 września 2017 | Miejsce: G2A Arena Rzeszów - Jasionka
Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2017
Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2017.
Największa impreza branży TSL i motoryzacyjnej
29 i 30 września 2017 roku w G2A Arena Rzeszów – Jasionka zagości najważniejsze wydarzenie branży transportowej, spedycyjnej, logistycznej i motoryzacyjnej na Podkarpaciu – Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2017.
Towarzyszyć im będą dedykowane przedsiębiorcom i specjalistom targi oraz liczne samochodowe premiery oraz widowiskowe Moto Show dla wszystkich fanów motoryzacji. Więcej informacji na www. tslaexpo.pl.
Tak prestiżowej imprezy dedykowanej firmom, działającym w obszarach motoryzacji, transportu, spedycji, logistyki i auto-floty na Podkarpaciu jeszcze nie było. Tymczasem leżący na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków handlowych region jest kluczowym partnerem w organizacji transportu i stwarza znakomite warunki dla rozwoju firm związanych z branżą TSL. Województwo podkarpackie z autostradą A4, a wkrótce także drogą ekspresową S19, to wrota do handlu z najbliższymi sąsiadami Polski – Ukrainą i Słowacją, ale nie tylko. Za sprawą Portu Lotniczego w Jasionce i terminalu cargo – z Podkarpacia można wysyłać towar na cały świat.
To siła regionu, która rośnie wraz z branżą lotniczą oraz automotive. Ta ostatnia rozwinęła się już tak mocno, że Podkarpacie, za Śląskiem i Wielkopolską ma największy udział w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Działające w tym segmencie firmy produkcyjne, nie licząc usługowych, zatrudniają w województwie około 13 tysięcy ludzi, a obroty branży sięgają 8 mld złotych. Produkty wytwarzane przez przemysł motoryzacyjny należą do najczęściej eksportowanych z Podkarpacia. Najważniejszym partnerem handlowym są Niemcy, w dalszej kolejności – Czechy, Belgia, Węgry, Wielka Brytania i inne kraje. Sprawna logistyka ma kluczowe znaczenie także dla tego biznesu. Z tego powodu Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów 2017 budzą zainteresowanie tak wielu firm – od czołowych spedytorów, przez dostawców systemów transportowych, specjalistycznego sprzętu i powierzchni magazynowych, po sprzedawców dedykowanych logistyce rozwiązań IT i samochodów. Wszyscy spotkają się 29 i 30 września w największym w regionie centrum wystawienniczo-kongresowym – G2A Arena w Jasionce, gdzie wraz z targami odbędzie się Kongres TSL i pokazy Moto Show.
Biznesowe korzyści
Kongres i Targi TSLA Expo Rzeszów jest pierwszym wydarzeniem, które umożliwi spotkanie w jednym miejscu i nawiązanie współpracy biznesom, zajmującym się transportem, spedycją i logistyką, systemami transportowymi, auto-flotą i jej serwisem oraz systemami IT. To okazja do zaprezentowania oferty firm przewozowych, portów i lotnisk, także przedstawienia wiążących się z tym usług wynajmu, budowy i ochrony magazynów, pakowania i składowania, wynajmu pojazdów, serwisu narzędzi maszyn i części.
Powiązania TSL z innymi branżami na tym się nie kończą. Nowoczesna logistyka nie istnieje bez zaawansowanych rozwiązań IT – programy komputerowe umożliwiają sterowanie transportem, dystrybucją i magazynowaniem, ułatwiają nawigację i zabezpieczenie pojazdów oraz towaru, usprawniają organizację pracy i rozliczanie transakcji finansowych, kupna paliwa oraz winiet drogowych. Ponadto, przewożenie towaru wymaga znajomości nie tylko polskich, ale i międzynarodowych przepisów oraz prawa poszczególnych krajów, dlatego na wrześniowych tragach w G2A Arena nie zabraknie specjalistów z sektora prawnego i finansowego, oferujących usługi doradcze, ubezpieczeniowe oraz bankowe.
Ważną częścią wydarzenia będzie blok tematyczny: Auto-Flota. Trudno wyobrazić sobie transport bez samochodów. Ich prezentacja z pewnością zapowiada się jako najbardziej widowiskowy element TSLA Expo Rzeszów. Zadbają o to importerzy i dealerzy samochodów osobowych, terenowych, dostawczych i ciężarowych.
Program TSLA Expo Rzeszów 2017
Pierwszy dzień imprezy, piątek 29 września, skoncentruje się na wydarzeniach dedykowanych przede wszystkim branży TSL i motoryzacyjnej. Głównym punktem programu będzie Kongres TSL, poświęcony aktualnym problemom tego sektora. Wypełnią go konferencje tematyczne i spotkania biznesowe oraz warsztaty prowadzone przez najlepszych specjalistów. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, odkrycia nowych możliwości i rozwiązań dla biznesu.
Widowiskowo zapowiada się 30 września, na który zaplanowano Moto Show wypełniony atrakcjami także dla klientów indywidualnych zainteresowanych tematyką TSL oraz dla pasjonatów motoryzacji. W programie obok samochodowych premier, będą także symulatory, jazdy próbne, konkursy i atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do tego prawdziwa gratka dla fanów dwóch kółek – pokazy motocykli i szansa, by wygrać harleya.

XIV Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA

Data: 04 października 2017 | Miejsce: Warszawa, Hotel Hilton
XIV Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie na kolejną, 14. już edycję Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA – jedno z największych i najważniejszych wydarzeń na polskim rynku logistycznym. Spotkanie odbędzie się 4-5 października 2017 roku w Hotelu Hilton w Warszawie.
Forum na stałe już wpisało się w kalendarze branżowe najlepszych ekspertów. Każdego roku przyciąga coraz szersze grono słuchaczy, a zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 300 osób działających w dziedzinie logistyki.
Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA to przede wszystkim wyjątkowa okazja do dyskusji w gronie praktyków, odpowiedzialnych za rozwój łańcucha dostaw, zarządzanie zapasami i strategie logistyczne. Rokrocznie poznajemy nowe, światowe trendy i odpowiadamy na najistotniejsze pytania trapiące cały logistyczny rynek. Zaproszeni eksperci wskażą nowoczesne rozwiązania oraz sprawdzone praktyki optymalizacji działań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, zaopatrzenia, transportu, produkcji oraz magazynowania.
Myślą przewodnią tegorocznego forum będzie szeroko rozumiana KOMUNIKACJA — efektywne zarządzanie nią jest kluczem do sukcesu każdego biznesu. Skupimy się przede wszystkim na nowoczesnej roli Lidera Logistyki – na jego wyzwaniach w zarządzaniu oraz budowaniu efektywnych zespołów, ale również na konieczności i sposobach budowania dobrych relacji z rynkiem.
Podczas Forum nie zabraknie ciekawych dyskusji panelowych, w których będą mogli Państwo zabrać głos w sprawie i wyzwań, z jakimi się Państwo mierzą w swojej codziennej praktyce.
Zgodnie z naszą coroczną tradycją po zakończeniu pierwszego dnia Forum zapraszamy do udziału w wieczornym bankiecie branżowym. Będzie to doskonała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych, partnerskich dyskusji w nieformalnej atmosferze.
Uwaga! Zgodnie z tradycją, po zakończeniu pierwszego dnia Forum zapraszamy do udziału w branżowym bankiecie, który będzie doskonałą okazją do swobodnych dyskusji i wymiany kontaktów biznesowych w nieformalnej atmosferze.
Również w tym roku, zapraszamy na bankiet do Teatru Kamienica, tym razem na spektakl – „Rozkład jazdy” w wykonaniu Hanny Konarowskiej oraz Sebastiana Cybulskiego.
Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
Czytaj więcej na stronie: TUTAJ
Artykuł pochodzi ze strony: TUTAJ

TransPoland / Translogistica

Data: 08 listopada 2017 | Miejsce: Warszawa, Centrum EXPO XXI
TransPoland / Translogistica
V edycja targów Translogistica Poland
– Wiodące spotkanie Biznesu TSL w Warszawie
(8-10 listopada 2017)
Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Translogistica Poland to największe w tej części Europy spotkanie profesjonalistów, na co dzień związanych z transportem, logistyką, magazynowaniem i dystrybucją. Wydarzenie ma charakter „Business to Business” i już po raz PIĄTY zgromadzi przedstawicieli firm o ściśle sprecyzowanych celach biznesowych.
Od 8 do 10 listopada 2017 r. w Centrum EXPO XXI, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, swoje produkty i rozwiązania przedstawią firmy działające w oparciu o zagadnienie transportu intermodalnego; firmy logistyczne, transportowe (kolejowe, drogowe, morskie, lotnicze); producenci taboru transportowego; wytwórcy części i podzespołów w różnych sektorach transportu; producenci systemów transportu wewnętrznego i wyposażenia magazynów; producenci rozwiązań z zakresu ITS oraz systemów zarządzania transportem.
Szczegółowy raport targów dostępny jest na stronie internetowej: www.trans-poland.pl
Partnerzy targów i konferencji poprzednich edycji:
DB Schenker, Grupa Raben, DSV, M&M, FIEGE, C.H. Robinson, FM Logistic, PKP Cargo, Koleje Litewskie, Baltic Rail, ERS Railways, Port Gdańsk, Port Koper, Lot Cargo, Lufthansa Cargo.
8-10 listopada 2017, Targi Translogistica Poland – Biznes branży TSL w jednym miejscu.
Odwiedź stronę www.trans-poland.pl i dowiedz się więcej nt. możliwości uczestnictwa.

Newsletter