Utrzymuje się zainteresowanie inwestowaniem w nowy tabor

Utrzymuje się zainteresowanie inwestowaniem w nowy tabor

Obserwujemy utrzymujące się zainteresowanie przedsiębiorców inwestowaniem w nowy tabor. To potwierdzenie, że biznes w Polsce ma się dobrze – wszak transport zawsze jest najczulszym barometrem wyprzedzającym zmiany koniunktury w całej gospodarce – komentuje Marcin Balicki z Millennium Leasing.

 

 

 

 

 

 

Z satysfakcją przyjmujemy też wielką zmianę na rynku finansowania transportu ciężkiego. Dawno minęły czasy, kiedy oferowanie leasingu sprowadzało się do prostej usługi finansowania zakupu ciągnika siodłowego czy naczepy, chociaż oczywiście wiele firm tylko takiej współpracy oczekuje.

Do niedawna standardem było też oferowanie ubezpieczeń jako produktów „obowiązkowych” dla klienta. Dzisiaj, żeby konkurować na tym rynku, trzeba oferować znacznie więcej. Jeśli mówimy o ubezpieczeniu, to trzeba rozmawiać nie tylko o jego kosztach, ale umieć merytorycznie doradzić klientowi w kwestii jego zakresu.

Równoległa współpraca z bankiem to już nie „obowiązek otwarcia rachunku”, ale cały pakiet rozwiązań dostosowanych do wygody klienta z tej branży – karty przedpłacone dla kierowców czy platforma walutowa. Jeśli rozmawiamy wreszcie o samym leasingu – modne w ostatnim okresie wysokie wartości odkupu, oferowane przez dealerów, również obarczone są całym szeregiem warunków, których właściwe zrozumienie pozwoli w przyszłości uniknąć wielu rozczarowań.

Klienci mogą już dziś oczekiwać od doradców leasingowych wsparcia i w tym zakresie, a co za tym idzie – również prawdziwego doradztwa w ukształtowaniu warunków umowy leasingowej.

Autorem komentarza jest Marcin Balicki, dyrektor departamentu sprzedaży, Millennium Leasing

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Dogonione marzenie

Dogonione marzenie

Anna Czubaszek, kierowca zawodowy, wykształcony pedagog, bloger modowy opowiada o tym dlaczego uprawia ten teoretycznie męski zawód i jak jest traktowana w branży. Mówi także o poziomie prowadzenia pojazdów przez użytkowników ciągników siodłowych.

czytaj więcej »

Trudne negocjacje

Trudne negocjacje

Anna Paluszek-Dancewicz, spedytor krajowy i międzynarodowy w transporcie rzeczy i osób w firmie „Anbarden Bartłomiej Dancewicz” opowiada o sytuacji na linii przewoźnik-nadawca transportu, radzeniu sobie z pakietem mobilności oraz problemach z kierowcami.

czytaj więcej »

Dokąd zmierzasz spedycjo?

Dokąd zmierzasz spedycjo?

Rolf-Dieter Lafrenz, prezes Cargonexx GmbH opowiada o zmianach na rynku usług spedycyjnych w Polsce  perspektywach rozwoju „elektronicznych spedycji” oraz ciekawej sytuacji w jakiej znalazły się małe spedycje. 

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter