Pojazdy dostawcze w grupie najbardziej eko-aut na świecie

Pojazdy dostawcze w grupie najbardziej eko-aut na świecie

Jak wynika z danych opublikowanych przez Europejską Agencję Środowiska, w 2013 roku średni poziom emisji z nowych samochodów osobowych wynosił  127g CO2/km w porównaniu do 186g CO2/km w 1995 roku. Ten wynik to efekt starań branży motoryzacyjnej na rzecz ograniczania emisji spalin.

 

Ów spektakularny -31,7% spadek to również wysiłek na rzecz dostosowywania prawda w zakresie ochrony środowiska.

– Dzięki wielkiemu wysiłkowi producentów motoryzacyjnych i miliardom euro zainwestowanym w badania i rozwój, samochody osobowe i lekkie samochody dostawcze są w Europie i najczystsze na świecie -mówi Erik Jonnaert , sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA).

Bez względu na osiągnięty wynik, europejska branża motoryzacyjna w dalszym ciągu zamierza kontynuować pracę w celu dalszego obniżania emisji CO2 tak z samochodów osobowych, jak i lekkich samochodów dostawczych. Najbardziej ekonomiczne i opłacalne działania zostały już podjęte, dlatego teraz, aby osiągnąć kolejne poziomy redukcji CO2, konieczne są coraz większe inwestycje w procesy technologiczne.

Dziś branża motoryzacyjna jest na właściwej drodze do obniżenia emisji CO2 do poziomów wymaganych przez przepisy . – Należy jednak zauważyć , że legislatorzy ustanawiają cele, które mają wejść w życie z dnia na dzień, dlatego producenci muszą rozpocząć proces ich realizacji z dużym wyprzedzeniem . Oznacza to, że ze względu na charakter tychże przepisów, na drodze do realizacji celów konieczny jest pewien stopień nadwyżek wyników – wyjaśnia  Jonnaert.

 

Ostatnie komentarze więcej komentarzy »

Dogonione marzenie

Dogonione marzenie

Anna Czubaszek, kierowca zawodowy, wykształcony pedagog, bloger modowy opowiada o tym dlaczego uprawia ten teoretycznie męski zawód i jak jest traktowana w branży. Mówi także o poziomie prowadzenia pojazdów przez użytkowników ciągników siodłowych.

czytaj więcej »

Trudne negocjacje

Trudne negocjacje

Anna Paluszek-Dancewicz, spedytor krajowy i międzynarodowy w transporcie rzeczy i osób w firmie „Anbarden Bartłomiej Dancewicz” opowiada o sytuacji na linii przewoźnik-nadawca transportu, radzeniu sobie z pakietem mobilności oraz problemach z kierowcami.

czytaj więcej »

Dokąd zmierzasz spedycjo?

Dokąd zmierzasz spedycjo?

Rolf-Dieter Lafrenz, prezes Cargonexx GmbH opowiada o zmianach na rynku usług spedycyjnych w Polsce  perspektywach rozwoju „elektronicznych spedycji” oraz ciekawej sytuacji w jakiej znalazły się małe spedycje. 

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter