Aktualności więcej »

Zelektryfikowana droga oddana do użytku

Zelektryfikowana droga oddana do użytku

21 lipca 2016

Elektryczne pojazdy ciężarowe Scania rozpoczęły testy w normalnym ruchu publicznym. To kolejny etap projektu firmy wspierającego rozwój idei transportu uniezależnionego od paliw kopalnych. Pierwszy odcinek zelektryfikowanej drogi otworzono w pobliżu Gävle, w Szwecji.

czytaj więcej »

Opony Sava także do naczep mega

19 lipca 2016

Sava Tires, wiodąca marka oponiarska w południowo-wschodniej Europie, wprowadza nowe rozmiary opon Cargo 4 przeznaczonych dla mega naczep, aby zaspokoić potrzeby rosnącego rynku tego rodzaju pojazdów. Mała wysokość naczepy, osiągana dzięki oponie o rozmiarze 435/50R19.5, umożliwia flotom eksploatację naczep o pojemności 100m3.

czytaj więcej »

Rusza elektroniczny system opłat na A4 Katowice-Kraków

18 lipca 2016

Od 20 lipca na prywatnym odcinku autostrady A4 pojawi się możliwość dokonywania elektronicznej płatności za przejazd. Stalexport Autostrada Małopolska uruchamia swój system o nazwie A4Go.

czytaj więcej »

Francuska poczta sięga po CNG

14 lipca 2016

W kwietniu Renault Trucks przekazało La Poste kluczyki do Renault Trucks D WIDE NGV. Przekazanie pojazdu odbyło się w zajezdni Rungis (94). Ten pierwszy we flocie La Poste pojazd ciężarowy zasilany sprężonym gazem ziemnym (CNG) stanowi dowód zaangażowania francuskiej poczty w poprawę jakości powietrza w środowiskach miejskich.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

7R Logistic partnerem logistyki magazynowej podczas ŚDM

7R Logistic partnerem logistyki magazynowej podczas ŚDM

Alicja Kostecka

Centrum Logistyczne Kraków-Kokotów-Brzegi, należące do firmy 7R Logistic, jest głównym zapleczem magazynowym podczas Światowych Dni Młodzieży. Oprócz plecaków, modlitewników i przewodników, w magazynie składowano również wodę dla pielgrzymów oraz ornaty.

Wygraj ze stresem

Andrzej Marcinkiewicz, autor jest lekarzem medycyny pracy, zatrudnionym w Grupie Scanmed

GEODIS dla EURO 2016

Alicja Kostecka

40 lat DSV

Sebastian Plesiński

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter