Aktualności więcej »

23 miejsca, w których trzeba uważać nie tylko w drodze na Święto Zmarłych

23 miejsca, w których trzeba uważać nie tylko w drodze na Święto Zmarłych

27 października 2016

W Polsce planowanych jest 29 odcinkowych pomiarów prędkości, z czego obecnie już działa 23. A to oznacza, kilkadziesiąt obszarów, w których podczas dojazdów i powrotów z cmentarzy, kierowcy mogą zostać ukarani mandatem za zbyt szybką jazdę.

czytaj więcej »

Znakomity wrzesień na rynku ciężarówek

25 października 2016

Po wakacyjnej przerwie wrzesień, jak zazwyczaj przyniósł wzmocnienie wyniku sprzedaży pojazdów użytkowych o DMC powyżej 3.5 t. Ostatni miesiąc zamknął się rezultatem 2 609 nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t.

czytaj więcej »

Przyszłość i teraźniejszość w zarządzaniu flotą

21 października 2016

Czy można wpłynąć na obniżenie bolesnych skutków podwyżek OC? Jakie nowe technologie warto stosować we flotach? Dlaczego w firmie Lafarge podróże publicznymi środkami transportu są lepiej widziane przez szefostwo niż dedykowanym pojazdem służbowym? Czy firmy CFM będą konkurowały z podmiotami zajmujące się wynajmem krótkoterminowym? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź podczas warsztatów flotowych, które odbyły się w warszawskim Hotelu Airport Novotel.

czytaj więcej »

Trwa szczegółowa kontrola płacy minimalnej we Francji

18 października 2016

Trwa pierwsza kontrola płacy minimalnej we Francji u polskiego przewoźnika, będącego klientem Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK).

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Słabną oceny koniunktury w przemyśle

Słabną oceny koniunktury w przemyśle

Witold Zygmunt

Październikowe badanie koniunktury w przemyśle wskazało na pogarszające się nastroje menedżerów, ankietowanych przez GUS. W bieżącym miesiącu ich opinie są nieco mniej korzystne niż we wrześniu br. oraz w październiku 2014 i 2015 roku.

Szacunek czy przymus?

Włodzimierz Połoz, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Łódzki

Logistyczny potencjał rynków wschodzących

Opracował Kryspin Wiśniewski

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter