Aktualności więcej »

System viaTOLL większy już we wrześniu?

System viaTOLL większy już we wrześniu?

23 kwietnia 2014

Trwają prace nad projektem Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Pierwszy z dwóch etapów rozszerzenia ma nastąpić we wrześniu.

czytaj więcej »

“Historia pojazdu” z podpisem prezydenta

22 kwietnia 2014

17 kwietnia prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą e-usługę „Historia pojazdu”. Dzięki temu rozwiązaniu każda osoba zainteresowana kupnem pojazdu używanego zarejestrowanego w Polsce będzie mogła sprawdzić bezpłatnie w internecie dane samochodu, np. informację o ważności ubezpieczenia OC.

czytaj więcej »

NIK przygląda się znakom drogowym

22 kwietnia 2014

Oznakowanie niezgodne z przyjętą organizacją ruchu, zniszczone znaki drogowe, nieczytelne pasy na jezdni, nagromadzenie znaków utrudniające ich odczytanie, braki w oznakowaniu, reklamy zasłaniające znaki, wreszcie w wielu przypadkach brak przyjętej organizacji ruchu – to ujawnili na polskich drogach kontrolerzy NIK i działający na zlecenie Izby inspektorzy z Urzędów Wojewódzkich.

czytaj więcej »

Pierwsze rejestracje przyczep i naczep w marcu 2014 roku

18 kwietnia 2014

Według wstępnych danych PZPM – na podstawie wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (MSW) – w marcu 2014r. zarejestrowano 5 456 nowych przyczep i naczep wszystkich rodzajów. W porównaniu do roku poprzedniego łączna liczba ich nowych rejestracji wzrosła o 0,8%.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Polwax wchodzi w branżę lotniczą

Polwax wchodzi w branżę lotniczą

Witold Zygmunt

Konsorcjum zrzeszające między innymi WSK Rzeszów, Polwax czy Politechnikę Rzeszowską rozpoczęło prace nad nowoczesnymi technologiami odlewniczymi, przeznaczonymi do zastosowań przy produkcji turbin napędowych współczesnych silników lotniczych.

Będą nowe Fiaty z Tych

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Rozwój na kredyt, czy za obligacje

Rozwój na kredyt, czy za obligacje

W dziedzinie finansowania firm wciąż odczuwalne są echa globalnego kryzysu. Niełatwo uzyskać kredyt, a jego koszt, mimo najniższych w historii stóp procentowych, stanowi istotną barierę. Choć ożywienie gospodarcze jest już widoczne, banki asekuracyjnie podchodzą do kredytowania przedsiębiorców, a niektóre branże są na czarnych listach. W tej sytuacji coraz bardziej popularną alternatywą staje się emisja obligacji – komentuje Piotr Dziura,
członek zarządu Gerda Broker.

czytaj więcej »

Faktoring coraz bardziej popularny

Faktoring coraz bardziej popularny

Według danych Polskiego Związku Faktorów (PZF), obroty firm faktoringowych w pierwszym kwartale 2014 roku wzrosły o 16,3 proc. w skali roku. To oznacza, że w omawianym okresie firmy faktoringowe raportujące do PZF sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości 24,2 miliardów złotych.

czytaj więcej »

Podwyżki cen benzyn przed świętami realne

Podwyżki cen benzyn przed świętami realne

Zmiany cen paliw na stacjach, chociaż korekcyjne w ujęciu tydzień do tygodnia, to utrzymują się już od początku marca tego roku, kiedy za paliwa płaciliśmy najwięcej. Ceny benzyny i autogazu spadły w tym okresie o 7 groszy na litrze, a oleju napędowego o 9 groszy na litrze. Obecnie średni poziom cen paliw na stacjach jest niższy niż przed tygodniem o 1 – 2 grosze na litrze i wynosi odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 5,31 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 5,54 zł/l, olej napędowy  – 5,32 zł/l, autogaz – 2,59zł/l.

czytaj więcej »

Newsletter