Aktualności więcej »

Milionowa kabina DAF z Vlaanderen

Milionowa kabina DAF z Vlaanderen

11 lipca 2014

 4 lipca 2014 r. w fabryce DAF Vlaanderen w Oevel (w Belgii) z linii produkcyjnej zjechała milionowa kabina DAF. − To jest fantastyczny moment w historii fabryki osi i kabin DAF − powiedział Harrie Schippers, Prezes DAF Trucks N.V. Kabina Space Cab została symbolicznie przekazany Louisowi De Wael, Dyrektorowi Zarządzającemu Vervoer Van Dievel z belgijskiego miasta Mechelen. Spółka już niedługo otrzyma ciężarówkę wyposażona w milionową kabinę.

czytaj więcej »

Dachser w Brazylii, czyli logistyka i piłka nożna

10 lipca 2014

Brazylia jest dziś miejscem, które obserwuje cały świat. Dachser jest tutaj obecny od 2007 roku, w którym stworzył spółkę joint venture z jedną z lokalnych firm. W 2008 roku operator przejął jej udziały i od tej pory firma działa pod szyldem Dachser, dynamicznie rosnąc. Centrala Dachser w Brazylii mieści się w Campinas.

czytaj więcej »

„Okna czasowe” redukują kolejki i koszty

8 lipca 2014

„Okna czasowe” działające w oparciu o platformę logistyczną AX4 firmy AXIT są efektywnym narzędziem dla logistyków, przewoźników i pracowników magazynów.

czytaj więcej »

NOWE FUNKCJE CPC − monitorowanie ciśnienia i temperatury w oponach

3 lipca 2014

W ostatnim czasie w systemie CPC pojawiły się nowe, od dawna oczekiwanie funkcje, a zwłaszcza monitoring ciśnienia i temperatury opon.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Uroczyste wręczenie zezwoleń

Uroczyste wręczenie zezwoleń

Witold Zygmunt

7 lipca w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń na działalność gospodarczą w krakowskiej SSE firmom, które jako ostatnie korzystać będą ze starych zasad pomocy publicznej.

300 kilogramów, które może nas kosztować 12 miliardów euro!

Marek Różycki, ekspert ds. transportu, „Towary Niebezpieczne”

Standardy planowania produkcji

Bogusz Dworak, MPM Productivity Management

Wielkie gabaryty na Doll Panther

Marzenna Plewa-Dziurdzia

PEKAES z certyfikatem AEO

Alicja Kostecka

Wynajmij oprogramowanie

Tomasz Tubielewicz, prezes zarządu spółki Bank Serwis zajmującej się wdrożeniami systemów informatycznych dla operatorów logistycznych

Kraj na dwóch kontynentach

dr Andrzej Wojcieszak, Zakład Logistyki, Uniwersytet Łódzki

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter