Aktualności więcej »

IVECO na wystawie samochodowej IAA 2014 w Hanowerze

IVECO na wystawie samochodowej IAA 2014 w Hanowerze

26 sierpnia 2014

Na stoisku IVECO podczas 65. Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze w dniach 25 września – 2 października 2014 r., zajmującym powierzchnię ponad 2,5 tys. m2, goście będą mogli obejrzeć pełen asortyment marki, począwszy od lekkich samochodów użytkowych po ciężkie modele drogowe i terenowe, autobusy i pojazdy specjalistyczne przeznaczone do eksploatacji w kamieniołomach i na placach budowy.

czytaj więcej »

Mercedes-Benz Trucks i Fuso podczas targów pojazdów użytkowych w Hanowerze

20 sierpnia 2014

Goście stoiska Mercedes-Benz na targach w Hanowerze będą mogli zobaczyć ciężarówkę jutra. Na początku lipca br. Daimler zademonstrował niesamowite możliwości technologii jazdy autonomicznej w „ciężarówce przyszłości 2025” na autostradzie A14 nieopodal Mageburga.

czytaj więcej »

Firma Almarai kupiła systemy FMS Transics z WABCO company

13 sierpnia 2014

Saudyjska firma transportowa Almarai podpisała umowę z firmą Transics z WABCO company. Współpraca z saudyjskim przedsiębiorstwem umożliwi ekspansję rynkową oferowanych przez WABCO rozwiązań  w dziedzinie zarządzania flotą.

czytaj więcej »

Stowarzyszenie Transport i Logistyka Polska

6 sierpnia 2014

1 sierpnia br. w Uniejowie powstała nowa organizacja pracodawców branży transportowej: „Transport i Logistyka Polska”. Grono założycieli tworzą firmy transportowo-logistyczne będące poważnymi pracodawcami z punktu widzenia rynku pracy. Każda z tych firm zatrudnia po kilkuset pracowników.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Kolejny sterowiec Goodyeara w powietrzu

Kolejny sterowiec Goodyeara w powietrzu

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Wingfoot One, najnowszy sterowiec Goodyear Tire&Rubber Company, oficjalnie dołączył do firmowej floty koncernu. Należący do nowej generacji technologicznie zaawansowanych statków powietrznych Wingfoot One został ochrzczony przez Robin Roberts, popularną współprowadzącą program „Good Morning America”

Kolejne drogi objęte systemem viaTOLL

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Qguar WMS w Ekwadorze

Izabela Cichoń

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter