Aktualności więcej »

Maratońska inwestycja w logistykę

Maratońska inwestycja w logistykę

12 stycznia 2017

Już w lutym bieżącego roku otwarte zostanie nowe Centrum Usług Logistycznych Marathon w Kostrzynie koło Poznania. Inwestycja stanowi odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie w dziedzinie logistyki magazynowej jak również na usługi dodane. 

czytaj więcej »

O tym jak pokonać bezpiecznie 5000 km drogą lądową

11 stycznia 2017

STH Cargo zrealizowało ciekawy transport drogowy do Iranu. Dostarczony towar to saszetkarki  – automatyczne maszyny do pakowania pojedynczych torebek herbaty oraz koperciarki – maszyny do konfekcjonowania saszetek w koperty termozgrzewalne. Ładunek o wadze blisko 7 ton pokonał trasę liczącą ponad 5000 km w 14 dni.

czytaj więcej »

Monika Zybert-Czochralska (prezes AMC Logistic): plan Morawieckiego przełoży się na branżę TSL

4 stycznia 2017

Plan rozwoju gospodarczego kraju, nakreślony w Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, spotkał się z dużym zainteresowaniem w branży TSL. Nic w tym dziwnego – to właśnie ta branża najszybciej odczuwa spowolnienie gospodarcze, ale też jako pierwsza dostrzega, kiedy gospodarka zaczyna się kręcić na przyspieszonych obrotach.

czytaj więcej »

Na święta i Nowy Rok

22 grudnia 2016

Czy ktoś jeszcze robi sobie na koniec roku rachunek sumienia i postanowienia na kolejny? Nie jesteśmy totalnymi konserwatystami, ale tej tradycji trzymamy się mocno. O podsumowanie roku poprosiliśmy na łamach Truck&Business Polska kilku ekspertów rynkowych (numer do pobrania z naszej strony), teraz postanowiliśmy i my odkryć publicznie karty. Przedtem jednak chwila rynkowej refleksji.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Dachser podejmuje megawyzwania logistyczne w mega miastach

Dachser podejmuje megawyzwania logistyczne w mega miastach

Witold Zygmunt

Dachser poszukuje innowacyjnych rozwiązań w zakresie obsługi ostatniego etapu łańcucha dostaw w wielkich europejskich metropoliach. W ostatnim czasie operator uruchomił projekt ukierunkowany na usprawnienie dostaw na terenie Paryża.

Nie tylko magazynowanie

Artur Piotrowski

Komentarze więcej komentarzy »

Jazda w podwójnej obsadzie

Jazda w podwójnej obsadzie

Ogólne zasady dotyczące rozliczania czasu pracy pozostają takie same dla kierowców w załodze jednoosobowej jak i w załodze kilkuosobowej. Istnieje jednak różnica w zakresie odbierania przerwy dziennej. Walorem jazdy w załodze kilkuosobowej jest dłuższy okres, w którym powinien zostać odebrany odpoczynek dzienny (dłuższa zmiana robocza) oraz krótszy wymiar tego odpoczynku – mówi Anna Knapik, aplikant radcowski, Kancelaria Radców Prawnych Klatka i partnerzy w Katowicach.

czytaj więcej »

Używany ciągnik w firmie transportowej

Używany ciągnik w firmie transportowej

– Decyzja o sfinansowaniu leasingiem używanego ciągnika siodłowego z punktu widzenia nowej, małej firmy transportowej wydaje się rozsądnym rozwiązaniem – komentuje Paweł Piotrowski, właściciel firmy PP-Trucks specjalizującej się w transporcie ładunków do Skandynawii. Przedsiębiorstwo dopiero co rozpoczynające swoją działalność z reguły nie ma zagwarantowanej ciągłości zleceń, co oczywiście nie działa pozytywnie na bieżące dochody i możliwości inwestycyjne.

czytaj więcej »

Kierowca poszukiwany

Kierowca poszukiwany

– Problem kadrowy jest niewątpliwie największym wyzwaniem przed jakim stajemy – mówi Jarosław Płusa, właściciel firmy Uniq Logistic. Wszyscy mamy świadomość kurczącej się kadry kierowców co wynika z przyczyn naturalnych. Część osób odchodzi na emeryturę, trwa konkurencja o pracownika ze strony zachodnioeuropejskich jak i krajowych przewoźników, poza tym kierowca to mało atrakcyjna profesja dla młodych ludzi, barierę stanowi również początek przygody z tą profesją.

czytaj więcej »

Newsletter