Aktualności więcej »

Kawa i stacje na BP

Kawa i stacje na BP

29 września 2016

Informujemy o nowych stacjach BP i specjalnej propozycji brytyjskiego koncernu dla kawoszy.

czytaj więcej »

Już 1 października nowe drogi w viaTOLL

29 września 2016

Operator systemu viaTOLL poinformował o jego kolejnym poszerzeniu. Przewoźnicy będą musieli płacić za prawie 150 km dróg więcej. Największy udział w tym oddane do użytku latem nowe odcinki autostrad A1 i A4.

czytaj więcej »

DAF stawia na efektywność w Hanowerze

23 września 2016

Hasło „DAF Transport Efficiency” (Efektywność Transportu DAF) jest myślą przewodnią firmy DAF podczas targów IAA 2016, które odbywają się w Hanowerze od 22 do 29 września. Firma DAF Trucks wystawia tam pełną gamę wiodących w branży produktów i usług.

czytaj więcej »

Nowa Scania ciężarówką roku

22 września 2016

Wyboru Ciężarówki Roku 2017 zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem nowej Scanii. Jury złożone z 25 dziennikarzy całej Europy przyznało nagrodę kolejnej generacji szwedzkich ciągników, zaprezentowanej kilka tygodni temu.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Białoruska logistyka

Białoruska logistyka

Janusz Mincewicz

Rozmowa z dr hab. Janą Pieriegud, profesor nadzwyczajną w Katedrze Transportu Szkoły Głównej Handlowej.  Zna Pani Białoruś z wielu podróży do tego kraju. Proszę powiedzieć, czy tamtejsza logistyka dorównuje już europejskiej?   Sukcesy białoruskiej...

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter