Aktualności więcej »

Scania prezentuje autonomiczne pojazdy budowlane

Scania prezentuje autonomiczne pojazdy budowlane

31 maja 2016

Eksperci Scania opracowali autonomiczne pojazdy budowlane, które mogą pracować na zamkniętych obszarach bez udziału kierowcy. Auta będą na początku wykorzystywane m. in. w kopalniach i portach, a następnie zostaną zaadaptowane do zwykłego ruchu drogowego. Współpracujące ze sobą autonomiczne ciężarówki Scania zostały zaprezentowane pod koniec maja w Szwecji.

czytaj więcej »

UTA otwiera nowy oddział w Czechach

27 maja 2016

Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) wzmacnia swój międzynarodowy wymiar. Po niedawnym otwarciu w Rumunii własnego oddziału firmy w listopadzie zeszłego roku ten dostawca kart paliwowych i usługowych rozpoczął teraz działalność w nowej lokalizacji w Pradze. Od 1 maja 2016 roku partycypacja na czeskim rynku będzie jeszcze intensywniejsza dzięki własnemu lokalnemu oddziałowi firmy.

czytaj więcej »

Kolejna przymiarka do płacy minimalnej

25 maja 2016

Transport i Logistyka Polska domaga się potwierdzenia informacji, które w ostatnim czasie pojawiły się w mediach, dotyczących planowanego wprowadzenia zasady równego wynagradzania zagranicznych pracowników sektora transportu.

czytaj więcej »

Wciąż świetna sprzedaż ciężarówek

23 maja 2016

Kwietniowe dane o sprzedaży nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3.5 t znowu nie rozczarowują. Wzrost sprzedaży pozostaje bardzo wysoki, a statystki napędza przede wszystkim duży popyt na ciągniki siodłowe.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Targi Stacja Paliw za nami

Targi Stacja Paliw za nami

Witold Zygmunt

Targi Stacja Paliw 2016, najważniejsze wydarzenie sektora paliwowego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej odbyło się tradycyjnie w EXPO XXI. Targi zgromadziły przedstawicieli zarówno szeroko pojęte kręgi branży paliwowo-energetycznej, jak i handlu detalicznego.

Zastrzeżenia przewoźnika do listu CMR

Radca prawny Radosław Pluciński, aplikant radcowski Wojciech Godzina, www.radcyprawni.net

Walka z wiatrakami

Edyta Stępniewska, Logistic Department Coordinator, Agro-Skład

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter