Aktualności więcej »

Grupa DBK wprowadza markę Ford Trucks do Polski

Grupa DBK wprowadza markę Ford Trucks do Polski

28 kwietnia 2016

Grupa DBK zwiększa gamę produktów i wprowadza na polski rynek nową markę pojazdów ciężarowych – Ford Trucks. W ramach współpracy z firmą Ford Otosan, przedsiębiorstwem joint venture stworzonym przez Ford Motor Company i Koç Holding, Grupa DBK będzie wyłącznym importerem marki na terenie Polski.

czytaj więcej »

Nietypowe zlecenie dla Carefleeta

27 kwietnia 2016

Nowoczesny ciągnik austriackiej firmy Steyr, pług do odśnieżania i wóz asenizacyjny – taki nietypowy zestaw sfinansowała niedawno spółka Carefleet SA w ramach usługi wynajmu długoterminowego. Traktor wraz z beczkowozem wykorzystywany będzie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu do usuwania nieczystości z nieskanalizowanej części gminy. Przykład ten potwierdza, że w branży CFM coraz bardziej liczy się elastyczność i precyzyjne dopasowanie oferty do potrzeb klientów.

czytaj więcej »

Szkolenia z ubezpieczeń komunikacyjnych

26 kwietnia 2016

Gort Business Service Piotr Gortatowicz zaprasza na szkolenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych z cyklu: Automotive Insurance.Meetings. Patronat medialny objęła FlotaAutoBiznes.

czytaj więcej »

TLP skierowało formalną skargę przeciwko Francji do Komisji Europejskiej

26 kwietnia 2016

Związek pracodawców „Transport i Logistyka Polska” skierował formalną skargę przeciwko naruszeniu przez Francję prawa unijnego. TLP uważa, że ustawa Loi Macron, nakładająca na zagraniczne firmy transportowe obowiązek wypłacania kierowcom francuskiej płacy minimalnej, godzi w przepisy wspólnotowe.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Spotkajmy się po długim weekendzie

Spotkajmy się po długim weekendzie

Szkoła Jazdy Renault, www.szkolajazdyrenault.pl

Szanowni Czytelnicy. Wielu z nas podczas majówki wyjedzie na krótsze bądź dłuższe eskapady. Wraz ze Szkołą Jazdy Renault apelujemy, by za kierownicą zachowywać się odpowiedzialnie, byśmy wszyscy zdrowi mogli wrócić do domów (i oczywiście do pracy). Spotkajmy się na łamach LOG-a...

Jadalne i inteligentne

Witold Zygmunt

Wiadomości zza kulis

Jakub Poręcki, dyrektor rynku samochodów osobowych w Raiffeisen-Leasing Polska

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter