Aktualności więcej »

IVECO na wystawie samochodowej IAA 2014 w Hanowerze

IVECO na wystawie samochodowej IAA 2014 w Hanowerze

26 sierpnia 2014

Na stoisku IVECO podczas 65. Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze w dniach 25 września – 2 października 2014 r., zajmującym powierzchnię ponad 2,5 tys. m2, goście będą mogli obejrzeć pełen asortyment marki, począwszy od lekkich samochodów użytkowych po ciężkie modele drogowe i terenowe, autobusy i pojazdy specjalistyczne przeznaczone do eksploatacji w kamieniołomach i na placach budowy.

czytaj więcej »

Mercedes-Benz Trucks i Fuso podczas targów pojazdów użytkowych w Hanowerze

20 sierpnia 2014

Goście stoiska Mercedes-Benz na targach w Hanowerze będą mogli zobaczyć ciężarówkę jutra. Na początku lipca br. Daimler zademonstrował niesamowite możliwości technologii jazdy autonomicznej w „ciężarówce przyszłości 2025” na autostradzie A14 nieopodal Mageburga.

czytaj więcej »

Firma Almarai kupiła systemy FMS Transics z WABCO company

13 sierpnia 2014

Saudyjska firma transportowa Almarai podpisała umowę z firmą Transics z WABCO company. Współpraca z saudyjskim przedsiębiorstwem umożliwi ekspansję rynkową oferowanych przez WABCO rozwiązań  w dziedzinie zarządzania flotą.

czytaj więcej »

Stowarzyszenie Transport i Logistyka Polska

6 sierpnia 2014

1 sierpnia br. w Uniejowie powstała nowa organizacja pracodawców branży transportowej: „Transport i Logistyka Polska”. Grono założycieli tworzą firmy transportowo-logistyczne będące poważnymi pracodawcami z punktu widzenia rynku pracy. Każda z tych firm zatrudnia po kilkuset pracowników.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

CSR Sifang rozszerza współpracę z PSI

CSR Sifang rozszerza współpracę z PSI

Witold Zygmunt

PSI wdraża kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją dla CSR Qingdao Sifang Locomotive Co. Ltd. – wiodącego chińskiego producenta kolejowego.

Zmień pracę z głową

Opracowała Gracja Sokół

GUS poprawia dane o PKB

Witold Zygmunt

To BI or not to BI?

Ireneusz Krak, dyrektor ds, rozwoju, BPSC S.A.

Kolejny sterowiec Goodyeara w powietrzu

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter