Aktualności więcej »

23 miejsca, w których trzeba uważać nie tylko w drodze na Święto Zmarłych

23 miejsca, w których trzeba uważać nie tylko w drodze na Święto Zmarłych

27 października 2016

W Polsce planowanych jest 29 odcinkowych pomiarów prędkości, z czego obecnie już działa 23. A to oznacza, kilkadziesiąt obszarów, w których podczas dojazdów i powrotów z cmentarzy, kierowcy mogą zostać ukarani mandatem za zbyt szybką jazdę.

czytaj więcej »

Znakomity wrzesień na rynku ciężarówek

25 października 2016

Po wakacyjnej przerwie wrzesień, jak zazwyczaj przyniósł wzmocnienie wyniku sprzedaży pojazdów użytkowych o DMC powyżej 3.5 t. Ostatni miesiąc zamknął się rezultatem 2 609 nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t.

czytaj więcej »

Przyszłość i teraźniejszość w zarządzaniu flotą

21 października 2016

Czy można wpłynąć na obniżenie bolesnych skutków podwyżek OC? Jakie nowe technologie warto stosować we flotach? Dlaczego w firmie Lafarge podróże publicznymi środkami transportu są lepiej widziane przez szefostwo niż dedykowanym pojazdem służbowym? Czy firmy CFM będą konkurowały z podmiotami zajmujące się wynajmem krótkoterminowym? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź podczas warsztatów flotowych, które odbyły się w warszawskim Hotelu Airport Novotel.

czytaj więcej »

Trwa szczegółowa kontrola płacy minimalnej we Francji

18 października 2016

Trwa pierwsza kontrola płacy minimalnej we Francji u polskiego przewoźnika, będącego klientem Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK).

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Jeszcze wyższa płaca minimalna w Niemczech

Jeszcze wyższa płaca minimalna w Niemczech

Tomasz Czarnecki

Jak podaje Onet.pl za PAP, od 1. stycznia 2017 roku wzrośnie płaca minimalna w Niemczech. Wynosić będzie 8,84 euro za godzinę. Obecna kwota to 8,50 euro.

Logistyczny potencjał rynków wschodzących

Opracował Kryspin Wiśniewski

Odszkodowanie za szkodę w transporcie – komu je płacimy

Jerzy Różyk - CDS Kancelaria Brokerska

Inteligencja w naczepach

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter