Aktualności więcej »

Grupa DBK wprowadza markę Ford Trucks do Polski

Grupa DBK wprowadza markę Ford Trucks do Polski

28 kwietnia 2016

Grupa DBK zwiększa gamę produktów i wprowadza na polski rynek nową markę pojazdów ciężarowych – Ford Trucks. W ramach współpracy z firmą Ford Otosan, przedsiębiorstwem joint venture stworzonym przez Ford Motor Company i Koç Holding, Grupa DBK będzie wyłącznym importerem marki na terenie Polski.

czytaj więcej »

Nietypowe zlecenie dla Carefleeta

27 kwietnia 2016

Nowoczesny ciągnik austriackiej firmy Steyr, pług do odśnieżania i wóz asenizacyjny – taki nietypowy zestaw sfinansowała niedawno spółka Carefleet SA w ramach usługi wynajmu długoterminowego. Traktor wraz z beczkowozem wykorzystywany będzie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu do usuwania nieczystości z nieskanalizowanej części gminy. Przykład ten potwierdza, że w branży CFM coraz bardziej liczy się elastyczność i precyzyjne dopasowanie oferty do potrzeb klientów.

czytaj więcej »

Szkolenia z ubezpieczeń komunikacyjnych

26 kwietnia 2016

Gort Business Service Piotr Gortatowicz zaprasza na szkolenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych z cyklu: Automotive Insurance.Meetings. Patronat medialny objęła FlotaAutoBiznes.

czytaj więcej »

TLP skierowało formalną skargę przeciwko Francji do Komisji Europejskiej

26 kwietnia 2016

Związek pracodawców „Transport i Logistyka Polska” skierował formalną skargę przeciwko naruszeniu przez Francję prawa unijnego. TLP uważa, że ustawa Loi Macron, nakładająca na zagraniczne firmy transportowe obowiązek wypłacania kierowcom francuskiej płacy minimalnej, godzi w przepisy wspólnotowe.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Powstała pierwsza polska siłownia dla kierowców w Niemczech

Powstała pierwsza polska siłownia dla kierowców w Niemczech

Witold Zygmunt

21 kwietnia 2016 polska Fundacja Truckers Life na terenie autoportu Truck Center w miejscowości Lauenau pod Hanowerem, zorganizowała piknik „Zdrowy kierowca, bezpieczny kierowca”, podczas którego nastąpiło otwarcie pierwszej niemieckiej siłowni dla kierowców zawodowych w ramach sieci Truckers Life.

Spotkajmy się po długim weekendzie

Szkoła Jazdy Renault, www.szkolajazdyrenault.pl

Jadalne i inteligentne

Witold Zygmunt

Wiadomości zza kulis

Jakub Poręcki, dyrektor rynku samochodów osobowych w Raiffeisen-Leasing Polska

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter