Aktualności więcej »

Zrzucić tablet z wysokości trzech metrów

Zrzucić tablet z wysokości trzech metrów

23 września 2014

Podczas tegorocznych targów IFA Panasonic zaprezentował najbardziej wytrzymałe na świecie 5-calowe tablety, które dodatkowo oferują funkcjonalności smartfonu, jak np. możliwość łączności głosowej. Modele FZ-E1 oraz FZ-X1, należące do linii Toughpad, wytrzymują upadek z wysokości do 3 metrów i zanurzenie w wodzie do 1,5 metra. Urządzenia trafią do sprzedaży w listopadzie tego roku.

czytaj więcej »

Mercedes-Benz Sprinter z nagrodą za pionierskie technologie z dziedziny bezpieczeństwa

22 września 2014

Mercedes-Benz Sprinter zdobył Europejską Nagrodę Innowacyjności (EIA – European Innovation Award) za szeroką gamę systemów aktywnego bezpieczeństwa – w głosowaniu dziennikarzy branżowych z całej Europy okazał się pod tym względem lepszy od 9 konkurencyjnych modeli. Jury doceniło również wszechstronne zdolności Sprintera w roli pojazdu pod zabudowę jako mobilny dom.

czytaj więcej »

Nowa Sava Cargo 4

19 września 2014

Sava Tires wprowadza na rynek Sava Cargo 4 – nową oponę do naczep. Model oferuje nową jakość w czterech ważnych obszarach: wszechstronności zastosowań, przyczepności na mokrej nawierzchni, trwałości i możliwości bieżnikowania. Cargo 4 zastąpi Cargo C3 Plus oraz uzupełni ofertę opon Sava Avant 4 na oś sterującą i Orjak 4 na oś napędową.

czytaj więcej »

TranSPORT Ride 3 – pod górkę ale z uśmiechem

18 września 2014

W trzeciej już edycji TranSPORT Ride – Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK – udział wzięła ponad 20-osobowa grupa właścicieli firm transportowych z Regionu Śląskiego. W ciągu 4 dni rowerzyści przejechali ponad 450 kilometrów, poruszając się w terenie o sumie przewyższeń sięgającej prawie 5000 m. Trasa TranSPORT Ride 3 prowadziła od Świeradowa Zdroju (dolnośląskie) aż do Ustronia (śląskie). Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, i tym razem głównym celem rajdu była chęć pokazania, że nawet działając w branży transportowej możliwa jest aktywna prezentacja postaw proekologicznych.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Usługi transportowe w duchu Vested

Usługi transportowe w duchu Vested

Piotr Polak, Chartered Institute of Cooperations

Istnieje możliwość przekształcenia modelu współpracy, w ramach którego działania dostawcy usług logistycznych mogą stanowić broń w walce rynkowej i sprzyjać zwiększaniu udziałów w rynku.Badania struktury kosztów w transporcie drogowym towarów, które...

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter