Aktualności więcej »

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych od czwartku

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych od czwartku

24 sierpnia 2016

W czwartek 25.08. w Jyvaskayla (Finlandia) rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR 2016. Liczymy na dobre wyniki polskiej reprezentacji.

czytaj więcej »

Płaca minimalna na Węgrzech nie obejmie firm transportowych

22 sierpnia 2016

Polscy przewoźnicy mają jeden problem z głowy. Węgierski resort gospodarki po przeanalizowaniu dyrektywy o delegowaniu pracowników ogłosił, że przepisy dotyczące płacy minimalnej w tym kraju nie będą dotyczyć zagranicznych firm transportowych.

czytaj więcej »

Pierwszy silos L.A.G. w Polsce

18 sierpnia 2016

Po raz pierwszy w historii marki L.A.G. w Polsce został przekazany silos w wersji ADR do przewozu pyłu węglowego. Wyjątkowy egzemplarz trafił do firmy Kop-Trans z Dębicy.

czytaj więcej »

Kögel prezentuje nową przyczepę Mega

17 sierpnia 2016

Oferując przyczepę Kögel Swap Mega, firma Kögel powiększa portfolio przyczep z wymiennym nadwoziem o zaprojektowaną całkowicie na nowo przyczepę przestrzenną. Moduł wymienny C782 z plandeką zarzucaną z tyłu ma trzy metry wysokości w świetle oraz niską masę własną wynoszącą 2420 kilogramów przy wyposażeniu podstawowym.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

VW osiągnął porozumienie z dostawcami

VW osiągnął porozumienie z dostawcami

Witold Zygmunt

Volkswagen doszedł do porozumienia z dostawcami i będzie mógł stopniowo przywracać normalny poziom produkcji w swoich niemieckich fabrykach. Ugoda została zawarta we wtorek.

10 wskazówek jak wynająć pojazd za granicą

Tomasz Czarnecki, na podstawie informacji Avis Polska i własnych

Zmiany w certyfikacji ISO

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter