Aktualności więcej »

DAF stawia na efektywność w Hanowerze

DAF stawia na efektywność w Hanowerze

23 września 2016

Hasło „DAF Transport Efficiency” (Efektywność Transportu DAF) jest myślą przewodnią firmy DAF podczas targów IAA 2016, które odbywają się w Hanowerze od 22 do 29 września. Firma DAF Trucks wystawia tam pełną gamę wiodących w branży produktów i usług.

czytaj więcej »

Nowa Scania ciężarówką roku

22 września 2016

Wyboru Ciężarówki Roku 2017 zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem nowej Scanii. Jury złożone z 25 dziennikarzy całej Europy przyznało nagrodę kolejnej generacji szwedzkich ciągników, zaprezentowanej kilka tygodni temu.

czytaj więcej »

Naczepę kontenerowa Port 40 Simplex na IAA

21 września 2016

Naczepa kontenerowa Port 40 Simplex z pneumatycznym mechanizmem wysuwu tylnego jest kolejną nowością Kögel podczas targów pojazdów użytkowych IAA 2016.

czytaj więcej »

Firmy transportowe jeżdżą w najlepszych nastrojach od ponad roku

20 września 2016

Przedstawiciele branży transportowej w III kwartale br. oceniają koniunkturę najlepiej od maja ubiegłego roku. Odczyt „Barometru EFL” dla transportu na III kwartał tego roku wyniósł 57,1 pkt., czyli o 1,3 pkt. więcej niż w poprzednim kwartale i o 1,6 pkt. więcej niż rok temu.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

TPS XXI wieku

TPS XXI wieku

Witold Zygmunt

System Produkcyjny Toyoty (Toyota Production System - TPS) stoi u podstaw większości nowoczesnych metod zarządzania produkcją. TPS ma już ponad 50 lat, ale wciąż z powodzeniem funkcjonuje w fabrykach. Zmiany związane z czwartą rewolucją przemysłową sprawiają jednak, że TPS musi...

Koszty (nie tylko) w sądzie

Radosław Pluciński, radca prawny, www.radcyprawni.net

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter