Aktualności więcej »

Białoruś: Bezpłatne drogi, ale nie dla ciężarówek

Białoruś: Bezpłatne drogi, ale nie dla ciężarówek

24 kwietnia 2014

Zagraniczni turyści będą zwolnieni z opłat drogowych podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, które odbędą się w Mińsku.

czytaj więcej »

Continental na targach CV Show w Birmingham

24 kwietnia 2014

Na targach CV Show w Birmingham w Wielkiej Brytanii, które odbędą się w dniach 29 kwietnia – 1 maja, Continental zaprezentuje nowo opracowaną serię opon Conti Hybrid.

czytaj więcej »

System viaTOLL większy już we wrześniu?

23 kwietnia 2014

Trwają prace nad projektem Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Pierwszy z dwóch etapów rozszerzenia ma nastąpić we wrześniu.

czytaj więcej »

“Historia pojazdu” z podpisem prezydenta

22 kwietnia 2014

17 kwietnia prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą e-usługę „Historia pojazdu”. Dzięki temu rozwiązaniu każda osoba zainteresowana kupnem pojazdu używanego zarejestrowanego w Polsce będzie mogła sprawdzić bezpłatnie w internecie dane samochodu, np. informację o ważności ubezpieczenia OC.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Milion tarcz miesięcznie

Milion tarcz miesięcznie

Witold Zygmunt

Inwestycje w polskim przemyśle motoryzacyjnym kojarzą się najczęściej z fabrykami samochodów. W ich cieniu pozostają niestety wydarzenia związane z niezależnym sektorem, w tym również wytwórcami części.

Innowacyjność a nowi pracownicy

Opracowała Gracja Sokół

Komentarze więcej komentarzy »

Rozwój na kredyt, czy za obligacje

Rozwój na kredyt, czy za obligacje

W dziedzinie finansowania firm wciąż odczuwalne są echa globalnego kryzysu. Niełatwo uzyskać kredyt, a jego koszt, mimo najniższych w historii stóp procentowych, stanowi istotną barierę. Choć ożywienie gospodarcze jest już widoczne, banki asekuracyjnie podchodzą do kredytowania przedsiębiorców, a niektóre branże są na czarnych listach. W tej sytuacji coraz bardziej popularną alternatywą staje się emisja obligacji – komentuje Piotr Dziura,
członek zarządu Gerda Broker.

czytaj więcej »

Faktoring coraz bardziej popularny

Faktoring coraz bardziej popularny

Według danych Polskiego Związku Faktorów (PZF), obroty firm faktoringowych w pierwszym kwartale 2014 roku wzrosły o 16,3 proc. w skali roku. To oznacza, że w omawianym okresie firmy faktoringowe raportujące do PZF sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości 24,2 miliardów złotych.

czytaj więcej »

Podwyżki cen benzyn przed świętami realne

Podwyżki cen benzyn przed świętami realne

Zmiany cen paliw na stacjach, chociaż korekcyjne w ujęciu tydzień do tygodnia, to utrzymują się już od początku marca tego roku, kiedy za paliwa płaciliśmy najwięcej. Ceny benzyny i autogazu spadły w tym okresie o 7 groszy na litrze, a oleju napędowego o 9 groszy na litrze. Obecnie średni poziom cen paliw na stacjach jest niższy niż przed tygodniem o 1 – 2 grosze na litrze i wynosi odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 5,31 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 5,54 zł/l, olej napędowy  – 5,32 zł/l, autogaz – 2,59zł/l.

czytaj więcej »

Newsletter