Aktualności więcej »

Tańsze paliwo dla flotowców i branży transportowej – na targach we Wrocławiu

Tańsze paliwo dla flotowców i branży transportowej – na targach we Wrocławiu

27 czerwca 2016

Mniejsze koszty zakupu paliw to tańsza działalność. Z możliwościami optymalizacji tych wydatków przedstawiciele z branży transportowej i osoby zarządzające flotą będą mogły zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów Paliwowych – Stacja i Biznes Przyszłości, które odbędą się we Wrocławiu. Na targach dostępne będą preferencyjne oferty na zakup paliwa, ale nie tylko.

czytaj więcej »

MTD Butkiewicz i firma DBK kontynuują współpracę

24 czerwca 2016

W oddziale firmy DBK w Białymstoku, autoryzowanego dealera DAF, odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej partii ciągników siodłowych XF 460 FT SSC dla firmy MTD Butkiewicz.                              

czytaj więcej »

Odświeżony Stralis z nowym układem napędowym

23 czerwca 2016

Iveco wprowadza nową generację pojazdu Stralis z zupełnie nowym zespołem napędowym. Trzy wersje modelu zostały opracowane z uwzględnieniem specyfiki eksploatacji oraz spełniają wszystkie wymagania sektora ciężkiego transportu drogowego.

czytaj więcej »

Nie ma fotoradarów, piraci atakują

22 czerwca 2016

Fotoradary ile was trzeba cenić ten tylko się dowie, gdy je wycofano – za naszym wieszczem można by rozpocząć tą ciekawą informację. 73 proc. kierowców przekracza dopuszczalną prędkość w miejscach, w których do końca 2015 roku funkcjonowały fotoradary Straży Miejskiej. W okresie pracy wybranych urządzeń ujawniano średnio 218 przypadków wykroczeń dziennie. Obecnie byłyby to dziesiątki tysięcy wykroczeń. Dziwne czyż nie?

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Metody kompletacji - voice picking (kompletacja głosowa)

Metody kompletacji - voice picking (kompletacja głosowa)

Jakub Płaza

Kompletacja jest jednym z najważniejszych elementów logistyki magazynowania, ponieważ od jej sprawnego przebiegu zależy czas realizacji zamówień, bezbłędność dostaw czy sprawność działania linii produkcyjnej. Nic dziwnego, że jest stale unowocześniana, co przekłada się na...

Olejowe ABC

Źródło: Shell, oprac. cza

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter