Aktualności więcej »

UTA otwiera nowy oddział w Czechach

UTA otwiera nowy oddział w Czechach

27 maja 2016

Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) wzmacnia swój międzynarodowy wymiar. Po niedawnym otwarciu w Rumunii własnego oddziału firmy w listopadzie zeszłego roku ten dostawca kart paliwowych i usługowych rozpoczął teraz działalność w nowej lokalizacji w Pradze. Od 1 maja 2016 roku partycypacja na czeskim rynku będzie jeszcze intensywniejsza dzięki własnemu lokalnemu oddziałowi firmy.

czytaj więcej »

Kolejna przymiarka do płacy minimalnej

25 maja 2016

Transport i Logistyka Polska domaga się potwierdzenia informacji, które w ostatnim czasie pojawiły się w mediach, dotyczących planowanego wprowadzenia zasady równego wynagradzania zagranicznych pracowników sektora transportu.

czytaj więcej »

Wciąż świetna sprzedaż ciężarówek

23 maja 2016

Kwietniowe dane o sprzedaży nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3.5 t znowu nie rozczarowują. Wzrost sprzedaży pozostaje bardzo wysoki, a statystki napędza przede wszystkim duży popyt na ciągniki siodłowe.

czytaj więcej »

Monitoring środków transportu

19 maja 2016

Panasonic wprowadził na rynek dwie wytrzymałe kamery sieciowe przeznaczone do monitorowania pociągów, autobusów oraz samochodów dostawczych.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Ranking Top500. Jedenasta edycja. Ranking Top1500. Czwarta edycja.

Ranking Top500. Jedenasta edycja. Ranking Top1500. Czwarta edycja.

Witold Zygmunt

Dzięki stopniowemu rozszerzaniu skali działalności i wywalczeniu przodującej pozycji na europejskim rynku przewozów transgranicznych, transport drogowy pozostawał do niedawna najszybciej rozwijającą się dziedziną usług logistycznych w Polsce po kryzysie z lat 2008-2009....

Walka z wiatrakami

Edyta Stępniewska, Logistic Department Coordinator, Agro-Skład

SSE podsumowały rok

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter