Aktualności więcej »

Ważna licencja

Ważna licencja

24 lutego 2017

Firma W.A.G. uzyskała licencję na wykonywanie Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej. Czeska spółka to szósta firma w Europie, która uzyskała taką licencję. Nowy system znacząco ułatwi przewoźnikom uiszczanie opłat drogowych na terenie UE. Inicjatorem Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej jest Unia Europejska.

czytaj więcej »

Będą zmiany, ale czy dobre?

23 lutego 2017

Na początku tygodnia senatorowie wraz z ekspertami spotkali się na dwóch posiedzeniach komisji senackich, aby przedyskutować temat nadchodzących zmian w branży transportowej. Co nowego czeka właścicieli firm przewozowych?

czytaj więcej »

610 Nowych Stralisów XP oraz NP dla Grupy Lannutti

18 lutego 2017

Grupa Lannutti podpisała jedną z największych umów w europejskim sektorze transportu ciężkiego: kontrakt na dostawę Nowego Stralisa w jego najbardziej zaawansowanych wersjach.

czytaj więcej »

Oponiarskie abecadło

10 lutego 2017

Opony do samochodów ciężarowych to, podobnie jak opony do pojazdów rolniczych, rodzina opon stworzona do ciężkiej pracy. Pomimo konstrukcyjnych podobieństw do ogumienia samochodów osobowych, ich zastosowanie oraz sposób eksploatacji jest w dużej mierze inny.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Nowe wytyczne co do transportu odpadów – sprawdź już dziś co się zmienia!

Nowe wytyczne co do transportu odpadów – sprawdź już dziś co się zmienia!

Anna Zakrzewska, prawnik, redaktor naczelna www.prawoilogistyka.pl

Dotychczas przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach w sposób ogólny określały zasady transportu odpadów. Zgodnie z ustawą transport odpadów odbywa się zgodnie z wymaganiami w zakresie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa życia i zdrowia ludzi, w szczególności w...

Zmiany personalne w P3

Witold Zygmunt

Druga młodość ERP

Andrzej Morawski, wiceprezes zarządu, BPSC SA.

Komentarze więcej komentarzy »

Jazda w podwójnej obsadzie

Jazda w podwójnej obsadzie

Ogólne zasady dotyczące rozliczania czasu pracy pozostają takie same dla kierowców w załodze jednoosobowej jak i w załodze kilkuosobowej. Istnieje jednak różnica w zakresie odbierania przerwy dziennej. Walorem jazdy w załodze kilkuosobowej jest dłuższy okres, w którym powinien zostać odebrany odpoczynek dzienny (dłuższa zmiana robocza) oraz krótszy wymiar tego odpoczynku – mówi Anna Knapik, aplikant radcowski, Kancelaria Radców Prawnych Klatka i partnerzy w Katowicach.

czytaj więcej »

Używany ciągnik w firmie transportowej

Używany ciągnik w firmie transportowej

– Decyzja o sfinansowaniu leasingiem używanego ciągnika siodłowego z punktu widzenia nowej, małej firmy transportowej wydaje się rozsądnym rozwiązaniem – komentuje Paweł Piotrowski, właściciel firmy PP-Trucks specjalizującej się w transporcie ładunków do Skandynawii. Przedsiębiorstwo dopiero co rozpoczynające swoją działalność z reguły nie ma zagwarantowanej ciągłości zleceń, co oczywiście nie działa pozytywnie na bieżące dochody i możliwości inwestycyjne.

czytaj więcej »

Kierowca poszukiwany

Kierowca poszukiwany

– Problem kadrowy jest niewątpliwie największym wyzwaniem przed jakim stajemy – mówi Jarosław Płusa, właściciel firmy Uniq Logistic. Wszyscy mamy świadomość kurczącej się kadry kierowców co wynika z przyczyn naturalnych. Część osób odchodzi na emeryturę, trwa konkurencja o pracownika ze strony zachodnioeuropejskich jak i krajowych przewoźników, poza tym kierowca to mało atrakcyjna profesja dla młodych ludzi, barierę stanowi również początek przygody z tą profesją.

czytaj więcej »

Newsletter