Aktualności więcej »

Nowa Sava Cargo 4

Nowa Sava Cargo 4

19 września 2014

Sava Tires wprowadza na rynek Sava Cargo 4 – nową oponę do naczep. Model oferuje nową jakość w czterech ważnych obszarach: wszechstronności zastosowań, przyczepności na mokrej nawierzchni, trwałości i możliwości bieżnikowania. Cargo 4 zastąpi Cargo C3 Plus oraz uzupełni ofertę opon Sava Avant 4 na oś sterującą i Orjak 4 na oś napędową.

czytaj więcej »

TranSPORT Ride 3 – pod górkę ale z uśmiechem

18 września 2014

W trzeciej już edycji TranSPORT Ride – Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK – udział wzięła ponad 20-osobowa grupa właścicieli firm transportowych z Regionu Śląskiego. W ciągu 4 dni rowerzyści przejechali ponad 450 kilometrów, poruszając się w terenie o sumie przewyższeń sięgającej prawie 5000 m. Trasa TranSPORT Ride 3 prowadziła od Świeradowa Zdroju (dolnośląskie) aż do Ustronia (śląskie). Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, i tym razem głównym celem rajdu była chęć pokazania, że nawet działając w branży transportowej możliwa jest aktywna prezentacja postaw proekologicznych.

czytaj więcej »

Zastrzyk 11,9 mld euro wzmocni krwiobieg Europy

17 września 2014

Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie do zgłaszania projektów zagospodarowania unijnych funduszy przeznaczonych na poprawę połączeń transportowych o łącznej wartości 11,9 mld euro. Jest to największy, do tej pory, budżet UE przeznaczony na infrastrukturę transportową. Państwa członkowskie mają czas na przedstawienie ofert do 26 lutego 2015 r.

czytaj więcej »

Transport w roku 2013 według GUS

5 września 2014

Ukazała się kolejna edycja publikacji „Transport – wyniki działalności w 2013 r.” wydawanej corocznie przez GUS. Opracowanie zawiera informacje o: sieci komunikacyjnej, taborze transportowym, przewozach ładunków i pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim oraz żegludze śródlądowej. Ponadto zestawienie wyników finansowych, a także wybrane dane o transporcie w krajach Unii Europejskiej.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Usługi transportowe w duchu Vested

Usługi transportowe w duchu Vested

Piotr Polak, Chartered Institute of Cooperations

Istnieje możliwość przekształcenia modelu współpracy, w ramach którego działania dostawcy usług logistycznych mogą stanowić broń w walce rynkowej i sprzyjać zwiększaniu udziałów w rynku.Badania struktury kosztów w transporcie drogowym towarów, które...

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter