Aktualności więcej »

Naczepy na dużym plusie

Naczepy na dużym plusie

12 lutego 2016

Analizy PZPM wskazują na znakomite wyniki sprzedaży przyczep i naczep. Wzrost napędzał boom na rynku naczep. których zarejestrowano o ponad 40% więcej niż rok temu. Kolejną niespodzianką jest to, że dotychczasowy lider został niemal zdetronizowany.

czytaj więcej »

Fuzja na rynku telematyki

9 lutego 2016

Do kolejnej fuzji doszło na rynku usług telematycznych dla flot. W 2014 rok Finder przejął firmę Auto Guard. Obecnie ten duet stał się częścią TomTom Telematics.

czytaj więcej »

Ekspresowy wynajem naczep w ICTS

8 lutego 2016

Od stycznia 2010 roku w Sochaczewie działa polski oddział Grupy ICTS – ICTS Sp. z o.o. Firma zajmuje się wynajmem naczep do ciągników siodłowych, ich serwisem oraz konserwacją.

czytaj więcej »

Ruszyły kolejne realizacje nowych dróg

8 lutego 2016

Umowy na realizację 4 odcinków dróg ekspresowych o długości 50 km oraz otwarcie ofert na realizację 2 małopolskich odcinków ekspresowej siódemki to bilans stycznia 2016 w rozwoju dróg szybkiego ruchu. Ponadto obecnie w realizacji jest 1223,6 km nowych dróg, a na rozstrzygnięcie czekają przetargi dotyczące budowy kolejnych 857,7 km tras.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Centrum Badawczo-Rozwojowe Wieltonu otwarte (+ FOTO)

Centrum Badawczo-Rozwojowe Wieltonu otwarte (+ FOTO)

Witold Zygmunt

Wczoraj, w obecności zarządu, przedstawicieli władz samorządowych i mediów, oficjalnie otwarte zostało Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Wielton. Wyjątkowa inwestycja rozpoczyna drogę polskiego producenta naczep do rozwoju innowacyjnych produktów i podboju kolejnych rynków.

6 silników Tiguana

Tomasz Czarnecki

Opłaty postojowe

radca prawny Radosław Pluciński, aplikant radcowski Wojciech Godzina, www.radcyprawni.net

Nowi pracownicy policji

Tomasz Czarnecki

Jakość przede wszystkim

Alicja Kostecka

Koleje dużych prędkości w Chinach

dr Anita Fajczak-Kowalska, dr Andrzej Wojcieszak, Uniwersytet Łódzki

Komentarze więcej komentarzy »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Systemy poboru opłat drogowych muszą być skoordynowane

Systemy poboru opłat drogowych muszą być skoordynowane

Mamy w Polsce systemy, które stwarzają możliwość automatycznego poboru opłat, ale konieczne są kluczowe decyzje dotyczące interoperacyjności systemu automatycznego poboru, czyli żeby nie było tak, że każdy koncesjonariusz ma inny system i musimy być wyposażeni w kilka urządzeń.

czytaj więcej »

Newsletter