Aktualności więcej »

Aktywny wypoczynek w serwisach Mercedes-Benz

Aktywny wypoczynek w serwisach Mercedes-Benz

4 września 2015

O 20 nowych obiektów w ciągu najbliższych 2 miesięcy powiększy się sieć zewnętrznych siłowni dla kierowców budowanych przez wrocławską Fundację Truckers Life. Kolejne parki treningowe powstaną m.in. na serwisach dealerskich Mercedes-Benz.

czytaj więcej »

Firma DAF inwestuje 100 milionów euro w nową lakiernię

3 września 2015

Firma DAF zamierza zainwestować 100 milionów euro w całkowicie nową, nowoczesną lakiernię w zakładzie produkcji kabin w Westerlo w Belgii. Po ukończeniu budowy będzie to najnowocześniejsza lakiernia kabin do pojazdów ciężarowych na świecie.

czytaj więcej »

Nowy DispoPilot.guide od Daimler FleetBoard

2 września 2015

Daimler FleetBoard oferuje swoim klientom jeszcze efektywniejszą koordynację zamówień oraz skuteczniejszą łączność dzięki nowemu DispoPilot.guide. Wraz z firmą TomTom, wiodącym ekspertem w dziedzinie map i nawigacji, FleetBoard opracował nowy, mobilny tablet – nowoczesne i wydajne narzędzie do zarządzania zamówieniami za pomocą usług Messaging lub Logistics. Wytrzymałe urządzenie z 7-calowym ekranem wspiera kierowcę w optymalnej obsłudze wszystkich procesów związanych z transportem i zamówieniami.

czytaj więcej »

Sped Partner wymienia tabor na 50 pojazdów MAN

1 września 2015

W dniu 27.07.2015 r. w Truck & Bus Center Czeladź odbyło się przekazanie nowych pojazdów ciężarowych MAN dla spółki Sped Partner. Przewoźnik z Leszcz koło Pińczowa odebrał pierwsze 12 ciągników siodłowych MAN TGX EfficientLine2 18.440 4×2 BLS z łącznie zamówionej partii 50-ciu pojazdów.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Dobrze wyszkolone kadry to nasz atut

Dobrze wyszkolone kadry to nasz atut

Janusz Mincewicz

Rozmowa z Markiem Tarczyńskim, przewodniczącym Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.    Jak Pan ocenia kondycję polskiej spedycji?   Transport, a spedycja w szczególności odzwierciedla sytuację gospodarczą. Robi to z wyprzedzeniem, stąd nazywa się ją...

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter