Aktualności więcej »

Monopoly a DAF

Monopoly a DAF

2 października 2014

Monopoly, jedna z największych firm w Rosji specjalizujących się w transporcie artykułów spożywczych wymagających specjalnych warunków przechowywania, zakupi 700 nowych ciężarówek DAF XF. Zamówienie zostało podpisane podczas targów IAA w Hanowerze przez Ilię Dmitriewa i Maksima Onyfrienko – dyrektorów Monopoly, Marcela Verbeetena – dyrektora generalnego dealera pojazdów DAF, Terra Truck, oraz Rona Bonsena – członka zarządu DAF odpowiedzialnego za marketing i sprzedaż. Dostawy pojazdów będą realizowane w 2014 u 2015 roku. W wyniku nowego zamówienia flota Monopoly wzrośnie do ponad 1 000 pojazdów, z czego 700 to ciężarówki DAF.

czytaj więcej »

Debiut TX-Trailerguard WABCO

26 września 2014

WABCO Holdings Inc. zaprezentowała w dniu dzisiejszym na Międzynarodowych Targach IAA 2014 w Hanowerze, Niemcy, rozwiązanie nowej generacji do zarządzania flotą TX-Trailerguard. TX-Trailerguard łączy w sobie funkcjonalność nagrodzonego rozwiązania w zakresie telematyki Trailerguard WABCO z oprogramowaniem TX-Connect Transics International. TX-Trailerguard pomaga operatorom flot samochodów ciężarowych w poprawie poziomu ich bezpieczeństwa i efektywności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

czytaj więcej »

Renault Trucks T ciężarówką roku 2015

26 września 2014

23 września 2014 roku 25-osobowe jury International Truck of the Year wybrało Renault Trucks T ciężarówką roku 2015. Gianenrico Griffini, prezes kapituły przekazał tą prestiżową nagrodę Bruno Blin, prezesowi Renault Trucks, na 65. edycji targów IAA w Hanowerze.

czytaj więcej »

Zrzucić tablet z wysokości trzech metrów

23 września 2014

Podczas tegorocznych targów IFA Panasonic zaprezentował najbardziej wytrzymałe na świecie 5-calowe tablety, które dodatkowo oferują funkcjonalności smartfonu, jak np. możliwość łączności głosowej. Modele FZ-E1 oraz FZ-X1, należące do linii Toughpad, wytrzymują upadek z wysokości do 3 metrów i zanurzenie w wodzie do 1,5 metra. Urządzenia trafią do sprzedaży w listopadzie tego roku.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Nowe połączenie Dachser do Monachium

Nowe połączenie Dachser do Monachium

Witold Zygmunt

Dachser uruchomił nowe codzienne połączenie ze Strykowa do Monachium. Dzięki niemu towary wysyłane z Polski będą trafiały bezpośrednio do południowo-wschodniej części Niemiec. Nowa linia poprawi i usprawni procesy logistyczne w europejskiej sieci operatora.

Czy istnieje możliwość płacenia niższych odszkodowań?

Kamil Krasuski - CATL Kancelaria Prawna

Uwaga kierowcy: zmiana pory roku

Szkoła Jazdy Renault, www.szkolajazdyrenault.pl

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter