Aktualności więcej »

Targi Stacja Paliw – pozostało już tylko kilka dni

Targi Stacja Paliw – pozostało już tylko kilka dni

4 maja 2016

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia XXIII Międzynarodowych Targów Stacja Paliw 2016. Targom towarzyszą wykłady, warsztaty, forum dyskusyjne oraz inne atrakcje. Patronat medialny sprawują redakcje Truck&Business Polska i FlotaAutoBiznes.

czytaj więcej »

Nietypowa zabudowa dla ZPUE

4 maja 2016

Firma TB Trucks & Trailer Serwis Sp. z o.o., autoryzowany dealer DAF-a, w swoim oddziale w Rzgowie wydała 5000. ciężarówkę. Właścicielem pojazdu jest firma ZPUE S.A. z Włoszczowej.

czytaj więcej »

Grupa DBK wprowadza markę Ford Trucks do Polski

28 kwietnia 2016

Grupa DBK zwiększa gamę produktów i wprowadza na polski rynek nową markę pojazdów ciężarowych – Ford Trucks. W ramach współpracy z firmą Ford Otosan, przedsiębiorstwem joint venture stworzonym przez Ford Motor Company i Koç Holding, Grupa DBK będzie wyłącznym importerem marki na terenie Polski.

czytaj więcej »

Nietypowe zlecenie dla Carefleeta

27 kwietnia 2016

Nowoczesny ciągnik austriackiej firmy Steyr, pług do odśnieżania i wóz asenizacyjny – taki nietypowy zestaw sfinansowała niedawno spółka Carefleet SA w ramach usługi wynajmu długoterminowego. Traktor wraz z beczkowozem wykorzystywany będzie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu do usuwania nieczystości z nieskanalizowanej części gminy. Przykład ten potwierdza, że w branży CFM coraz bardziej liczy się elastyczność i precyzyjne dopasowanie oferty do potrzeb klientów.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Daimler potwierdza budowę nowej fabryki silników w Polsce

Daimler potwierdza budowę nowej fabryki silników w Polsce

Witold Zygmunt

Tym razem nadzieje nie były płonne. Daimler AG oficjalnie potwierdził dziś, że planuje zbudować w Polsce fabrykę silników Mercedesa. Koncern zainwestuje u nas pół miliarda euro.

Kierowca z WNP

Patryk Szulc, Kancelaria Adwokacka Bernard Piechota

Spotkajmy się po długim weekendzie

Szkoła Jazdy Renault, www.szkolajazdyrenault.pl

Jadalne i inteligentne

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter