Aktualności więcej »

Epo–Trans Logistic S.A. z nowym Actrosami

Epo–Trans Logistic S.A. z nowym Actrosami

27 kwietnia 2017

Na rok 2017 firma Epo – Trans Logistic zamówiła 50 Mercedesów Actros. Pierwszą partię przekazano w kwietniu. Firma jest długoletnim klientem Mercedes-Benz.

czytaj więcej »

Nadchodzi kres noclegów w kabinie pojazdu?!

25 kwietnia 2017

Od czasu ubiegłorocznych wyroków Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nocowania kierowców w kabinach zagadnienie to zdecydowanie nabrało rumieńców. Skąd takie zamieszanie wokół tej kwestii? Z jednej strony bunt kierowców, którzy mogą stracić część   dodatkowych świadczeń z tytułu nocy spędzonej w pojeździe, z drugiej strony przedsiębiorcy, którzy odczują wzrost kosztów zatrudnienia. Dodatkowo informacje napływające z zagranicy o zakazach odbierania odpoczynków w kabinie komplikują organizowanie przewozów na kilka tygodni.

czytaj więcej »

Ustawa o monitorowaniu przewozu towarów – już obowiązuje!

18 kwietnia 2017

Od dzisiaj, 18.04., wchodzi w życie Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która nakłada dodatkowe obowiązki na transport tzw. artykułów wrażliwych. Funkcjonariusze już teraz zapowiadają wzmożone kontrole na każdym etapie łańcucha dostaw. Eksperci OCRK wyjaśniają jak uniknąć kar związanych z nową ustawą.

czytaj więcej »

Życzenia wielkanocne

14 kwietnia 2017

Nie będziemy oryginalni. Przy okazji świąt życzenia zwykle nam się w rym składają, tak będzie i tym razem. Wesołych i zdrowych, radosnego i mokrego, pyszności oraz gości. A w nieco bardziej branżowym tonie – zapraszamy do załącznika.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Prologis Ukończył BTS o powierzchni 42 000 metrów kwadratowych dla Firmy Agata

Prologis Ukończył BTS o powierzchni 42 000 metrów kwadratowych dla Firmy Agata

Marta Tęsiorowska

Nowy budynek powiększa portfolio Prologis do 191 000 metrów kwadratowych w Centralnej PolscePrologis poinformował o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 42 170 metrów kwadratowych dla swojego długoletniego klienta - firmy Agata w Prologis Park...

P3 planuje ekspansję w Polsce

Kinga Wiśniewska

Uwaga na kary w Austrii

Tomasz Czarnecki

Rekordowy rok DSV w Polsce

Małgorzata Kenig

Jak rozwiązywać problemy z paletami

Źródło: http://poradniktransportowy.pl/

Komentarze więcej komentarzy »

Transportowa hossa a leasingodawcy

Transportowa hossa a leasingodawcy

Finansowanie środków transportu ciężkiego jest jednym z filarów branży leasingowej w Polsce. W 2016 roku transportowcy wyleasingowali sprzęt o łącznej wartości ponad 17,2 mld złotych. Co sprawiło, że w ubiegłym roku branża transportowa była wyjątkowo skłonna do inwestycji? Czy należy się obawiać pogorszenia sytuacji czy hossa pozostanie z nami na dłużej?  Sprawę komentuje Piotr Warmuła, dyrektor sprzedaży ds. rynków strategicznych w Raiffeisen Leasing.

czytaj więcej »

Jazda w podwójnej obsadzie

Jazda w podwójnej obsadzie

Ogólne zasady dotyczące rozliczania czasu pracy pozostają takie same dla kierowców w załodze jednoosobowej jak i w załodze kilkuosobowej. Istnieje jednak różnica w zakresie odbierania przerwy dziennej. Walorem jazdy w załodze kilkuosobowej jest dłuższy okres, w którym powinien zostać odebrany odpoczynek dzienny (dłuższa zmiana robocza) oraz krótszy wymiar tego odpoczynku – mówi Anna Knapik, aplikant radcowski, Kancelaria Radców Prawnych Klatka i partnerzy w Katowicach.

czytaj więcej »

Używany ciągnik w firmie transportowej

Używany ciągnik w firmie transportowej

– Decyzja o sfinansowaniu leasingiem używanego ciągnika siodłowego z punktu widzenia nowej, małej firmy transportowej wydaje się rozsądnym rozwiązaniem – komentuje Paweł Piotrowski, właściciel firmy PP-Trucks specjalizującej się w transporcie ładunków do Skandynawii. Przedsiębiorstwo dopiero co rozpoczynające swoją działalność z reguły nie ma zagwarantowanej ciągłości zleceń, co oczywiście nie działa pozytywnie na bieżące dochody i możliwości inwestycyjne.

czytaj więcej »

Newsletter