Aktualności więcej »

Goodyear wprowadza nowe rozmiary opon bieżnikowanych na gorąco

Goodyear wprowadza nowe rozmiary opon bieżnikowanych na gorąco

24 listopada 2015

Dostępne są już dwa nowe rozmiary efektywnych paliwowo, bieżnikowanych na gorąco opon Goodyear TreadMax Fuelmax D do pojazdów ciężarowych. Tak jak w przypadku pozostałych opon TreadMax, nowe rozmiary: 295/60R22.5 oraz 315/60R/22.5 charakteryzują się osiągami zbliżonymi do parametrów nowego ogumienia.

czytaj więcej »

Aplikacja mobilna viaTOLL już dostępna

19 listopada 2015

Od 18 listopada użytkownicy systemu viaTOLL mogą korzystać z bezpłatnego narzędzia mobilnego dostępnego dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Dzięki aplikacji można między innymi sprawdzać stan salda, doładować konto i wyszukiwać Miejsca Obsługi Klienta.

czytaj więcej »

Od stycznia wszystkie produkty Thermo King z R-452A

18 listopada 2015

Firma Thermo King zapowiedziała, że od dnia 1 stycznia 2016 r. jej agregaty chłodnicze dla naczep o napędzie własnym oraz z pojazdu będą standardowo dostępne w Europie wraz z najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

czytaj więcej »

Shell a nowy system opłat drogowych w Belgii

16 listopada 2015

Od 1 kwietnia 2016 r. na terenie Belgii zostanie wprowadzony nowy system poboru opłat drogowych Viapass[1], który zastąpi obecnie obowiązującą eurowinietę. W nowym systemie opłaty będą naliczane za każdy faktycznie pokonany kilometr, a nie jak dotychczas za czas korzystania z infrastruktury drogowej. Do wnoszenia opłat zobowiązani będą właściciele pojazdów o dmc powyżej 3,5 tony.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Pierwszy Buick z Polski

Pierwszy Buick z Polski

Witold Zygmunt

Z linii produkcyjnej zakładów w Gliwicach zjechał wczoraj pierwszy Buick — kabriolet Cascada w srebrnym kolorze. Kabriolet przeznaczony na rynek północnoamerykański jest napędzany turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem 1.6 o mocy 200 KM.

Komentarze więcej komentarzy »

Trendy w branży TSL

Trendy w branży TSL

Cena, jakość usług i znajomość specyfiki biznesu klienta to wciąż najważniejsze cechy w branży TSL komentuje Agnieszka Błaszczyk-Dąbrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DHL Global Forwarding.

czytaj więcej »

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ceny na paliw na stacjach stabilne od 6 miesięcy

Ostatni tydzień maja nie przyniósł znaczących zmian na rynku paliw, zarówno jeśli chodzi o poziom cen hurtowych jak i detalicznych. Co więcej to kolejny tydzień, kiedy możemy powiedzieć, że benzynę i olej napędowy kupujemy taniej niż przed rokiem – komentują eksperci paliwowi z BM Reflex.

czytaj więcej »

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Branża transportowa pod presją szuka oszczędności na walutach

Z obserwacji Akcenty, instytucji płatniczej realizującej wymianę walut i płatności zagranicznych, wynika, że przewoźnicy coraz bardziej poszukują oszczędności w obszarze operacji walutowych i kursów wymiany. Liczba klientów firmy z tej branży wzrosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy aż o ponad 10 proc – komentuje Radosław Jarema, dyrektor zarządzający Akcenty w Polsce.

czytaj więcej »

Newsletter