Aktualności więcej »

System viaTOLL większy już we wrześniu?

System viaTOLL większy już we wrześniu?

23 kwietnia 2014

Trwają prace nad projektem Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Pierwszy z dwóch etapów rozszerzenia ma nastąpić we wrześniu.

czytaj więcej »

“Historia pojazdu” z podpisem prezydenta

22 kwietnia 2014

17 kwietnia prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą e-usługę „Historia pojazdu”. Dzięki temu rozwiązaniu każda osoba zainteresowana kupnem pojazdu używanego zarejestrowanego w Polsce będzie mogła sprawdzić bezpłatnie w internecie dane samochodu, np. informację o ważności ubezpieczenia OC.

czytaj więcej »

NIK przygląda się znakom drogowym

22 kwietnia 2014

Oznakowanie niezgodne z przyjętą organizacją ruchu, zniszczone znaki drogowe, nieczytelne pasy na jezdni, nagromadzenie znaków utrudniające ich odczytanie, braki w oznakowaniu, reklamy zasłaniające znaki, wreszcie w wielu przypadkach brak przyjętej organizacji ruchu – to ujawnili na polskich drogach kontrolerzy NIK i działający na zlecenie Izby inspektorzy z Urzędów Wojewódzkich.

czytaj więcej »

Pierwsze rejestracje przyczep i naczep w marcu 2014 roku

18 kwietnia 2014

Według wstępnych danych PZPM – na podstawie wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (MSW) – w marcu 2014r. zarejestrowano 5 456 nowych przyczep i naczep wszystkich rodzajów. W porównaniu do roku poprzedniego łączna liczba ich nowych rejestracji wzrosła o 0,8%.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Inwestycje w czeskiej fabryce Rockwool Polska

Inwestycje w czeskiej fabryce Rockwool Polska

Witold Zygmunt

Grupa Rockwool Polska, lider na rynku skalnej wełny mineralnej, znów inwestuje w infrastrukturę przemysłową. Tym razem w fabryce Bohuminie w Czechach powstaje linia produkcyjna dedykowana wysoce specjalistycznym wyrobom izolacyjnym.

W grupie siła

Elżbieta Sobańska

Będą nowe Fiaty z Tych

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Rozwój na kredyt, czy za obligacje

Rozwój na kredyt, czy za obligacje

W dziedzinie finansowania firm wciąż odczuwalne są echa globalnego kryzysu. Niełatwo uzyskać kredyt, a jego koszt, mimo najniższych w historii stóp procentowych, stanowi istotną barierę. Choć ożywienie gospodarcze jest już widoczne, banki asekuracyjnie podchodzą do kredytowania przedsiębiorców, a niektóre branże są na czarnych listach. W tej sytuacji coraz bardziej popularną alternatywą staje się emisja obligacji – komentuje Piotr Dziura,
członek zarządu Gerda Broker.

czytaj więcej »

Faktoring coraz bardziej popularny

Faktoring coraz bardziej popularny

Według danych Polskiego Związku Faktorów (PZF), obroty firm faktoringowych w pierwszym kwartale 2014 roku wzrosły o 16,3 proc. w skali roku. To oznacza, że w omawianym okresie firmy faktoringowe raportujące do PZF sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości 24,2 miliardów złotych.

czytaj więcej »

Podwyżki cen benzyn przed świętami realne

Podwyżki cen benzyn przed świętami realne

Zmiany cen paliw na stacjach, chociaż korekcyjne w ujęciu tydzień do tygodnia, to utrzymują się już od początku marca tego roku, kiedy za paliwa płaciliśmy najwięcej. Ceny benzyny i autogazu spadły w tym okresie o 7 groszy na litrze, a oleju napędowego o 9 groszy na litrze. Obecnie średni poziom cen paliw na stacjach jest niższy niż przed tygodniem o 1 – 2 grosze na litrze i wynosi odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 5,31 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 5,54 zł/l, olej napędowy  – 5,32 zł/l, autogaz – 2,59zł/l.

czytaj więcej »

Newsletter