Aktualności więcej »

Sytuacja polskich przewoźników w Europie coraz trudniejsza

Sytuacja polskich przewoźników w Europie coraz trudniejsza

29 lipca 2016

Nie minęło jeszcze zamieszanie spowodowane wprowadzeniem od 1 lipca obowiązku wypłacania płacy minimalnej polskim kierowcom wykonującym transport we Francji, a polskie firmy transportowe czeka kolejne rozczarowanie. Jak podaje PAP Komisja Europejska odrzuciła protest 11 krajów, w tym Polski, wobec zmian planowanych w dyrektywie dotyczącej delegowania pracowników.

czytaj więcej »

100 nowych naczep

27 lipca 2016

Holenderska firma CLdN Cargo BV z Rotterdamu podjęła decyzje o rozszerzeniu bazy transportowej o 100 nowych naczep Kögel Cargo Rail. CLdN Cargo BV umożliwia realizację transportu od drzwi do drzwi z zastosowaniem własnych naczep stosowanych w lokalnym ruchu morskim pomiędzy Wielką Brytanią, Irlandią, Portugalią i Skandynawią.

czytaj więcej »

Zelektryfikowana droga oddana do użytku

21 lipca 2016

Elektryczne pojazdy ciężarowe Scania rozpoczęły testy w normalnym ruchu publicznym. To kolejny etap projektu firmy wspierającego rozwój idei transportu uniezależnionego od paliw kopalnych. Pierwszy odcinek zelektryfikowanej drogi otworzono w pobliżu Gävle, w Szwecji.

czytaj więcej »

Opony Sava także do naczep mega

19 lipca 2016

Sava Tires, wiodąca marka oponiarska w południowo-wschodniej Europie, wprowadza nowe rozmiary opon Cargo 4 przeznaczonych dla mega naczep, aby zaspokoić potrzeby rosnącego rynku tego rodzaju pojazdów. Mała wysokość naczepy, osiągana dzięki oponie o rozmiarze 435/50R19.5, umożliwia flotom eksploatację naczep o pojemności 100m3.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Dobrą sytuację rynkową widać w nastrojach w motoryzacji

Dobrą sytuację rynkową widać w nastrojach w motoryzacji

Marzena Jurkiewicz, prezes zarządu CRS Polska

Trwają wakacje, gdy zwykle praca w automotive raczej wyhamowuje niż nabiera tempa. Mimo to utrzymują się pozytywne nastroje przedsiębiorców. W lipcu w całym sektorze związanym z przetwórstwem przemysłowym ogólny klimat koniunktury kształtuje się na poziomie +3,1, a w branży...

Wygraj ze stresem

Andrzej Marcinkiewicz, autor jest lekarzem medycyny pracy, zatrudnionym w Grupie Scanmed

GEODIS dla EURO 2016

Alicja Kostecka

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter