Aktualności więcej »

Przyszłość i teraźniejszość w zarządzaniu flotą

Przyszłość i teraźniejszość w zarządzaniu flotą

21 października 2016

Czy można wpłynąć na obniżenie bolesnych skutków podwyżek OC? Jakie nowe technologie warto stosować we flotach? Dlaczego w firmie Lafarge podróże publicznymi środkami transportu są lepiej widziane przez szefostwo niż dedykowanym pojazdem służbowym? Czy firmy CFM będą konkurowały z podmiotami zajmujące się wynajmem krótkoterminowym? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź podczas warsztatów flotowych, które odbyły się w warszawskim Hotelu Airport Novotel.

czytaj więcej »

Trwa szczegółowa kontrola płacy minimalnej we Francji

18 października 2016

Trwa pierwsza kontrola płacy minimalnej we Francji u polskiego przewoźnika, będącego klientem Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK).

czytaj więcej »

Prosimy o wysyłanie kandydatur do konkursu PBD

18 października 2016

Dzięki konkursowi „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, poznajemy osoby, instytucje i firmy szczególnie zaangażowane w poprawę bezpieczeństwa drogowego na polskich drogach. Kandydatów do tegorocznej edycji  można zgłaszać do 26 października. Pomysłodawcą inicjatywy jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Kapitułę, która dokona wyboru laureatów w 5 kategoriach – osoba roku, instytucja publiczna roku, firma roku, organizacja pozarządowa roku oraz media roku – tworzą przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Automobilklubu Polski, Fundacji ZenDriving, Grupy AXA w Polsce i Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

czytaj więcej »

MAN z premierami z Hanowerze

17 października 2016

Światowa premiera vana MAN TGE była największym magnesem na stoisku producenta podczas 66. edycji targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze. Niemiecka firma prócz debiutu w segmencie lekkich pojazdów dostawczych przygotowała też inne nowości.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Innowatorzy szukają talentów

Innowatorzy szukają talentów

Witold Zygmunt

Przedsiębiorstwa produkcyjne nie oddają pozycji lidera w sektorze Nowoczesnej Gospodarki, nadając ton jej dynamicznemu rozwojowi – wynika z najnowszego raportu „Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q1 2016” opracowanego przez ADP Polska, wiodącego dostawcę rozwiązań do...

OT Rail ma nowego prezesa

Alicja Kostecka

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter