Aktualności więcej »

MTD Butkiewicz i firma DBK kontynuują współpracę

MTD Butkiewicz i firma DBK kontynuują współpracę

24 czerwca 2016

W oddziale firmy DBK w Białymstoku, autoryzowanego dealera DAF, odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej partii ciągników siodłowych XF 460 FT SSC dla firmy MTD Butkiewicz.                              

czytaj więcej »

Odświeżony Stralis z nowym układem napędowym

23 czerwca 2016

Iveco wprowadza nową generację pojazdu Stralis z zupełnie nowym zespołem napędowym. Trzy wersje modelu zostały opracowane z uwzględnieniem specyfiki eksploatacji oraz spełniają wszystkie wymagania sektora ciężkiego transportu drogowego.

czytaj więcej »

Nie ma fotoradarów, piraci atakują

22 czerwca 2016

Fotoradary ile was trzeba cenić ten tylko się dowie, gdy je wycofano – za naszym wieszczem można by rozpocząć tą ciekawą informację. 73 proc. kierowców przekracza dopuszczalną prędkość w miejscach, w których do końca 2015 roku funkcjonowały fotoradary Straży Miejskiej. W okresie pracy wybranych urządzeń ujawniano średnio 218 przypadków wykroczeń dziennie. Obecnie byłyby to dziesiątki tysięcy wykroczeń. Dziwne czyż nie?

czytaj więcej »

Małe i średnie firmy spedycyjne na celowniku

22 czerwca 2016

Łatwiej powiększyć flotę transportową niż pozyskać nowych klientów, co sprawia, że małe i średnie firmy z kontraktami stają się coraz częstszym celem przejęć. Nadchodzący rok zapowiada się rekordowo, jeżeli chodzi o ilość takich operacji.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Brexit stał się faktem

Brexit stał się faktem

Witold Zygmunt

Po uspokajających wynikach środowych sondaży, piątkowy poranek przyniósł szok dla całej Europy. Obywatele Wielkiej Brytanii zadecydowali w referendum o opuszczeniu Unii Europejskiej. Jeden z największych członków wspólnoty postanowił pójść własną drogą.

Wizjonerzy na start

Alicja Kostecka

Lokalny gracz na Podlasiu

Alicja Kostecka

Logistyka a ŚDM

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła za dużo błędów

Polska popełniła już za dużo błędów związanych z płatnościami na autostradach. Począwszy od tego, że niepotrzebnie na autostradach państwowych wchodziliśmy w system manualnego poboru opłat, a w 2011 roku, kiedy wszedł system elektroniczny, zapomniano niejako o koncesjonariuszach prywatnych i dzisiaj tych systemów mamy kilka – komentuje Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

czytaj więcej »

Transportowa niesprawiedliwość

Transportowa niesprawiedliwość

W Polsce mamy bardzo rozbudowany sektor transportu na potrzeby własne. O ile można jeszcze zrozumieć potrzeby szybkiego i elastycznego zaspokojenia potrzeb w grupie samochodów dostawczych i średnio tonażowych (do 7,5 t d.m.c.), to trudno mieć taką samą postawę przy pojazdach wysokotonażowych – komentuje Andrzej Nowrotek, wiceprzewodniczący OZPTD.

czytaj więcej »

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Naganne zachowanie organów kontrolnych

Jak się ma wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika z tytułu naruszeń ustawy o transporcie drogowym do praktycznych działań służb kontrolnych? To pytanie zadaje sobie niejeden menedżer transportu a odpowiedzi są zapewne niezbyt wesołe – komentuje Jarosław Łabisz, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, www.ocrk.pl.

czytaj więcej »

Newsletter