Phoenix Contact oficjalnie rozpoczął produkcję w Tarnobrzegu

13 czerwca 2018

W połowie maja dokonano oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Tarnobrzegu firmy Phoenix Contact Wielkopolska. Zakład zlokalizowany jest na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark-Wisłosan.

Firma już w tej chwili zatrudnia ponad sto osób. Phoenix Contact działa w branży elektrotechnicznej i specjalizuje się w automatyce przemysłowej. Niemiecka posiada na świecie ok. 50 oddziałów. Do niedawna jedyny polski zakład produkcyjny mieścił się w Nowym Tomyślu w Wielkopolsce. Teraz także i w Tarnobrzegu.

Decydujące dla lokalizacji zakładu w Tarnobrzegu stały się gotowe hale produkcyjne, czekające na inwestorów. Zostały one wydzierżawione od Agencji Rozwoju Przemysłu. Drugą przesłanką lokalizacji firmy w Tarnobrzegu była łatwość znalezienia pracownika regionie. Tarnobrzeski zakład zatrudnia już ponad sto osób, jednak w ciągu najbliższych lat planuje zatrudnić nawet 500 pracowników.

Choć rozpoczęcie produkcji miało miejsce wcześniej, to oficjalną, symboliczną wstęgę przecięto dopiero w maju. W uroczystości uczestniczyli szefowie i pracownicy polskiego oddziału spółki, goście z Niemiec, władze miasta na czele z pełniącym obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega Kamilem Kalinką oraz przedstawiciele tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu.

Fot. tarbnobrzeg.pl

Ostatnie newsy więcej newsów »

Do fabryki Nysy wróciła branża motoryzacyjna

22 października 2018

Władze Nysy uznały wrzesień 2018 za historyczny dla przemysłu miasta. Po latach do hal Fabryki Samochodów Dostawczych wróciła produkcja dla branży motoryzacyjnej.

czytaj więcej »


Cross-dock dla JAS-FBG w SEGRO Business Park Łódź

22 października 2018

Na terenie SEGRO Business Park Łódź powstaje dla firmy logistycznej JAS-FBG S.A. magazyn w systemie cross-dock, o łącznej powierzchni 6600 m2. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, JAS-FBG reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.

czytaj więcej »


Pierwsza fabryka Turck w Polsce powstanie w Lublinie

19 października 2018

Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi pierwszy zakład produkcyjny w Polsce o powierzchni 6500 mkw. W MLP Lublin przy montażu kabli pracę znajdzie ok. 220 osób.

czytaj więcej »


Panattoni Europe wybuduje fabrykę zmywarek BSH w Łodzi

19 października 2018

Przedstawiciele Panattoni Europe wmurowali kamień węgielny pod budowę fabryki zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, dedykowanej Przemysłowi 4.0. Inwestycja o powierzchni blisko 58 500 m kw. powstaje w Łodzi, w sąsiedztwie Central European Logistics Hub.

czytaj więcej »


Trwa budowa centrum logistycznego Mercedes-Benz

18 października 2018

Fabryka silników Mercedes-Benz w Jaworze nie jest jedyną inwestycją Daimler AG w Polsce. Równocześnie trwają też prace nad rozbudową centrum logistycznego Mercedes-Benz „LC Warszawa” zlokalizowanego w Ołtarzewie pod Warszawą.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter