Phoenix Contact oficjalnie rozpoczął produkcję w Tarnobrzegu

13 czerwca 2018

W połowie maja dokonano oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Tarnobrzegu firmy Phoenix Contact Wielkopolska. Zakład zlokalizowany jest na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark-Wisłosan.

Firma już w tej chwili zatrudnia ponad sto osób. Phoenix Contact działa w branży elektrotechnicznej i specjalizuje się w automatyce przemysłowej. Niemiecka posiada na świecie ok. 50 oddziałów. Do niedawna jedyny polski zakład produkcyjny mieścił się w Nowym Tomyślu w Wielkopolsce. Teraz także i w Tarnobrzegu.

Decydujące dla lokalizacji zakładu w Tarnobrzegu stały się gotowe hale produkcyjne, czekające na inwestorów. Zostały one wydzierżawione od Agencji Rozwoju Przemysłu. Drugą przesłanką lokalizacji firmy w Tarnobrzegu była łatwość znalezienia pracownika regionie. Tarnobrzeski zakład zatrudnia już ponad sto osób, jednak w ciągu najbliższych lat planuje zatrudnić nawet 500 pracowników.

Choć rozpoczęcie produkcji miało miejsce wcześniej, to oficjalną, symboliczną wstęgę przecięto dopiero w maju. W uroczystości uczestniczyli szefowie i pracownicy polskiego oddziału spółki, goście z Niemiec, władze miasta na czele z pełniącym obowiązki Prezydenta Miasta Tarnobrzega Kamilem Kalinką oraz przedstawiciele tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu.

Fot. tarbnobrzeg.pl

Ostatnie newsy więcej newsów »

Grupa CIECH przejmuje hiszpańską spółkę Proplan

22 czerwca 2018

Spółka CIECH S.A. podpisała umowę o wartości 33,5 mln euro na zakup 75 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan. Zyskała tym samym kontrolę nad firmą dysponującą ponad 120 aktywnymi rejestracjami środków ochrony roślin i obecną na trzech kontynentach.

czytaj więcej »


Złe wiadomości z Parlamentu Europejskiego

21 czerwca 2018

Z Parlamentu Europejskiego nadeszła zła wiadomość dla sektora transportowego. Sprawozdanie Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego, dające nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie i wyłączenie transportu międzynarodowego z dyrektywy o delegowaniu pracowników, zostało odrzucone podczas głosowania. Oznacza to, że nie zostanie zaprezentowane jako stanowisko PE podczas negocjacji z Radą UE.

czytaj więcej »


Belgowie chcą zainwestować w Nysie

20 czerwca 2018

Polska może zyskać nowego dużego inwestora. Belgijska firma Umicore jest poważnie zainteresowana, aby właśnie w Polsce produkować najistotniejszy składnik baterii do pojazdów elektrycznych.

czytaj więcej »


Wystartowała budowa Panattoni Park Warsaw South

20 czerwca 2018

Panattoni Europe rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Park Warsaw South. Inwestycję zainaugurowała CTDI, wbijając symboliczną pierwszą łopatę pod realizację siedziby firmy. Uroczystość odbyła się 14 czerwca br. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na luty 2019 r.

czytaj więcej »


Szybki rozwój fabryki Boscha we Wrocławiu

19 czerwca 2018

Fabryka układów hamulcowych Bosch w Mirkowie k/Wrocławia w roku 2017 po raz kolejny odnotowała wzrost produkcji, a także innych istotnych wskaźników w zakresie sprzedaży, zatrudnienia oraz inwestycji.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter