Obrońca transportowców

Obrońca transportowców

4 września 2007

3 września rozpoczęło działalność Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK). Tworzy je Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) i firma PC Net Service – autor najpopularniejszego na polskim rynku oprogramowania do analizy czasu pracy kierowców TachoScan, używanego przez inspekcję transportu drogowego w kilku krajach Europy (Polska, Niemcy i inne).

Głównym zadaniem OCRK jest dostarczenie firmie transportowej dokładnej analizy czasu pracy kierowców na podstawie tarcz tachografów, plików z kart cyfrowych i jego rozliczenie. Każdy klient OCRK otrzyma co miesiąc dla każdego kierowcy pakiet raportów kompleksowo rozwiązujących problem z analizą przekroczeń w czasie jazdy oraz poprawnym rozliczeniem. Wszelkie analizy opatrzone są stosownym komentarzem – tak aby ich wyniki wpływały na zmniejszenie liczby wykroczeń oraz na poprawę warunków i bezpieczeństwa pracy. Ponadto klienci OCRK mają dostęp do doradców, z którymi w każdej chwili mogą skonsultować otrzymane raporty lub uzyskać poradę.
Jeżeli przewoźnik ma wątpliwości czy w sposób prawidłowy stosuje się do przepisów prawa regulujących czas pracy kierowców zapytaj doradcę OCRK. Z bezpłatnej konsultacji można skorzystać raz w miesiącu rozliczeniowym. Konsultant OCRK skontaktuje się z przewoźnikiem i zada szczegółowe pytania na temat problemu jaki zgłosi. Aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji należy wypełnić formularz, znajdujący się na stronie internetowej: www.ocrk.pl.  ml

Ostatnie newsy więcej newsów »

Wodorowy autobus Solarisa już nagrodzony

25 marca 2019

Solaris został nagrodzony przez niemieckie czasopismo branżowe „Busplaner” w konkursie „Zrównoważony Rozwój 2019″. Wyróżnienie przyznano w kategorii „Pojazd koncepcyjny”, a uzyskał je Urbino 12 hydrogen – autobus wodorowy, który swoją premierę świętować będzie w czerwcu, podczas Kongresu UITP w Sztokholmie.

czytaj więcej »


FM Fresh z certyfikatem IFS Logistics

25 marca 2019

Platforma logistyczna FM Fresh w Mszczonowie ponownie uzyskała certyfikat IFS Logistics (wersja 2.2 grudzień 2017) potwierdzający wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności. Uzyskana podczas audytu ocena to aż 99,45%.

czytaj więcej »


Z Wrocławia do Kanady

22 marca 2019

Dnia 9 marca z wrocławskiej fabryki General Electric wyruszył do Kanady ponad 400 tonowy stojan generatora energii dla elektrowni jądrowej w Darlington. Transport potrwa ponad 70 dni i odbędzie się koleją, a następnie drogą morską. Nad produkcją tej kluczowej części technologii pracowało ponad 100 osób z wrocławskiego zakładu GE.

czytaj więcej »


CHEP i Nestlé Waters optymalizują łańcuch dostaw

22 marca 2019

Gospodarka obiegu zamkniętego, usprawnianie procesów, oszczędności kosztowe są niezbędne dla zrównoważonego łańcucha dostaw. W odpowiedzi na wyzwania rynku związane z optymalizowaniem zasobów CHEP Polska i Nestlé Waters już kolejny rok z rzędu współdziałają w projekcie kooperacji transportowej.

czytaj więcej »


Varroc: BiR, a potem fabryka

21 marca 2019

Systemy oświetlenia w samochodach stają się coraz bardziej złożone, dlatego producenci wprowadzają do nich coraz bardziej zaawansowane technologie.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter