Obrońca transportowców

Obrońca transportowców

4 września 2007

3 września rozpoczęło działalność Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK). Tworzy je Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) i firma PC Net Service – autor najpopularniejszego na polskim rynku oprogramowania do analizy czasu pracy kierowców TachoScan, używanego przez inspekcję transportu drogowego w kilku krajach Europy (Polska, Niemcy i inne).

Głównym zadaniem OCRK jest dostarczenie firmie transportowej dokładnej analizy czasu pracy kierowców na podstawie tarcz tachografów, plików z kart cyfrowych i jego rozliczenie. Każdy klient OCRK otrzyma co miesiąc dla każdego kierowcy pakiet raportów kompleksowo rozwiązujących problem z analizą przekroczeń w czasie jazdy oraz poprawnym rozliczeniem. Wszelkie analizy opatrzone są stosownym komentarzem – tak aby ich wyniki wpływały na zmniejszenie liczby wykroczeń oraz na poprawę warunków i bezpieczeństwa pracy. Ponadto klienci OCRK mają dostęp do doradców, z którymi w każdej chwili mogą skonsultować otrzymane raporty lub uzyskać poradę.
Jeżeli przewoźnik ma wątpliwości czy w sposób prawidłowy stosuje się do przepisów prawa regulujących czas pracy kierowców zapytaj doradcę OCRK. Z bezpłatnej konsultacji można skorzystać raz w miesiącu rozliczeniowym. Konsultant OCRK skontaktuje się z przewoźnikiem i zada szczegółowe pytania na temat problemu jaki zgłosi. Aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji należy wypełnić formularz, znajdujący się na stronie internetowej: www.ocrk.pl.  ml

Ostatnie newsy więcej newsów »

Dachser – logistyka dla Puky

21 stycznia 2019

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, realizuje dostawy na terenie całej Europy dla Puky – niemieckiego producenta pojazdów dla dzieci. Dzięki współpracy trwającej już od 10 lat firma się rozwija, z sukcesem zdobywając kolejne europejskie rynki.

czytaj więcej »


Danone rozwija eksport produktów mlecznych z polskiej fabryki

18 stycznia 2019

Już teraz ponad 20 krajów z Europy oraz USA to odbiorcy produktów mlecznych Danone produkowanych w Polsce. Systematycznie rośnie liczba wariantów produktowych trafiających poza granice kraju, a firma Danone w Polsce deklaruje dalszy rozwój eksportu do Europy.

czytaj więcej »


Jaki będzie 2019 dla polskich przewoźników?

18 stycznia 2019

Pakiet Mobilności wydaje się być najgorętszym tematem dyskusji wśród kierowców ciężarówek i właścicieli firm transportowych. Tymczasem nic jeszcze nie jest pewne i na wieści z Parlamentu Europejskiego trzeba będzie chwilę poczekać. Podobnie jak w przypadku nowych pomysłów dotyczących tachografów. Podczas, gdy jeden przepis nie wszedł jeszcze w życie, urzędnicy już mają kolejne rewolucyjne propozycje. Co więc zmieni się na pewno, a co może stać się nieodległą i niepokojącą przyszłością? Komentują eksperci Inelo i Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

czytaj więcej »


DSV w parku P3 Błonie

18 stycznia 2019

P3, długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie podpisał z firmą DSV – globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych – umowę na wynajem ponad 33 000 m2 w parku P3 Błonie. To pierwszy kontrakt zawarty między firmami w Polsce.

czytaj więcej »


GLS: to był rok inwestycji

17 stycznia 2019

Inwestycje, zaawansowane narzędzia IT, elastyczne rozwiązania dla klientów i rozbudowa infrastruktury bazowej – tak GLS Poland, jeden z najważniejszych operatorów na polskim rynku logistycznym podsumowuje rok. To był jubileuszowy, bo 20 rok obecności firmy w Polsce.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter