Supply Chain Designer 2014

16 grudnia 2014
Supply Chain Designer 2014

Nagrody Supply Chain Designer 2014 zostały wręczone podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji 2014, która odbyła się 11 grudnia br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. W Gali uczestniczyło 500 przedstawicieli top managmentu.

Badanie Supply Chain Designer prowadzone jest od trzech lat przez Wydawnictwo Eurologistics i Data Group Consulting, w ramach którego analizowana jest organizacja łańcuchów dostaw wyselekcjonowanych firm – klientów operatorów logistycznych oraz firm transportowych, które wyróżniają się efektywnością strategii zarządzania logistycznego. W wyniku przeprowadzenia pogłębionych wywiadów z menedżerami firm logistycznych wyłania się liderów logistyki osobno w przemyśle, handlu i usługach.

Badanie Supply Chain Designer jest odwrotnością badania Operator Logistyczny Roku, które posługując się metodą Customer Satisfaction Survey wyznacza pozycję badanych firm na rynku. Ponieważ wyniki badania Operator Logistyczny Roku ( ponad 1000 wywiadów z kluczowymi klientami 30 czołowych firm logistycznych na temat jakości świadczonych usług) pokazują zasadnicze zmiany w podejściu uczestników rynku do kwestii outsourcingu w logistyce, dlatego w badaniu SCD zwraca się uwagę na stronę generującą popyt na usługi logistyczne. W tym celu dokonano analizy zebranych w trakcie badania danych według następujących kryteriów, które firmy: kupują na zewnątrz usługi logistyczne, stosując outsourcing (przekazanie strategicznemu partnerowi zarządzania łańcuchem dostaw, w odróżnieniu od zlecania poszczególnych usług), stawiają na zewnętrzną obsługę logistyczną, ograniczając wewnętrzne koszty logistyki, współpracują z operatorami logistycznymi w optymalizacji kosztów logistyki, nawiązują partnerską współpracę z operatorami, kupują usługi logistyczne od cenionych operatorów, stale rozszerzają zakres outsourcingu, umiejętnie zarządzają outsourcingiem, wyznaczając lidera odpowiadającego za strategię operacji logistycznych.

Na podstawie tej analizy powstaje wyselekcjonowana grupa kilkudziesięciu firm najbardziej zaawansowanych w zakresie outsourcingu. Następnie na podstawie opinii uzyskanych od menedżerów firm logistycznych na temat współpracy z tymi wyselekcjonowanymi firmami, w których uwzględniono takie zagadnienia jak: innowacyjność w podejściu do organizacji łańcucha dostaw, unikatowość organizacji łańcucha dostaw, praktyczne umiejętności współpracy nad usprawnieniami procesów logistycznych, świadomość kosztowa usług wykonywanych przez operatora, zrozumienie ograniczeń jakościowych w łańcuchu dostaw oraz rzetelność biznesową, wyłonieni zostali liderzy outsourcingu logistycznego, oddzielnie w przemyśle i w handlu.

Od kilkunastu lat Wydawnictwo Eurologistics i Data Group Consulting prowadzą program badawczy, którego celem jest promocja logistyki. Na podstawie szeroko zakrojonych badań wyróżniane są najlepsze na rynku firmy (Operator Logistyczny Roku) oraz najbardziej innowacyjne produkty i usługi w logistyce, transporcie, produkcji (Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji), a od trzech lat najlepszą organizację łańcuchów dostaw klientów operatorów logistycznych ( Supply Chain Designer).

Nagrody główne

Jeronimo Martins

Handel

Coca Cola HBC Polska

Przemysł

 

Wyróżnienia specjalne

 

HANDEL

Carrefour

Leroy Merlin

Polkomtel

 

PRZEMYSŁ

Nutricia

ArjoHuntleigh

Delphi

 

 

Galeria zdjęć

Ostatnie relacje więcej relacji »

Android w magazynie

4 marca 2020

O tym, jak efektywnie przejść na wydajniejsze urządzenia magazynowe – terminale mobilne pracujące na Androidzie, korzystając z doświadczeń pionierów, mieli okazję dowiedzieć się uczestnicy seminarium zorganizowanego przez firmy Zebra Technologies, Quantum Qguar i wydawnictwo Eurologistics.

czytaj więcej »


Gdzie bije serce produkcji?

12 listopada 2019

Gdzie bije serce produkcji – takie było hasło przewodnie szóstej edycji konferencji Manufacturing Summit. Całodniowe poszukiwania nie dały jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale zapewniły gościom wydarzenia ogromną dawkę wiedzy z wielu obszarów, związanych z funkcjonowaniem zakładów produkcyjnych i ich otoczenia.

czytaj więcej »


Kongres Transportowy 2019: Wyjątkowa debata

29 października 2019

Nie wahamy się tego napisać – to była jedna z najciekawszych konferencji transportowych ostatnich lat. Prelegenci nie chcieli kończyć swoich przemówień, bo też uczestnicy ich z uwagą słuchali. Debata rozgrzała salę niemal co czerwoności i nikt nie zwracał uwagi, że pora lunchu już dawno wybiła. Rozmowy handlowe między przewoźnikami i nadawcami można było zaobserwować podczas całego eventu, finalny moment (dokładnie kilkadziesiąt minut) nastąpił podczas Sesji Handlowej. Wreszcie dialogi między partnerami a klientami – wcale nie stanowiły marginesu spotkania. Ale po kolei…

czytaj więcej »


W pogoni za technologią

2 października 2019

Spotkanie dwóch światów – świata praktyki ze światem nauki, łączące tradycję międzynarodowej konferencji logistycznej Advanced Supply Chain oraz międzynarodowej konferencji naukowej Euro-Trans – to idea tegorocznej konferencji zorganizowanej przez Wydawnictwo Eurologistics, BVL International – Chapter Poland – międzynarodowe stowarzyszenie wiodące prym we wdrażaniu założeń Przemysłu 4.0 oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

czytaj więcej »


Produkcja 4.0 na wyciągnięcie ręki

1 lipca 2019

Ostatni czwartek czerwca był okazją do niezwykle intensywnego spotkania z tematyką digitalizacji zakładów produkcyjnych. Logistyka Produkcji zorganizowała tego dnia we Wrocławiu warsztat „Produkcja 4.0. Jak dokonać krok po kroku cyfrowej transformacji swojej fabryki?”

czytaj więcej »