Relacja ze szkolenia 3D Zarządzania Produkcją

24 listopada 2014
Relacja ze szkolenia 3D Zarządzania Produkcją

20 listopada 2014 roku Hotel Novotel Warszawa Airport gościł uczestników ostatniej tegorocznej edycji szkolenia 3D Zarządzania Produkcją, organizowanego przez Wydawnictwo Eurologistics i czasopismo Logistyka Produkcji. Na imprezę przybyli przedstawiciele firm produkcyjnych, poszukujący sposobów na zwiększenie zysków, poprawę produktywności fabryk i doskonalenie efektywności realizowanych zadań.

Niekwestionowanych ekspertem w tej dziedzinie jest Janusz Pieklik, dyrektor Business Global Consulting, mogący się pochwalić wieloletnią praktyką we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu produkcją. Korzystając ze swoich doświadczeń przygotował on niezwykle interesujący program, stanowiący konfrontację kilku znanych metod.

Trzy produkcyjne światy

Takie zagadnienia jak Lean Management, Teoria Ograniczeń i ERP zazwyczaj nie są obce menedżerom firm produkcyjnych. Wiedza na ich temat bywa jednak pobieżna, podczas szkolenia 3D Zarządzania Produkcją można było zdobyć obszerne informacje na temat tych metod. Co więcej, po raz pierwszy przeprowadzona została ich konfrontacja, pozwalająca na wskazanie różnic i podobieństw, identyfikację występujących problemów oraz określenie możliwości wspólnego stosowania poszczególnych narzędzi.

Oczywiście, aby wybrać najlepsze elementy Lean Management, Teorii Ograniczeń i ERP należy najpierw poznać zasady kierujące tymi metodami. Dlatego też na początku szkolenia uczestnicy mieli okazję zaznajomić się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z zarządzaniem produkcją. Prezentowane były nie suche definicje, a rzeczywiste, praktyczne znaczenie poszczególnych pojęć w działaniu firm.

W poszukiwaniu najlepszego rozwiązania

Prelegent nieustannie zwracał uwagę na to, jak wiele problemów występuje przy próbach wdrażania w polskich fabrykach sprawdzonych w innych krajach i – w teorii – prostych rozwiązań. Janusz Pieklik pokazywał gdzie należy szukać źródeł przewagi konkurencyjnej firm i jaki sposób wybierać najlepsze elementy z omawianych metod.
Uzupełnieniem szkolenia było kilka słów, poświęconych zasadom organizacji gniazd produkcyjnych. Na koniec prelegent zaprezentował obszerny przykład mapowania strumienia wartości i poprawy wskaźników. Oparty był on o działania hipotetycznej fabryki, ale wszystkie używane zasady stosowane są też w praktyce.

Doskonałe podsumowane szkolenia stanowiła tabelaryczna prezentacja możliwości trzech omawianych metod z punktu widzenia optymalizacji różnych obiektów. Przyjazna, nieformalna atmosfera szkolenia sprzyjała interakcji uczestników i dyskusji na temat najciekawszych zagadnień. Organizatorzy szkolenia, Wydawnictwo Eurologistics i Logistyka Produkcji, dziękują za przybycie uczestnikom wydarzenia, kierujemy również ukłony w stronę partnerów imprezy – firm Dachser oraz Quantum Software.

Galeria zdjęć

Ostatnie relacje więcej relacji »

Android w magazynie

4 marca 2020

O tym, jak efektywnie przejść na wydajniejsze urządzenia magazynowe – terminale mobilne pracujące na Androidzie, korzystając z doświadczeń pionierów, mieli okazję dowiedzieć się uczestnicy seminarium zorganizowanego przez firmy Zebra Technologies, Quantum Qguar i wydawnictwo Eurologistics.

czytaj więcej »


Gdzie bije serce produkcji?

12 listopada 2019

Gdzie bije serce produkcji – takie było hasło przewodnie szóstej edycji konferencji Manufacturing Summit. Całodniowe poszukiwania nie dały jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale zapewniły gościom wydarzenia ogromną dawkę wiedzy z wielu obszarów, związanych z funkcjonowaniem zakładów produkcyjnych i ich otoczenia.

czytaj więcej »


Kongres Transportowy 2019: Wyjątkowa debata

29 października 2019

Nie wahamy się tego napisać – to była jedna z najciekawszych konferencji transportowych ostatnich lat. Prelegenci nie chcieli kończyć swoich przemówień, bo też uczestnicy ich z uwagą słuchali. Debata rozgrzała salę niemal co czerwoności i nikt nie zwracał uwagi, że pora lunchu już dawno wybiła. Rozmowy handlowe między przewoźnikami i nadawcami można było zaobserwować podczas całego eventu, finalny moment (dokładnie kilkadziesiąt minut) nastąpił podczas Sesji Handlowej. Wreszcie dialogi między partnerami a klientami – wcale nie stanowiły marginesu spotkania. Ale po kolei…

czytaj więcej »


W pogoni za technologią

2 października 2019

Spotkanie dwóch światów – świata praktyki ze światem nauki, łączące tradycję międzynarodowej konferencji logistycznej Advanced Supply Chain oraz międzynarodowej konferencji naukowej Euro-Trans – to idea tegorocznej konferencji zorganizowanej przez Wydawnictwo Eurologistics, BVL International – Chapter Poland – międzynarodowe stowarzyszenie wiodące prym we wdrażaniu założeń Przemysłu 4.0 oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

czytaj więcej »


Produkcja 4.0 na wyciągnięcie ręki

1 lipca 2019

Ostatni czwartek czerwca był okazją do niezwykle intensywnego spotkania z tematyką digitalizacji zakładów produkcyjnych. Logistyka Produkcji zorganizowała tego dnia we Wrocławiu warsztat „Produkcja 4.0. Jak dokonać krok po kroku cyfrowej transformacji swojej fabryki?”

czytaj więcej »