Złoty medal MTP dla IPOsystem

9 lipca 2015

IPOsystem po raz kolejny został doceniony przez ekspertów. Tym razem zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich ITM Polska 2015.

Targi ITM (Innowacje-Technologie-Maszyny) to największe targi przemysłowe w kraju, jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z branżą produkcji maszyn i obróbki metali. Prezentowane są tu innowacyjne rozwiązania technologiczne usprawniające produkcję i funkcjonowanie przedsiębiorstw. W tym roku, w dniach 9-12 czerwca, uczestniczyło w nich blisko 1000 wystawców z 27 krajów oraz prawie 17 000 zwiedzających. W ramach targów odbył się szereg konferencji i paneli dyskusyjnych, podczas których omawiane były tematy związane z szeroko rozumianą produkcją.

W gronie wystawców była także firma UIBS Teamwork z Rybnika, która zaprezentowała swój sztandarowy produkt: IPOsystem – inteligentny system samodzielnie zarządzający produkcją.

– Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy mogli dowiedzieć się jak działa system oraz w praktyce zapoznać się z możliwościami Terminali Prac, które sterują pracą ludzi i maszyn na halach produkcyjnych. Przez tych kilka dni mieliśmy okazję do bezpośrednich spotkań z potencjalnymi klientami na neutralnym gruncie, odbyliśmy szereg ciekawych rozmów, nawiązaliśmy nowe kontakty biznesowe. Równie ważne jest to, że mogliśmy zetknąć się z najnowszymi trendami w branży, poznać oczekiwania czy też problemy potencjalnych klientów tak, by w przyszłości móc im sprostać – mówi Krzysztof Fiegler, współwłaściciel UIBS Teamwork i dyrektor handlowy, ekspert zajmujący się m. in. nadzorem nad realizacją wdrożeń IPOsystem w przedsiębiorstwach. – Złoty Medal MTP dla IPOsystem to dla nas ogromne wyróżnienie, przyznane w ramach branżowego wydarzenia, skupiającego ekspertów i praktyków z całego świata – dodaje.

IPOsystem jest pierwszym na świecie systemem Inteligentnej Fabryki (Smart Factory), który samodzielnie i bezpośrednio steruje produkcją. IPOsystem, bez udziału planistów i osób dozoru bezpośredniego na halach produkcyjnych, podejmuje optymalne decyzje dotyczące kolejności realizacji i doboru zasobów dla poszczególnych czynności technologicznych. Co więcej, IPOsystem umożliwia łączenie ze sobą procesów realizowanych w różnych halach produkcyjnych, a nawet przedsiębiorstwach w inteligentne sieci, które same się optymalizują.

Jest to rozwiązanie, które z powodzeniem zostało wdrożone już w 5 firmach, trwają prace związane z implementacją systemu w kolejnych 10 przedsiębiorstwach. Co ważne, system, który ma szansę zrewolucjonizować polską i światową gospodarkę, jest efektem pracy polskich specjalistów.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

MŚP oglądają każdą złotówkę

25 września 2020

Pomimo kryzysu, co ósmy przedsiębiorca w najbliższym czasie planuje nowe inwestycje. 60% z nich zamierza kupić maszyny i sprzęt, prawie ¼ chce przeznaczyć dodatkowe środki na cyfryzację. Największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje budowlane i remontowe. Równocześnie rośnie grupa firm, które odkładają w czasie przyszłe nakłady finansowe. Tak wynika z 3. edycji badania „KoronaBilans MŚP” przygotowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów.

czytaj więcej »


Pierwsza farma fotowoltaiczna Synthos

23 września 2020

Energetyka zarówno w Polsce jak i całej Europie stoi przed wyzwaniami związanymi z koniecznością dostosowania istniejących jednostek do wymagań, które w znaczący sposób zmniejszają normy emisji substancji szkodliwych. Jednym z elementów transformacji energetycznej Synthos i dywersyfikacji źródeł energii jest pierwsza w Oświęcimiu przemysłowa farma fotowoltaiczna. Instalacja, o mocy 1 MWp, powstała na terenie zakładu produkcyjnego i została włączona w układ energetyczny Synthos.

czytaj więcej »


Nowa dyrektor fabryki Nestlé w Rzeszowie

22 września 2020

Od 1 sierpnia Magdalena Góreczna objęła stanowisko dyrektora zakładu produkcyjnego Nestlé Nutrition w Rzeszowie. Zastąpiła Pawła Miłkowskiego, który odszedł na emeryturę.

czytaj więcej »


Globalny rynek oprogramowania dla firm jest wart więcej niż PKB, które wypracowała Grecja

21 września 2020

Biznes inwestuje w IT i szybko się to nie zmieni – taki wniosek płynie z raportu opublikowanego przez IDC. Zdaniem analityków, technologie dla biznesu będą podążały śladami konsumenckich i stawiały na rozwiązania mobilne. W ubiegłym roku wartość rynku oprogramowania dla biznesu była równa 225 mld dolarów. W porównaniu do 2018 to wzrost aż o 7,5%. Czy to koniec hossy na rynku oprogramowania dla biznesu?

czytaj więcej »


Producenci opakowań pozostają na powierzchni dzięki branży spożywczej

18 września 2020

W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji. Zmniejszyły się dostawy dla przemysłu, AGD i RTV. Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił jednak firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter