Whirlpool świętuje jubileusz nową inwestycją w Polsce

30 października 2019

Whirlpool przeznaczy 100 milionów złotych na stworzenie nowoczesnej platformy produkcyjnej w obchodzącej swoje dwudziestolecie Fabryce Kuchenek w Łodzi. Jubileusz firmy jest okazją do dyskusji na temat amerykańskich inwestycji w Polsce i perspektyw rozwoju dla Łodzi.

Firma Whirlpool ogłosiła kolejną inwestycję przemysłową w Łodzi. Jest ona dedykowana najstarszemu zakładowi koncernu w mieście – Fabryce Kuchenek, obchodzącej jubileusz dwudziestolecia istnienia. Za około 100 milionów złotych powstaje nowoczesna platforma produkcyjna, która już wkrótce pozwoli na wytwarzanie najnowocześniejszych technologicznie, zaawansowanych technicznie kuchenek wolnostojących charakteryzujących się atrakcyjnym designem. Urządzenia te będą eksportowane między innymi na tak wymagające rynki, jak skandynawski oraz amerykański. Kuchenki będą również oferowane polskim konsumentom.

– 20. rocznica Fabryki Kuchenek jest dla nas niezmiernie ważna, bo świadczy o zakorzenieniu Whirlpool w Łodzi i dobrej ocenie tutejszego środowiska biznesowego. To jednocześnie świetna okazja do przekazania informacji o nowych inwestycjach. Z jednej strony rozwój fabryki jest ważny dla samych mieszkańców Łodzi, którzy tu pracują, spędzają swoje dni i dzięki wspólnej pracy, organizują swoje życia. Planowana inwestycja może zaowocować zwiększeniem zatrudnienia już w 2020 roku. Z drugiej strony rozwój w Łodzi jest kluczowy dla działalności firmy w Polsce –  mówi Szymon Krupiński, dyrektor Łódzkiej Strefy Przemysłowej Whirlpool Company Polska

Ogłoszenie kolejnych planów inwestycyjnych nieprzypadkowo odbyło się w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w obecności władz Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. To wraz z tymi partnerami firma Whirlpool zorganizowała jubileusz 20-lecia w Łodzi, na który zaproszono przedstawicieli władz, inwestorów, jak również dostawców. Takie spotkanie to świetna okazja do dyskusji na temat amerykańskich inwestycji w Polsce, jak również kierunków i perspektyw rozwoju dla Łodzi.

– Bardzo dobra współpraca z tak dużą marką jaką jest Whirlpool pokazuje, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest dobrym miejscem na lokowanie biznesu. Trzy inwestycje w strefie to prawie miliard złotych poniesionych nakładów inwestycyjnych i prawie dwa tysiące stworzonych miejsc pracy. To pokazuje jak ważną rolę w rozwoju regionu łódzkiego odegrały amerykańskie inwestycje. Fabryki Whirlpoola w Łodzi i w Radomsku stanowią o sile przemysłu AGD w woj. łódzkim, w Polsce i w Europie. Rosnący z roku na rok eksport produktów AGD to w dużej mierze zasługa właśnie strefowych inwestycji Whirlpoola. Dzięki czemu sprzęt AGD produkowany w łódzkiej strefie jest znany na całym świecie. Z czego jesteśmy dumni i obserwując dynamiczny rozwój firmy Whirlpool z optymizmem patrzymy w przyszłość – zaznacza Marek Michalik, prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Skala inwestycji firmy Whirlpool w Polsce to doskonały przykład, jak ważnym partnerem są firmy amerykańskie dla Polski. Jest to jedna firma ale z takim potencjałem, że w efekcie jej inwestycje obejmują produkcję, usługi, logistykę oraz badania i rozwój. Polska, ze swoimi doskonałymi zasobami i rynkiem, jest wyjątkowym miejscem inwestycji dla takich firm, a Łódź jest w szczególności atrakcyjna. Poza historycznym zapleczem przemysłowym, Łódź ciągle się zmienia i modernizuje. Dziś powstają tam nowoczesne biurowce, a centrum miasta zachwyca turystów i oferuje mieszkańcom coraz lepszą jakość życia – dodaje Tony Housh, prezes AmChamu.

 

Firma Whirlpool zatrudnia obecnie około 6000 osób. Posiada trzy wielkie centra produkcyjne w Łodzi, Wrocławiu i Radomsku, jak również biuro komercyjne w Warszawie, Centrum Usług Wspólnych dla Finansów EMEA w Łodzi (otwarte w 2017 roku), Centrum Usług Wspólnych dla Łańcucha Dostaw – również w Łodzi (otwarte w maju 2019 roku) oraz Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu, w ramach którego działa również Globalne Centrum R&D dla Lodówek. W kwietniu ubiegłego roku zakończono proces unifikacji przedsiębiorstwa w jeden podmiot prawny, będący konsekwencją przejęcia przez Whirlpool Corporation firmy Indesit Company w 2014 roku. Whirlpool jest trzecim największym inwestorem amerykańskim w Polsce i największym producentem sprzętu AGD w naszym kraju.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

32 zakłady na zieloną energię

10 sierpnia 2020

Sto procent energii elektrycznej kupowanej w latach 2020-2021 do 32 zakładów Cemex w Polsce od PGE Polskiej Grupy Energetycznej będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii (OZE). Tym samym Cemex potwierdza swoje zaangażowanie w odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi i prowadzenie działalności biznesowej w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej »


Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Farmaceutyczna grupa Pelion stawia na 7R Park Łódź West I

28 lipca 2020

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter