Whirlpool świętuje jubileusz nową inwestycją w Polsce

30 października 2019

Whirlpool przeznaczy 100 milionów złotych na stworzenie nowoczesnej platformy produkcyjnej w obchodzącej swoje dwudziestolecie Fabryce Kuchenek w Łodzi. Jubileusz firmy jest okazją do dyskusji na temat amerykańskich inwestycji w Polsce i perspektyw rozwoju dla Łodzi.

Firma Whirlpool ogłosiła kolejną inwestycję przemysłową w Łodzi. Jest ona dedykowana najstarszemu zakładowi koncernu w mieście – Fabryce Kuchenek, obchodzącej jubileusz dwudziestolecia istnienia. Za około 100 milionów złotych powstaje nowoczesna platforma produkcyjna, która już wkrótce pozwoli na wytwarzanie najnowocześniejszych technologicznie, zaawansowanych technicznie kuchenek wolnostojących charakteryzujących się atrakcyjnym designem. Urządzenia te będą eksportowane między innymi na tak wymagające rynki, jak skandynawski oraz amerykański. Kuchenki będą również oferowane polskim konsumentom.

– 20. rocznica Fabryki Kuchenek jest dla nas niezmiernie ważna, bo świadczy o zakorzenieniu Whirlpool w Łodzi i dobrej ocenie tutejszego środowiska biznesowego. To jednocześnie świetna okazja do przekazania informacji o nowych inwestycjach. Z jednej strony rozwój fabryki jest ważny dla samych mieszkańców Łodzi, którzy tu pracują, spędzają swoje dni i dzięki wspólnej pracy, organizują swoje życia. Planowana inwestycja może zaowocować zwiększeniem zatrudnienia już w 2020 roku. Z drugiej strony rozwój w Łodzi jest kluczowy dla działalności firmy w Polsce –  mówi Szymon Krupiński, dyrektor Łódzkiej Strefy Przemysłowej Whirlpool Company Polska

Ogłoszenie kolejnych planów inwestycyjnych nieprzypadkowo odbyło się w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w obecności władz Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. To wraz z tymi partnerami firma Whirlpool zorganizowała jubileusz 20-lecia w Łodzi, na który zaproszono przedstawicieli władz, inwestorów, jak również dostawców. Takie spotkanie to świetna okazja do dyskusji na temat amerykańskich inwestycji w Polsce, jak również kierunków i perspektyw rozwoju dla Łodzi.

– Bardzo dobra współpraca z tak dużą marką jaką jest Whirlpool pokazuje, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest dobrym miejscem na lokowanie biznesu. Trzy inwestycje w strefie to prawie miliard złotych poniesionych nakładów inwestycyjnych i prawie dwa tysiące stworzonych miejsc pracy. To pokazuje jak ważną rolę w rozwoju regionu łódzkiego odegrały amerykańskie inwestycje. Fabryki Whirlpoola w Łodzi i w Radomsku stanowią o sile przemysłu AGD w woj. łódzkim, w Polsce i w Europie. Rosnący z roku na rok eksport produktów AGD to w dużej mierze zasługa właśnie strefowych inwestycji Whirlpoola. Dzięki czemu sprzęt AGD produkowany w łódzkiej strefie jest znany na całym świecie. Z czego jesteśmy dumni i obserwując dynamiczny rozwój firmy Whirlpool z optymizmem patrzymy w przyszłość – zaznacza Marek Michalik, prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Skala inwestycji firmy Whirlpool w Polsce to doskonały przykład, jak ważnym partnerem są firmy amerykańskie dla Polski. Jest to jedna firma ale z takim potencjałem, że w efekcie jej inwestycje obejmują produkcję, usługi, logistykę oraz badania i rozwój. Polska, ze swoimi doskonałymi zasobami i rynkiem, jest wyjątkowym miejscem inwestycji dla takich firm, a Łódź jest w szczególności atrakcyjna. Poza historycznym zapleczem przemysłowym, Łódź ciągle się zmienia i modernizuje. Dziś powstają tam nowoczesne biurowce, a centrum miasta zachwyca turystów i oferuje mieszkańcom coraz lepszą jakość życia – dodaje Tony Housh, prezes AmChamu.

 

Firma Whirlpool zatrudnia obecnie około 6000 osób. Posiada trzy wielkie centra produkcyjne w Łodzi, Wrocławiu i Radomsku, jak również biuro komercyjne w Warszawie, Centrum Usług Wspólnych dla Finansów EMEA w Łodzi (otwarte w 2017 roku), Centrum Usług Wspólnych dla Łańcucha Dostaw – również w Łodzi (otwarte w maju 2019 roku) oraz Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu, w ramach którego działa również Globalne Centrum R&D dla Lodówek. W kwietniu ubiegłego roku zakończono proces unifikacji przedsiębiorstwa w jeden podmiot prawny, będący konsekwencją przejęcia przez Whirlpool Corporation firmy Indesit Company w 2014 roku. Whirlpool jest trzecim największym inwestorem amerykańskim w Polsce i największym producentem sprzętu AGD w naszym kraju.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Autonomiczne roboty mobilne w zakładzie Whirlpool w Łodzi (VIDEO)

8 listopada 2019

Mobile Industrial Robots, pionier i lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR) wspiera automatyzację jednego z największych na świecie producentów sprzętu AGD, firmy Whirlpool. W łódzkiej strefie produkcyjnej wytwarzane są suszarki oraz kuchenki wolnostojące. W celu podniesienia efektywności, firma wdrożyła trzy autonomiczne roboty mobilne MiR200, które transportują komponenty na terenie zakładu.

czytaj więcej »


Getinge na dłużej w SEGRO Logistics Park Poznań Komorniki

6 listopada 2019

Getinge IC Production, światowy lider w branży technologii dedykowanych opiece zdrowotnej oraz wieloletni klient SEGRO, przedłużył umowę najmu powierzchni liczącej blisko 8000 mkw. w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

czytaj więcej »


Translogistyca już jutro. Zapraszamy na nasze stoisko

4 listopada 2019

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie – TransLogistica Poland odbędą się w dniach 5-7.11., zatem początek już jutro. Zapraszamy na stoisko wydawnictwa Eurologistics, które patronuje wydarzeniu.

czytaj więcej »


Huta Stalowa Wola robotyzuje produkcję i szuka pracowników

31 października 2019

Huta Stalowa Wola robotyzuje produkcję, rozwija park maszynowy i podpisuje kolejne kontrakty. Wszystko po to, żeby zwiększyć moce produkcyjne Spółki, a w ten sposób zwiększyć wydajność zakładu, jeszcze bardziej podnieść jakość produktów i umocnić pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym.

czytaj więcej »


Grupa Cedrob zainwestuje 100 mln zł. w budowę mroźni w Porcie Gdańsk

29 października 2019

Wydarzeniem pierwszego dnia Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa było podpisanie przez Cedrob Porty Sp. z o.o. i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. umowy przedwstępnej na budowę mroźni wysokiego składowania.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter