Whirlpool EMEA świętuje Narodowy Dzień Produkcji

6 października 2017

Z okazji rozpoczętych w Stanach Zjednoczonych obchodów Narodowego Miesiąca Produkcji Whirlpool EMEA świętuje swoje osiągnięcia oraz nieustannie rozwijający się proces produkcji. Co za tym idzie cały miesiąc będzie obfitował w liczne wydarzenia przygotowane przez fabryki na całym świecie z myślą o lokalnych społecznościach.
Firma zaprosi wybrane grupy licealistów oraz studentów, jak również liderów lokalnych społeczności, aby wzięli udział w różnych wydarzeniach, które będą miały miejsce na terenie fabryk. Harmonogram tych eventów uwzględni: zwiedzanie fabryk, prezentację materiałów video, a także możliwość zadawania pytań w trakcie specjalnie zaplanowanych spotkań. Whirlpool Corporation planuje również wizyty w szkołach, a pracownicy firmy wezmą udział w projektach stworzonych z myślą o zaprezentowaniu uczniom zagadnień związanych z przemysłem.

„Produkcja stanowi trzon operacyjnej doskonałości naszej globalnej firmy. W przypadku młodych talentów, stwarza szerokie geograficzne oraz praktyczne horyzonty. Większą część mojej, zawodowej kariery spędziłem w Whirlpool, rozpocząłem tu pracę w 1993 roku. Wraz z upływem lat oraz piastowaniem różnych stanowisk nieustannie rozwijałem swoje umiejętności. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że nowe pokolenie otrzymuje szansę na rozwój kariery oraz poznanie wyjątkowego charakteru środowiska produkcyjnego, którego głównym napędem jest kapitał ludzki, jak również operacyjne i technologiczne innowacje” – powiedział Davide Castiglioni, wiceprezes Whirlpool EMEA odpowiedzialny za Zintegrowany Łańcuch Dostaw.

Poza wydarzeniami zorganizowanymi na terenie fabryk, Whirlpool dzięki wirtualnemu spacerowi umożliwia też poznanie przyszłości produkcji. Nowy materiał video autorstwa Byrona Greena, Wiceprezesa ds. Produkcji dla regionu Ameryki Północnej Whirlpool Corporation jest prezentowany w trakcie zwiedzania każdej fabryki w Stanach Zjednoczonych.

„Whirlpool to wiodący producent urządzeń. Co roku przeznaczamy odpowiednie nakłady na inwestycje, dzięki którym możemy korzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych, pełnego zaangażowania naszych pracowników i dostarczać na rynek najlepsze produkty oraz technologię. Obecnie stajemy w obliczu Czwartej Rewolucji Przemysłowej, co stanowi niezwykłą szansę wzięcia w niej udziału, a także kształtowania przyszłych liderów” – uważa Castiglioni.

We współczesnym świecie, produkcja pozostaje integralną częścią globalnej ekonomii, a Whirlpool jest bez wątpienia liderem branży. W trakcie, gdy branża świętuje Dzień Produkcji [Manufacturing Day] 2017, Whirlpool EMEA z dumą wspiera i przygotowuje programy opracowane z myślą o lokalnych społecznościach, które stwarzają szansę na błyskotliwą karierę oraz rozwój innowacyjnej technologii stymulującej rozkwit branży.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Toyota będzie produkować w Polsce kolejny silnik

15 grudnia 2017

Toyota Motor Europe ogłosiła, że w 2020 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silnika benzynowego o pojemności 1,5 litra w fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach.

czytaj więcej »


Giełdowy Indeks Produkcji mocno w dół

13 grudnia 2017

W listopadzie spadły ceny akcji 42 spółek z Giełdowego Indeksu Produkcji, który zakończył miesiąc z wynikiem 1088.50 pkt., czyli 56.38 pkt. poniżej poziomu na jakim znajdował się w październiku.  Spadek wartości indeksu o 4.92 proc. miał silny związek z korektą, jaka zapanowała w listopadzie na całej GPW. Co ciekawe, rynek tracił mimo kolejnych pozytywnych odczytów wskaźników monitorujących stan realnej gospodarki.

czytaj więcej »


KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

11 grudnia 2017

Ruszyła produkcja w nowej fabryce firmy KRAUSE w Polsce. Inwestycja, której całkowity koszt szacowany jest na 30 mln złotych, podwaja obecną powierzchnię produkcyjną świdnickiego zakładu, która do tej pory wynosiła 10 tyś. m2.

czytaj więcej »


PARP uruchamia granty dla producentów mebli

8 grudnia 2017

Do 4 stycznia 2018 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czeka na wnioski od podmiotów, które pomogą małym i średnim firmom stworzyć wzór własnego mebla. Agencja wybierze czterech operatorów, z których każdy zapewni wsparcie profesjonalnych projektantów dla co najmniej 10 firm meblarskich. Wartość grantu dla jednego operatora wyniesie do 2,5 mln zł.

czytaj więcej »


Steico uruchamia drugą linię produkcji LVL w Czarnej Wodzie

6 grudnia 2017

W zakładzie produkcyjnym w Czarnej Wodzie (Polska) zakończono z sukcesem „test 80% mocy“ na drugiej linii do produkcji fornirowego drewna warstwowego.

czytaj więcej »


Newsletter