Siła precyzji w PZL WZM

8 stycznia 2018

Zarządzanie złożonym procesem produkcyjnym (długi cykl, duże serie, wiele indeksów) zazwyczaj wymaga równie złożonego podejścia, co do jego doskonalenia. Nie wystarczy tutaj jedynie wybór wyspecjalizowanego narzędzia – konieczne jest sprawdzenie czy wszystkie założenia teoretyczne są możliwe do realizacji przy jego pomocy, i w jakim czasie.

W związku z tym, w EQ System każdy projekt poprzedza stworzenie bardzo szczegółowej koncepcji, mówiącej o tym, co należy usprawnić jeszcze przed przystąpieniem do projektu, jakie będą jego konkretne etapy oraz jakie korzyści przyniesie.

Firma PZL WZM doceniła podejście EQ System do współpracy, wieloletnie doświadczenie oraz szerokie możliwości systemu Asprova APS. Nasz wspólny projekt przyniesie wiele korzyści, wśród najważniejszych należy wymienić:

Zautomatyzowanie i urealnienie całego procesu planowania produkcji poprzez uwzględnienie wszystkich procesów, ich wydajności, powiązań pomiędzy poszczególnymi operacjami oraz potrzebnej obsady.

Skrócenie długości cyklu produkcyjnego dzięki minimalizacji buforów międzyoperacyjnych.

Skrócenie czasu odpowiedzi na zapytania Klientów dzięki dostępowi do wiarygodnych danych na temat terminów dostawy (z dokładnością co do dnia).

Usprawnienie i optymalizacja procesów bilansowania materiałowego na poziomie wyrobów, półproduktów i materiałów zakupowych.

Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego dzięki możliwości tworzenia wielowymiarowych analiz typu „what if”.

Przyspieszenie reakcji na pojawiające się zdarzenia, między innymi na zmiany w zamówieniach Klientów, wpływ nieplanowanych zamówień, opóźnienia w realizacji planu czy awarie maszyn.

Dynamiczne wyznaczanie wskaźnika OEE na podstawie zarejestrowanych zgłoszeń oraz wyznaczanie technicznego kosztu wytworzenia za sprawą dostępu do informacji o stanie realizacji zleceń w czasie rzeczywistym.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL WZM są jedynym producentem części zamiennych do silników Diesel w Polsce. Swoją działalność opierają przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju, świadomie inwestując w park maszynowy, nowe technologie oraz rozwój pracowników. Dzięki temu PZL WZM nieustannie zwiększa swoją konkurencyjność oraz poprawia zdolności produkcyjne. Firma jest obecna na rynku od ponad 65 lat, w tym czasie wyrobiła sobie renomę przedsiębiorstwa innowacyjnego oraz godnego zaufania. Klienci doceniają ją przede wszystkim za indywidualne podejście oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Lafarge zainwestował 160 mln zł w Polsce w 2017 roku

17 stycznia 2018

Lafarge w Polsce wprowadza innowacje na każdym etapie swojej działalności. Producent inwestuje w modernizacje i rozbudowy swoich zakładów, aby były one nowoczesne, miały minimalny wpływ na środowisko i zapewniały przewagę konkurencyjną.

czytaj więcej »


Demko zbuduje zakład w Braniewie

15 stycznia 2018

19 grudnia 2017 r. zostało wydane  dla firmy Demko Meble sp. z o.o. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze braniewskiej podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

czytaj więcej »


Coca‑Cola HBC Polska otwiera zautomatyzowany magazyn w Radzyminie

12 stycznia 2018

Firma Coca‑Cola HBC Polska, lider na polskim rynku napojów bezalkoholowych, otworzyła w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie swój najnowszy magazyn. Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest blisko 24 miliony złotych.

czytaj więcej »


Giełdowy Indeks Produkcji dobrze zamknął rok

9 stycznia 2018

Giełdowy Indeks Produkcji zamykał listopad z wynikiem 1088.50 pkt. notując jeden  z poważniejszych spadków w całym 2017 roku, ale w grudniu udało się powrócić na tor wzrostu wartości i zamknąć rok na poziomie 1135.96 pkt. Tradycyjnie, wzrosty nie dotyczyły wszystkich spółek, lecz raptem połowy, podtrzymując panującą się od dłuższego czasu opinię o dojrzałości rynku, na którym dane fundamentalne i perspektywy rozwoju spółek podlegają surowej ocenie.

czytaj więcej »


Proekologiczna inwestycja w namysłowskiej fabryce VELUX

5 stycznia 2018

1 grudnia w fabryce okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji w ekologiczną instalację ciepłowniczą. Nowy system  wpłynie istotnie na poprawę efektywności energetycznej fabryki, a dzięki niej zakład zredukuje własne zużycie gazu ziemnego o 80 proc.

czytaj więcej »


Newsletter