Siła precyzji w PZL WZM

8 stycznia 2018

Zarządzanie złożonym procesem produkcyjnym (długi cykl, duże serie, wiele indeksów) zazwyczaj wymaga równie złożonego podejścia, co do jego doskonalenia. Nie wystarczy tutaj jedynie wybór wyspecjalizowanego narzędzia – konieczne jest sprawdzenie czy wszystkie założenia teoretyczne są możliwe do realizacji przy jego pomocy, i w jakim czasie.

W związku z tym, w EQ System każdy projekt poprzedza stworzenie bardzo szczegółowej koncepcji, mówiącej o tym, co należy usprawnić jeszcze przed przystąpieniem do projektu, jakie będą jego konkretne etapy oraz jakie korzyści przyniesie.

Firma PZL WZM doceniła podejście EQ System do współpracy, wieloletnie doświadczenie oraz szerokie możliwości systemu Asprova APS. Nasz wspólny projekt przyniesie wiele korzyści, wśród najważniejszych należy wymienić:

Zautomatyzowanie i urealnienie całego procesu planowania produkcji poprzez uwzględnienie wszystkich procesów, ich wydajności, powiązań pomiędzy poszczególnymi operacjami oraz potrzebnej obsady.

Skrócenie długości cyklu produkcyjnego dzięki minimalizacji buforów międzyoperacyjnych.

Skrócenie czasu odpowiedzi na zapytania Klientów dzięki dostępowi do wiarygodnych danych na temat terminów dostawy (z dokładnością co do dnia).

Usprawnienie i optymalizacja procesów bilansowania materiałowego na poziomie wyrobów, półproduktów i materiałów zakupowych.

Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego dzięki możliwości tworzenia wielowymiarowych analiz typu „what if”.

Przyspieszenie reakcji na pojawiające się zdarzenia, między innymi na zmiany w zamówieniach Klientów, wpływ nieplanowanych zamówień, opóźnienia w realizacji planu czy awarie maszyn.

Dynamiczne wyznaczanie wskaźnika OEE na podstawie zarejestrowanych zgłoszeń oraz wyznaczanie technicznego kosztu wytworzenia za sprawą dostępu do informacji o stanie realizacji zleceń w czasie rzeczywistym.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL WZM są jedynym producentem części zamiennych do silników Diesel w Polsce. Swoją działalność opierają przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju, świadomie inwestując w park maszynowy, nowe technologie oraz rozwój pracowników. Dzięki temu PZL WZM nieustannie zwiększa swoją konkurencyjność oraz poprawia zdolności produkcyjne. Firma jest obecna na rynku od ponad 65 lat, w tym czasie wyrobiła sobie renomę przedsiębiorstwa innowacyjnego oraz godnego zaufania. Klienci doceniają ją przede wszystkim za indywidualne podejście oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Do fabryki Nysy wróciła branża motoryzacyjna

22 października 2018

Władze Nysy uznały wrzesień 2018 za historyczny dla przemysłu miasta. Po latach do hal Fabryki Samochodów Dostawczych wróciła produkcja dla branży motoryzacyjnej.

czytaj więcej »


Pierwsza fabryka Turck w Polsce powstanie w Lublinie

19 października 2018

Turck, globalny partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, uruchomi pierwszy zakład produkcyjny w Polsce o powierzchni 6500 mkw. W MLP Lublin przy montażu kabli pracę znajdzie ok. 220 osób.

czytaj więcej »


Impexmetal tworzy światową innowację w metalurgii

15 października 2018

Impexmetal, spółka z Grupy Boryszew, działająca w branży metali nieżelaznych, podpisała umowę licencyjną z Korea Institute of Industrial Technology (Kitech), która umożliwi opracowanie i wdrożenie technologii produkcji blach i taśm z nowych stopów aluminium-magnez o ponadstandardowej zawartości magnezu.

czytaj więcej »


Compin przeniósł się do nowej hali w Łodzi

12 października 2018

Firma Compin Polska działająca w branży przemysłu kolejowego, po 11 latach intensywnego rozwoju w zakładach na łódzkim Teofilowie, przeniosła się do nowo wybudowanej nowoczesnej hali w dzielnicy Olechowo.

czytaj więcej »


Nastroje producentów coraz gorsze

11 października 2018

We wrześniu GIP60 podążył śladami całej GPW i zamknął miesiąc na poziomie 946 punktów, co oznacza spadek o 3,82% w porównaniu z końcem sierpnia, kiedy GIP60 zakończył wakacyjną serię wzrostów. Pogorszenie nastrojów widoczne jest zarówno wśród inwestorów, jak i w realnej sferze przemysłu produkcyjnego.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter