Siła precyzji w PZL WZM

8 stycznia 2018

Zarządzanie złożonym procesem produkcyjnym (długi cykl, duże serie, wiele indeksów) zazwyczaj wymaga równie złożonego podejścia, co do jego doskonalenia. Nie wystarczy tutaj jedynie wybór wyspecjalizowanego narzędzia – konieczne jest sprawdzenie czy wszystkie założenia teoretyczne są możliwe do realizacji przy jego pomocy, i w jakim czasie.

W związku z tym, w EQ System każdy projekt poprzedza stworzenie bardzo szczegółowej koncepcji, mówiącej o tym, co należy usprawnić jeszcze przed przystąpieniem do projektu, jakie będą jego konkretne etapy oraz jakie korzyści przyniesie.

Firma PZL WZM doceniła podejście EQ System do współpracy, wieloletnie doświadczenie oraz szerokie możliwości systemu Asprova APS. Nasz wspólny projekt przyniesie wiele korzyści, wśród najważniejszych należy wymienić:

Zautomatyzowanie i urealnienie całego procesu planowania produkcji poprzez uwzględnienie wszystkich procesów, ich wydajności, powiązań pomiędzy poszczególnymi operacjami oraz potrzebnej obsady.

Skrócenie długości cyklu produkcyjnego dzięki minimalizacji buforów międzyoperacyjnych.

Skrócenie czasu odpowiedzi na zapytania Klientów dzięki dostępowi do wiarygodnych danych na temat terminów dostawy (z dokładnością co do dnia).

Usprawnienie i optymalizacja procesów bilansowania materiałowego na poziomie wyrobów, półproduktów i materiałów zakupowych.

Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego dzięki możliwości tworzenia wielowymiarowych analiz typu „what if”.

Przyspieszenie reakcji na pojawiające się zdarzenia, między innymi na zmiany w zamówieniach Klientów, wpływ nieplanowanych zamówień, opóźnienia w realizacji planu czy awarie maszyn.

Dynamiczne wyznaczanie wskaźnika OEE na podstawie zarejestrowanych zgłoszeń oraz wyznaczanie technicznego kosztu wytworzenia za sprawą dostępu do informacji o stanie realizacji zleceń w czasie rzeczywistym.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL WZM są jedynym producentem części zamiennych do silników Diesel w Polsce. Swoją działalność opierają przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju, świadomie inwestując w park maszynowy, nowe technologie oraz rozwój pracowników. Dzięki temu PZL WZM nieustannie zwiększa swoją konkurencyjność oraz poprawia zdolności produkcyjne. Firma jest obecna na rynku od ponad 65 lat, w tym czasie wyrobiła sobie renomę przedsiębiorstwa innowacyjnego oraz godnego zaufania. Klienci doceniają ją przede wszystkim za indywidualne podejście oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Ursus rusza do Chin

24 kwietnia 2018

Ekspansja Ursusa na rynki pozaeuropejskie trwa. Po pojawieniu się w Afryce, polski producent ciągników otwiera się na Chiny z pomocą partnera chce rozpocząć sprzedaż, a następnie montaż na Dalekim Wschodzie.

czytaj więcej »


Są fabryki, będzie centrum logistyczne

23 kwietnia 2018

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego rozpoczęła budowę nowego Centrum Logistyczne we Wrocławiu. To kolejna ważna inwestycja Grupy BSH przy ulicy Żmigrodzkiej 143. 

czytaj więcej »


F2J REMAN zbuduje nowy zakład w Radomiu

18 kwietnia 2018

Francuska spółka F2J REMAN zamierza wybudować w Radomiu zakład specjalizujący się w regeneracji małych i średnich silników, skrzyń biegów oraz przekładni planetarnych. Akt notarialny w sprawie nabycia gruntu podpisały władze miasta i zarząd spółki.

czytaj więcej »


Polwax: Myślimy o ekspansji poza Polskę, a nawet poza Europę

17 kwietnia 2018

W 2018 globalny rynek wosków z parafiny będzie wart ponad 5 mld dolarów, szacuje Research&Market. Ta sama firma analityczna ocenia, że do 2025 roku branża urośnie o prawie 2,27 mld dolarów.

czytaj więcej »


EME Aero – nowa inwestycja na lotniczej mapie Podkarpacia

16 kwietnia 2018

W województwie podkarpackim, w Gminie Trzebownisko, powstanie jedna z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej, jakie obecnie funkcjonują w Europie. Spółka EME Aero (Engine Maintenance Europe) jest przedsięwzięciem joint venture Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG.

czytaj więcej »


Newsletter