SAZ zwiększy potencjał produkcyjny w Gdowie

9 września 2020

Krakowski Park Technologiczny w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał 13. w tym roku decyzję o wsparciu firmie SAZ sp. z o.o. sp.k. To rodzinne przedsiębiorstwo powstało w 1989 roku. Dynamiczny rozwój w kolejnych latach doprowadził do biznesowego sukcesu.

Dziś SAZ jest wiodącym producentem akcesoriów meblowych. Produkuje m.in.: akcesoria do kuchni, akcesoria do mebli pokojowych, uchwyty do szaf, systemy przesuwne, zawiasy, czy nogi do mebli. Dobre relacje z klientami zaowocowały wieloma propozycjami współpracy eksportowej (Rosja, Niemcy, Litwa. Dania). Jakość produktów sprawdzana jest w niezależnych jednostkach badawczych. m.in. w: Laboratorium TUV Rheinland LGA GmbH, Laboratorium Proton Sweden, Laboratorium ITTC, czy Instytucie technologii drewna.

Własny park maszynowy, nieustannie unowocześniany, pozwala na samodzielną realizację produkcji na najwyższym możliwym poziomie. W chwili obecnej, spółka SAZ prowadzi produkcję w dwóch oddziałach – zakładzie produkcyjnym w Rzeszotarach i Sieprawiu w województwie małopolskim.

Celem planowanej inwestycji w ramach decyzji o wsparciu jest zwiększenie potencjału produkcyjnego przez rozbudowę działu technologii, produkcję nowych wyrobów, czy poprawę warunków pracy. Planowana inwestycja ma powstać w miejscowości Gdów, a jej koszt całkowity ma wynieść ponad 38 mln. Przedsiębiorca zobowiązany jest do poniesienia minimalnych kosztów kwalifikowanych inwestycji w wysokości 16 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2024 r.

– Warto zwrócić uwagę na to, że w rankingu światowym eksporterów mebli, Polska jest w czołówce, to daje wielki potencjał rozwojowy takim firmom, jak SAZ. Cieszymy się, że Krakowski Park Technologiczny może przyczynić się do rozwoju tego przedsiębiorstwa – komentuje nową decyzję dyrektor działu prawnego Mariola Kocon.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

MŚP oglądają każdą złotówkę

25 września 2020

Pomimo kryzysu, co ósmy przedsiębiorca w najbliższym czasie planuje nowe inwestycje. 60% z nich zamierza kupić maszyny i sprzęt, prawie ¼ chce przeznaczyć dodatkowe środki na cyfryzację. Największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje budowlane i remontowe. Równocześnie rośnie grupa firm, które odkładają w czasie przyszłe nakłady finansowe. Tak wynika z 3. edycji badania „KoronaBilans MŚP” przygotowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów.

czytaj więcej »


Pierwsza farma fotowoltaiczna Synthos

23 września 2020

Energetyka zarówno w Polsce jak i całej Europie stoi przed wyzwaniami związanymi z koniecznością dostosowania istniejących jednostek do wymagań, które w znaczący sposób zmniejszają normy emisji substancji szkodliwych. Jednym z elementów transformacji energetycznej Synthos i dywersyfikacji źródeł energii jest pierwsza w Oświęcimiu przemysłowa farma fotowoltaiczna. Instalacja, o mocy 1 MWp, powstała na terenie zakładu produkcyjnego i została włączona w układ energetyczny Synthos.

czytaj więcej »


Nowa dyrektor fabryki Nestlé w Rzeszowie

22 września 2020

Od 1 sierpnia Magdalena Góreczna objęła stanowisko dyrektora zakładu produkcyjnego Nestlé Nutrition w Rzeszowie. Zastąpiła Pawła Miłkowskiego, który odszedł na emeryturę.

czytaj więcej »


Globalny rynek oprogramowania dla firm jest wart więcej niż PKB, które wypracowała Grecja

21 września 2020

Biznes inwestuje w IT i szybko się to nie zmieni – taki wniosek płynie z raportu opublikowanego przez IDC. Zdaniem analityków, technologie dla biznesu będą podążały śladami konsumenckich i stawiały na rozwiązania mobilne. W ubiegłym roku wartość rynku oprogramowania dla biznesu była równa 225 mld dolarów. W porównaniu do 2018 to wzrost aż o 7,5%. Czy to koniec hossy na rynku oprogramowania dla biznesu?

czytaj więcej »


Producenci opakowań pozostają na powierzchni dzięki branży spożywczej

18 września 2020

W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji. Zmniejszyły się dostawy dla przemysłu, AGD i RTV. Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił jednak firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter