Rozszerzona rzeczywistość w Solid Edge 2020

8 lipca 2019

Siemens Digital Industries Software ogłasza wprowadzenie na rynek udoskonalonej wersji oprogramowania Solid Edge®, które umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom wytwórczym przyśpieszenie procesu opracowywania produktów oraz ich produkcji. Oprogramowanie Solid Edge 2020 zawiera technologie nowej generacji, takie jak rozszerzona rzeczywistość, narzędzia walidacji o większych możliwościach, projektowanie oparte na modelach oraz rozmieszczania 2D, dzięki czemu pozwala ulepszyć funkcję współpracy oraz zapewnić w pełni cyfrowy proces produkcyjny już na etapie projektowania.

„Udostępnianie projektów w technologii rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości wykorzystywanej przez Solid Edge 2020 może zmienić niemal wszystkie wykonywane przez nas prace. To prawdziwy przełom w procesie projektowania, który umożliwia jednocześnie lepszą i skuteczniejszą komunikację z klientami i inżynierami” – stwierdził Stefan Islinger, Dyrektor ds. Informacji w Dziale Obsługi IM-CAD Krones AG.

Solid Edge 2020 pozwala użytkownikom na wizualizację zamierzonych projektów w całkowicie nowy sposób, poprawia komunikację wewnętrzną oraz z dostawcami i klientami w procesie projektowania. Oprogramowanie zostało rozbudowane o nowe narzędzia walidacji w celu przeprowadzania symulacji ruchu i wibracji, co może pomóc zredukować koszty tworzenia prototypów. Dodanie funkcji projektowania opartego na modelach pozwala na w pełni cyfrowe opracowywanie części, podzespołów oraz instrukcji produkcyjnych na podstawie modelu 3D. Zostały również dodane funkcje rozmieszczania 2D, aby zoptymalizować wzorce cięcia, zmniejszyć ilość odpadów, zredukować koszty oraz przyśpieszyć procesy produkcyjne. Solid Edge 2020 dostarcza również setki udoskonaleń kluczowych programów CAD, takich jak nowe funkcje w zakresie projektowania obiektów z blachy, 3 do 10 razy szybszą wydajność montażową, nowe narzędzia w zakresie migracji danych oraz inne udoskonalenia funkcji stanowiących część portfela usług. Udoskonalenia te ułatwiają korzystanie z oprogramowania, które staje się tym samym łatwe w użytku, wdrażaniu i konserwacji, pomagając jednocześnie w rozwijaniu wszelkich aspektów procesu opracowywania produktu.

„Nowa oferta projektowania opartego na modelach w ramach oprogramowania Solid Edge 2020 nie tylko pozwala nam na zaprzestanie korzystania z wydruków papierowych, lecz także oznacza wielki krok naprzód w kierunku w pełni cyfrowego środowiska pracy” – mówi Daniel Froehlich, Dyrektor ds. Zarządzania Cyklem Życia Produktów w Dziale Standaryzacji firmy Eagle Burgmann. „Korzystanie z cyfrowego modelu na rzecz tworzenia trójwymiarowych plików PDF da nam możliwość udostępniania naszych projektów bez konieczności wykonywania dodatkowych rysunków” – dodaje Froehlich.

„Najnowsze udoskonalenia portfolio Solid Edge mogą wspomóc małych i średnich przedsiębiorców w procesie digitalizacji całego procesu opracowywania produktu” – wyjaśnia John Miller, Starszy Wiceprezes, Dział Inżyniera Masowej Siemens Digital Industries Software. „Kontynuujemy prace nad dostarczeniem zaawansowanego portfolio dostępnych cenowo i łatwych w użyciu narzędzi, aby pomóc naszym klientom w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji ich działalności, by mogli redukować koszty i skrócić czas do wprowadzenia produktu na rynek” – dodaje John Miller.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Dachser dla Volvo Cars

23 lipca 2019

Dachser realizuje transport produktów dla Volvo Cars. Części zamienne skandynawskiego producenta trafiają z miejscowości Torslanda pod Göteborgiem do szwedzkiego oddziału Dachser, skąd ruszają dalej do magazynów Volvo Cars w Niemczech.

czytaj więcej »


Czwarta hala produkcyjna Tristone Flowtech Wałbrzychu

19 lipca 2019

Wmurowano kamień węgielny pod budowę kolejnej, czwartej już, hali produkcyjnej firmy Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Docelowa powierzchnia użytkowa wraz z biurami i łącznikiem wynosić będzie 6200 m2, a łączny koszt budowy przekroczy 5 mln euro.

czytaj więcej »


400 mln na fabrykę Foosung w Kędzierzynie-Koźlu

17 lipca 2019

Firma Foosung Poland sp. z o.o., należąca do południowokoreańskiej grupy Foosung, zainwestuje blisko 400 milionów w Kędzierzynie-Koźlu. Uruchomi tu zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych.

czytaj więcej »


IFS i Acumatica połączą siły

15 lipca 2019

EQT Partners, czołowa firma inwestycyjna zarządzająca aktywami o wartości 45 mld USD (40 mld EUR) poinformowała o podpisaniu ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia firmy Acumatica, dostawcy oprogramowania w chmurze dla przedsiębiorstw, Przejęcie dokonane zostanie  za pośrednictwem instrumentu inwestycyjnego należącego do tej samej spółki holdingowej, której częścią jest IFS AB (Industrial and Financial Systems).

czytaj więcej »


W Polsce otwarto największą fabrykę tytoniu do fajek wodnych w Europie

11 lipca 2019

Firma Al-Fakher, światowy lider w produkcji tytoniu do fajki wodnej, nazywanej także sziszą lub nargilą, otworzyła swoją pierwszą fabrykę w Polsce. Nowo powstały zakład produkcyjny zlokalizowany został w okolicach podwarszawskiego Grodziska Mazowieckiego i jest najbardziej znaczącą inwestycją Al-Fakher w Unii Europejskiej. Zakład zajmuje powierzchnię niemal 9 tys. mkw. i składa się z przestrzeni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. Znajdzie w nim zatrudnienie około ok. 100 pracowników.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter