Rozszerzona rzeczywistość w Solid Edge 2020

8 lipca 2019

Siemens Digital Industries Software ogłasza wprowadzenie na rynek udoskonalonej wersji oprogramowania Solid Edge®, które umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom wytwórczym przyśpieszenie procesu opracowywania produktów oraz ich produkcji. Oprogramowanie Solid Edge 2020 zawiera technologie nowej generacji, takie jak rozszerzona rzeczywistość, narzędzia walidacji o większych możliwościach, projektowanie oparte na modelach oraz rozmieszczania 2D, dzięki czemu pozwala ulepszyć funkcję współpracy oraz zapewnić w pełni cyfrowy proces produkcyjny już na etapie projektowania.

„Udostępnianie projektów w technologii rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości wykorzystywanej przez Solid Edge 2020 może zmienić niemal wszystkie wykonywane przez nas prace. To prawdziwy przełom w procesie projektowania, który umożliwia jednocześnie lepszą i skuteczniejszą komunikację z klientami i inżynierami” – stwierdził Stefan Islinger, Dyrektor ds. Informacji w Dziale Obsługi IM-CAD Krones AG.

Solid Edge 2020 pozwala użytkownikom na wizualizację zamierzonych projektów w całkowicie nowy sposób, poprawia komunikację wewnętrzną oraz z dostawcami i klientami w procesie projektowania. Oprogramowanie zostało rozbudowane o nowe narzędzia walidacji w celu przeprowadzania symulacji ruchu i wibracji, co może pomóc zredukować koszty tworzenia prototypów. Dodanie funkcji projektowania opartego na modelach pozwala na w pełni cyfrowe opracowywanie części, podzespołów oraz instrukcji produkcyjnych na podstawie modelu 3D. Zostały również dodane funkcje rozmieszczania 2D, aby zoptymalizować wzorce cięcia, zmniejszyć ilość odpadów, zredukować koszty oraz przyśpieszyć procesy produkcyjne. Solid Edge 2020 dostarcza również setki udoskonaleń kluczowych programów CAD, takich jak nowe funkcje w zakresie projektowania obiektów z blachy, 3 do 10 razy szybszą wydajność montażową, nowe narzędzia w zakresie migracji danych oraz inne udoskonalenia funkcji stanowiących część portfela usług. Udoskonalenia te ułatwiają korzystanie z oprogramowania, które staje się tym samym łatwe w użytku, wdrażaniu i konserwacji, pomagając jednocześnie w rozwijaniu wszelkich aspektów procesu opracowywania produktu.

„Nowa oferta projektowania opartego na modelach w ramach oprogramowania Solid Edge 2020 nie tylko pozwala nam na zaprzestanie korzystania z wydruków papierowych, lecz także oznacza wielki krok naprzód w kierunku w pełni cyfrowego środowiska pracy” – mówi Daniel Froehlich, Dyrektor ds. Zarządzania Cyklem Życia Produktów w Dziale Standaryzacji firmy Eagle Burgmann. „Korzystanie z cyfrowego modelu na rzecz tworzenia trójwymiarowych plików PDF da nam możliwość udostępniania naszych projektów bez konieczności wykonywania dodatkowych rysunków” – dodaje Froehlich.

„Najnowsze udoskonalenia portfolio Solid Edge mogą wspomóc małych i średnich przedsiębiorców w procesie digitalizacji całego procesu opracowywania produktu” – wyjaśnia John Miller, Starszy Wiceprezes, Dział Inżyniera Masowej Siemens Digital Industries Software. „Kontynuujemy prace nad dostarczeniem zaawansowanego portfolio dostępnych cenowo i łatwych w użyciu narzędzi, aby pomóc naszym klientom w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji ich działalności, by mogli redukować koszty i skrócić czas do wprowadzenia produktu na rynek” – dodaje John Miller.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Solidworks w najnowszej odsłonie

18 października 2019

Firma Dassault Systèmes przedstawiła Solidworks 2020, najnowsze wydanie pakietu oprogramowania do inżynierii i projektowania 3D. Solidworks 2020 wprowadza rozszerzenia, nowe funkcjonalności i metody pracy pozwalające ponad sześciu milionom użytkowników Solidworks przyspieszyć rozwój produktu od fazy koncepcyjnej po produkcję, oraz wytwarzać nową wartość dla organizacji.

czytaj więcej »


Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019

16 października 2019

Już niespełna trzy tygodnie pozostały na zgłaszanie do konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019 produktów i usług wspierających logistykę. Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku 4 listopada. Zapraszamy do udziału!

czytaj więcej »


Chiński producent systemów do e-rowerów otwiera zakład pod Wrocławiem

15 października 2019

Bafang Electric otworzył fabrykę w Bielanach Wrocławskich, gdzie na początek zainwestuje ponad 60 mln zł i zatrudni 50 osób. Wsparcie inwestorowi zapewniła Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

czytaj więcej »


Pierwsze oznaki spowolnienia w branży meblarskiej

14 października 2019

W branży meblarskiej widać pierwsze oznaki spowolnienia. Wpływają na to m.in. pogorszenie sytuacji gospodarczej w Niemczech, które są głównym odbiorcą polskich mebli, oraz problemy z dostępnością pracowników, które powodują presję płacową.

czytaj więcej »


Niedaleka przeprowadzka

11 października 2019

AQ Wiring Systems kończy budowę nowego zakładu produkcyjnego pod Starogardem Gdańskim. Powstanie nawet 400 nowych miejsc pracy.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter