Nitus z nowym parkiem technologicznym

8 lutego 2021

Nitus, producent okien, bram, drzwi oraz osłon okiennych i wyrobów ze stolarki aluminiowej zwiększa moce produkcyjne. Producent zakończył inwestycje nowego biurowca oraz hal produkcyjnych, wyposażonych w jedne z najnowocześniejszych parków technologicznych w Europie.

Nitus to ponad 20 lat doświadczenia w produkcji stolarki począwszy od stolarki PVC oraz aluminiowej, bram garażowych,  a także wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych. Uzupełnienie oferty stanowią komórki lokatorskie. Wszystkie produkty znajdują swoich odbiorców w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Producent zakończył ubiegły rok finalizacją 2 dużych inwestycji, dzięki którym zwiększy moce produkcyjne Działu Produkcji bram segmentowych oraz Działu Produkcji stolarki aluminiowej. Wiąże się to ze strategią rozszerzenia sieci dystrybucji, a bezpośrednio przełoży się to także na potrzebę  aktywnych rekrutacji i zwiększenia zatrudnienia.

Decyzja o podjęciu rozbudowy biurowca w Jurkowie oraz zakładów produkcyjnych zapadła w 2017 r. Już 2 lata później Nitus uruchomił w pełni zdygitalizowaną linię produkcyjną do rozkroju paneli bram segmentowych.

– Technologia (oparta o maszyny CNC), którą wykorzystujemy pozwala nam w pełni optymalizować i kontrolować produkcje bram segmentowych. Ponadto przyjmując dynamiczny model ochrony środowiska w naszym przedsiębiorstwie, skupiliśmy się na rozwiązaniach, które pozwolą nam redukować ilość poszczególnych kategorii odpadów, a tym samym nasz wpływ na środowisko. Dlatego inwestujemy w technologicznie zaawansowane rozwiązania. Jest to między innymi linia rozkroju paneli, ale także w pełni zautomatyzowana malarnia. Ta technologia eliminuje straty lakieru, a jednocześnie zapewnia gwarancję najwyższej jakości powłoki lakierniczej – mówi Paweł Orzeł, dyrektor handlowy Nitus

Firma inwestuje w rozwój zaplecza i już dzisiaj dysponuje 4 zakładami produkcyjnymi o łącznej powierzchni hal ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych oraz innowacyjnym zapleczem ekspozycyjno-biurowym, na terenie którego obecnie powstaje nowocześnie wyposażony showroom. Rozbudowa wiąże się z tworzeniem nowych miejsc pracy, ale oprócz samej polityki personalnej istotne znaczenie ma przygotowanie kwalifikacyjne i podnoszenie kompetencji zespołów. Jest to cały proces w strategii firmy, a jego celem jest z jednej strony tworzenie przyjaznego miejsca pracy, a z drugiej skutecznie i efektywnie działających komórek organizacyjnych.

Nitus zapowiada również rozszerzenie sieci dystrybucji. – Dla każdego przedsiębiorstwa rozwój jest podstawą funkcjonowania. Mówiąc o rozwoju mamy na myśli określone cele oraz sposoby, a także narzędzia do ich realizacji, którymi dysponujemy i „których nie zawahamy się użyć”. Planujemy, że Nitus w ciągu najbliższych kilku lat zbuduje oraz następnie ugruntuje swoją pozycję w pierwszej piętce najbardziej rozpoznawalnych marek w segmencie stolarki otworowej. Jesteśmy zmotywowani, aby konsekwentnie realizować nasze cele  – podsumowuje Paweł Orzeł.

Nitus specjalizuje się w produkcji segmentowych bram garażowych i przemysłowych. Producent w swojej ofercie posiada również stolarkę aluminiową, przeciwpożarową i PVC, rolety zewnętrzne, wewnętrzne, moskitiery oraz komórki lokatorskie. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (pow. brzeski, woj. małopolskie).

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Sumika Polymer Compounds zbuduje fabrykę pod Poznaniem

3 marca 2021

Japońska firma z branży chemicznej, Sumika Polymer Compounds Europe, ogłosiła plany pierwszej inwestycji w Polce. W podpoznańskich Plewiskach powstanie zakład, w którym wytwarzane będą mieszanki na bazie polipropylenu, z myślą o klientach działających w obszarze elektromobilności.

czytaj więcej »


Fabryka Johnson Matthey tylko na energię odnawialną

28 lutego 2021

Johnson Matthey poinformował, że budowany w Koninie zakład produkcji materiałów do katod akumulatorowych w Koninie od pierwszego dnia będzie zasilany wyłącznie energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Spółka Johnson Matthey podpisała umowę z Axpo, wiodącym europejskim producentem i dystrybutorem energii odnawialnej, który koncentruje się na inwestycjach w energię słoneczną i wiatrową.

czytaj więcej »


Lafarge kupuje fabrykę nawozów wapniowych

24 lutego 2021

Lafarge w Polsce podpisał wstępną umowę kupna od firmy Polcalc zakładu produkcji granulowanych nawozów wapniowych i rozszerza swoją działalność w obszarze produktów dla rolnictwa. Dzięki temu Lafarge stworzy kompleksową ofertę wysokiej jakości nawozów wapniowych i wapniowo-mineralnych.

czytaj więcej »


Pilkington IGP na finiszu rozbudowy zakładu w Ostrołęce

22 lutego 2021

Lider produkcji szyb zespolonych, Pilkington IGP rozbudowuje swój zakład w Ostrołęce. Inwestycja nie tylko zwiększy moce produkcyjne spółki, ale także zapewni nowe miejsca pracy.

czytaj więcej »


Problemy w transporcie hamowały branżę słodyczy

18 lutego 2021

Bardzo istotna w segmencie spożywczym branża słodyczy ucierpiała podczas pandemii, przede wszystkim ze względu na początkowe zakłócenia w łańcuchach dostaw, ale też utrudnienia w transporcie. – Nawet jeśli mieliśmy produkt gotowy do sprzedaży, to były problemy z jego dostarczeniem ze względu na brak kontenerów. To zamieszanie cały czas się utrzymuje – mówi Marek Moczulski z Unitopu, producenta sezamków i chałwy. Według szacunków analityków PKO BP sprzedaż w sektorze słodyczy spadła w 2020 roku o 1,8 mld euro. Jednak w tym roku wzrost sprzedaży przez internet i odmrożenie rynków powinny przełożyć się na obroty wyższe niż w 2019 roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter