Nagroda dla zakładu produkcyjnego Fiata Pomigliano d’Arco

8 listopada 2012

Zakład produkcyjny Fiata w Pomigliano d’Arco k.Neapolu wyróżniony został prestiżową, międzynarodową nagrodą „Automotive Lean Production Award 2012″ (Ekonomiki i ekologii w produkcji za rok 2012) kategoria OEM (Original Equipment for Manufacture). Ta ważna i ceniona nagroda wręczona została dyrektorowi fabryki w  Pomigliano d’Arco, panu Sebastiano Garofalo, podczas uroczystości odbywającej się 7 listopada 2012 roku w niemieckim Leipzig Convention Center z okazji VII Międzynarodowego Kongresu „Automobil Produktion”, współorganizowanego przez specjalistyczną firmę doradczą Agamus Consult. Od roku 2006 ponad 700 zakładów produkcyjnych różnych branż z 15 krajów Europy – Niemiec, Francji, Hiszpanii, Beneluksu oraz Włoch, przystąpiło do konkursu o zdobycie jednego z najważniejszych w skali przemysłowej trofeum w całej Europie. Proces oceny obejmuje analizę wdrożenia przyjętych systemów produkcji w danym zakładzie, weryfikację spójności i systematyki stosowania zasad Lean Production, zwłaszcza pod względem jakości, utrzymania ruchu, logistyki oraz troski o zasoby ludzkie i ich rozwój oraz pod kątem kreowania środowiska pracy w sposób uporządkowany i skuteczny, sprzyjający systematycznej eliminacji strat i marnotrawstwa.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Farmaceutyczna grupa Pelion stawia na 7R Park Łódź West I

28 lipca 2020

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

czytaj więcej »


2HD inwestuje w Działdowie

27 lipca 2020

24 czerwca 2020 r. firma 2HD  Sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.  Spółka zainwestuje co najmniej 11 415 000 złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Działdowie na działce o powierzchni 6,0493 ha.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter