Multi-Tab uruchomi zakład w Gdyni

7 sierpnia 2019

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu inwestycji firmie Multi-Tab. Przedsiębiorca uruchomi w Gdyni zakład produkujący kompleksowe oznakowanie dla branży energetycznej.  

Muti-Tab  jest producentem tablic tłoczonych w aluminium, tabliczek z laminatów grawerskich do znakowania kabli oraz tablic ostrzegawczych. Ich system „Składak” – umożliwia samodzielne przygotowanie potrzebnego oznakowania.  Produkty wyposażone w tagi RFID i QR kody wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem na urządzenia przenośne tworzą  System Oznakowania Elektronicznego (SOE).

System ten pozwala na automatyzację wprowadzania informacji do baz danych, celem inwentaryzacji, diagnozowania oraz monitorowania obiektów. Z produktów firmy Multi-Tab korzystają najwięksi polscy dystrybutorzy energii: ENERGA Operator, ENEA Operator, PGE Dystrybucja, TAURON Dystrybucja.

To już 18. decyzja wydana przez PSSE w ciągu roku od uchwalenia Ustawy o wspieraniu inwestycji . Przedsiębiorcy zadeklarowali otworzenie 204 nowych miejsca pracy oraz nakłady inwestycyjne na poziomie 376 mln zł.  13 z nich to firmy polskich, a 5  -z kapitałem zagranicznym.  8 firm to duże przedsiębiorstwa, a 10 – mikro, małe i średnie.

 

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

SRG Global świętuje 10-lecie zakładu w Bolesławcu i otwarcie nowoczesnej hali

22 sierpnia 2019

26 lipca zakład SRG Global w Bolesławcu obchodził 10-lecie funkcjonowania.  Wydarzeniu, które swoją obecnością uświetnił prezydent miasta Bolesławiec oraz przedstawiciele lokalnych struktur, towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej hali. Była to jednocześnie okazja do podsumowania dotychczasowej działalności zakładu i podziękowania pracownikom.

czytaj więcej »


Podlaska kooperacja przy produkcji maszyn dla hutnictwa

21 sierpnia 2019

Łapski Promotech-KM, we współpracy z innymi podlaskimi firmami, realizuje zlecenie na produkcję i montaż dużych maszyn dla przemysłu hutniczego.

czytaj więcej »


Toyota w Wałbrzychu rozpocznie produkcję kolejnej przekładni e-CVT

20 sierpnia 2019

Sprzedaż niskoemisyjnych samochodów hybrydowych marki Toyota na rynku europejskim stale rośnie osiągając w pierwszym półroczu 2019 52% całości wolumenu sprzedaży. Z uwagi na popularyzację technologii hybrydowej Toyota systematycznie zwiększa produkcję komponentów hybrydowych w Europie.

czytaj więcej »


Giełdowy Indeks Produkcji pod presją

19 sierpnia 2019

Wartość Giełdowego Indeksu Produkcji (GIP60) na koniec lipca wyniosła 857.61 punktów –  1.97 proc. niżej niż przed rozpoczęciem pierwszego miesiąca wakacji. Nienajlepsza sytuacja na warszawskim parkiecie i coraz gorsze nastroje w przemyśle przekreśliły szanse na odbudowę wartości przez GIP60 i sprowadziły go na najniższy poziom od początku roku.

czytaj więcej »


F.B.I. Tasbud buduje innowacyjną fabrykę

19 sierpnia 2019

Prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Grzegorz Smoliński oraz wiceprezes – Marcin Czyża podpisali 12 lipca 2019 r. decyzję o wsparciu inwestycji przedsiębiorstwa F.B.I. Tasbud S.A. Dokument odebrał Wiceprezes Zarządu – Andrzej Czapczuk.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter