Monosol ruszył z budową zakładu

22 lipca 2020

30 czerwca odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty na placu budowy nowej inwestycji firmy Monosol. Producent folii stawia zakład w gminie Ujazd, na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Gratulujemy inwestycji i cieszymy się, że MonoSol wybrał nasz region i KSSE na lokalizację dla swojego nowego zakładu. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyciągnie do nas także inne nowoczesne firmy, które wpłyną na dalszy dynamiczny rozwój naszego regionu – mówił podczas uroczystości dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Pracę w nowym zakładzie znajdzie ok. 90 osób. W zakładzie MonoSol produkowane będą wyroby w formie różnego rodzaju folii wodorozpuszczalnej do pakowania. Projekt opakowań rozpuszczalnych w wodzie pomaga tworzyć produkty, które mogą zapewnić dokładne dozowanie, łatwiejszą obsługę, większą wygodę oraz bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój.

Produkty stosowane będą jako opakowania detergentów, chemii, kosmetyków oraz pokrycia blatów i powierzchni stałych. Wykorzystywane będą w przemyśle spożywczym, w druku transferowym, na basenach i ośrodkach SPA. Folie będą produktami ekologicznymi, szerokiego zastosowania w różnych branżach, produkowane będą w różnych kształtach i rozmiarach.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Konopie przemysłowe z dużym potencjałem wzrostu

12 sierpnia 2020

Polska ma szansę stać się jednym z głównych producentów wyrobów z konopi przemysłowych w Europie – ocenia think tank Polityka Insight (PI) w lipcowym raporcie „Rozwój rynku uprawy i przetwarzania konopi przemysłowych w Polsce”.

czytaj więcej »


32 zakłady na zieloną energię

10 sierpnia 2020

Sto procent energii elektrycznej kupowanej w latach 2020-2021 do 32 zakładów Cemex w Polsce od PGE Polskiej Grupy Energetycznej będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii (OZE). Tym samym Cemex potwierdza swoje zaangażowanie w odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi i prowadzenie działalności biznesowej w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej »


Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter