Michna Food uruchomi produkcję konserw w Nidzicy

12 lutego 2020

Firma Michna Food Sp. z o.o. Sp. K., zajmująca się do tej pory głównie skupowaniem surowca mięsnego w celu dalszej sprzedaży, postanowiła wykonać krok w przód i rozpocząć działalność produkcyjną. Przedsiębiorstwo  trzymało decyzję o wsparciu o w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zbuduje zakład w Nidzicy.

W ramach planowanego przedsięwzięcia prowadzone będą szerokie inwestycje związane m.in. z modernizacją zakładu, parku maszynowego, a także budową nowego magazynu wysokiego składowania. Modernizacja pomieszczeń przyczyni się do osiągnięcia wysokiego standardu higienicznego oraz wdrożenia systemów jakościowych BRC i IFS.

Przedsiębiorstwo zainwestuje co najmniej 25 500 000 złotych oraz zatrudni minimum 20 nowych pracowników.

Firma bazować będzie na tradycyjnych recepturach, w których ilość dodatków funkcjonalnych zmniejszona jest do minimum, tak aby wytwarzać produkty zdrowe i smaczne. W procesie produkcji zamierza łączyć tradycję z nowoczesnością, pracę manualną z pełną automatyzacją procesów. Przedsiębiorstwo będzie wykorzystywało w głównej mierze surowce mięsne z zakładu siostrzanego (Michna Meat) zajmującego się od wielu lat rozbiorem mięsa wieprzowego.

Dokument umożliwiający rozpoczęcie projektu, podpisany przez prezesa zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Zbigniewa Targowskiego oraz wiceprezesa – Marcina Czyżę odebrał prezes zarządu – Paweł Michna. W wydarzeniu wzięła również udział dyrektor zakładu w Nidzicy – Agnieszka Kalisz.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Fabryka KION idzie w stronę ekologii

28 maja 2020

KION Group stawia przy budowie nowego zak­ła­­du w Kołbaskowie na zrównoważony rozwój.  – Ultranowoczes­ny zakład produkujący wózki widłowe z przeciwwagą będzie korzystał z najnowszych osiągnięć wiedzy technicznej – podkreśla kierownik zakładu, Knut Angres. Zakład za­pro­­jek­­to­wano w taki sposób, by był przyjazny dla środowiska w każdym zakresie.

czytaj więcej »


Branża meblowa czeka na odmrożenie gospodarki

25 maja 2020

Epidemia koronawirusa zatrzymała rozwój polskiej branży meblarskiej. Wprowadzone ograniczenia uderzyły najmocniej w mikroprzedsiębiorców, którzy stanowią większość firm na rynku. W kwietniu 2020 roku ich zadłużenie w bazie Krajowego Rejestru Długów wyniosło prawie 80% wszystkich należności branży.

czytaj więcej »


PZL Sędziszów właścicielem marki Battery Guru

22 maja 2020

Spółka PZL Sędziszów, lider  w  dziedzinie  produkcji  filtrów  samochodowych, została właścicielem marki Battery Guru – polskiego producenta baterii litowo-jonowch. Oprócz produkcji baterii dla przemysłu, elektromobilności oraz ośrodków naukowych z całego świata,

czytaj więcej »


Stefanie Hegels będzie nowym dyrektorem zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni

18 maja 2020

Z dniem 1 czerwca 2020 r., funkcję dyrektora zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni obejmie Stefanie Hegels. Stefanie Hegels zastąpi na tym stanowisku Christiane Engel, która w 2018 roku jako pierwsza kobieta w koncernie Volkswagen objęła funkcję dyrektora zakładu.

czytaj więcej »


Silne odbicie cen akcji polskich producentów

12 maja 2020

Analitycy z DSR podsumowali Giełdowy Indeks Produkcji (GIP) za miesiąc kwiecień. W poniższym komunikacie dr Maciej Zaręba – analityk i współtwórca GIP, z DSR S.A.zwraca uwagę na najważniejsze dane.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter