Michna Food uruchomi produkcję konserw w Nidzicy

12 lutego 2020

Firma Michna Food Sp. z o.o. Sp. K., zajmująca się do tej pory głównie skupowaniem surowca mięsnego w celu dalszej sprzedaży, postanowiła wykonać krok w przód i rozpocząć działalność produkcyjną. Przedsiębiorstwo  trzymało decyzję o wsparciu o w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zbuduje zakład w Nidzicy.

W ramach planowanego przedsięwzięcia prowadzone będą szerokie inwestycje związane m.in. z modernizacją zakładu, parku maszynowego, a także budową nowego magazynu wysokiego składowania. Modernizacja pomieszczeń przyczyni się do osiągnięcia wysokiego standardu higienicznego oraz wdrożenia systemów jakościowych BRC i IFS.

Przedsiębiorstwo zainwestuje co najmniej 25 500 000 złotych oraz zatrudni minimum 20 nowych pracowników.

Firma bazować będzie na tradycyjnych recepturach, w których ilość dodatków funkcjonalnych zmniejszona jest do minimum, tak aby wytwarzać produkty zdrowe i smaczne. W procesie produkcji zamierza łączyć tradycję z nowoczesnością, pracę manualną z pełną automatyzacją procesów. Przedsiębiorstwo będzie wykorzystywało w głównej mierze surowce mięsne z zakładu siostrzanego (Michna Meat) zajmującego się od wielu lat rozbiorem mięsa wieprzowego.

Dokument umożliwiający rozpoczęcie projektu, podpisany przez prezesa zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Zbigniewa Targowskiego oraz wiceprezesa – Marcina Czyżę odebrał prezes zarządu – Paweł Michna. W wydarzeniu wzięła również udział dyrektor zakładu w Nidzicy – Agnieszka Kalisz.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

ZF dołącza do Open Manufacturing Platform

21 lutego 2020

Friedrichshafen. ZF Friedrichshafen AG dołącza do Open Manufacturing Platform (OMP), uruchomionej w kwietniu 2019 r. przez Grupę BMW i Microsoft. Celem tej inicjatywy jest umożliwienie szybszego i efektywniejszego kosztowo wprowadzania innowacji w przemyśle produkcyjnym.

czytaj więcej »


35 lat Drutexu

20 lutego 2020

Drutex świętuje 35-lecie działalności. Firmą od czasu powstania konsekwentnie kieruje jej twórca i prezes Leszek Gierszewski. Pod jego przewodnictwem oraz dzięki jego zdolnościom biznesowym z wytwórcy m. in. siatek ogrodzeniowych, drutu i wyrobów z drutu czy gwoździ stał się wiodącym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Dziś w spółce zatrudnionych jest ponad 3300 pracowników na 110.000 m2 powierzchni produkcyjnej.

czytaj więcej »


Danfoss stawia na Polskę

19 lutego 2020

Zarząd Danfoss Group podjął decyzję o rozwoju działalności w Polsce. Już w tym roku w Grodzisku Mazowieckim rozpocznie się budowa nowej hali o pow. 10 tys. m2, w której ulokowana zostanie połowicznie i całkowicie zautomatyzowana produkcja oraz budynek biurowy.

czytaj więcej »


Rok 2020 będzie trudny dla polskiego przemysłu

18 lutego 2020

Indeks PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w grudniu 48 punktów. Mimo, że prognozy ekonomistów były o wiele bardziej pesymistyczne, w nowym roku polskie firmy wytwórcze nie mogą spać spokojnie. Wynik poniżej granicy 50 punktów wciąż oznacza niezadowalającą dynamikę produkcji przemysłowej. Jednym ze sposobów na przetrwanie przy małej liczbie zamówień jest wykorzystanie technologii analitycznych.

czytaj więcej »


BorgWarner kupi Delphi Technologies

17 lutego 2020

Fuzjom koncernów motoryzacyjnych towarzysza podobne ruchy producentów części. BorgWarner, amerykański dostawca komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, przejmie kontrolę nad Delphi Technologies, producentem części silników i skrzyń biegów.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter