LG przestanie produkować panele LCD w Polsce

7 czerwca 2019

Jak donoszą południowokoreańskie media, LG Display przestanie produkować panele LCD w Polsce. Zakład w Biskupicach Podgórnych nie zostanie jednak zamknięty – przejmie go spółka LG Chem, która produkuje już u nas baterie do samochodów elektrycznych.

Fabryka LG Display działa w Polsce od 2005 roku. Produkcja paneli LCD przestaje się jednak opłacać – chińskie firmy wytwarzają je znacznie taniej, a dodatkowo rynek masowo przechodzi na panele OLED. Samo LG Display też mocno inwestuje w technologię OLED. W drugiej połowie roku w Guangzhou ma ruszyć nowa fabryka, gdzie LG będzie wytwarzać panele OLED generacji 8.5.

Sprzedać polskiej fabryki spółce LG Chem powinna być sfinalizowana do końca czerwca. W szczytowym momencie w zakładzie LG Display pracowało blisko 2 tys osób. Spadek zapotrzebowania na panele LCD spowodował jednak stopniową redukcję załogi.

Nie wiadomo jeszcze, jakie są dokładne plany dotyczące jej zagospodarowania, lecz LG Chem już wielokrotnie zapowiadało dalszy rozwój produkcji na potrzeby elektromobilności w Polsce.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

STEICO otworzyło halę prefabrykacji w Czarnkowie

24 czerwca 2019

Jedenasta hala produkcyjna w strukturze zakładu STEICO w Czarnkowie została właśnie otwarta. Właściwie to nie hala produkcyjna, a montażowa, bo zgodni z ideą zrównoważonego rozwoju i zasadą „zero waste”, z ekologicznych wyrobów budowlanych, powstałych na 12 liniach produkcyjnych STEICO, w nowej hali, na trzynastej linii, będą prefabrykowane ściany, stropy i dachy.

czytaj więcej »


ZST w Turku ma pracownię automatyki przemysłowej od Siemensa

19 czerwca 2019

W Zespole Szkół Technicznych w Turku otwarto najnowocześniejszą w regionie pracownię automatyki przemysłowej, odzwierciedlającą realną linię produkcyjną.

czytaj więcej »


SK Innovation zbuduje fabrykę za miliard zł.

18 czerwca 2019

Wraz początkiem tygodnia oficjalnie potwierdzona została wiadomość o nowej, ogromnej inwestycji produkcyjnej w obszarze elektromobilności. Koreańska firma SK Innovation zbuduje w Tucznawie zakład produkcji separatorów baterii litowo–jonowych.

czytaj więcej »


Dachser i ARTS Energy: energia dla świata

17 czerwca 2019

Producent baterii ARTS Energy, dostawca różnego rodzaju wysokojakościowych rozwiązań do magazynowania energii, wytwarza swoje wyroby na francuskiej prowincji. Rozwiązania firmy zapewniają zasilanie klientom w Europie i na całym świecie. Dachser organizuje logistykę na rzecz tego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »


NGK Ceramics inwestuje i rekrutuje

14 czerwca 2019

NGK Ceramics Polska działa w Gliwicach od 16 lat, zatrudnia 3 400 osób i wciąż inwestuje. Firma uruchomiła w gliwickiej strefie już trzy zakłady, gdzie produkuje zaawansowane technologicznie elementy ceramiczne. 

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter