LG przestanie produkować panele LCD w Polsce

7 czerwca 2019

Jak donoszą południowokoreańskie media, LG Display przestanie produkować panele LCD w Polsce. Zakład w Biskupicach Podgórnych nie zostanie jednak zamknięty – przejmie go spółka LG Chem, która produkuje już u nas baterie do samochodów elektrycznych.

Fabryka LG Display działa w Polsce od 2005 roku. Produkcja paneli LCD przestaje się jednak opłacać – chińskie firmy wytwarzają je znacznie taniej, a dodatkowo rynek masowo przechodzi na panele OLED. Samo LG Display też mocno inwestuje w technologię OLED. W drugiej połowie roku w Guangzhou ma ruszyć nowa fabryka, gdzie LG będzie wytwarzać panele OLED generacji 8.5.

Sprzedać polskiej fabryki spółce LG Chem powinna być sfinalizowana do końca czerwca. W szczytowym momencie w zakładzie LG Display pracowało blisko 2 tys osób. Spadek zapotrzebowania na panele LCD spowodował jednak stopniową redukcję załogi.

Nie wiadomo jeszcze, jakie są dokładne plany dotyczące jej zagospodarowania, lecz LG Chem już wielokrotnie zapowiadało dalszy rozwój produkcji na potrzeby elektromobilności w Polsce.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Od oprogramowania do produkcji

20 września 2019

Co mają wspólnego aplikacje mobilne z produkcją urządzeń? Zespół GoApps zna odpowiedź na to pytanie. Białostocka firma kupiła zautomatyzowaną linię produkcyjną do montażu elektroniki.

czytaj więcej »


Nałęczowski zakład Nestlé Waters z certyfikatem AWS

19 września 2019

Nałęczowska rozlewnia, jako pierwsza w Polsce, już wkrótce zostanie odznaczona międzynarodowym certyfikatem Alliance for Water Stewardship (AWS).

czytaj więcej »


Fabryka zmywarek BSH w Łodzi otwarta

18 września 2019

Panattoni Europe otworzył największy obiekt produkcyjny w swoim portfolio i największy zakład produkcyjny AGD w Europie – fabrykę zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obiekt dedykowany przemysłowi 4.0 powstał w Łodzi – obok Central European Logistics Hub – zajmując 57 000 m kw.

czytaj więcej »


Polska nominacja do Global Kaizen Award

17 września 2019

Wzrost jakości pracy, bezpieczeństwa i zaangażowania, ponad 360 000 zaoszczędzonych rocznie roboczogodzin, które przeznaczono m.in na rozwój kompetencji pracowników – to efekty wdrożonej w PKP Energetyka japońskiej filozofii zarządzania Kaizen.

czytaj więcej »


Ericsson rozszerza inwestycje w Polsce

16 września 2019

Ericsson ogłosił decyzję o zainwestowaniu w Tczewie w produkcję przełomowych rozwiązań technologii mobilnej Produkcja urządzeń transmisji radiowej, w tym dla 5G, rozpoczęła się w drugim kwartale 2019 roku, zaś wytwarzanie urządzeń do transmisji radiowej rozpoczęto w trzecim kwartale 2019 roku.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter