Kimberly-Clark korzysta z usług Chep w Turcji

8 listopada 2012

Firma CHEP zawarła dwuletni kontrakt z Kimberly-Clark, zajmującą się sprzedażą produktów kosmetycznych na całym świecie. Firma Kimberly-Clark zacznie korzystać w Turcji z systemów obsługi palet firmy CHEP, zaprzestając używania systemu wymiany białych palet. Akin Hakan, Dyrektor ds. logistyki firmy Kimberly-Clark, twierdzi: „Współpraca partnerska z firmą CHEP ma zwiększyć naszą konkurencyjność poprzez redukcję wydatków na zarządzanie paletami i działania logistyczne. Przejście na system CHEP z systemu wymiany białych palet zmniejsza również wpływ procesów logistycznych na środowisko. System pulowania CHEP zapewnia ciągłość i powtarzalność ponownego wykorzystania palet, skrzyń i kontenerów, tym samym zmniejszając zużycie i marnotrawstwo surowców. Zoptymalizowana sieć logistyczna zwiększa wydajność i zmniejsza liczbę emisji wydzielanych podczas transportu. Firma Kimberly-Clark wytwarza wiele produktów użytku codziennego, w tym m.in. produkty marki Kleenex, Scott, Andrex, Huggies, Pull-Ups, Kotex, Poise i Depend. Firma wkroczyła na rynek turecki w 2005 r. z markami produktów higieny intymnej dla kobiet Kotex oraz produktów dla osób nietrzymających moczu Depend, zdobywając znaczącą popularność. Firma Kimberly-Clark założyła też w Turcji centrum eksportu chusteczek i pieluszek Huggies. Produkty marki Huggies są eksportowane z zakładu w Kurtkoy na 22 rynki światowe, w tym do Rosji, Ukrainy i Afryki Południowej.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Farmaceutyczna grupa Pelion stawia na 7R Park Łódź West I

28 lipca 2020

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

czytaj więcej »


2HD inwestuje w Działdowie

27 lipca 2020

24 czerwca 2020 r. firma 2HD  Sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.  Spółka zainwestuje co najmniej 11 415 000 złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Działdowie na działce o powierzchni 6,0493 ha.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter