KAN rozbudowuje hale i kupuje maszyny

12 września 2017

Rozbudowa hali produkcyjnej i magazynu, kolejne inwestycje w park maszynowy i zwiększenie zatrudnienia – białostocka spółka KAN rozszerza inwestycję w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To kolejny etap w rozwoju spółki, która sukcesywnie zwiększa  produkcję i pozyskuje nowe rynki zbytu.

– Stały rozwój i rozbudowa systemu KAN-therm, rosnąca liczba klientów oraz zamówień z całego świata stawia nas przed koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych  i rozbudowy  centrum logistyczno-produkcyjnego w białostockiej podstrefie – mówi Jan Kaczan, wiceprezes Grupy KAN. – To właśnie na produkcji odnotowujemy największy progres, co skutkuje rozwojem wydziałów produkcyjnych, kolejnymi inwestycjami w park maszynowy, dział konstrukcyjny, a także w laboratorium, które prowadzi badania i ciągłe prace nad udoskonaleniem systemu.

W podstrefie Białystok SSSE KAN jest właścicielem działki o powierzchni 33 tys. m.kw. W lutym 2016 spółka oddała tam do użytku magazyn wysokiego składowania o powierzchni 7200 m.kw, a w październiku 2016 – halę produkcyjną wielkości 4500 m. kw. W tym roku ruszyły prace nad rozbudową hali produkcyjnej o kolejne 2200 m.kw oraz budynku magazynu – o 3500 m.kw. Jeszcze pod koniec tego roku rozpocznie się też rozbudowa budynku administracyjno-biurowego przy ul. Karpińskiego.

Spółka inwestuje również w park maszynowy – w tym roku w nowym obiekcie ruszyły nowoczesne linie produkcyjne do produkcji różnego rodzaju rur z tworzyw sztucznych, zakupiono również kolejne wtryskarki do produkcji elementów systemów instalacyjnych.

Na pierwsze półrocze 2018 roku planowany jest zakup kolejnej linii technologicznej – do produkcji rury wielowarstwowej z wkładką aluminiową  oraz czterech wtryskarek, do produkcji kształtek tworzywowych.

Inwestycje w rozbudowę i park maszynowy wiążą się ze wzrostem zatrudnienia  – szansę na pracę w centrum logistyczno-produkcyjnym KAN w podstrefie będzie miało kilkunastu operatów wytłaczarek i wtryskarek, a także kilkanaście osób przy obsłudze logistycznej i magazynowej. Obecnie w obiekcie przy ul. Karpińskiego na produkcji pracuje ok. 130 osób.

Inwestycja Kan ma wpłynąć na dalszą poprawę jakości obsługi klienta, umocnić potencjał spółki i jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

KAN jest branżowym liderem w produkcji kompleksowych rozwiązań systemowych KAN-therm, przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania. Siedziba spółki mieści się w Kleosinie k. Białegostoku, gdzie prócz nowoczesnego biurowca o pow. 1500 m.kw, funkcjonuje też główna hala produkcyjna.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

IKEA Industry rozbudowuje fabrykę i magazyn w Zbąszynku

13 listopada 2017

IKEA Industry rozbudowuje fabrykę w Zbąszynku – największy na świecie kompleks produkcji mebli. Obecnie fabryka zatrudnia 3 100 osób. Po wybudowaniu nowej hali produkcyjnej i magazynu powstanie tu ponad 280 nowych miejsc pracy. Wartość inwestycji szacuje się na 225 mln zł.

czytaj więcej »


Ruszyła budowa fabryki UFI Filters

10 listopada 2017

Przy ul. Północnej w Opolu rozpoczęła się budowa kolejnej fabryki. Kosztem 40 mln zł powstaje tam nowy zakład włoskiego inwestora – UFI Filters. Będą w nim produkowane filtry do samochodów.

czytaj więcej »


Giełdowy Indeks Produkcji na czerwono

7 listopada 2017

Na zamknięciu ostatniej sesji październikowej wartość GIP60 wyniosła 1144.88, co w stosunku do minionego miesiąca oznacza spadek o 15.52 pkt. (-1.34%). Rolę głównych hamulcowych w październiku po raz kolejny przejęły spółki z indeksu sWIG80. Pozytywnym sygnałem było mocne odbicie na ostatnich pięciu sesjach, które pozwoliło zredukować spadek GIP60 o połowę i przywróciło nadzieję na wzrost wartości polskich spółek produkcyjnych w końcówce roku.

czytaj więcej »


Nowy prezes Sanok Ruber Company

6 listopada 2017

Sanok Ruber Company, jedna z największych firm motoryzacyjnych opartych na polski kapitale, zmienił prezesa zarządu. Na czele firmy stanął Piotr Szamburski.

czytaj więcej »


Ruszyła budowa fabryki UFI Filters

3 listopada 2017

Przy ul. Północnej w Opolu rozpoczęła się budowa kolejnej fabryki. Kosztem 40 mln zł powstaje tam nowy zakład włoskiego inwestora – UFI Filters. Będą w nim produkowane filtry do samochodów.

czytaj więcej »


Newsletter