KAN rozbudowuje hale i kupuje maszyny

12 września 2017

Rozbudowa hali produkcyjnej i magazynu, kolejne inwestycje w park maszynowy i zwiększenie zatrudnienia – białostocka spółka KAN rozszerza inwestycję w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To kolejny etap w rozwoju spółki, która sukcesywnie zwiększa  produkcję i pozyskuje nowe rynki zbytu.

– Stały rozwój i rozbudowa systemu KAN-therm, rosnąca liczba klientów oraz zamówień z całego świata stawia nas przed koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych  i rozbudowy  centrum logistyczno-produkcyjnego w białostockiej podstrefie – mówi Jan Kaczan, wiceprezes Grupy KAN. – To właśnie na produkcji odnotowujemy największy progres, co skutkuje rozwojem wydziałów produkcyjnych, kolejnymi inwestycjami w park maszynowy, dział konstrukcyjny, a także w laboratorium, które prowadzi badania i ciągłe prace nad udoskonaleniem systemu.

W podstrefie Białystok SSSE KAN jest właścicielem działki o powierzchni 33 tys. m.kw. W lutym 2016 spółka oddała tam do użytku magazyn wysokiego składowania o powierzchni 7200 m.kw, a w październiku 2016 – halę produkcyjną wielkości 4500 m. kw. W tym roku ruszyły prace nad rozbudową hali produkcyjnej o kolejne 2200 m.kw oraz budynku magazynu – o 3500 m.kw. Jeszcze pod koniec tego roku rozpocznie się też rozbudowa budynku administracyjno-biurowego przy ul. Karpińskiego.

Spółka inwestuje również w park maszynowy – w tym roku w nowym obiekcie ruszyły nowoczesne linie produkcyjne do produkcji różnego rodzaju rur z tworzyw sztucznych, zakupiono również kolejne wtryskarki do produkcji elementów systemów instalacyjnych.

Na pierwsze półrocze 2018 roku planowany jest zakup kolejnej linii technologicznej – do produkcji rury wielowarstwowej z wkładką aluminiową  oraz czterech wtryskarek, do produkcji kształtek tworzywowych.

Inwestycje w rozbudowę i park maszynowy wiążą się ze wzrostem zatrudnienia  – szansę na pracę w centrum logistyczno-produkcyjnym KAN w podstrefie będzie miało kilkunastu operatów wytłaczarek i wtryskarek, a także kilkanaście osób przy obsłudze logistycznej i magazynowej. Obecnie w obiekcie przy ul. Karpińskiego na produkcji pracuje ok. 130 osób.

Inwestycja Kan ma wpłynąć na dalszą poprawę jakości obsługi klienta, umocnić potencjał spółki i jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

KAN jest branżowym liderem w produkcji kompleksowych rozwiązań systemowych KAN-therm, przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania. Siedziba spółki mieści się w Kleosinie k. Białegostoku, gdzie prócz nowoczesnego biurowca o pow. 1500 m.kw, funkcjonuje też główna hala produkcyjna.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Śrubena Unia chce wejść na nowe rynki i stawia na nowe technologie

20 września 2017

Śrubena Unia, żywiecki producent i dostawca śrub i elementów złącznych, chce w najbliższym czasie znacząco zwiększyć swoje przychody. Firma planuje wejść na nowe rynki oraz rozpocząć produkcję nowych, bardziej przetworzonych wyrobów o większej marżowości.

czytaj więcej »


Promotech KM sięga po APS

19 września 2017

Zarząd łapskiego Promotechu chce usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa na linii technologia-planowanie-produkcja. Ma w tym pomóc nowoczesny system informatyczny, którego wdrażanie rozpoczęto w lipcu.

czytaj więcej »


Carcoustics Poland otworzyło fabrykę pod Wrocławiem

18 września 2017

W połowie sierpnia miała miejsce uroczystość otwarcia nowej fabryki Carcoustics Poland. Zakład znajduje się w Bielanach Wrocławskich, na terenie tarnobrzeskiej SSE.   

czytaj więcej »


Od inkubatora do fabryki

15 września 2017

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała już 400 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

czytaj więcej »


Chiny biją rekordy w automatyzacji

14 września 2017

Chiny w błyskawicznym tempie stały się globalnym liderem automatyzacji. Nad Żółtą Rzeką kupuje się dziś najwięcej na świecie robotów industrialnych. Na tym jednak nie kończy się apetyt Państwa Środka. Jak podaje World Robotics Report, w 2019 r. już 40 proc. wszystkich robotów przemysłowych na rynku zostanie sprzedanych tamtejszym firmom. Zdaniem ekspertów, automatyzacja i technologie przemysłu 4.0 pomogą fabrykom zmniejszyć wydatki o średnio 40 proc.

czytaj więcej »


Newsletter