II Konferencja „Lean Managemet w Praktyce”

26 października 2012

W dniach 9 – 10 października 2012 odbyła się w Gliwicach II edycja ogólnopolskiej, otwartej konferencji „Lean Management w Praktyce”. W ciągu dwóch dni blisko 300 osób z całej Polski wysłuchało 11 wystąpień dotyczących praktycznego zastosowania metod filozofii Lean Manufacturing.Ponadto uczestnicy i eksperci wymienili się doświadczeniami na temat pułapek i zagrożeń w procesie wprowadzania zmian podczas przeprowadzonego panelu dyskusyjnego. Organizowana przez Instytut Doskonalenia Produkcji konferencja należy do największych tego typu wydarzeń biznesowych skierowanych do krajowego sektora produkcyjnego i usługowego. Podczas dwóch dni konferencji budynek CKS „Mrowisko” przy Politechnice Śląskiej gościł znakomitych ekspertów od lat zajmujących się z sukcesami propagowaniem idei ograniczania strat. Mark Forkun, prezes Zarządu A. Blikle apelował, aby za sprawą mediów nie pozwolić wciągnąć się w negatywne myślenie o wszechobecnym kryzysie. O zdroworozsądkowym wprowadzaniu japońskich wzorców w polskich realiach mówił lean lider firmy Porta – Wojciech Ganuszko. Niezależny trener biznesu Aleksandra Rzeźniczek wskazywała jak ważną w procesie usprawniania produkcji jest właściwa relacja pomiędzy przełożonymi i podwładnymi.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Farmaceutyczna grupa Pelion stawia na 7R Park Łódź West I

28 lipca 2020

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

czytaj więcej »


2HD inwestuje w Działdowie

27 lipca 2020

24 czerwca 2020 r. firma 2HD  Sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.  Spółka zainwestuje co najmniej 11 415 000 złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Działdowie na działce o powierzchni 6,0493 ha.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter