Getinge na dłużej w SEGRO Logistics Park Poznań Komorniki

6 listopada 2019

Getinge IC Production, światowy lider w branży technologii dedykowanych opiece zdrowotnej oraz wieloletni klient SEGRO, przedłużył umowę najmu powierzchni liczącej blisko 8000 mkw. w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

Firma Getinge od ponad stu lat dostarcza produkty i innowacyjne rozwiązania medyczne dla służby zdrowia oraz nauki i przemysłu. W parku SEGRO pod Poznaniem działa od pięciu lat i wraz z przedłużeniem umowy najmu przedsiębiorstwo zdecydowało się na powiększenie obiektu o dodatkowe 200 mkw. przestrzeni biurowej.

– Decyzja o przedłużeniu umowy najmu powierzchni produkcyjno-magazynowej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki była podyktowana świetnymi relacjami z deweloperem oraz elastycznością i szybką reakcją na nasze potrzeby. Getinge nieustannie się rozwija, stąd potrzebowaliśmy dodatkowej przestrzeni biurowej. Wspólnie z SEGRO w bardzo krótkim czasie znaleźliśmy rozwiązanie, które w pełni nas satysfakcjonuje – podkreśla Jakub Cegieła, dyrektor generalny Getinge IC Production. – Umiejscowienie obiektu w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki jest elementem dobrze przemyślanej strategii naszej firmy. Poznań to miasto, które oferuje globalnym organizacjom dostęp do wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz wyróżnia się doskonałą logistyką pozwalającą na sprawną dostawę produktów do klientów – dodaje Jakub Cegieła.

Dwa lata temu w parku SEGRO pod Poznaniem Getinge otworzyło dwie nowe linie produkcyjne wytwarzające nowe modele sterylizatorów dedykowanych szpitalom. Sprzęty produkowane przez firmę trafiają głównie do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Chin oraz Japonii. Rocznie na rynek dostarczanych jest ok. 1500 produktów. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 170 osób i planowane jest zwiększenie zatrudnienia.

– Dzięki dostępności i zasobności rynków lokalnych, jak i dobrej infrastrukturze drogowej oraz bliskości najważniejszych węzłów komunikacyjnych, jesteśmy w stanie zapewnić naszemu klientowi odpowiednie warunki pracy oraz perspektywy rozwoju. Cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w sukcesie, jakim jest wysoka efektywność prowadzonego przez firmę Getinge biznesu – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Załamania po brexicie nie będzie

24 lutego 2020

Miniony rok powinien być kolejnym rekordowym okresem polskiego eksportu do Wielkiej Brytanii. Według ostatnich danych GUS po 11 miesiącach 2019 roku był on tylko o 3 mld zł mniejszy niż w całym 2018 roku.

czytaj więcej »


ZF dołącza do Open Manufacturing Platform

21 lutego 2020

Friedrichshafen. ZF Friedrichshafen AG dołącza do Open Manufacturing Platform (OMP), uruchomionej w kwietniu 2019 r. przez Grupę BMW i Microsoft. Celem tej inicjatywy jest umożliwienie szybszego i efektywniejszego kosztowo wprowadzania innowacji w przemyśle produkcyjnym.

czytaj więcej »


35 lat Drutexu

20 lutego 2020

Drutex świętuje 35-lecie działalności. Firmą od czasu powstania konsekwentnie kieruje jej twórca i prezes Leszek Gierszewski. Pod jego przewodnictwem oraz dzięki jego zdolnościom biznesowym z wytwórcy m. in. siatek ogrodzeniowych, drutu i wyrobów z drutu czy gwoździ stał się wiodącym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Dziś w spółce zatrudnionych jest ponad 3300 pracowników na 110.000 m2 powierzchni produkcyjnej.

czytaj więcej »


Danfoss stawia na Polskę

19 lutego 2020

Zarząd Danfoss Group podjął decyzję o rozwoju działalności w Polsce. Już w tym roku w Grodzisku Mazowieckim rozpocznie się budowa nowej hali o pow. 10 tys. m2, w której ulokowana zostanie połowicznie i całkowicie zautomatyzowana produkcja oraz budynek biurowy.

czytaj więcej »


Rok 2020 będzie trudny dla polskiego przemysłu

18 lutego 2020

Indeks PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w grudniu 48 punktów. Mimo, że prognozy ekonomistów były o wiele bardziej pesymistyczne, w nowym roku polskie firmy wytwórcze nie mogą spać spokojnie. Wynik poniżej granicy 50 punktów wciąż oznacza niezadowalającą dynamikę produkcji przemysłowej. Jednym ze sposobów na przetrwanie przy małej liczbie zamówień jest wykorzystanie technologii analitycznych.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter