Getinge na dłużej w SEGRO Logistics Park Poznań Komorniki

6 listopada 2019

Getinge IC Production, światowy lider w branży technologii dedykowanych opiece zdrowotnej oraz wieloletni klient SEGRO, przedłużył umowę najmu powierzchni liczącej blisko 8000 mkw. w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

Firma Getinge od ponad stu lat dostarcza produkty i innowacyjne rozwiązania medyczne dla służby zdrowia oraz nauki i przemysłu. W parku SEGRO pod Poznaniem działa od pięciu lat i wraz z przedłużeniem umowy najmu przedsiębiorstwo zdecydowało się na powiększenie obiektu o dodatkowe 200 mkw. przestrzeni biurowej.

– Decyzja o przedłużeniu umowy najmu powierzchni produkcyjno-magazynowej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki była podyktowana świetnymi relacjami z deweloperem oraz elastycznością i szybką reakcją na nasze potrzeby. Getinge nieustannie się rozwija, stąd potrzebowaliśmy dodatkowej przestrzeni biurowej. Wspólnie z SEGRO w bardzo krótkim czasie znaleźliśmy rozwiązanie, które w pełni nas satysfakcjonuje – podkreśla Jakub Cegieła, dyrektor generalny Getinge IC Production. – Umiejscowienie obiektu w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki jest elementem dobrze przemyślanej strategii naszej firmy. Poznań to miasto, które oferuje globalnym organizacjom dostęp do wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz wyróżnia się doskonałą logistyką pozwalającą na sprawną dostawę produktów do klientów – dodaje Jakub Cegieła.

Dwa lata temu w parku SEGRO pod Poznaniem Getinge otworzyło dwie nowe linie produkcyjne wytwarzające nowe modele sterylizatorów dedykowanych szpitalom. Sprzęty produkowane przez firmę trafiają głównie do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Chin oraz Japonii. Rocznie na rynek dostarczanych jest ok. 1500 produktów. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 170 osób i planowane jest zwiększenie zatrudnienia.

– Dzięki dostępności i zasobności rynków lokalnych, jak i dobrej infrastrukturze drogowej oraz bliskości najważniejszych węzłów komunikacyjnych, jesteśmy w stanie zapewnić naszemu klientowi odpowiednie warunki pracy oraz perspektywy rozwoju. Cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w sukcesie, jakim jest wysoka efektywność prowadzonego przez firmę Getinge biznesu – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Autonomiczne roboty mobilne w zakładzie Whirlpool w Łodzi (VIDEO)

8 listopada 2019

Mobile Industrial Robots, pionier i lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR) wspiera automatyzację jednego z największych na świecie producentów sprzętu AGD, firmy Whirlpool. W łódzkiej strefie produkcyjnej wytwarzane są suszarki oraz kuchenki wolnostojące. W celu podniesienia efektywności, firma wdrożyła trzy autonomiczne roboty mobilne MiR200, które transportują komponenty na terenie zakładu.

czytaj więcej »


Translogistyca już jutro. Zapraszamy na nasze stoisko

4 listopada 2019

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie – TransLogistica Poland odbędą się w dniach 5-7.11., zatem początek już jutro. Zapraszamy na stoisko wydawnictwa Eurologistics, które patronuje wydarzeniu.

czytaj więcej »


Huta Stalowa Wola robotyzuje produkcję i szuka pracowników

31 października 2019

Huta Stalowa Wola robotyzuje produkcję, rozwija park maszynowy i podpisuje kolejne kontrakty. Wszystko po to, żeby zwiększyć moce produkcyjne Spółki, a w ten sposób zwiększyć wydajność zakładu, jeszcze bardziej podnieść jakość produktów i umocnić pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym.

czytaj więcej »


Whirlpool świętuje jubileusz nową inwestycją w Polsce

30 października 2019

Whirlpool przeznaczy 100 milionów złotych na stworzenie nowoczesnej platformy produkcyjnej w obchodzącej swoje dwudziestolecie Fabryce Kuchenek w Łodzi. Jubileusz firmy jest okazją do dyskusji na temat amerykańskich inwestycji w Polsce i perspektyw rozwoju dla Łodzi.

czytaj więcej »


Grupa Cedrob zainwestuje 100 mln zł. w budowę mroźni w Porcie Gdańsk

29 października 2019

Wydarzeniem pierwszego dnia Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa było podpisanie przez Cedrob Porty Sp. z o.o. i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. umowy przedwstępnej na budowę mroźni wysokiego składowania.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter