Fresenius Kabi zakończył pierwszy etap inwestycji w nową fabrykę w Kutnie

15 marca 2019

Uroczyste zawieszenie wiechy na nowej hali produkcyjnej fabryki Fresenius Kabi w Kutnie odbyło się 21 lutego z udziałem Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego, Generalnego Wykonawcy, pracowników firmy Fresenius Kabi oraz firm pracujących przy budowie. 

Spółka Fresenius Kabi Polska Sp. z o. o., największy w Polsce producent płynów infuzyjnych, inwestuje w regionie łódzkim od 2000 roku. Produkowane w Kutnie płyny infuzyjne dystrybuowane są zarówno do polskich szpitali, jak i eksportowane. Międzynarodowy koncern, w ramach strategii rozwojowej, planuje poszerzenie istniejącego potencjału produkcyjnego, laboratoriów oraz powierzchni magazynowych na gruntach Wytwórni – zarówno na działkach własnych, jak również terenach nabytych pod dalszą rozbudowę w ramach Łódzkiej Strefy Ekonomicznej.

„W imieniu władz miasta chciałabym Państwu podziękować za tę inwestycję. Ten region bardzo dynamicznie się rozwija. Przez ostatnie piętnaście lat powstało tu kilkadziesiąt zakładów. Uczestniczyłem praktycznie w każdym procesie inwestycyjnym. Tu historia farmacji w Kutnie zaczęła się już przed wojną, od zakładów Polfy potem weszli inni inwestorzy, ale my cieszymy się bardzo, że zaistniał Fresenius Kabi, dobra, światowa czołówka farmaceutyczna i jak widać nadal się rozwija i modernizuje. Teraz cieszymy się również, że Fresenius Kabi planuje kolejne inwestycje” – podkreślił Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutna.

Do końca stycznia 2020 r. Fresenius Kabi planuje zainwestować w Kutnie 100 mln zł i stworzyć 45 nowych miejsc pracy. W zakładzie produkcyjnym na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) powstała nowa hala. W ramach inwestycji spółka zainstalowała nowoczesne linie produkcyjne, a także zmodernizowała i rozbudowała istniejące laboratorium kontroli jakości. Dodatkowo Fresenius Kabi zainwestował w pomieszczenia socjalne dla pracowników.

„Chciałbym podziękować Panu Prezydentowi Miasta i wszystkim osobom odpowiedzialnym za wszystkie zgody i pozwolenia, dzięki którym ta inwestycja mogła tak sprawnie się rozpocząć. Dla koncernu Fresenius Kabi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna to miejsce, w którym chcemy stworzyć centrum produkcji płynów infuzyjnych na całą Europę. Obecnie rozwijamy kompleks produkcyjny oraz nasze laboratoria badawcze, ale to tylko pierwszy krok. Chcielibyśmy, aby powstał tu kompleks produkcyjny na miarę XXI wieku. Już dziś nasze produkty eksportujemy na 17 rynków zagranicznych” – powiedział Krzysztof Strękowski, Dyrektor Wytwórni Płynów Infuzyjnych Fresenius Kabi Polska w Kutnie w Kutnie.

„Obecnie mamy już gotowy budynek o powierzchni ponad 5000 m2 w stanie surowym i przechodzimy do etapu montażu instalacji i pierwszych elementów wyposażenia. Cała inwestycja została wykonana w standardzie spełniającym kryteria Dobrej Praktyki Wytwarzania” – dodaje Dyrektor Strękowski.

Fresenius Kabi jako jedyna firma w Polsce produkuje płyny infuzyjne, tzw. kroplówki, które codziennie ratują życie polskim pacjentom. Płynoterapia jest podstawową formą terapii w lecznictwie szpitalnym, z tego względu bardzo ważne jest zapewnienie jak najwyższych standardów i nieustanne podnoszenie bezpieczeństwa w zakresie terapii infuzyjnej.  W ciągu ostatniej dekady firma Fresenius Kabi, korzystając z wieloletnich doświadczeń jako pierwsza w Europie wprowadziła innowacyjne opakowania płynów infuzyjnych. Każdego dnia w fabryce w Kutnie wytwarzanych jest kilkadziesiąt rodzajów płynów infuzyjnych, w tym płyny o składzie zbliżonym do fizjologicznego składu osocza. W czerwcu 2017 roku w zakładach Fresenius Kabi w Kutnie została wyprodukowana miliardowa butelka.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Forsee Power rozwija zakład produkcyjny w Polsce

20 maja 2019

Po wzmocnieniu pozycji we Francji i w Chinach, francuska spółka Forsee Power, ekspert w dziedzinie inteligentnych systemów akumulatorów, ogłasza rozwój i restrukturyzację swojego drugiego europejskiego zakładu, zlokalizowanego we Wrocławiu.

czytaj więcej »


GIP60 znowu na plusie, ale dynamika wzrostu spada

17 maja 2019

Kwiecień był już czwartym miesiącem z rzędu kiedy Giełdowy Indeks Produkcji zwiększał swoją wartość. Był to jednak również kolejny miesiąc kiedy tempo wzrostu wartości indeksu spadło. Polscy producenci wypracowali symboliczny wzrost o 0.54% i pod koniec miesiąca wartość GIP60 wyniosła 941.83 punktów, czyli ciągle poniżej wartości bazowej z 1 stycznia 2016 roku.

czytaj więcej »


ArcelorMittal Poland planuje postój huty w Krakowie

15 maja 2019

ArcelorMittal Poland planuje tymczasowo wstrzymać pracę wielkiego pieca i stalowni w swoim krakowskim oddziale. Decyzja ta poprzedzona została szczegółową analizą rynku, która potwierdziła osłabienie popytu na stal.

czytaj więcej »


PSA będzie produkować samochody dostawcze w Gliwicach

14 maja 2019

Grupa PSA w oficjalnym komunikacie podała informacja na temat fabryki Opla w Gliwicach. Przyszłość zakładu stała pod znakiem zapytania po przejęciu przez PSA niemieckiej marki. Wiemy już jednak, że fabryka nadal będzie działać, ale zmieni swój profil.

czytaj więcej »


ID Logistics więcej dla Volkswagena w Hiszpanii

13 maja 2019

Grupa ID Logistics przedłużyła umowę z producentem samochodów Volkswagen w Hiszpanii. Rozszerza ona zakres dotychczasowej współpracy w obszarze zarządzania usługami logistycznymi w zakładzie produkcyjnym w Landaben w regionie Nawarry.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter