EBOiR wspiera inwestycje MŚP

EBOiR wspiera inwestycje MŚP

29 października 2012

Od stycznia 2011 r., w ramach programu finansowania rozwoju energii zrównoważonej PolSEFF, zrealizowano już 440 projektów w Polsce. Następnych 400 jest w trakcie realizacji bądź w przygotowaniu. Do tej pory z programu najchętniej korzystali przedstawiciele sektorów: przetwórstwa przemysłowego oraz rolniczego.Inicjatywa EBOiR skierowana do małych i średnich firm oraz rolników wystartowała w Polsce 21 miesięcy temu. Jej celem jest rozwój zrównoważonej energii poprzez wzrost zastosowania energooszczędnych technologii oraz źródeł odnawialnej energii w sektorze MŚP.  Łączna wartość zrealizowanych przedsięwziąć przekroczyła 50 milionów euro, a na kolejnych 40 milionów umowy kredytu bądź leasingu zostaną podpisane w najbliższym czasie. Największa inwestycja zrealizowana do tej pory w ramach programu opiewała na kwotę 900 tys. euro i pozwoliła stworzyć nową linię produkcyjną w firmie wytwarzającej opakowania foliowe – komentuje Małgorzata Kotańska, kierownik projektu PolSEFF. dodaje Małgorzata Kotańska. Największe zainteresowanie środkami finansowymi EBOiR do tej pory obserwujemy wśród przedsiębiorców z sektora rolnictwa, leśnictwa i produkcji żywności, którzy stanowią co drugi zrealizowany projekt w ramach PolSEFF. Na drugim miejscu znalazły się firmy działające w ramach branży przetwórstwa przemysłowego, których inwestycje stanowią 24% wśród wszystkich zrealizowanych przez ostatnie 21 miesięcy. Przeszło co dziesiąty projekt (11%) realizowany był w sektorze handlu hurtowego.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Farmaceutyczna grupa Pelion stawia na 7R Park Łódź West I

28 lipca 2020

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

czytaj więcej »


2HD inwestuje w Działdowie

27 lipca 2020

24 czerwca 2020 r. firma 2HD  Sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.  Spółka zainwestuje co najmniej 11 415 000 złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Działdowie na działce o powierzchni 6,0493 ha.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter