Dwie polskie firmy inwestują w KPT

23 marca 2020

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymały je firmy Columbus Energy oraz JMB Spółka Cywilna. Do tej pory w Małopolsce wydano ich już 60 decyzji. 

Firma Columbus Energy S.A. jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Oferuje ekologiczne rozwiązania dla klienta indywidualnego, dla biznesu, rolnictwa, a także pomaga w tworzeniu farm fotowoltaicznych na każdym gruncie. Columbus Energy S.A. to spółka z siedzibą w Krakowie, prowadząca działalność gospodarczą w branży odnawialnych źródeł energii.

Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa oraz rozbudowaniu bazy infrastrukturalnej i osobowej.  W ramach inwestycji zostaną zakupione specjalistyczne sprzęty oraz powstanie 225 nowych miejsc pracy. Inwestycja zostanie zrealizowana w Krakowie i Krzeszowicach w województwie małopolskim, jak również w miejscowości Mareza w województwie pomorskim. Kosztami kwalifikowanymi będą dwuletnie koszty pracy nowo zatrudnionych pracowników. Przedsiębiorca jest zobowiązany do poniesienia kosztów w wysokości co najmniej 5 000 000,00 zł.

60 decyzję o wsparciu otrzymała firma JMB Spółka Cywilna z siedzibą w Kozach. Inwestycja polega na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa poprzez zakup nowej nieruchomości wraz z położonym na niej obiektem jego rozbudowaniu i wyposażeniu, co pozwoli na podniesienie jakości produkcyjnej i tym samym wpłynie na wzrost sprzedaży produktów. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Bielany, gmina Kęty.

W ramach projektu przewidziane jest powstanie przynajmniej 1 nowego miejsca pracy. Mikro przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 2 000 000,00 zł.  Firma została założona w 1993 roku jako przedsiębiorstwo handlowe, zlecające podwykonawcom produkcję autorskich mieszanek przyprawowych dla przemysłu mięsnego. Po kilku latach działalności właściciele firmy podjęli decyzję o uruchomieniu własnej produkcji, co gwarantowało pełną kontrolę nad tym procesem, a także przejęcie odpowiedzialności za jakość produktu. Nowa inwestycja w ramach PSI to kolejny krok w dalszym rozwoju tej rodzinnej firmy.

– Po raz kolejny przekonujemy się, jak trafną decyzją było odejście od wydzielonych obszarów specjalnych stref ekonomicznych na rzecz Polskiej Strefy Inwestycji znanej pod hasłem „cała Polska strefą”. Firmy, które otrzymują dziś decyzje o zwolnieniu z podatku dochodowego zainwestują w Kętach i Krzeszowicach. Gdyby nie nowy kształt przepisów o wsparciu inwestycji, nie byłoby to możliwe. Gratulujemy i zachęcamy innych przedsiębiorców do skorzystania z tej możliwości rozwoju firmy – komentuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Próba sił na akcjach polskich producentów

13 lipca 2020

Giełdowy rollercoaster, który zawitał na GPW w czerwcu nie oszczędził również akcji polskich producentów z Giełdowego Indeksu Produkcji. Przez cały miesiąc obserwowaliśmy jak naprzemiennie podaż akcji wygrywała z popytem, po to by następnie oddać mu pole i schować się do defensywy. W konsekwencji GIP60 zamknął miesiąc na niemal niezmienionym poziomie 690,63 pkt.

czytaj więcej »


Impuls EVO w nowej odsłonie

9 lipca 2020

Z końcem drugiego kwartału firma BPSC udostępniła klientom nową wersję systemu ERP. Oprogramowanie Impuls EVO w wydaniu 1.4 to szereg nowości, zarówno w obszarze technologicznym, jak również doświadczeń użytkownika. Prace nad nową odsłoną trwały kilkanaście miesięcy. Tradycyjnie już BPSC do pracy nad systemem zaprosiła swoich klientów.

czytaj więcej »


Volkswagen Poznań ma nowego prezesa

7 lipca 2020

Z dniem 1 lipca Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Poznaniu objął dodatkowo funkcję prezesa zarządu spółki. Zastąpił na tym stanowisku Jensa Ocksena, który po 35 latach pracy w koncernie Volkswagen oraz blisko 10 latach pracy w Poznaniu przechodzi na emeryturę.

czytaj więcej »


Cyfrowe planowanie hal produkcyjnych Audi

29 czerwca 2020

Planowanie ustawienia hal produkcyjnych zza domowego biurka? Brzmi niemożliwie – ale stało się już rzeczywistością, a dokładnie cyfrową rzeczywistością w zakładach Audi Neckarsulm. Tam właśnie, za pomocą specjalnego oprogramowania i sprzętu zeskanowano hale produkcyjne oraz całe budynki, uzyskując ich trójwymiarowy obraz.

czytaj więcej »


Druk 3D wkroczył do produkcji seryjnej. Pomogła pandemia COVID-19

25 czerwca 2020

Przez lata druk 3D traktowany był jako wsparcie procesu produkcyjnego. Wciąż jednak bardzo rzadko korzystano z niego w produkcji seryjnej. Wszystko zmieniło się w czasie pandemii COVID-19. Branży druku 3D bardzo szybko udało się przestawić na produkcję niezbędnego sprzętu dla placówek medycznych. Pokazała tym samym, że wykorzystanie drukarek 3D może dziś z powodzeniem uzupełniać procesy wytwórcze w wielu firmach, w tym również z sektora produkcyjnego.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter