Dobry rok dla NordGlass

5 lipca 2012

Miniony rok był bardzo udany dla Grupy NordGlass, największego polskiego producenta szyb samochodowych. Spółka w 2011 r. zanotowała 17-procentowy wzrost przychodów oraz powiększyła ogólnopolską sieć serwisów. NordGlass zwiększył też produkcję, która po raz pierwszy w historii przekroczyła liczbę 1 mln sztukMimo że branża motoryzacyjna nie może zaliczyć minionego roku do udanych, NordGlassowi udało się poprawić wyniki względem poprzednich lat. Przychody spółki osiągnęły poziom ca. 260 mln zł, ilość wyprodukowanych szyb wzrosła do ponad 1 mln sztuk rocznie, a wartość eksportu do 68% w strukturze sprzedaży (firma rozpoczęła m.in. działalność w USA). Dobre wyniki NordGlass zostały osiągnięte dzięki inwestycjom, między innymi w nowe linie produkcyjne, otwarcie nowych punktów serwisowych, jak również wprowadzenie nowych technologii, które pozwoliły spółce powiększyć asortyment oferowanych szyb. W 2012 roku planowane są inwestycje rzędu kilkunastu milionów złotych, większość z nich ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych (do 1,3 mln szyb rocznie), dalszą konsolidację serwisów wymiany i naprawy szyb pod marką NordGlass jak i rozwój sieci franczyzowej.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Próba sił na akcjach polskich producentów

13 lipca 2020

Giełdowy rollercoaster, który zawitał na GPW w czerwcu nie oszczędził również akcji polskich producentów z Giełdowego Indeksu Produkcji. Przez cały miesiąc obserwowaliśmy jak naprzemiennie podaż akcji wygrywała z popytem, po to by następnie oddać mu pole i schować się do defensywy. W konsekwencji GIP60 zamknął miesiąc na niemal niezmienionym poziomie 690,63 pkt.

czytaj więcej »


Impuls EVO w nowej odsłonie

9 lipca 2020

Z końcem drugiego kwartału firma BPSC udostępniła klientom nową wersję systemu ERP. Oprogramowanie Impuls EVO w wydaniu 1.4 to szereg nowości, zarówno w obszarze technologicznym, jak również doświadczeń użytkownika. Prace nad nową odsłoną trwały kilkanaście miesięcy. Tradycyjnie już BPSC do pracy nad systemem zaprosiła swoich klientów.

czytaj więcej »


Volkswagen Poznań ma nowego prezesa

7 lipca 2020

Z dniem 1 lipca Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Poznaniu objął dodatkowo funkcję prezesa zarządu spółki. Zastąpił na tym stanowisku Jensa Ocksena, który po 35 latach pracy w koncernie Volkswagen oraz blisko 10 latach pracy w Poznaniu przechodzi na emeryturę.

czytaj więcej »


Cyfrowe planowanie hal produkcyjnych Audi

29 czerwca 2020

Planowanie ustawienia hal produkcyjnych zza domowego biurka? Brzmi niemożliwie – ale stało się już rzeczywistością, a dokładnie cyfrową rzeczywistością w zakładach Audi Neckarsulm. Tam właśnie, za pomocą specjalnego oprogramowania i sprzętu zeskanowano hale produkcyjne oraz całe budynki, uzyskując ich trójwymiarowy obraz.

czytaj więcej »


Druk 3D wkroczył do produkcji seryjnej. Pomogła pandemia COVID-19

25 czerwca 2020

Przez lata druk 3D traktowany był jako wsparcie procesu produkcyjnego. Wciąż jednak bardzo rzadko korzystano z niego w produkcji seryjnej. Wszystko zmieniło się w czasie pandemii COVID-19. Branży druku 3D bardzo szybko udało się przestawić na produkcję niezbędnego sprzętu dla placówek medycznych. Pokazała tym samym, że wykorzystanie drukarek 3D może dziś z powodzeniem uzupełniać procesy wytwórcze w wielu firmach, w tym również z sektora produkcyjnego.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter