Centrum Techniczne BWI Group gotowe do pracy

24 lipca 2020

Po 15 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty pod inwestycję, Centrum Techniczne BWI Group w Krakowie w Balicach wzbogaciło się o nowy obiekt, 26 czerwca 2020 miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi.

Polskie centrum rozwojowe producenta części dla branży motoryzacyjnej od kilku lat zyskiwało nowe kompetencje, projekty i inżynierów, ale traciło powierzchnię w głównej lokalizacji.  Podział na kilka lokalizacji rozwiązywał ten problem czasowo, ale ostatecznym celem zawsze było zintegrowanie wszystkich działów i pracowników pod jednym dachem. Dzień, w którym ten cel został zrealizowany jest niezwykle istotnym w historii działalności BWI Group w Krakowie, ponieważ daje nie tylko tak bardzo  potrzebną przestrzeń do działalności operacyjnej, ale także zwiększa poczucie niezależność i  stabilizacji.

– Chcemy, aby ośrodek BWI Group wpisał się w pejzaż Balic i  był jego równie ważną i rozpoznawalną częścią, co lotnisko – mówi Krzysztof Kucharczak, Dyrektor TCK. – Wierzę, że ogrom pracy włożony w to, aby budynek spełniał najwyższe kryteria jakości oraz był przyjazny otoczeniu, przełoży się na dobre samopoczucie i komfort pracy naszej załogi. Ciekawostką jest  fakt, że wystrojem wnętrz i nazewnictwem pomieszczeń  konferencyjnych nawiązujemy do bogatej kultury i tradycji Krakowa i regionu, co – jak mamy nadzieję – będzie inspirować naszych zagranicznych gości do poznawania nas jeszcze lepiej.

Nowa siedziba jest strategicznie położona w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Kraków – Balice, co komunikacyjnie jest bardzo sprzyjającą okolicznością, zarówno naszych zagranicznych  klientów, jak i pracowników, którzy będą mogli korzystać z szybkiej kolei aglomeracyjnej. Sam budynek jest zoptymalizowany zarówno pod kątem rozwiązań pro-ekologicznych, jak i warunków pracy.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Konopie przemysłowe z dużym potencjałem wzrostu

12 sierpnia 2020

Polska ma szansę stać się jednym z głównych producentów wyrobów z konopi przemysłowych w Europie – ocenia think tank Polityka Insight (PI) w lipcowym raporcie „Rozwój rynku uprawy i przetwarzania konopi przemysłowych w Polsce”.

czytaj więcej »


32 zakłady na zieloną energię

10 sierpnia 2020

Sto procent energii elektrycznej kupowanej w latach 2020-2021 do 32 zakładów Cemex w Polsce od PGE Polskiej Grupy Energetycznej będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii (OZE). Tym samym Cemex potwierdza swoje zaangażowanie w odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi i prowadzenie działalności biznesowej w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej »


Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter