BorgWarner kupi Delphi Technologies

17 lutego 2020

Fuzjom koncernów motoryzacyjnych towarzysza podobne ruchy producentów części. BorgWarner, amerykański dostawca komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, przejmie kontrolę nad Delphi Technologies, producentem części silników i skrzyń biegów.

Delphi Technologies zostało dwa lata temu wydzielone z Delphi Automotive, a macierzysta spółka zmieniła nazwę na Aptiv i zajęła się pracami nad  zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa i technologią autonomicznej jazdy. BorgWarner postanowił skorzystać z możliwości przejęcia części biznesu Deplhi i kupi w tym roku 84 proc. akcji firmy za kwotę 1,5 mld dolarów, oraz przeprowadzi trzyletnią akcję skupu pozostałych akcji.

BorgWarner, produkujący głównie części do pojazdów o napędzie tradycyjnych, poprzez przejęcie chce mocno wejść na rynek dostawców dla samochodów hybrydowych i elektrycznych. Koncern chce tez umocnić się w roli dostawcy części zamiennych.

BorgWarner posiada fabrykę w podrzeszowskiej Jasionce. W skład zakładu BorgWarner w Polsce wchodzą trzy jednostki, będące globalnymi liderami dla branży motoryzacyjnej w zakresie produkcji turbosprężarek (Turbo Systems), łańcuchów rozrządów i modułów rozrządów ze zmiennymi fazami (Morse Systems) oraz układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych (Transmission Systems).

Z kolei Delphi Technologies, już po wydzieleniu się z Delphi Automotive, otworzyło jesienią minionego roku zakład w Błoniu. Fabryka pod Warszawą zajmuje się produkcją jednostek sterujących dla różnych producentów pojazdów, zlokalizowanych głównie w Europie.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Polska ma duży problem z przyciąganiem i rozwijaniem kadr

27 marca 2020

Przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem pracowników o takich kompetencjach, jakie są potrzebne do prawidłowego działania ich firm. W przyszłości może być o nich jeszcze trudniej, bo polskie instytucje ani rząd nie wspomagają biznesu w poszukiwaniu, kształceniu i rozwijaniu talentów, które mogłyby zasilić rynek. Na 130 krajów plasujemy się pod tym względem na 44. miejscu, 20 pozycji za najlepszą w naszym regionie Estonią. Najgorzej idzie nam przyciąganie talentów. Skuteczniej robi to aż 71 krajów.

czytaj więcej »


Rynek ERP: spowolnienie sprzyja dostawcom

25 marca 2020

Choć globalna gospodarka zwalnia, a nastroje w przemyśle są mało optymistyczne, to wydatki firm na oprogramowanie nie maleją. Jak podaje instytut Gartnera, w 2019 roku wartość rynku systemów IT wzrosła o 8,8%. Analizy ekspertów znajdują odzwierciedlenie w wynikach polskich spółek IT. Śląska firma BPSC dostarczająca systemy ERP dla przemysłu, nie tylko znacząco zwiększyła przychody ze sprzedaży, ale też wypracowała znaczący zysk.

czytaj więcej »


Niewidzialni bohaterowie nie mogą zostać w domu

25 marca 2020

W walce z rozprzestrzenianiem się Covid-19 obok lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, czy diagnostów, walczą także pracownicy transportu, logistyki i produkcji.

czytaj więcej »


Dwie polskie firmy inwestują w KPT

23 marca 2020

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymały je firmy Columbus Energy oraz JMB Spółka Cywilna. Do tej pory w Małopolsce wydano ich już 60 decyzji. 

czytaj więcej »


Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację

20 marca 2020

Blisko 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych planuje w ciągu najbliższych 3 lat robotyzację – wynika z badania wykonanego na zlecenie Universal Robots „Barometr Robotyzacji MŚP”. 38,8% firm z tej grupy planuje wdrożenie robotów współpracujących, przy czym ten wskaźnik jest skorelowany z wielkością przedsiębiorstwa – wśród przedstawicieli małych firm na coboty wskazało 42,9%, natomiast wśród średnich – 36,8%. Badanie przeprowadziła niezależna agencja badawcza pod koniec 2019 roku.  

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter