BASF inwestuje w dynamiczny rozwój

17 października 2012

Do roku 2020 na świecie będzie około 1,2 mld pojazdów. Oznacza to wzrost o niemal 300 mln w porównaniu do 2012 r. BASF jest największym dostawcą branży motoryzacyjnej z sektora chemicznego. Firma zamierza rosnąć powyżej rynku chemicznego dla motoryzacji.We współczesnym samochodzie jest obecnie ok. 15 procent tworzyw sztucznych. W ciągu kilku lat będzie to nawet 25 procent. Zmniejszenie wagi pojazdu o 100 kg obniża zużycie paliwa o około 0,4 litra na 100 kilometrów. W 2011 roku firma zainwestowała 200 mln EUR w badania i rozwój rozwiązań dla motoryzacji. W ciągu pięciu lat BASF zainwestuje ponad sto milionów euro w badania, opracowywanie i produkcję materiałów akumulatorowych. Materiały katodowe BASF umożliwiają „gęstsze” upakowanie energii w akumulatorach (i zwiększenie przejechanej liczby kilometrów). Nowe technologie BASF do produkcji akumulatorów litowych, np. litowo-siarkowych lub litowo-powietrznych oraz płyny elektrolityczne BASF wpływają na osiągi akumulatorów jako środek transportu dla ładunków elektrycznych. Globalna wartość sprzedaży BASF dla sektora motoryzacyjnego w 2011 roku wyniosła 9,5 mld EUR. Wzrost światowego rynku chemicznego dla motoryzacji z ok. 65 mld EUR w 2011 roku do ok 110 mld EUR w roku 2020.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Farmaceutyczna grupa Pelion stawia na 7R Park Łódź West I

28 lipca 2020

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

czytaj więcej »


2HD inwestuje w Działdowie

27 lipca 2020

24 czerwca 2020 r. firma 2HD  Sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.  Spółka zainwestuje co najmniej 11 415 000 złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Działdowie na działce o powierzchni 6,0493 ha.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter