3M dla bezpieczeństwa pracy

17 października 2012

Co tydzień w Polsce zdarza się ok. 2 tys. wypadków przy pracy, ginie w nich średnio 10 osób. Dlatego jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa pracy jest ochrona osób zatrudnionych. Zapobieganie wypadkom przy pracy, a także urazom i chorobom nie tylko ogranicza koszty, ale także przyczynia się do poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa jako całości. Jednak koszty ekonomiczne związane z wypadkami przy pracy należy rozpatrywać również w skali makroekonomicznej. Nieodpowiednie warunki pracy generują w Polsce co roku ogromne koszty odczuwalne dla całego społeczeństwa. Tylko w ubiegłym roku kwota wypłat z funduszu ubezpieczenia wypadkowego wynosiła niemal 5,5 mld złotych. Z badań i szacunków przeprowadzonych przez CIOP-PIB wynika, że najwyższe społeczne koszty wypadków przy pracy, czyli ok. 580 tys. zł., dotyczą wypadków powodujących trwałą niezdolność do pracy. Przeciętny koszt wypadków śmiertelnych wynosił ok. 550 tys. zł. Szczegółowe analizy Państwowej Inspekcji Pracy nt. przyczyn wypadków przy pracy wskazują, że najczęściej do nieszczęśliwych zdarzeń dochodzi z winy samego pracownika, a także u odpowiedniej organizacji pracy. 3M oferuje produkty i rozwiązania dedykowane branży BHP dostarcza na rynek od 40 lat. Firma ma swój zakład również we Wrocławiu, w którym produkuje szeroką gamę środków ochrony indywidualnej dla wszystkich gałęzi przemysłu, w tym dla tak wymagającego sektora jakim jest np. branża paliwowo – gazowa.

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Sopro Polska rozbuduje się o magazyn i showroom

6 sierpnia 2020

Sopro Polska, niemiecki producent chemii budowlanej, pomimo wywołanego pandemią spowolnienia gospodarczego, nie zwalnia tempa swoich inwestycji w Polsce. Zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan rozbudowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowinach.

czytaj więcej »


Produkcja pianek i krzemianów w CIECHU na poziomie sprzed pandemii

5 sierpnia 2020

Dwa zakłady Grupy CIECH, które musiały ograniczyć produkcję wskutek spadku popytu wywołanego przez pandemię koronawirusa, wracają do zwiększonej aktywności biznesowej oraz obserwują odbicie w branżach swoich odbiorców. Spółka CIECH Pianki, która od kilku lat notuje coroczne wzrosty przychodów, pracuje już z wykorzystaniem pełnych mocy wytwórczych – popyt na pianki poliuretanowe jest wysoki i odzwierciedla polepszającą się sytuację w segmencie produkcji mebli.

czytaj więcej »


Firmy szukają magazynów buforowych

4 sierpnia 2020

Na rynku rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

czytaj więcej »


Farmaceutyczna grupa Pelion stawia na 7R Park Łódź West I

28 lipca 2020

Ruszył zakład produkcyjny Medezin w inwestycji 7R w Konstantynowie Łódzkim. To już druga marka należąca do grupy Pelion, największej firmy z sektora ochrony zdrowia w Polsce, która działa w 7R Park Łódź West I. Powierzchnia dla Medezin powstała w formule BTS i została przystosowana do specyficznych potrzeb branży farmaceutycznej.

czytaj więcej »


2HD inwestuje w Działdowie

27 lipca 2020

24 czerwca 2020 r. firma 2HD  Sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu umożliwiającą skorzystanie z pomocy publicznej na realizację przedsięwzięcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.  Spółka zainwestuje co najmniej 11 415 000 złotych. Projekt zrealizowany zostanie w Działdowie na działce o powierzchni 6,0493 ha.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter