35 lat Drutexu

20 lutego 2020

Drutex świętuje 35-lecie działalności. Firmą od czasu powstania konsekwentnie kieruje jej twórca i prezes Leszek Gierszewski. Pod jego przewodnictwem oraz dzięki jego zdolnościom biznesowym z wytwórcy m. in. siatek ogrodzeniowych, drutu i wyrobów z drutu czy gwoździ stał się wiodącym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Dziś w spółce zatrudnionych jest ponad 3300 pracowników na 110.000 m2 powierzchni produkcyjnej.

– 35-lecie konsekwentnej działalności Drutex to dla mnie bardzo ważny jubileusz. Firmie poświęciłem ponad połowę swojego życia. Budowałem ją od zera, ale dzięki strategii nastawionej na rozwój oraz przy wsparciu fantastycznych pracowników staliśmy się potentatem w branży stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Zaczynałem skromnie od jednego, dwóch pracowników i produkcji drutów, siatek ogrodzeniowych, gwoździ, żeby dojść do produkcji okien, drzwi, rolet. Rokrocznie inwestujemy dziesiątki, a nawet setki milionów złotych w nowoczesne przestrzenie produkcyjne, w badania i rozwój oraz innowacyjne maszyny i urządzenia, co przekłada się na nasze sukcesy rynkowe. Dziś z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że dzięki wieloletniej pracy i zaangażowaniu stworzyłem przedsiębiorstwo o niepodważalnej, międzynarodowej renomie. Marka Drutex jest dziś synonimem wysokiej jakości, profesjonalizmu i zaufania dla Klientów na całym świecie, a lojalna baza naszych partnerów handlowych i liczba prestiżowych projektów to nasze najlepsze referencje. Zawsze jednak powtarzam, że jesteśmy na początku drogi rozwoju, a najlepsze dopiero przed nami – mówi Leszek Gierszewski, prezes zarządu, Drutex S.A.

Kamienie milowe rozwoju firmy

W 1985 roku Leszek Gierszewski rozpoczął prowadzenie firmy pod nazwą: Wytwarzanie Wyrobów z Drutu, Łańcuchów i Sprężyn, zajmującej się produkcją siatek ogrodzeniowych. Dwa lata później działalność została rozszerzona o produkcję drutów. W 1988 r. twórca uruchomił wytwarzanie dachówek z blachy. Do tej pory zakład produkcyjny znajdował się w Wiklinie pod Słupskiem, a niedługo później rozpoczęta produkcja gwoździ odbywała się już w Bytowie, gdzie Leszek Gierszewski kupił pierwszy państwowy zakład w województwie sprywatyzowany po wyborach z czerwca 1989 r. Zmiana nazwy na Drutex była konsekwencją tego działania i funkcjonuje od stycznia 1991 roku. W związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa w 1994 roku Leszek Gierszewski rozpoczął produkcję okien z PVC i szyb zespolonych, później okien i drzwi z aluminium, z drewna oraz rolet. W 2002 r. z woli Leszka Gierszewskiego zawiązano spółkę pod firmą DRUTEX SA. Nazwa wprost nawiązuje do pierwotnej specjalizacji przedsiębiorstwa rozwijanego pod kierownictwem Leszka Gierszewskiego.

Od tego czasu spółka rozwija się dynamicznie, odnosi sukcesy międzynarodowe, a co ważne z roku na rok poprawia swoje wyniki sprzedażowe. O sile i potencjale spółki świadczy chociażby fakt, że w ciągu 35 lat istnienia spółka nigdy nie zanotowała spadku sprzedaży rok do roku i cały czas nie zwalnia tempa.

Sukces i najnowsze inwestycje

Podstawą działania i sukcesu są m.in. inwestycje, na które spółka co roku przeznacza dziesiątki, a nawet setki milionów złotych. Tylko w 2019 roku firma zainwestowała ponad 93 mln zł! Konsekwencją tego jest m.in. najnowsza hala produkcyjna o powierzchni 14 tys. m2, w której uruchomiona zostanie niebawem jedna z najnowocześniejszych lakierni w Europie. Ponadto w minionym roku Drutex uruchomił nowoczesny, zautomatyzowany dział wtryskarek wyposażony w renomowane urządzenia i roboty przemysłowe. W najbliższych tygodniach rozpocznie się także rozbudowa budynku biurowego firmy i realizacja kolejnej hali produkcyjnej o powierzchni kolejnych kilkunastu tysięcy m2, która pozwoli usprawnić i zoptymalizować procesy produkcyjne w firmie. Jednocześnie Drutex rozpoczął prace projektowe związane z planowaną budową największej z dotychczasowych hal produkcyjnych o powierzchni 60 tys. m2.

Drutex dziś

Drutex to firma gigant, będąca jednym z wiodących producentów okien w Europie. W fabryce każdego dnia powstaje około 7 tys. w pełni zindywidualizowanych okien z PVC, drewna i aluminium, a także fasady, ogrody zimowe, rolety oraz drzwi. Spółkę wyróżnia kompleksowość i szybkość działania. Spółka posiada sieć składającą się z kilku tysięcy partnerów handlowych na całym świecie. Swoje produkty poza Polską sprzedaje do kilkudziesięciu krajów: m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Australii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych czy Nowej Zelandii. Potęga firmy tkwi w niezależności produkcyjnej. Samodzielnie wytwarzane są najwyższej jakości profile okienno-drzwiowe PVC, klasy A, wyłącznie z materiału pierwotnego oraz szyby zespolone. Własny dział B&R systematycznie opracowuje nowe produkty. Kierunkiem, w którym obecnie podąża spółka jest realizacja strategii przemysłu 4.0. opartej na nowoczesnych technologiach informatycznych, automatyzacji i robotyzacji produkcji.

 

Ostatnie newsy Logistyka Produkcji więcej newsów »

Polska ma duży problem z przyciąganiem i rozwijaniem kadr

27 marca 2020

Przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem pracowników o takich kompetencjach, jakie są potrzebne do prawidłowego działania ich firm. W przyszłości może być o nich jeszcze trudniej, bo polskie instytucje ani rząd nie wspomagają biznesu w poszukiwaniu, kształceniu i rozwijaniu talentów, które mogłyby zasilić rynek. Na 130 krajów plasujemy się pod tym względem na 44. miejscu, 20 pozycji za najlepszą w naszym regionie Estonią. Najgorzej idzie nam przyciąganie talentów. Skuteczniej robi to aż 71 krajów.

czytaj więcej »


Rynek ERP: spowolnienie sprzyja dostawcom

25 marca 2020

Choć globalna gospodarka zwalnia, a nastroje w przemyśle są mało optymistyczne, to wydatki firm na oprogramowanie nie maleją. Jak podaje instytut Gartnera, w 2019 roku wartość rynku systemów IT wzrosła o 8,8%. Analizy ekspertów znajdują odzwierciedlenie w wynikach polskich spółek IT. Śląska firma BPSC dostarczająca systemy ERP dla przemysłu, nie tylko znacząco zwiększyła przychody ze sprzedaży, ale też wypracowała znaczący zysk.

czytaj więcej »


Niewidzialni bohaterowie nie mogą zostać w domu

25 marca 2020

W walce z rozprzestrzenianiem się Covid-19 obok lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, czy diagnostów, walczą także pracownicy transportu, logistyki i produkcji.

czytaj więcej »


Dwie polskie firmy inwestują w KPT

23 marca 2020

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymały je firmy Columbus Energy oraz JMB Spółka Cywilna. Do tej pory w Małopolsce wydano ich już 60 decyzji. 

czytaj więcej »


Przedsiębiorcy planują inwestować w robotyzację

20 marca 2020

Blisko 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych planuje w ciągu najbliższych 3 lat robotyzację – wynika z badania wykonanego na zlecenie Universal Robots „Barometr Robotyzacji MŚP”. 38,8% firm z tej grupy planuje wdrożenie robotów współpracujących, przy czym ten wskaźnik jest skorelowany z wielkością przedsiębiorstwa – wśród przedstawicieli małych firm na coboty wskazało 42,9%, natomiast wśród średnich – 36,8%. Badanie przeprowadziła niezależna agencja badawcza pod koniec 2019 roku.  

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter