Newsy i aktualności z branży

Grupa CIECH przejmuje hiszpańską spółkę Proplan

22 czerwca 2018

Spółka CIECH S.A. podpisała umowę o wartości 33,5 mln euro na zakup 75 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan. Zyskała tym samym kontrolę nad firmą dysponującą ponad 120 aktywnymi rejestracjami środków ochrony roślin i obecną na trzech kontynentach.

czytaj więcej »


Belgowie chcą zainwestować w Nysie

20 czerwca 2018

Polska może zyskać nowego dużego inwestora. Belgijska firma Umicore jest poważnie zainteresowana, aby właśnie w Polsce produkować najistotniejszy składnik baterii do pojazdów elektrycznych.

czytaj więcej »


Szybki rozwój fabryki Boscha we Wrocławiu

19 czerwca 2018

Fabryka układów hamulcowych Bosch w Mirkowie k/Wrocławia w roku 2017 po raz kolejny odnotowała wzrost produkcji, a także innych istotnych wskaźników w zakresie sprzedaży, zatrudnienia oraz inwestycji.

czytaj więcej »


Chińska fabryka elektrolitu powstanie w Polsce

18 czerwca 2018

Chiński producent elementów baterii do aut elektrycznych Guotai-Huarong Poland buduje fabrykę w Godzikowicach. Projekt, w którym inwestorowi asystowała PAIH, wart jest 45 mln dolarów.

czytaj więcej »


Fabryka Vasco w Legnicy z nowym właścicielem

14 czerwca 2018

Vaessen Industries sprzedaje belgijską Vasco Group grupie Arbonia, szwajcarskiemu producentowi instalacji budowlanych. Airbonie przejmie tym samym kontrolę m.in. nad fabrykę w Legnicy.

czytaj więcej »


Phoenix Contact oficjalnie rozpoczął produkcję w Tarnobrzegu

13 czerwca 2018

W połowie maja dokonano oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Tarnobrzegu firmy Phoenix Contact Wielkopolska. Zakład zlokalizowany jest na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark-Wisłosan.

czytaj więcej »


Drugi zakład TECE w Polsce

12 czerwca 2018

To już druga duża inwestycja niemieckiego koncernu w Polsce. TECE – globalny producent i dystrybutor systemów sanitarnych i grzewczych buduje kolejny zakład produkcyjny w Pęczu koło Strzelina (woj. Dolnośląskie). Umowę o wartości prawie 29 mln zł podpisano pod koniec kwietnia.

czytaj więcej »


Giełdowy Indeks Produkcji oberwał rykoszetem?

11 czerwca 2018

Już po raz czwarty w tym roku spadła wycena rynkowa polskich spółek produkcyjnych. W maju Giełdowy Indeks Produkcji spadł o 2.09% do poziomu 1005.93, zbliżając się do wyceny z początku 2016 roku.

czytaj więcej »


Volkswagen rozpoczyna rozbudowę fabryki w Poznaniu

8 czerwca 2018

Rozpoczęła się zapowiadana rozbudowa zakładu Volkswagen Poznań  w Antoninku po wschodniej części od ulicy Smołdzinowskiej. Inwestycja obejmuje budowę hali spawalni z zapleczem logistycznym.

czytaj więcej »


Potrzebne ułatwienia w zatrudnianiu pracowników z Azji

7 czerwca 2018

Rośnie liczba nieobsadzonych miejsc pracy. Na koniec 2017 roku było blisko 120 tys. wakatów. Luki na rynku pracy nie są już w stanie zapełnić pracownicy ze Wschodu. Dlatego coraz więcej firm sięga po osoby z krajów azjatyckich – Nepalu, Indii czy Bangladeszu.

czytaj więcej »


Strona 1 z 9712345...10...Ostatnia »

Eurologistics Newsletter