Newsy i aktualności z branży

Toyota będzie produkować w Polsce kolejny silnik

15 grudnia 2017

Toyota Motor Europe ogłosiła, że w 2020 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silnika benzynowego o pojemności 1,5 litra w fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach.

czytaj więcej »


Giełdowy Indeks Produkcji mocno w dół

13 grudnia 2017

W listopadzie spadły ceny akcji 42 spółek z Giełdowego Indeksu Produkcji, który zakończył miesiąc z wynikiem 1088.50 pkt., czyli 56.38 pkt. poniżej poziomu na jakim znajdował się w październiku.  Spadek wartości indeksu o 4.92 proc. miał silny związek z korektą, jaka zapanowała w listopadzie na całej GPW. Co ciekawe, rynek tracił mimo kolejnych pozytywnych odczytów wskaźników monitorujących stan realnej gospodarki.

czytaj więcej »


KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

11 grudnia 2017

Ruszyła produkcja w nowej fabryce firmy KRAUSE w Polsce. Inwestycja, której całkowity koszt szacowany jest na 30 mln złotych, podwaja obecną powierzchnię produkcyjną świdnickiego zakładu, która do tej pory wynosiła 10 tyś. m2.

czytaj więcej »


PARP uruchamia granty dla producentów mebli

8 grudnia 2017

Do 4 stycznia 2018 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czeka na wnioski od podmiotów, które pomogą małym i średnim firmom stworzyć wzór własnego mebla. Agencja wybierze czterech operatorów, z których każdy zapewni wsparcie profesjonalnych projektantów dla co najmniej 10 firm meblarskich. Wartość grantu dla jednego operatora wyniesie do 2,5 mln zł.

czytaj więcej »


Steico uruchamia drugą linię produkcji LVL w Czarnej Wodzie

6 grudnia 2017

W zakładzie produkcyjnym w Czarnej Wodzie (Polska) zakończono z sukcesem „test 80% mocy“ na drugiej linii do produkcji fornirowego drewna warstwowego.

czytaj więcej »


Sumitomo Chemical zamknie fabrykę we Wrocławiu

5 grudnia 2017

Japoński koncern Sumitomo Chemical ogłosił, że zamierza zamknąć swój zakład we Wrocławiu, kontrolowany przez spółkę-córkę Sumika Ceramics Poland. Dostawca dla branży automotive postanowił opuścić jeden z segmentów rynku.

czytaj więcej »


B&P Engineering tworzy grupę kapitałową i inwestuje w IT

30 listopada 2017

Rynek spożywczy rośnie i ma duży potencjał eksportowy.  B&P Engineering, producent urządzeń i kompletnych linii technologicznych do produkcji soków i koncentratów owocowych, chce to wykorzystać tworząc grupę kapitałową i intensywnie się informatyzując.

czytaj więcej »


Hemptex Trade wybuduje zakład przetwórstwa konopi przemysłowych

29 listopada 2017

Hemptex Trade sp. z o.o. wybuduje zakład przetwórstwa konopi przemysłowych. na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma postawiła na przeróbkę surowca, który przed laty był bardzo intensywnie uprawiany w Polsce.

czytaj więcej »


Danfoss Saginomiya od 15 lat produkuje w Polsce

27 listopada 2017

Spółka joint venture Danfoss Saginomiya obchodzi 15. rocznicę działalności w Polsce. Przez te lata firma odegrała znaczącą rolę w produkcji i dostarczaniu miniaturowych wyłączników ciśnieniowych dla branży chłodniczej.

czytaj więcej »


Ekspansja MM Systemy do USA

24 listopada 2017

Opolska firma MM Systemy, wspólnie ze swoim niemieckim partnerem, otworzyła fabrykę w Stanach Zjednoczonych. Będą w niej produkowane części do samochodów BMW.

czytaj więcej »


Strona 1 z 8912345...10...Ostatnia »

Newsletter