Digitalizacja domeną produkcji – cykl bezpłatnych konferencji Comarch

Data: 22 maja 2018 | Miejsce: Katowice, Poznań, Gdańsk, Warszawa
Digitalizacja domeną produkcji – cykl bezpłatnych konferencji Comarch
Digitalizacja domeną produkcji – cykl bezpłatnych konferencji Comarch
Liczba przedsiębiorstw produkcyjnych oraz przemysłowych, które przygotowują strategię biznesową zgodnie z założeniami Rewolucji 4.0 oraz swój rozwój opierają o cyfryzację rośnie z roku na rok. Aby te działania były skuteczne, niezbędne są narzędzia informatyczne do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP. I właśnie tej tematyce będzie poświęcony cykl konferencji „Produkcja w dobrych rękach. Digitalizacja w firmie produkcyjnej a systemy ERP”.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 maja w Katowicach, a następne w Poznaniu (23 maja), Gdańsk (24 maja) oraz Warszawie (25 maja). Aby wziąć w nich udział wystarczy wejść na stronę Konferencja „Produkcja w dobrych rękach” i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Konferencję otworzy prezentacja na temat wpływu digitalizacji na funkcjonowanie firm produkcyjnych. Jej tematem przewodnim będzie rola systemów ERP w budowaniu inteligentnej fabryki a także zastosowanie Internetu Rzeczy oraz wdrażanie machine learning w nowoczesnym przedsiębiorstwie. W dalszej części spotkania eksperci Comarch zaprezentują funkcjonalności systemów ERP, które usprawniają szereg procesów w firmie, m.in. planowanie, harmonogramowanie i rozliczanie produkcji, wewnętrzny obieg zleceń produkcyjnych a także zarządzanie utrzymaniem ruchu.
Dodatkowo uczestnicy konferencji w Katowicach (22 maja) dowiedzą się jak uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych na zakup i wdrożenie systemów Comarch ERP.
Podczas prelekcji i prezentacji skoncentrujemy się wyłącznie na konkretnych i merytorycznie ważnych dla Państwa kwestiach. Postaramy się przekazać Państwu jak najwięcej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Na konkretnych przykładach i wdrożeniach zaprezentujemy przebieg digitalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych oraz rolę systemów ERP w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Swoim doświadczeniem podzielą się także przedstawiciele firm produkcyjnych, którzy na co dzień korzystają z naszego rozwiązania – mówi Tomasz Rutkowski, Dyrektor Konsultingu Comarch ERP w Polsce.

Pełna agenda cyklu konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://produkcja2018.comarch.pl/ .

O Comarch ERP
Comarch to firma technologiczna zajmująca się optymalizacją procesów biznesowych od 22 lat. Jednym z oferowanych rozwiązań są systemy klasy Enterprise Resource Planning (ERP). Oferta Comarch ERP to nowoczesne rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi dla mikro-, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uniwersalność i elastyczność produktów pozwala podnieść efektywność organizacji dzięki mobilnym aplikacjom, narzędziom e-commerce, Business Intelligence oraz możliwości gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych w Chmurze Comarch. Rozwiązania Comarch ERP są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się modeli biznesowych, a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0.
Dzięki sukcesywnemu rozwojowi działalności krajowej i zagranicznej dynamicznie rośnie liczba podpisywanych kontraktów oraz realizowanych wdrożeń. Z rozwiązań Comarch ERP korzysta prawie 100 tys. polskich firm, m.in.: Gerda, Kreisel, Neonet, Ciech Vitrosilicon, , De Heus, Kupiec, LAKMA, Krakchemia SA oraz reprezentanci innych kluczowych gałęzi rynku.
http://www.comarch.pl/erp/

XIV Polski Kongres Logistyczny

Data: 23 maja 2018 | Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
XIV Polski Kongres Logistyczny
Świat wkracza w okres zwany czwartą rewolucją przemysłową. Symbolem pierwszej była para, drugiej – elektryczność, trzeciej – automat. Czwarta rewolucja przemysłowa polega na cyfryzacji – od produkcji poprzez sprzedaż aż do zaangażowania końcowego klienta. W związku z tym zmieniają się już nie tylko modele biznesowe, lecz także całe łańcuchy dostaw i oferta produktowa. Firmy, które odnoszą największy sukces w cyfrowej gospodarce to te, które potrafią łączyć wiele źródeł wartości dla klientów, takich jak niski koszt, pozytywne doświadczenie i wygodna platforma dostarczenia produktów czy usług. Aby zmierzyć się ze złożonym zagadnieniem cyfryzacji oddajemy do Państwa dyspozycji unikalną platformę wymiany myśli i doświadczeń jaką stanowi Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2018.
CYFROWE ŁAŃCUCHY DOSTAW – to hasło przewodnie XIV edycji Polskiego Kongresu Logistycznego.
W dniach 23 do 25 maja br. w Poznaniu spotkają się osobowości z praktyki gospodarczej i świata nauki, aby dyskutować o trendach i wyzwaniach oraz dzielić się wiedzą na temat nowych modeli biznesowych i koncepcji technologicznych obejmujące wszystkie etapy łańcucha dostaw.
PKL Logistics jako jedno z najważniejszych wydarzeń logistycznych w Europie podejmuje kompleksowo najważniejsze zagadnienia m.in. z zakresu transportu, magazynowania, usług logistycznych, logistyki miejskiej oraz rozwiązań IT. Wystawa „Rynek Logistyczny” to jedyne w Polsce miejsce, gdzie uczestnicy mają możliwość poznania pełnej oferty dostawców usług informatycznych i urządzeń ADC, operatorów logistycznych, deweloperów powierzchni magazynowych, doradców, instytucji edukacyjnych i prasy branżowej.

W zaplanowanym na 3 dni programie znajdziemy m.in.:
23 maja (środa)
Sesja Plenarna
Wystąpienie Prezydenta Europejskiego Towarzystwa Logistycznego
• Paolo Bisogni, European Logistics Association
Logistyka w Polsce – raport 2017
• Grzegorz Szyszka, Instytut Logistyki i Magazynowania
Supply Chain Digitization in the Automotive Industry. An Empirical Analysis with Evidence from selected global market
• Hans-Christian Pfohl, TU Darmstadt, European Logistics Association
Debata „Jak cyber-zagrożenia mogą spowolnić proces cyfryzacji łańcuchów dostaw?”
• Moderator: Artur Olejniczak, Instytut Logistyki i Magazynowania
Do debaty zostali zaproszeni przedstawiciele handlu, produkcji, usług i nauki
Sesje tematyczne
Logistyka dla handlu omnikanałowego
Nowy wymiar usług logistycznych w łańcuchach dostaw
IoT w logistyce
24 maja (czwartek)
Sesje tematyczne:
Transport – nowe trendy i wyzwania organizacyjne,
Nowa rola magazynu w cyfrowych łańcuchach dostaw
Współpraca i integracja w łańcuchach dostaw
Transport – innowacje i rozwiązania technologiczne
Magazyn 4.0 – nowoczesne centra magazynowe
IT w zarządzaniu łańcuchem dostaw
Warsztaty tematyczne w firmach (w tym przerwa 30’)
Kongresową nowością będą warsztaty wraz z wizytami studyjnymi.
III dnia Kongresu tj. 25 maja będzie można odwiedzić oraz zdobyć cenną wiedzę w następujących firmach:
Warsztat 1: Industry 4.0 – szanse i zagrożenia, Volkswagen, Września
Warsztat 2: Zarządzanie giga-danymi w łańcuchach dostaw z wykorzystaniem chmury obliczeniowej, Beyond.pl, Poznań
Warsztat 3: Jak wybrać optymalny model organizacji logistyki?, Dachser, Koninko k/Poznania
Warsztat 4: Logistyka w handlu omnikanałowym, Amazon, Sady k/Poznania
Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje www.logistics.pl

Konferencja „IT w Produkcji” o technologiach wykorzystywanych w nowoczesnych firmach produkcyjnych

Data: 29 maja 2018 | Miejsce: Warszawa, Hotel Courtyard by Marriott
Konferencja „IT w Produkcji” o  technologiach wykorzystywanych w nowoczesnych firmach produkcyjnych
Konferencja „IT w Produkcji” o technologiach wykorzystywanych w nowoczesnych firmach produkcyjnych
Nadszedł czas na drugą już edycję konferencji „IT w Produkcji”. Miło nam poinformować, że odbędzie się ona 29 maja 2018 roku w Warszawie w Hotelu Courtyard by Marriott tuż obok Lotniska Chopina.
W trakcie organizowanego wydarzenia dowiecie się Państwo jak usprawnić procesy produkcyjne w rozmaitego typu i różnej wielkości przedsiębiorstwach bez względu czy dotyczy to kilku fabryk czy jednego zakładu.
Każdy z systemów i sprzętów oferuje różne funkcjonalności, ale różnią się ceną i kosztami wdrożenia. Powstaje wiele pytań dotyczących tego jak wybrać odpowiednie narzędzia. Dlatego pomówimy o tym jak zoptymalizować koszty działania przedsiębiorstwa produkcyjnego poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań (głównie, ale nie tylko, informatycznych), choć początkowo wiele inwestycji może okazać się kosztownych.
Zostaną również wskazane rozwiązania i przytoczone konkretne studia przypadków, które mogą pomóc Państwu dobrać technologie potrzebne akurat w Państwa Firmie.
Podczas spotkania odbędą się prelekcje prowadzone przez Ekspertów, a przedstawiciele firm IT zaprezentują swoje rozwiązania i narzędzia dla produkcji. Swój udział potwierdziły już takie firmy jak: Shodann, IBCS Poland i A+C Systems.
Na stronie internetowej konferencji pojawiły się już pierwsze informacje, a kolejne będą dodawane na bieżąco, zatem zachęcamy do śledzenia szczegółów.
Wybrane prelekcje:
– Systemy serializacji produkcji – śledzenie i rejestracja danych dla jednostkowych opakowań w branży farmaceutycznej (Robert Chajdaś, IBCS Poland)
– Jak radzić sobie z reakcjami ludzi w czasie wdrożenia IT w produkcji (MRP, MES, SCADA…)? (Wiesław Grabowski, Szkoła Zarządzania Zmianą)
– Industrial Control System Security – Top 10 zagrożeń i metody przeciwdziałań (Rafał Gołębiowski, Ekspert Niezależny)
– Zarządzanie IT oraz RODO w Produkcji (Piotr Kubiak, A+C Systems)
– Jak zwiększyć efektywność w produkcji (Wojciech Siemiątkowski, Shodann)
Udział w konferencji jest w pełni bezpłatny!
Jedynym warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji online.
Formularz rejestracji wraz z innymi szczegółami znajdą Państwo na stronie: http://gigacon.org/event/produkcja_18/
Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa.

Otwarta konferencja wyników TOC+

Data: 08 czerwca 2018 | Miejsce: Poznań. Collegium da Vinci
Otwarta konferencja wyników TOC+
W dniach 8-9 czerwca 2018 w Collegium da Vinci w Poznaniu odbędzie się jedyne w Polsce wydarzenie, poświęcone wyłącznie tematyce Teorii Ograniczeń. Otwarta konferencja wyników TOC+ będzie okazja do poznania efektów wdrożenia założeń Teorii Ograniczeń w zarządzaniu firmami.
Teoria Ograniczeń (TOC) to podejście stworzone przez Dr Eliyahu Goldratt’a. W rzeczywistości TOC to nie żadna teoria. To jest strategiczne podejście do organizacji nakierowane na osiąganie przełomowych wyników w rekordowo krótkim czasie. Kluczem tego podejścia jest rozpoznanie czynnika ograniczającego i koncentracja na zarządzaniu tym ograniczeniem, tak aby w relatywnie szybkim czasie osiągać znaczącą poprawę.
TOC zastosowane w biznesie pozwala zidentyfikować obszar wymagający poprawy lub zmiany (Co zmienić?). To kluczowe pytanie – wszyscy mamy bowiem niezliczoną ilość pomysłów co by można poprawić. Ale próbując poprawić wszystko nie skupiamy się na niczym i w efekcie mimo ogromnego wysiłku, nigdzie nie osiągamy przełomowych wyników.
Podczas konferencji, 23 absolwentów studiów podyplomowych Zarządzanie Ograniczeniami TOC+ podzieli się doświadczenia związanymi z projektami wdrażanymi w swoich firmach. Podczas wystąpień będzie można się m.in. dowiedzieć, się jakie były wyniki wdrażania TOC+ i ile czasu zajęło ich osiągnięcie, jakie są tajniki sukcesu we wdrażaniu przełomowych zmian dzięki holistycznemu myśleniu TOC+, jak na bazie rachunkowości przerobowej i holistycznych mierników można stworzyć zsynchronizowaną firmę, czy też jak połączyć i wyciągnąc to co najlepsze z Teorii Ograniczeń i Lean Management.
Uzupełnieniem wystąpień absolwentów studiów będą trzy praktyczne warsztaty z ekspertami Instytutu Zarządzania Ograniczeniami TOC+. Warsztat „Jak wykorzystać obiekcje do wzmocnienia rozwiązania?” poprowadzi Jacek Branas, warsztat „LET’S TOC …bo najważniejszą wartością jest człowiek” prowadzić będzie Joanna Drucka-Podbereska, a ekspertem w warsztacie „Dlaczego Prezes musi wiecznie rozstrzygać czy ważniejsza jest sprzedaż, czy produkcja czy może jednak coś innego?” będzie Paweł Schmidt.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy na stronę http://toc.org.pl/konferencja/, gdzie znajdują się informacje o konferencji i formularz zgłoszeniowy.

Konferencja i wystawa Forum Mycia Przemysłowego

Data: 26 września 2018 | Miejsce: Wrocław, Haston City Hotel & Congress Center
Konferencja i wystawa Forum Mycia Przemysłowego
Konferencja i wystawa Forum Mycia Przemysłowego
(European Industrial Cleaning Forum & Expo)
26-27.09.2018 Wrocław, Haston City Hotel & Congress Center
Europejskie Forum Mycia Przemysłowego (European Industrial Cleaning Forum & Expo) jest wiodącym wydarzeniem tej branży w Europie Centralnej, skierowanym do wszystkich gałęzi przemysłu i ich fachowców zaangażowanych w technologie mycia i obróbki powierzchniowej. Przedstawiane będą najnowsze technologie, innowacje i trendy. Uczestnicy podzielą się swoją wiedzą podczas licznych prezentacji, dyskusji i indywidualnych rozmów. Dobór odpowiedniej technologii mycia i medium myjącego, jak i samej koncepcji urządzenia myjącego dla danego poziomu zabrudzenia i skali produkcji, nie jest możliwy bez dokładnego rozpoznania z jakim zabrudzeniem mamy do czynienia, kiedy dane zabrudzenie powstało i czym zostało spowodowane. Konferencja ta to kompendium wiedzy na temat aktualnie dostępnych technologii i metod mycia dla szerokiego zakresu zastosowań, od produkcji wielkoseryjnej do mycia precyzyjnego, od wodnych mediów myjących, poprzez nieszkodliwe dla środowiska metody mycia rozpuszczalnikami w próżniowych systemach zamkniętych, odtłuszczanie parowe, czyszczenie na sucho, mycie zalewowo-iniekcyjne czy też mycie i suszenie próżniowe, stosowanie ultradźwięków, najnowszych technologii CNp, mycia hybrydowego oraz Beyond, do zabezpieczeń przed korozją, pakowania, logistyki, kontrolą i regeneracją kąpieli myjących. Konferencję można potraktować jako szkolenie dla osób poczatkujących w branży, ale również jako forum dyskusyjne dla profesjonalistów.
Szczegóły na: www.industrial-cleaning-forum.com
Kontakt:
Maciaszczyk Premium Conferences
Natalia Selwet
n.selwet@maciaszczyk.pl
Tel.: +48 61 8580 514
Fax: +48 61 8529 546
Kom.: +48 537 095 300

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK 2018

Data: 01 października 2018 | Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania  i Etykietowania TAROPAK 2018
Zgłoszenia na 31 edycję TAROPAK już otwarte!
To będzie rekordowa edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania  i Etykietowania TAROPAK.
Ponad 24,5 tyś metrów przestrzeni wystawienniczej w 5 pawilonach zgromadzi 500 wystawców*, którzy zaprezentują 450 nowości. To wszystko zobaczy ponad 63000 zwiedzających. TAROPAK największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży. Od opakowań szklanych przez metalowe, papierowe i z tworzyw sztucznych po zagadnienia etykietowania i magazynowania. Impreza odbędzie się od 1 do 4 października 2018 r. w ramach bloku POLAGRA. Wystawcy już teraz mogą rezerwować przestrzeń.
Poprzednią edycję wydarzenia odwiedzili klienci z całego świata. W pawilonach wystawienniczych można było spotkać nie tylko przedstawicieli Europy, ale również bardziej odległych krajów, takich jak: Albania, Brazylia, Kanada, Korea Południowa, Tajlandia, RPA, USA, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Prezentowaną ofertą zainteresowani byli reprezentanci takich firm jak: Delia, Rossmann, Schenker, Kreisel, Kaufland, Maraton Internmational, Kuehne+Nagle, Panasonic, Floslek, Arvato Services Polska, Grupa Azoty, Ikea, DHL Express, Orlen Oil, Dell, Thule, Wavin Polska, Nutropharma, Ciech. Na targach TAROPAK poszukiwali oni przede wszystkim kontaktów biznesowych i nowości.
Nie inaczej powinno być w nadchodzącej edycji, o czym przekonuje Konrad Fleśman, Dyrektor Projektu: – Rozwijamy się wraz z branżą poszerzając ofertę targów Taropak o kolejne elementy. Wprowadzamy nowe pawilony dla branży opakowań. Warto już teraz zarezerwować sobie przestrzeń na tej imprezie – podsumowuje.
Podczas Targów Taropak odbywają się wyjątkowe konferencje i seminaria oraz inspirujące strefy pokazowe, które są dla zwiedzających oraz wystawców źródłem energii do rozwijania swojego biznesu.
Chociaż 5 pawilonów przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich wydawać by się mogło olbrzymią powierzchnią, zgłoszenia na 31 edycję TAROPAK napływają intensywnie już teraz. Dlatego warto skontaktować się z zespołem projektowym i dokonać rezerwacji.
Więcej informacji na stronie http://www.taropak.pl/pl/
OBSŁUGA WYSTAWCÓW:
Zuzanna Kamińska
tel. +48 61 869 2599
e-mail: zuzanna.kaminska@mtp.pl
Martyna Dera
tel. +48 61 869 2454
e-mail: martyna.dera@mtp.pl
Konrad Fleśman
tel. +48 61 869 2094
e-mail: konrad.flesman@mtp.pl

 

Pharma & Cosmetic Industry Days 2019

Data: 15 maja 2019 | Miejsce: Warszawa, EXPO XXI
Pharma & Cosmetic Industry Days 2019
Pharma & Cosmetic Industry Days 2019 – pierwsze w Polsce Targi dla dostawców w branży farmaceutycznej i kosmetycznej!
PCI Days 2019 to nowe po raz pierwszy w Polsce organizowane Targi B2B, skierowane dla dostawców i firm działających w branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Udział w targach stwarza niepowtarzalną okazję do przedstawienia swojej oferty oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych z dostawcami, producentami i specjalistami. PCI Days to idealne miejsce gdzie zostanie zaprezentowana pełna oferta dla produkcji leków i kosmetyków od surowców poprzez produkcję kończąc na opakowaniu i magazynowaniu. W gronie wystawców nie zabraknie firm, które mają w swojej ofercie maszyny do produkcji, urządzenia laboratoryjne, etykietowanie i znakowanie, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.
Wśród odwiedzających nie zabraknie przedstawicieli zakładów farmaceutycznych i kosmetycznych, właścicieli, dyrektorów produkcji, osób decyzyjnych odpowiedzialnych za zakupy i rozwój produktu.
 Targi organizowane są przy współpracy merytorycznej z najważniejszymi instytucjami i organizacjami przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. PCI DAYS 2019 to nie tylko 2 dni merytorycznych spotkań z wystawcami, ale także wykłady i prezentacje w Strefie Inspiracji, konkursy i liczne niespodzianki.
Organizatorem targów PCI Days 2019 jest Wydawnictwo Farmacom od 2007 roku     wydawca czasopism branżowych, portali specjalistycznych, a także organizator cyklicznych kongresów.

Eurologistics Newsletter