e-LOGISTICS LIVE 2020

Data: 24 czerwca 2020 | Miejsce: Online
e-LOGISTICS LIVE 2020
e-LOGISTICS LIVE 2020. Wydarzenie, w którym przyszłość zaczyna się dziś!
Po raz pierwszy w tym roku i po raz pierwszy w rzeczywistości wirtualnej – tak w skrócie opisać można konferencję
e-LOGISTICS LIVE 2020, wydarzenie, którego branża logistyczna jeszcze nie widziała. Event organizuje Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania (Ł-ILiM), wiodąca w Polsce placówka naukowo-badawcza zajmująca się tworzeniem i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w dziedzinie logistyki oraz cyfrowej gospodarki.
Instytut to uznany organizator Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS, największego w kraju i drugiego pod tym względem w Europie spotkania branży logistycznej, które co dwa lata odbywa się w Poznaniu. Tegoroczna,
15. edycja kongresu, ze względu na pandemię koronawirusa, została przeniesiona na przyszły rok. Nowa data i miejsce LOGISTICS 2021 to 19-21 maja 2021 rok. Chcąc niemniej jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży, dotychczasowym i nowym uczestnikom, podjęto decyzję o zorganizowaniu wydarzenia w innym formacie, które wzbogaci poważaną i znaną już wszystkim markę, jaką jest LOGISTICS.
Ambicją Ł-ILiM jest stworzenie elektronicznej platformy wymiany poglądów i doświadczeń dla branży związanej z logistyką
i e-handlem w dobie kryzysu.
E-commerce i usługi logistyczne wykonywane na jego potrzeby jako jedne z niewielu gałęzi gospodarki oparły się pandemii. Umiejętność szybkiego reagowania na zmiany wielu przedsiębiorstw sprawiły, że  nie tylko nie straciły one, ale potrafiły jeszcze zyskać – podkreśla dr hab. Arkadiusz Kawa i dodaje: – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania postanowił podążać za tymi zmianami, proponując innowacyjną i jednocześnie bezpieczną dla uczestników formułę spotkania w sieci. Naszym celem nie jest jednak tworzenie kolejnego webinaru. Chcemy, by e-LOGISTICS było czymś więcej.– zapowiada Arkadiusz Kawa.
Jednego dnia, 24 czerwca 2020 roku, tym razem w przestrzeni wirtualnej, spotkają się najważniejsi przedstawiciele branży logistycznej, e-commerce, a także firm logistycznych. e-LOGISTICS LIVE 2020 będzie okazją do rozmów o zagrożeniach i szansach związanych z kryzysem oraz próbą odpowiedzi na pytanie – co dalej?
Porozmawiamy o wyzwaniach stojących przed logistyką. Chcemy skupić się na innowacjach, transformacji łańcucha dostaw oraz modnym obecnie pojęciu. jakim jest „współdzielenie”. Już dziś wiemy, że w wydarzeniu udział weźmie kilkaset osób – podkreśla Arkadiusz Kawa.
e-LOGISTICS LIVE 2020 śledzić będzie można na żywo na dedykowanej platformie, na której znajdzie się wirtualne studio
z moderatorem, wystawą online sponsorów i partnerów wydarzenia. Po nich wystawcy i prelegenci będą mieli szanse budowy networkingu przy tzw. round tables.
Wirtualna konferencja ma być początkiem rozwoju corocznych spotkań branży logistycznej. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że e-LOGISTICS odbywać się będzie cyklicznie – na przemian z tradycyjną konferencją, która co roku odbywała się na poznańskich targach. – Zmiana formuły pozwoli na jeszcze ściślejszą integrację środowiska logistycznego. W tym roku w przestrzeni wirtualnej, a w przyszłym – już w rzeczywistości – kończy dyrektor Kawa.
Udział w wydarzeniu jest płatny. Rejestracji dokonać można za pośrednictwem strony internetowej www.logistics.pl/e-logistics
 
KONTAKT Z MEDIAMI:
Dobiesława Dembecka
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
T: 61 850 49 69, 661 095 329
dobieslawa.dembecka@ilim.poznan.pl

Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX

Data: 09 września 2020 | Miejsce: Sosnowiec, Centrum Targowo Konferencyjne Expo Silesia
Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX
LOGISTEX – Twój plan na biznes!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Salonu Logistyki i Magazynowania LOGISTEX, który odbędzie się 9-10 września 2020 roku w Centrum Targowo Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Salon będzie towarzyszył Targom Transportu i Spedycji TRANSPORTEX.
LOGISTEX to wydarzenie, którego celem jest prezentacja najnowszych technologii i rozwiązań z zakresu zarówno logistyki, jak i magazynowania. Jego odbiorcami są przede wszystkim  właściciele firm logistycznych, przedstawiciele sieci handlowych, osoby zarządzające centrami logistycznymi i magazynowymi, przedstawiciele sektora publicznego, a także inwestorzy oraz deweloperzy powierzchni magazynowych.
W czasie trwania wydarzenia odbędzie się wiele prelekcji, warsztatów oraz dyskusji, co stanowi doskonałą okazję do nawiązania relacji biznesowych, a także szansę na wymianę poglądów na temat przyszłości logistyki i magazynowania. Dzięki obszernemu i różnorodnemu zakresowi targów, każdy będzie miał możliwość poznania specyfiki obszarów, związanych z logistyką, a specjalnie przygotowane strefy konsultacyjno-seminaryjne umożliwią prowadzenie biznesowych rozmów.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.logistex.pl
Kontakt:
Menedżer Projektu
Karolina Łuszcz
tel. kom.: 510 031 658
e-mail: karolina.luszcz@exposilesia.pl

Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX

Data: 09 września 2020 | Miejsce: Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia, Sosnowiec
Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX
TRANSPORTEX – droga do sukcesu!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów Transportu i Spedycji TRANSPORTEX, które odbędą się 9-10 września 2020 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.
Targi TRANSPORTEX są okazją do nawiązania wartościowych relacji, poznania nowości w branży transportu i spedycji, jak również zaprezentowania swojej firmy wraz z produktami i usługami, które oferuje. Dzięki obszernemu i różnorodnemu zakresowi targów, każdy będzie miał możliwość poznania specyfiki obszarów związanych z transportem. Dodatkowo specjalnie przygotowane strefy konsultacyjno – seminaryjne umożliwią dyskusję na temat przyszłości branży, co pozwoli na nawiązanie cennych kontaktów biznesowych.
Targi TRANSPORTEX to wydarzenie, na które zapraszamy dyrektorów i właścicieli firm transportowych, przewoźników, producentów i dystrybutorów poszukujących rozwiązań w zakresie technologii i usług transportowych, właścicieli taboru transportowego, spedytorów, przedstawicieli firm kurierskich, kierownictwo portów i terminali przeładunkowych, dostawców usług logistycznych oraz inwestorów.
Poprzednia edycja targów TRANSPORTEX poruszyła tematy związane ze zmianami w transporcie w 2019 roku. Jakie zmiany w tej branży przyniesie zatem 2020 rok? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas kolejnej edycji Targów, na którą już dziś zapraszamy!
Równocześnie z Targami Transportu i Spedycji odbędzie się Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX.
Nad jakością targów czuwa liczne grono silnych Partnerów: instytucji branżowych, uczelni wyższych  i mediów, którzy wspierają rozwój wydarzenia oraz dbają o jego aspekt merytoryczny.
Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.tslexpo.pl
Kontakt:
Menedżer Projektu
Karolina Łuszcz
tel. kom.: 510 031 658
e-mail: karolina.luszcz@exposilesia.pl
Zapraszamy do współpracy!

PCI Days 2020

Data: 09 września 2020 | Miejsce: Warszawa, Global EXPO
PCI Days 2020
PCI Days 2020: The best suppliers in one place
Międzynarodowe Targi B2B Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego
Już wiadomo, że 9 i 10 września 2020 po raz kolejny uwaga branży farmaceutycznej i kosmetycznej skupi się wokół niepowtarzalnego wydarzenia targowego, niosącego kompleksową wiedzę z zakresu najbardziej aktualnych trendów rządzących w obu przemysłach.
Targi PCI Days to długo oczekiwane wydarzenie branżowe, oferujące kompleksową obsługę potrzeb przemysłu kosmetycznego oraz farmaceutycznego, a w tym m.in.:
 • Bogatą ofertę wystawową,
 • Liczne prelekcje merytoryczne w dwóch Strefach Inspiracji,
 • Konferencje tematyczne, poświęcone opakowaniom, surowcom, maszynom i laboratoriom,
 • Warsztaty dla zakupowców.
Wydarzenie odbędzie się w Global EXPO w Warszawie przy ul. Modlińskiej 6D. Do odwiedzenia targów zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli firm produkujących kosmetyki i leki: dyrektorów i członków zarządów, szefów działu badań i rozwoju, dyrektorów produkcji i zakupów, kierowników ds. inwestycji oraz kierowników laboratoriów.
Wystawcami PCI Days są producenci i dostawcy dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego, mający w swojej ofercie:
 • Opakowania,
 • Surowce,
 • Maszyny do produkcji,
 • Urządzenia i usługi laboratoryjne,
 • Urządzenia etykietujące i znakujące,
 • Usługi produkcji marki własnej (private label),
 • Usługi logistyczne,
 • IT i inne.
Targi przygotowywane są przy merytorycznej i medialnej współpracy Organizatora z najważniejszymi branżowymi instytucjami i organizacjami.
Więcej informacji znajduje się na stronie głównej wydarzenia: www.pcidays.pl.
Kontakt: targi@pcidays.pl

XII Poland & CEE Retail Summit

Data: 17 września 2020 | Miejsce: Warszawa, Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO
XII Poland & CEE Retail Summit
Spotkajmy się ponownie podczas XII Poland & CEE Retail Summit!
Forum odbędzie się 17-18 września 2020 w Warszawie i będzie obfitować w nowości, które ułatwią nawiązanie relacji z najważniejszymi sieciami handlowymi oraz producentami. Będą one także źródłem inspiracji i pomysłów na rozwój firmy z doświadczeń liderów. Pozwolą również poznać handel przyszłości oraz najnowsze technologiczne rozwiązania.
CO NOWEGO PRZYNIESIE RETAIL SUMMIT 2020?
22 gości specjalnych
Z Polski i CEE, w tym najwięksi światowi gracze rynku retail
Nowy format kongresu:
Main Stage
Business Stage
Innovation Stage
Supply Chain Stage
Convenience Retailing Stage
Private Labels Stage
Nowe miejsce
Cały kongres na jednym piętrze, o powierzchni wygodnej dla 1500+ osób GLOBAL EXPO
Networking dla wszystkich!
Spotkaj się z dowolnym uczestnikiem kongresu w specjalnie wyznaczonej strefie Business Stage! Na producentów i kupców sieci handlowych czeka Retail Village – w tej edycji stawiamy nie tylko na największych graczy, ale również na lokalne sieci handlowe, spotkasz ich w specjalnie zbudowanym miasteczku
Więcej informacji na stronie: https://retail-conferences.com/

Automotive Production Support 2020

Data: 20 października 2020 | Miejsce: Wrocław
Automotive Production Support 2020
O trendach branży motoryzacyjnej podczas Automotive Production Support 2020.
Automatyzacja produkcji, elektromobilność, optymalizacja procesów w celu zmniejszenia siły rynkowego spowolnienia,  modernizacje infrastruktury oraz zwiększaniem rentowności przedsiębiorstw to tylko wybrane tematy, jakie poruszane będą podczas #APS2020.
20 października 2020 we Wrocławiu odbędzie się V edycja Automotive Production Support – zamkniętego spotkanie specjalistów polskiego sektora motoryzacyjnego. Corocznie uczestniczą w nim managerowie kluczowych obszarów w firmach produkcyjnych branż: działów produkcji, utrzymania ruchu, kontroli jakości,  technicznych.
Tegoroczne wydarzenie oprócz formuły bazowej, rozszerzone zostanie o dodatkowy, symultaniczny nurt tematyczny poświęcony w całości utrzymaniu ruchu, oprzyrządowaniu produkcyjnemu oraz procesom obróbki plastycznej  metalu w branży motoryzacyjnej – Automotive Maintenance Support
Tym samym we Wrocławiu pojawi się jeszcze większa ilość zarówno doświadczonych praktyków związani z procesami jak dostawców nowoczesnych narzędzi wspierających codzienną pracę firm produkcyjnych.
Więcej informacji na stronie  https://production-support.pl/

Targi ITM Industry Europe 2020

Data: 03 listopada 2020 | Miejsce: Poznań, MTP
Targi ITM Industry Europe 2020
PRZEMYSŁ ERY CYFROWEJ
„Przemysł Ery Cyfrowej” – to hasło przewodnie kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-6 listopada 2020 r.
ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w kraju targi kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.
Edycja ITM INDUSTRY EUROPE 2019 to 26 500 mpowierzchni wystawienniczej, 10 pawilonów oraz 1000 wystawców z 26 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 18 573 profesjonalnych zwiedzających z branży przemysłowej.
Ekspozycja podzielona na salony tematyczne pozwala poznać nowości i szerokie spektrum rozwiązań z wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu rozwijających się w Polsce. Pomysły i rozwiązania wypracowane przez uczestników i partnerów sprawiają, że targi ITM INDUSTRY EUROPE jeszcze efektywniej wpływają na promocję innowacji w branży przemysłowej, dając wymierne korzyści zarówno firmom, jak i instytucjom naukowym i badawczym.
Zapraszamy!

Modernlog – Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu

Data: 03 listopada 2020 | Miejsce: Poznań, MTP
Modernlog – Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu
NAJWAŻNIEJSZE TARGI BRANŻY LOGISTYCZNEJ I TRANSPORTOWEJ W POLSCE
Nowoczesność, otwartość na zmiany, innowacyjna logistyka – tym charakteryzują się targi Modernlog.
Wzrost znaczenia Polski na logistycznej mapie Europy oraz automatyzacja produkcji, która wymusza optymalizację przepływu materiałów w wielu dziedzinach przemysłu, sprawiają, że na polskim rynku rośnie zapotrzebowanie na produkt będący synergią branży logistycznej i przemysłowej, który pozwoli na kompleksową prezentację potencjału obu sektorów.
MODERNLOG organizowany w towarzystwie ITM Industry Europe, będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w tej części Europy, które co roku przyciągają setki wystawców i tysiące zwiedzających z różnych zakątków świata, daje gwarancję prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. Współistnienie obu wydarzeń, w jednym czasie i miejscu stworzy ponadto niepowtarzalną platformę do: wymiany wiedzy, prezentowania innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.Dlaczego warto wziąć udział w targach MODERNLOG?
 • Towarzystwo ITM Industry Europe, największych targów przemysłowych w tej części Europy
 • Międzynarodowe towarzystwo, blisko 50 % wystawców z zagranicy
 • Możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami z Polski i zagranicy
 • Profesjonalni zwiedzający, ponad 18 tysięcy uczestników targów ITM
 • Przegląd najnowszych trendów branży
 • Blok wydarzeń specjalistycznych dedykowany branży
Więcej na stronie: https://modernlog.pl/pl/

Warsaw Industry Week 2020

Data: 03 listopada 2020 | Miejsce: Warszawa, Ptak Warsaw Expo
Warsaw Industry Week 2020
Od 3 do 5 listopada 2020, w Ptak Warsaw Expo – największym Międzynarodowym Centrum Targowo – Wystawienniczym w Polsce i Europie Środkowej, odbędą się po raz piąty Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week.
Jest to wydarzenie o charakterze biznesowym, podczas którego na 5 głównych salonach branżowych spotkają się producenci i dystrybutorzy najbardziej rozwijających się sektorów przemysłowej produkcji, chcących zaprezentować najnowocześniejsze technologie.
Producenci i dystrybutorzy maszyn do obróbki metalu, obrabiarki do formowania i cięcia metali, narzędzia i komponenty, urządzenia pomocnicze i technologie wspomagające, podwykonawstwo, metrologia i spawanie, obróbka powierzchni, lakiernictwo przemysłowe, akcesoria, farby i środki chemiczne, roboty przemysłowe, automatyka, Internet Rzeczy, Big Data, analityka, Cyber ​​Security, Cloud Computing, integratorzy systemów i systemy wizyjne –  to tylko niektóre z technologii prezentowanych podczas Warsaw Industry Week.
Ogromna przestrzeń wystawiennicza sprawia, że Warsaw Industry Week stało się prawdziwym świętem przemysłu, dającym możliwość spotkania i połączenia systemów produkcyjnych ze światem cyfrowym. Pełne spektrum nowoczesnych technologii, know-how pozwalające na poznanie i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych w fabryce, fachowa wiedza pozwalająca na efektywniejsze zarządzanie cyklem produkcyjnym i wzrost rentowności. To wszystko podczas jednego wspólnego wydarzenia jakim jest Warsaw Industry Week!
W tym roku organizatorzy pragnąc podkreślić charakter i zakres branżowy wydarzenia podzielili targi na główne salony branżowe:
Automation Industry Week
Metal Industry Week
Welding Industry Week
Coating Industry Week
Wood Industry Week
3D Printing Week
czyniąc wydarzenie bardziej zrozumiałym i czytelnym dla odwiedzających gości, pozwalając im lepiej przygotować się do wizyty, szybko znaleźć interesujących wystawców i zdobyć najbardziej kompletną i wyczerpującą wizję n/t branży.
Po sukcesie poprzedniej edycji, ponownie w 2020 r, organizatorzy połączą targi z bogatym programem konferencji i wydarzeń towarzyszących . Wystawcy będą mogli zaprezentować się dodatkowo na scenie otwartej , przeprowadzić szkolenia i warsztaty produktowe. Program wydarzeń towarzyszących będzie wkrótce dostępny na stronie industryweek.pl
Na zwiedzających czekają liczne udogodnienia, takie jak bezpłatny parking, bezpłatne autobusy z Dworca Centralnego i z Lotniska im. F. Chopina,  dostęp do internetu WiFi, punkty gastronomiczne.
Osoby planujące dłuższy pobyt mogą skorzystać z bogatej bazy noclegowej jaką oferuje aglomeracja Warszawska.

ODBIERZ BILET
Aby otrzymać bezpłatną wejściówkę, należy wypełnić formularz, który znajduje się
NA TEJ STRONIE. Po rejestracji na podany email zostanie wysłany unikalny kod QR, który upoważnia do wejścia na teren targów bezpłatnie.
Zapraszamy!

Eurologistics Newsletter