Aktualności więcej »

PSA może przejąć Opla

PSA może przejąć Opla

20 lutego 2017

Wieści o możliwej ogromnej transakcji w branży motoryzacyjnej wstrząsnęły w ostatnich dniach biznesem. PSA rozważania odkupienia od General Motors europejskich marek amerykańskiego koncernu – Opla. Ewentualna transakcja będzie dotyczyć też zakładów w Polsce.

czytaj więcej »

NSG Group zakończył rozbudowę fabryki w Krakowie

20 lutego 2017

NSG Group w Polsce zakończył inwestycję realizowaną w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Krakowie. Rozbudowa zakładu oraz instalacja nowego parku maszynowego wraz z utworzeniem 150 nowych miejsc pracy, umożliwi wzrost produkcji szyb zespolonych.

czytaj więcej »

Nowy magazyn bloków długich w CIECH Pianki

15 lutego 2017

CIECH Pianki, bydgoski producent elastycznych pianek poliuretanowych PUR, rozpoczyna właśnie rozbudowę magazynu bloków długich. Warta ponad 10 mln zł inwestycja umożliwi Spółce poprawę efektywności procesów produkcyjnych oraz rozszerzenie portfolio produktów.

czytaj więcej »

Unilever powiększy fabrykę w Poznaniu

13 lutego 2017

Unilever postanowił umocnić swoją obecność w Polsce i rozbuduje zakład w Poznaniu. Umowa w tej sprawie została już podpisana z firmą Eiffage Polska.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Zaangażuj swoich pracowników

Zaangażuj swoich pracowników

Tomasz Chyrchel, Zofia Augustyniak

W 2015 roku wskaźnik zaangażowania pracowników w polskich firmach wyniósł średnio 52 procent. Najlepsze pod tym względem organizacje w kraju nad Wisłą (wyłonione w Programie Najlepsi Pracodawcy) osiągnęły średni wynik zaangażowania na poziomie aż 77 procent. Dlaczego duże...

Szwajcarskie insynuacje

Tomasz Czarnecki

Produkcja mocno w górę

Witold Zygmunt

Cyberszantaż

Ireneusz Wiśniewski dyrektor zarządzający w F5 Networks

PSA może przejąć Opla

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

Newsletter