Aktualności więcej »

Stomil Sanok bliski przejęcia Draftex Automotive

Stomil Sanok bliski przejęcia Draftex Automotive

2 września 2014

Stomil Sanok DE GmbH, spółka zależna Stomil Sanok S.A., 23 sierpnia podpisała warunkową umowę zakupu przedsiębiorstwa Draftex Automotive GmbH. Polski producent elementów gumowych już w kwietniu informował o chęci przejęcia niemieckiego przedsiębiorstwa, znajdującego się w stanie upadłości.

czytaj więcej »

Jest umowa na rozbudowę olsztyńskiej fabryki Michelin

1 września 2014

Michelin Polska podpisał umowę na rozbudowę Zakładu Opon Rolniczych fabryki opon w Olsztynie. Koncern w latach 2014-2018 wyda na ten cel ok. 100 milionów euro.

czytaj więcej »

Dębica zwiększa zyski dzięki efektywności

28 sierpnia 2014

W pierwszym półroczu 2014 roku Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 1 028,8 mln zł, czyli o 1 proc. wyższe niż w pierwszym półroczu 2013 roku. Za sam drugi kwartał odnotowano wzrost przychodów ze sprzedaży o 5,7 proc. r/r. Natomiast zysk netto za pierwsze półrocze 2014 roku wyniósł 82,4 mln zł, czyli aż o 60,9 proc. więcej niż za pierwsze półrocze ubiegłego roku, głównie dzięki zwiększeniu efektywności kosztów produkcji.

czytaj więcej »

Comau Robotics oraz Gema zapraszają na targi Taropak

27 sierpnia 2014

Duże zainteresowanie zwiedzających na targach Automaticon w Warszawie, na których firma Comau wraz z firmą Gema zaprezentowały specjalne stanowisko zrobotyzowane do paletyzacji całych warstw kartonów, ogromne zainteresowanie zwiedzających na wydarzeniu Noc Robotów, na którym robot Comau paletyzował worki przed pięciotysięcznym gronem zwiedzających, bardzo duże zainteresowanie Dniami Otwartymi Robotyki Comau oraz dziesiątki zapytań klientów o roboty paletyzujące serii PAL, roboty 6-osiowe, kompletne linie paletyzujące wyposażone w maszyny do owijania w folie stretch oraz maszyny do obkurczania – to wszystko sprawia że firm: Comau oraz Gema nie może zabraknąć na targach Taropak 2014.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Mobilny dostęp do świata TimoCom

Mobilny dostęp do świata TimoCom

Marzenna Plewa-Dziurdzia

„Poruszyć przyszłość” tak brzmi motto tegorocznych targów IAA pojazdów użytkowych , które odbędą się od 25 września do 02 października 2014 r. w Hanowerze. Dla odwiedzających targowe ekspozycje istotne są wszelkie nowości branżowe związane z mobilnością, transportem czy logistyką.

ViaTOLL w środku lata 2014

Tom Rollauer z zespołu prawnego Transtica, zajmującego się prawem transportowym

Nowa odsłona Premio Opony-Autoserwis

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Zmień pracę z głową

Opracowała Gracja Sokół

GUS poprawia dane o PKB

Witold Zygmunt

Komentarze więcej komentarzy »

Gemba Kaizen

Gemba Kaizen

Długotrwały proces Kaizen nigdy nie powinien orientować się tylko na aspekt finansowy.

czytaj więcej »

Potęga czasu

Potęga czasu

Quick Response Manufacturing opiera się na czterech kluczowych filarach: potędze czasu i jego wpływie na całkowite koszty operacyjne i jakość; strukturze organizacyjnej opierającej się na jednostkach ORM; dynamice systemu pokazując skomplikowane zależności pomiędzy maszynami, ludźmi i wytwarzanymi produktami oraz wdrożeniu w obrębie całego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »

Newsletter