Aktualności więcej »

Comau Robotics oraz Gema zapraszają na targi Taropak

Comau Robotics oraz Gema zapraszają na targi Taropak

27 sierpnia 2014

Duże zainteresowanie zwiedzających na targach Automaticon w Warszawie, na których firma Comau wraz z firmą Gema zaprezentowały specjalne stanowisko zrobotyzowane do paletyzacji całych warstw kartonów, ogromne zainteresowanie zwiedzających na wydarzeniu Noc Robotów, na którym robot Comau paletyzował worki przed pięciotysięcznym gronem zwiedzających, bardzo duże zainteresowanie Dniami Otwartymi Robotyki Comau oraz dziesiątki zapytań klientów o roboty paletyzujące serii PAL, roboty 6-osiowe, kompletne linie paletyzujące wyposażone w maszyny do owijania w folie stretch oraz maszyny do obkurczania – to wszystko sprawia że firm: Comau oraz Gema nie może zabraknąć na targach Taropak 2014.

czytaj więcej »

Nagroda The Frost & Sullivan dla technologii Forcam

26 sierpnia 2014

Globalna firma doradcza The Frost&Sullivan przyznała firmie Forcam GBMH prestiżową nagrodę dla najlepszego rozwiązania, wspierającego zaawansowane procesy zarządzania produkcją. Oprogramowanie Factory Framework zostało wyróżnione tytułem “New Product Innovation Leadership Award 2014”. Według analityków Frost&Sullivan jest to przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować światowy rynek MES i aktywnie pomagać przedsiębiorstwom we wdrażaniu koncepcji „Industry 4.0”.

czytaj więcej »

Solaris inwestuje 45 mln złotych w rozbudowę fabryki

25 sierpnia 2014

Firma Solaris Bus & Coach S.A., wiodący europejski producent autobusów, trolejbusów i tramwajów, rozpoczyna w sierpniu rozbudowę fabryki w Bolechowie koło Poznania.

czytaj więcej »

CSR Sifang rozszerza współpracę z PSI

22 sierpnia 2014

PSI wdraża kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją dla CSR Qingdao Sifang Locomotive Co. Ltd. – wiodącego chińskiego producenta kolejowego. PSI dostarcza CSR rozbudowane narzędzie typu MES – Manufacturing Execution System. Rozszerzenie dotychczasowej współpracy z CSR to ważne zlecenie dla PSI w branży kolejowej.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Stomil Sanok podpisał warunkową umowę na przejęcie Draftex

Stomil Sanok podpisał warunkową umowę na przejęcie Draftex

Witold Zygmunt

Stomil Sanok DE GmbH, spółka zależna Stomil Sanok S.A., 23 sierpnia podpisała warunkową umowę zakupu przedsiębiorstwa Draftex Automotive GmbH. Polski producent elementów gumowych już w kwietniu informował o chęci przejęcia niemieckiego przedsiębiorstwa, znajdującego się w stanie upadłości.

Kolejny sterowiec Goodyeara w powietrzu

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Kolejne drogi objęte systemem viaTOLL

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Qguar WMS w Ekwadorze

Izabela Cichoń

Komentarze więcej komentarzy »

Gemba Kaizen

Gemba Kaizen

Długotrwały proces Kaizen nigdy nie powinien orientować się tylko na aspekt finansowy.

czytaj więcej »

Potęga czasu

Potęga czasu

Quick Response Manufacturing opiera się na czterech kluczowych filarach: potędze czasu i jego wpływie na całkowite koszty operacyjne i jakość; strukturze organizacyjnej opierającej się na jednostkach ORM; dynamice systemu pokazując skomplikowane zależności pomiędzy maszynami, ludźmi i wytwarzanymi produktami oraz wdrożeniu w obrębie całego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »

Newsletter