Aktualności więcej »

KGHM wdraża nowy system sterowania pracą

KGHM wdraża nowy system sterowania pracą

30 marca 2017

Efektywniejsze przetwarzanie zbiorów danych, zmiana filozofii zarządzania oraz lepsza organizacja pracy – to oczekiwane efekty funkcjonowania nowej dyspozytorni ruchu w Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice, która została uroczyście otwarta w piątek 10 marca 2017 r.

czytaj więcej »

Miele zbuduje fabrykę Polsce

29 marca 2017

Polska umocni swoją rolę europejskiego giganta w roli produkcji sprzętu AGD. Nad Wisłą fabrykę zbuduje kolejny producent z tej branży – niemieckie Miele.

czytaj więcej »

Centrum Badawczo-Rozwojowe Wieltonu ma już rok

27 marca 2017

Już od roku w Wieluniu działa Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Wielton. Polski producent naczep postanowił zainwestować w nowoczesny obiekt i ma już pierwsze efekty tej decyzji.

czytaj więcej »

Guardian Glass zatwierdza budżet na projekt dodatkowej fabryki szkła w Polsce

24 marca 2017

Guardian Glass lokuje 1,5 mln dolarów w szczegółowe prace projektowe i pomiary w miejscu planowanej lokalizacji drugiej fabryki szkła typu float w Polsce.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Więcej międzynarodowych połączeń drobnicowych w PEKAES

Więcej międzynarodowych połączeń drobnicowych w PEKAES

Kinga Wiśniewska

PEKAES poinformował o zmianach w harmonogramie międzynarodowych linii drobnicowych. Z końcem marca br. firma zwiększyła częstotliwość wyjazdów do Francji oraz wprowadziła dodatkowe połączenia importowe ze Szwajcarią i Holandią.

Miejsce w szeregu

Aleksander Sosnowski, CorpoExpert Solutions

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

Newsletter