Aktualności więcej »

1.3 mld zł na fabrykę LG Chem w Polsce

1.3 mld zł na fabrykę LG Chem w Polsce

20 października 2016

Oficjalnie potwierdzone zostały już informacje o wielkiej inwestycji LG Chem w Polsce. Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że koncern w Kobierzycach pod Wrocławiem rusza z budową fabryki nowej generacji baterii do samochodów elektrycznych.

czytaj więcej »

Nowe zezwolenia w TSSE

18 października 2016

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne trzy zezwolenia na prowadzenie działalności w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Dwa z nich to reinwestycje strefowe, jedno – nowy inwestor.

czytaj więcej »

Steico planuje rozbudowę

17 października 2016

Fabryka Steico LVL musi produkować jeszcze więcej ekologicznego materiału konstrukcyjnego, na który czekają odbiorcy na całym świecie. Rok po uruchomieniu zapadła strategiczna decyzja inwestora o dalszej rozbudowie zakładu w Czarnej Wodzie, która pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych do 160 000 m3.

czytaj więcej »

Współpraca na rzecz cyfrowej transformacji przemysłu

14 października 2016

ABB i Microsoft Corp. ogłosiły utworzenie strategicznego partnerstwa, którego celem jest pomaganie klientom przemysłowym w tworzeniu nowej wartości dzięki rozwiązaniom cyfrowym. Klienci będą korzystać z unikalnego połączenia inteligentnej chmury Microsoft Azure oraz bogatej wiedzy specjalistycznej i ogromnego portfolio rozwiązań przemysłowych ABB.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Innowatorzy szukają talentów

Innowatorzy szukają talentów

Witold Zygmunt

Przedsiębiorstwa produkcyjne nie oddają pozycji lidera w sektorze Nowoczesnej Gospodarki, nadając ton jej dynamicznemu rozwojowi – wynika z najnowszego raportu „Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q1 2016” opracowanego przez ADP Polska, wiodącego dostawcę rozwiązań do...

OT Rail ma nowego prezesa

Alicja Kostecka

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

Newsletter