Aktualności więcej »

Polski biznes musi postawić na automatyzację procesów produkcyjno-magazynowych

Polski biznes musi postawić na automatyzację procesów produkcyjno-magazynowych

22 września 2016

Wczoraj, w Centrum Techniki Magazynowej w Poznaniu odbyła się druga już edycja corocznego Forum Logistycznego Magazyn Przyszłości zorganizowana przez PROMAG S.A. Tematem spotkania była przyszłość biznesu w erze automatyzacji i robotyzacji procesów intralogistycznych.

czytaj więcej »

Dachser z nowym dyrektorem zarządzającym European Logistics Germany

22 września 2016

Dachser mianował swojego dotychczasowego kierownika logistyki kontraktowej, Alexandra Tonna, nowym dyrektorem zarządzającym działu European Logistics w Niemczech. 43-letni Alexander Tonn obejmie nowe stanowisko 1 stycznia 2017 roku i  będzie odtąd nadzorował rozwój działalności 38 niemieckich oddziałów Dachser zajmujących się transportem drogowym oraz usługami z zakresu logistyki kontraktowej dla dóbr przemysłowych.

czytaj więcej »

Grupy Azoty stworzy Centrum badawczo-rozwojowe

21 września 2016

Grupa Azoty stawia na własne Centrum badawczo-rozwojowe w Tarnowie. Podpisana w Warszawie pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a Grupą Azoty umowa na finansowe wsparcie kwotą 20 mln zł budowy Centrum rozpoczyna realizację tego projektu.

czytaj więcej »

Gekoplast zautomatyzuje produkcję opakowań

20 września 2016

Gekoplast, największy środkowoeuropejski producent polipropylenowych płyt komórkowych, konsekwentnie inwestuje w produkcję wyrobów przetworzonych, pozwalających realizować wyższe marże przy jednoczesnym wzroście wartości sprzedaży.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

TPS XXI wieku

TPS XXI wieku

Witold Zygmunt

System Produkcyjny Toyoty (Toyota Production System - TPS) stoi u podstaw większości nowoczesnych metod zarządzania produkcją. TPS ma już ponad 50 lat, ale wciąż z powodzeniem funkcjonuje w fabrykach. Zmiany związane z czwartą rewolucją przemysłową sprawiają jednak, że TPS musi...

Koszty (nie tylko) w sądzie

Radosław Pluciński, radca prawny, www.radcyprawni.net

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

Newsletter