Aktualności więcej »

Fabryka na lotnisku

Fabryka na lotnisku

19 września 2014

Holenderska firma Van Lint rozpocznie niebawem w legnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej, na terenie byłego lotniska, wytwarzanie ozdób, zabawek, gadżetów i innych akcesoriów na różne, także świąteczne okazje. Firma planuje zatrudnić nawet do stu pracowników. Rekrutacja już trwa.

czytaj więcej »

Amica stawia nową halę produkcyjną

18 września 2014

5 września 2014 roku we Wronkach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę fabryki kuchni Amica Wronki S.A. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych. Realizowane inwestycje wpłyną na zwiększenie całkowitej zdolności produkcyjnej fabryki kuchni do pułapu 1 500 000 sztuk rocznie już w 2016 roku, a w roku 2018 możliwe jest przekroczenie 2 000 000 sztuk wyrobów. Kolejne skoki mocy produkcyjnej będą realizowane w cyklach rocznych, stosownie do realizowanych nakładów inwestycyjnych.

czytaj więcej »

Rekordowa liczba stażystów w niemieckim Dachser

17 września 2014

Wraz z początkiem września niemiecki Dachser rozpoczął kolejną edycję swojego programu edukacyjnego, przyjmując rekordową liczbę 589 nowych stażystów i studentów. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych logistyków.

czytaj więcej »

Streamsoft w niebieskiej koszulce lidera

16 września 2014

Jak wynika z najnowszego raportu biura badawczo-analitycznego DIS, zatytułowanego „Wdrożenia systemów ERP 2013” – Streamsoft Prestiż jest nadal, a tym samym niezmiennie od 4 lat, najpopularniejszym oprogramowaniem do zarządzania, wybieranym w sektorze średnich przedsiębiorstw. Udział w rynku średniego ERP wynosi 29,8%.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Usługi transportowe w duchu Vested

Usługi transportowe w duchu Vested

Piotr Polak, Chartered Institute of Cooperations

Istnieje możliwość przekształcenia modelu współpracy, w ramach którego działania dostawcy usług logistycznych mogą stanowić broń w walce rynkowej i sprzyjać zwiększaniu udziałów w rynku.Badania struktury kosztów w transporcie drogowym towarów, które...

Komentarze więcej komentarzy »

Gemba Kaizen

Gemba Kaizen

Długotrwały proces Kaizen nigdy nie powinien orientować się tylko na aspekt finansowy.

czytaj więcej »

Potęga czasu

Potęga czasu

Quick Response Manufacturing opiera się na czterech kluczowych filarach: potędze czasu i jego wpływie na całkowite koszty operacyjne i jakość; strukturze organizacyjnej opierającej się na jednostkach ORM; dynamice systemu pokazując skomplikowane zależności pomiędzy maszynami, ludźmi i wytwarzanymi produktami oraz wdrożeniu w obrębie całego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »

Newsletter