Aktualności więcej »

Spółdzielnia Inwalidów Świt kupiła fabrykę Colgate-Palmolive

Spółdzielnia Inwalidów Świt kupiła fabrykę Colgate-Palmolive

6 maja 2016

Spółdzielnia Inwalidów Świt została właścicielem fabryki Colgate-Palmolive w Halinowie. Dnia 21 kwietnia 2016 roku sfinalizowano transakcję sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z pełną infrastrukturą oraz liniami produkcyjnymi do płynów, szamponów, past, żeli i proszków.

czytaj więcej »

Krakowska SSE poszerzona

5 maja 2016

Rada Ministrów podjęła decyzję o rozszerzeniu Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powierzchnia strefy wzrosła o 159 ha, z czego 99,9 ha to grunty publiczne, a 59,6 grunty prywatne objęte statusem strefy w związku z realizacją nowych projektów inwestycyjnych.

czytaj więcej »

Siemens i Valeo łączą siły

4 maja 2016

Siemens i Valeo ogłosiły wczoraj uruchomienie projektu, którego zadaniem na być produkcja układów napędowych do samochodów elektrycznych. Planowane joint venture zakłada m.in. prowadzenie części produkcji w Polsce.

czytaj więcej »

Trendownia – wspólne spojrzenie na logistykę i produkcję

28 kwietnia 2016

Po jedenastu latach zmieniamy formułę jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie logistyki. W dniach 9-10 czerwca 2016 zapraszamy na Trendownię – konferencję nową, ale na silnych fundamentach.  

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

OT Logistics przejmuje Sealand Logistics

OT Logistics przejmuje Sealand Logistics

Alicja Kostecka

C.Hartwig Gdynia S.A., spółka zależna OT Logistics, zawarła warunkową umowę nabycia Sealand Logistics, jednego z liderów spedycji kontenerowej w Polsce. Łączna wartość transakcji wyniesie ok. 51 mln zł.

Odpowiedzialna produkcja

Witold Zygmunt

Ekologia w płynie

Bartłomiej Piechocki

Kierowca z WNP

Patryk Szulc, Kancelaria Adwokacka Bernard Piechota

Komentarze więcej komentarzy »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

Polskie produkty zyskują renomę

Polskie produkty zyskują renomę

Proces budowania świadomości polskiej marki w społeczeństwie przynosi efekty. Coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na kraj pochodzenia i kupuje towary z logo „made in Poland”. 86 proc. deklaruje, że chce w ten sposób wspierać rodzime firmy. Przekłada się to także na rynki zagraniczne – polskie produkty zyskują renomę wśród zagranicznych konsumentów.

czytaj więcej »

Newsletter