Aktualności więcej »

F2J REMAN zbuduje nowy zakład w Radomiu

F2J REMAN zbuduje nowy zakład w Radomiu

18 kwietnia 2018

Francuska spółka F2J REMAN zamierza wybudować w Radomiu zakład specjalizujący się w regeneracji małych i średnich silników, skrzyń biegów oraz przekładni planetarnych. Akt notarialny w sprawie nabycia gruntu podpisały władze miasta i zarząd spółki.

czytaj więcej »

Polwax: Myślimy o ekspansji poza Polskę, a nawet poza Europę

17 kwietnia 2018

W 2018 globalny rynek wosków z parafiny będzie wart ponad 5 mld dolarów, szacuje Research&Market. Ta sama firma analityczna ocenia, że do 2025 roku branża urośnie o prawie 2,27 mld dolarów.

czytaj więcej »

EME Aero – nowa inwestycja na lotniczej mapie Podkarpacia

16 kwietnia 2018

W województwie podkarpackim, w Gminie Trzebownisko, powstanie jedna z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej, jakie obecnie funkcjonują w Europie. Spółka EME Aero (Engine Maintenance Europe) jest przedsięwzięciem joint venture Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG.

czytaj więcej »

Żadna firma nie jest za mała na robotyzację

13 kwietnia 2018

 W czwartek 5 kwietnia podczas spotkania prasowego z cyklu Cobots Experts’ Breakfast w Warszawie Jürgen Von Hollen, prezes Universal Robots, podsumował wyniki za rok 2017 potwierdzające dynamiczny rozwój rynku robotów współpracujących. Była to pierwsza wizyta prezesa Universal Robots w Polsce i naszym regionie.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Nowy model opony całorocznej

Nowy model opony całorocznej

Tomasz Czarnecki

Wbrew opiniom niektórych fachowców koncerny coraz częściej wprowadzają na rynek opony wielosezonowe. Przykładem nowe ogumienie z serii KMAX.

Volkswagen Touareg na rynku

Tomasz Czarnecki

Kolor ma znaczenie

Tomasz Czarnecki

Dachser chwyta wiatr w żagle

Kinga Wiśniewska

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

//

Newsletter