Aktualności więcej »

Jest umowa na rozbudowę olsztyńskiej fabryki Michelin

Jest umowa na rozbudowę olsztyńskiej fabryki Michelin

1 września 2014

Michelin Polska podpisał umowę na rozbudowę Zakładu Opon Rolniczych fabryki opon w Olsztynie. Koncern w latach 2014-2018 wyda na ten cel ok. 100 milionów euro.

czytaj więcej »

Dębica zwiększa zyski dzięki efektywności

28 sierpnia 2014

W pierwszym półroczu 2014 roku Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 1 028,8 mln zł, czyli o 1 proc. wyższe niż w pierwszym półroczu 2013 roku. Za sam drugi kwartał odnotowano wzrost przychodów ze sprzedaży o 5,7 proc. r/r. Natomiast zysk netto za pierwsze półrocze 2014 roku wyniósł 82,4 mln zł, czyli aż o 60,9 proc. więcej niż za pierwsze półrocze ubiegłego roku, głównie dzięki zwiększeniu efektywności kosztów produkcji.

czytaj więcej »

Comau Robotics oraz Gema zapraszają na targi Taropak

27 sierpnia 2014

Duże zainteresowanie zwiedzających na targach Automaticon w Warszawie, na których firma Comau wraz z firmą Gema zaprezentowały specjalne stanowisko zrobotyzowane do paletyzacji całych warstw kartonów, ogromne zainteresowanie zwiedzających na wydarzeniu Noc Robotów, na którym robot Comau paletyzował worki przed pięciotysięcznym gronem zwiedzających, bardzo duże zainteresowanie Dniami Otwartymi Robotyki Comau oraz dziesiątki zapytań klientów o roboty paletyzujące serii PAL, roboty 6-osiowe, kompletne linie paletyzujące wyposażone w maszyny do owijania w folie stretch oraz maszyny do obkurczania – to wszystko sprawia że firm: Comau oraz Gema nie może zabraknąć na targach Taropak 2014.

czytaj więcej »

Nagroda The Frost & Sullivan dla technologii Forcam

26 sierpnia 2014

Globalna firma doradcza The Frost&Sullivan przyznała firmie Forcam GBMH prestiżową nagrodę dla najlepszego rozwiązania, wspierającego zaawansowane procesy zarządzania produkcją. Oprogramowanie Factory Framework zostało wyróżnione tytułem “New Product Innovation Leadership Award 2014”. Według analityków Frost&Sullivan jest to przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować światowy rynek MES i aktywnie pomagać przedsiębiorstwom we wdrażaniu koncepcji „Industry 4.0”.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

CSR Sifang rozszerza współpracę z PSI

CSR Sifang rozszerza współpracę z PSI

Witold Zygmunt

PSI wdraża kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją dla CSR Qingdao Sifang Locomotive Co. Ltd. – wiodącego chińskiego producenta kolejowego.

Zmień pracę z głową

Opracowała Gracja Sokół

GUS poprawia dane o PKB

Witold Zygmunt

To BI or not to BI?

Ireneusz Krak, dyrektor ds, rozwoju, BPSC S.A.

Kolejny sterowiec Goodyeara w powietrzu

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Komentarze więcej komentarzy »

Gemba Kaizen

Gemba Kaizen

Długotrwały proces Kaizen nigdy nie powinien orientować się tylko na aspekt finansowy.

czytaj więcej »

Potęga czasu

Potęga czasu

Quick Response Manufacturing opiera się na czterech kluczowych filarach: potędze czasu i jego wpływie na całkowite koszty operacyjne i jakość; strukturze organizacyjnej opierającej się na jednostkach ORM; dynamice systemu pokazując skomplikowane zależności pomiędzy maszynami, ludźmi i wytwarzanymi produktami oraz wdrożeniu w obrębie całego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »

Newsletter