Aktualności więcej »

IAC zbuduje zakład w Opolu

IAC zbuduje zakład w Opolu

24 lutego 2017

Ponad 500 osób planuje docelowo zatrudnić firma IAC, która ulokuje się na terenie opolskiej podstrefy WSSE. Powstawać tam będą elementy wykończenia wnętrz samochodowych.

czytaj więcej »

Magazyn dla Sanden Manufacturing Poland gotowy

23 lutego 2017

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, informuje o zakończeniu inwestycji dla Sanden Manufacturing Poland. Obiekt liczy blisko 6500 m kw. i powstał w Polkowicach, obok już istniejącego zakładu produkcyjnego. Uroczyste otwarcie Sanden Logistics Poland – pierwszego centrum logistycznego Sanden w Europie odbyło się 21 lutego br.

czytaj więcej »

Szwedzi przejmują polskiego producenta zamków

22 lutego 2017

Szwedzka grupa Assa Abloy przejęła działającego od 90 lat w Lesznie producenta zamków i kłódek – LOB S.A. Transakcja, której kwoty nie ujawniono, ma zostać sfinalizowana w II kwartale 2017 roku.

czytaj więcej »

PSA może przejąć Opla

20 lutego 2017

Wieści o możliwej ogromnej transakcji w branży motoryzacyjnej wstrząsnęły w ostatnich dniach biznesem. PSA rozważania odkupienia od General Motors europejskich marek amerykańskiego koncernu – Opla. Ewentualna transakcja będzie dotyczyć też zakładów w Polsce.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Zmiany personalne w P3

Zmiany personalne w P3

Witold Zygmunt

P3, wyspecjalizowany właściciel, deweloper oraz zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, wzmacnia swój zespół w Polsce. Andrzej Wroński, Country Head P3 w Polsce, promował Ewę Daszkowską na szefa działu Property Management wzmacniając równocześnie zespół o dwie osoby.

Druga młodość ERP

Andrzej Morawski, wiceprezes zarządu, BPSC SA.

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

Newsletter