Aktualności więcej »

T4B planuje budowę własnej fabryki w Miliczu

T4B planuje budowę własnej fabryki w Miliczu

26 sierpnia 2016

Spółka T4B zajmująca się opracowaniem koncepcji, projektowaniem i wdrażaniem automatyki oraz rozwiązań informatycznych, telekomunikacyjnych i elektronicznych w celu optymalizacji procesów biznesowych w firmach planuje kilkunastomilionową inwestycję w dolnośląskim Miliczu.

czytaj więcej »

Powstaną dwa nowe centra badawcze

25 sierpnia 2016

Na terenie Zabrza i Mazańcowic z pomocą środków Programu Inteligentny Rozwój, powstaną wyposażone w nowoczesny sprzęt, centra badawczo-rozwojowe.

czytaj więcej »

Alumetal podwoi moce produkcyjne

24 sierpnia 2016

Alumetal przeznaczy 58 milionów złotych na rozbudowę zakładu w Gorzycach. Jeden z największych w Europie producentów stopów metalowych podwoi swoje moce produkcyjne w tym zakładzie.

czytaj więcej »

Fanuc w gronie najbardziej innowacyjnych firm świata

22 sierpnia 2016

Magazyn MIT Technology Review, wydawany przez Massachusetts Institute of Technology, opublikował raport “50 Smartest Companies 2016”. Eksperci wyróżnili 50 przedsiębiorstw, które łączą innowacyjność w dziedzinie technologii z efektywnością modelu biznesowego. Fanuc jako globalny lider technologii CNC i robotyki oraz jedyny masowy producent robotów przemysłowych  zajął w nim 27. miejsce.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Fabryki coraz bardziej zielone

Fabryki coraz bardziej zielone

Witold Zygmunt

Inwestycje firm produkcyjnych w rozwiązania ekologiczne przybierają na sile. Jak w każdej gałęzi gospodarki, poszanowanie środowiska naturalnego nabiera coraz większego znaczenia, zaś możliwości pochwalenia się wdrożeniami eko-innowacji stanowi znaczący plus w oczach odbiorców...

10 wskazówek jak wynająć pojazd za granicą

Tomasz Czarnecki, na podstawie informacji Avis Polska i własnych

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

Newsletter