Aktualności więcej »

Mr Garden kupił teren pod fabrykę

Mr Garden kupił teren pod fabrykę

22 lipca 2014

Mr Garden – producent wyrobów z drewna powiązany z firmą Stelmet z Zielonej Góry – nabył 26,2 ha terenu zlokalizowanego w Grudziądzu przy ul. Droga Graniczna należącego do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

czytaj więcej »

PESA rozpoczyna współpracę z UWZ

21 lipca 2014

Na Targach Przemysłowych InnoProm 2014 w Jekaterynburgu prezes PESA Bydgoszcz SA Tomasz Zaboklicki i dyrektor generalny UralWagonZawod Oleg Sijenko podpisali list intencyjny w sprawie powołania wspólnego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »

Firmy produkcyjne sięgają po technologie mobilne

18 lipca 2014

Przedsiębiorstwa produkcyjne coraz częściej sięgają po rozwiązania mobilne – podkreślają analitycy firmy ASTOR. Technologie stosowane wcześniej głównie przez firmy usługowe, dostosowane do potrzeb fabryk pozwalają m.in. na uzyskanie dostępu do informacji na temat produkcji z dowolnego miejsca o dowolnym czasie, czy szybką reakcję w razie awarii. Odpowiednio skonfigurowany system mobilnego zarządzania może umożliwić przeprowadzanie ważnych zmian na linii produkcyjnej zdalnie, za pośrednictwem smartfona, na przykład wprost z bałtyckiej plaży.

czytaj więcej »

Trilogiq prezentuje system Graphit

17 lipca 2014

Trilogiq Poland, polski oddział firmy Trilogiq SA, światowego lidera w dziedzinie elastycznych rozwiązań logistycznych służących do wdrażania Lean Manufacturing, zainaugurował wprowadzenie na polski rynek nowego produktu, systemu Graphit. Premiera odbyła się podczas międzynarodowych targów „Innowacje, Technologie, Maszyny”, które odbyły się w Poznaniu, w dniach 3-6 czerwca tego roku.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Badanie Goodyeara: kluczowa rola Unii Europejskiej dla przyszłości transportu drogowego

Badanie Goodyeara: kluczowa rola Unii Europejskiej dla przyszłości transportu drogowego

oprac. MP

Według najnowszego badania, przeprowadzonego przez Goodyeara wśród przedstawicieli branży transportowej, przepisy wywierają kluczowy wpływ na działalność flot pojazdów ciężarowych w Europie. Badanie objęło około 600 menedżerów flot z ośmiu europejskich rynków oraz Turcji...

Co dalej z ryczałtami?

Marzenna Plewa-Dziurdzia

Prywatnym autem, służbowo, bez umowy - odpowiadamy na pytanie Czytelniczki

Łukasz Chojnowski adwokat | leader, R. Olszewski J. Tokarski i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza

Komentarze więcej komentarzy »

Gemba Kaizen

Gemba Kaizen

Długotrwały proces Kaizen nigdy nie powinien orientować się tylko na aspekt finansowy.

czytaj więcej »

Potęga czasu

Potęga czasu

Quick Response Manufacturing opiera się na czterech kluczowych filarach: potędze czasu i jego wpływie na całkowite koszty operacyjne i jakość; strukturze organizacyjnej opierającej się na jednostkach ORM; dynamice systemu pokazując skomplikowane zależności pomiędzy maszynami, ludźmi i wytwarzanymi produktami oraz wdrożeniu w obrębie całego przedsiębiorstwa.

czytaj więcej »

Newsletter