Aktualności więcej »

NEWAG na kolejnym etapie cyfryzacji

NEWAG na kolejnym etapie cyfryzacji

19 lutego 2018

Polski producent taboru szynowego optymalizuje proces projektowo-produkcyjny dzięki zastosowaniu systemu PDM Autodesk Vault i jego integracji z systemem ERP.

czytaj więcej »

ArcelorMittal Poland zmodernizuje hutę w Sosnowcu

16 lutego 2018

Władze ArcelorMittal Poland zadecydowały o gruntownej modernizacji walcowni walcówki w dawnej hucie Cedler w sosnowieckiej dzielnicy Dańdówka. Planowana przebudowa ma na celu przede wszystkim podniesienie jakości oferowanych produktów. Koszt przedsięwzięcia to prawie 120 mln zł.

czytaj więcej »

Woodward ponownie inwestuje w Niepołomicach

14 lutego 2018

W oczekiwaniu na przepisy dotyczące Specjalnych Stref Ekonomicznych, przedsiębiorcy występują  o zezwolenia na działalność w strefie na starych zasadach. O możliwość realizacji kolejnej reinwestycji w Niepołomicach, wystąpiła do Krakowskiego Parku Technologicznego spółka Woodward Poland i otrzymała od zarządu KPT czwarte już zezwolenie, upoważniające do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego.

czytaj więcej »

NSK Steering Systems Europe i PWSZ w Wałbrzychu uruchamiają studia dualne

12 lutego 2018

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu i japońska NSK Steering Systems Europe uruchamiają dualny system kształcenia na kierunku logistyka. Umowę w tym zakresie przedstawiciele obu stron podpisali 18 stycznia.

czytaj więcej »

Wiadomości Log24.pl więcej »

Niższe ceny biletów na Arenę Produkcji tylko do piątku

Niższe ceny biletów na Arenę Produkcji tylko do piątku

Witold Zygmunt

Już tylko do końca tygodnia obowiązuje preferencyjna cena biletów na konferencję Arena Produkcji. Wyjątkowe wydarzenie, dedykowane menedżerom z firm produkcyjnych, odbędzie się 7 marca we Wrocławiu.

Tajniki PDCA

Witold Zygmunt

Dachser: 20 lat dla DIY

Kinga Wiśniewska

Komentarze więcej komentarzy »

Niemiecka  gospodarka napędzi polskich producentów

Niemiecka gospodarka napędzi polskich producentów

Ostatnie dane z gospodarki niemieckiej mogą być odczytywane pozytywnie. To jedna z najważniejszych, w zasadzie najbardziej istotna gospodarka w Unii Europejskiej. Zatem wszelkie dane z niej pochodzące odbiją się na innych rynkach europejskich, w tym na polskim.

czytaj więcej »

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB o 3.5 proc. jest realny

Wzrost PKB na poziomie 3,5–3,6 proc. jest w tym roku możliwy do uzyskania. Prognozy poszczególnych instytucji różnią się od siebie głównie tym, w jaki sposób poszczególne czynniki będą wpływały na ten wzrost gospodarczy.

czytaj więcej »

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Ocena planu reindustrializacji wymaga czasu

Niewątpliwie rozpoznanie słabości czy wyzwań polskiej gospodarki w perspektywie następnej dekady jest słuszne. Stale zwracano uwagę na pułapkę średniego rozwoju tych krajów, które mogą popaść w pułapkę produkcji o niskiej wartości dodanej, która nie tworzy nowych miejsc pracy i jest skazana na konkurencję przez niskie płace. To jest sytuacja dzisiejszej Polski.

czytaj więcej »

//

Newsletter