Opis wydarzenia

Polska ze względu na położenie geograficzne coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w dziedzinie logistyki. O ile w dalszym ciągu przede wszystkim handlujemy z krajami UE, to jednak w ostatnich latach zdecydowanie wzrasta wymiana handlowa z krajami leżącymi na innych kontynentach. W związku z tym coraz większego znaczenia nabiera sprawny system transportu morskiego i kolejowego a co za tym idzie – multimodalnego. W przetargach dotyczących przewozów drogowych klienci coraz częściej pytają o możliwości firmy transportowej w zakresie organizowania przewozów intermodalnych. Może więc nadszedł czas, aby firmy transportowe wzięły pod uwagę w swoich strategiach rozwoju poszerzenie usług o przewozy intermodalne.

Tematem konferencji będą nowe europejskie rozwiązania transportowo-logistyczne oferowane na rynku oraz szanse dla przewozów kontenerowych, intermodalnych w naszym regionie. Wiele firm zagranicznych dostrzegło nie tylko zalety naszego centralnego położenia na mapie Europy, ale również postrzega nasz kraj, jako sprawny i jeszcze dość tani punkt przerzutowy do innych krajów, zwłaszcza na Wschód.

Podczas konferencji będzie się można dowiedzieć, dlaczego firmy produkcyjne poszukują możliwości przeniesienia swoich produktów z dróg na tory i czy operatorzy logistyczni są gotowi na taki manewr oraz w jaki sposób zaplanować efektywny i spójny system transportu intermodalnego. Ponadto zaprezentowane zostaną możliwości inwestycyjne dla firm europejskich w Chinach i Hong Kongu wpływ powstania konsorcjum P3 na zmianę układu sił na rynku transportu morskiego i związanego z nim transportu intermodalnego.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie dziękujemy za ogromne zainteresowanie tegoroczną edycją konferencji Multimodal Europe.
Informujemy, że rejestracja uczestników została zamknięta.

Prelegenci

Dr Wing-Hin Chung
Invest Hong Kong

Frank Schuhholz
ERS Railways

Grzegorz Zdybel
DB Schenker Logistics

Przemysław Komar
DB Schenker Logistics

Damian Bącler
Porath Customs Agents GmbH

Krzysztof Pusłowski
Trimble

Aleksandra Kocemba
Raben Transport

Beata Mizeracka
Hupac

Michał Mierzwiński
DLS Logistics

Tomasz Łotocki
Transics

Piotr Plewa
Polzug Intermodal

Tytus Święcicki
China Shipping

Maciej Brzozowski
Hafen Hamburg Marketing

Opinie uczestników

Na konferencjach organizowanych przez Eurologistics można spotkać ludzi, którzy od lat są w branży i dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w poszczególnych biznesach logistycznych.

Wojciech Weiss
Graphene Partners