Budowanie przewagi

Budowanie przewagi

Teodor Kula, dyrektor zarządzający ESA Logistika Polska, Chieff Bussinss Developement Officer ESA Group
Naturalne w dzisiejszych czasach jest korzytanie z usług wyspecjalizowanych firm w zakresie transportu i magazynowania towarów, jednak w mojej opinii to mniej popularne usługi typu in-house są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy. I to nie tylko, jakby się można było spodziewać ze względów finansowych. Korzystanie z usług operatorów logistycznych, przejmujących zadania także z zakresu logistyki wewnętrznej czy VAS, pozwala producentom na skupienie się i rozwijanie swojej głównej działalności, tak aby lepiej reagować na potrzeby swoich własnych klientów.
Optymializacja kosztów jest tu miłym dodatkiem, ponieważ operator, będąc specjalistą z zakresu logistyki i obsługując całościowo kilka łańcuchów dostaw, jest w stanie zaproponować znacznie niższe koszty jednostkowe. Dodatkowo, jeśli współpraca taka budowana jest w duchu partnerstwa, pozwala wypracować nieoczekiwane korzyści zarówno dla klienta, jak i samego operatora w postaci np. usprawnień procesów wewnętrznych, wspólnych inicjatyw optymalizacyjnych, czy działań z zakresu CSR Tworzy to kolejną wartość dodaną tego rodzaju usług i niepodważalnie wpływa na wzrost konkurencyjności.

Dogonione marzenie

Dogonione marzenie

Anna Czubaszek, kierowca zawodowy, wykształcony pedagog, bloger modowy opowiada o tym dlaczego uprawia ten teoretycznie męski zawód i jak jest traktowana w branży. Mówi także o poziomie prowadzenia pojazdów przez użytkowników ciągników siodłowych.

czytaj więcej »

Trudne negocjacje

Trudne negocjacje

Anna Paluszek-Dancewicz, spedytor krajowy i międzynarodowy w transporcie rzeczy i osób w firmie „Anbarden Bartłomiej Dancewicz” opowiada o sytuacji na linii przewoźnik-nadawca transportu, radzeniu sobie z pakietem mobilności oraz problemach z kierowcami.

czytaj więcej »

Dokąd zmierzasz spedycjo?

Dokąd zmierzasz spedycjo?

Rolf-Dieter Lafrenz, prezes Cargonexx GmbH opowiada o zmianach na rynku usług spedycyjnych w Polsce  perspektywach rozwoju „elektronicznych spedycji” oraz ciekawej sytuacji w jakiej znalazły się małe spedycje. 

czytaj więcej »

Eurologistics Newsletter