Touareg już na rynku

26 kwietnia 2018

Na rynku zadebiutował Touareg, oferowany z silnikiem 3.0 V6 TDI o mocy 231 KM lub 286 KM. Jednostka napędowa seryjnie współpracuje z 8-stopniową automatyczną przekładnią Tiptronic. Ceny wynoszą odpowiednio, 256.290 zł i 274.090 zł.

Za kilka lat gama SUV-ów Volkswagena na świecie będzie liczyła 20 modeli. Już w tej chwili auta tego typu cieszą się ogromną popularnością i reprezentują jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku pod względem sprzedaży. Nowy Touareg to najbardziej zaawansowany technologicznie model Volkswagena. Może być wyposażony w liczne systemy wspomagające kierowcę, które wpływają na poprawę zarówno właściwości jezdnych, jak i komfortu podróżowania. Należą do nich, między innymi:

• System Night Vision – dzięki kamerze termowizyjnej identyfikujący w nocy ludzi i zwierzęta.

• System ułatwiający jazdę w korku i w miejscu robót drogowych. Do 60 km/h zapewnia częściowo automatyczne kierowanie autem – utrzymuje Touarega na pasie ruchu, przyspiesza i hamuje.

• System monitorujący ruch poprzeczny, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

• Aktywny system czterech kół skrętnych.

• System zapobiegający przechyłom nadwozia z elektromechanicznie regulowanymi stabilizatorami.

• IQ.Light – matrycowe reflektory LED, czyli interaktywne sterowanie światłami drogowymi i mijania za pośrednictwem kamery.

• System Head-up Display, który wyświetla informacje bezpośrednio na przedniej szybie. W nowym Touaregu Volkswagen prezentuje po raz pierwszy w pełni cyfrowy Innovision Cockpit, który łączy cyfrowe wskaźniki (12-calowy wyświetlacz Digital Cockpit) z rozbudowanym systemem multimedialnym Discover Premium, którego ekran po przekątnej liczy 15 cali. Obydwa wyświetlacze razem tworzą cyfrowy zestaw informacyjno-komunikacyjno-rozrywkowy, służący również do obsługi pokładowych funkcji. Za pośrednictwem Innovision Cockpit kierowca może dopasować działanie systemów asystujących oraz podnoszących komfort do osobistych upodobań.

Największy SUV Volkswagena daje się personalizować równie łatwo jak smartfon. W chwili rynkowego debiutu Volkswagen oferuje Touarega z  trzylitrowymi turbodieslami. Do wyboru są dwa silniki V6 o mocy 170 kW/231 KM oraz 210 kW/286 KM, od jesieni będzie dostępny benzynowy silnik V6 osiągający 250 kW/340 KM. W późniejszym terminie dołączy do nich również turbodiesel 4.0 V8 o mocy 310 kW/421 KM. Pierwsze samochody zamówione teraz pojawią się w Polsce pod koniec czerwca.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Serwisy są otwarte

31 marca 2020

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów. Samochody Mercedes-Benz Vans pozostają na służbie w sektorze prywatnym i publicznym.

czytaj więcej »


Nowe pojazdy Tesco

30 marca 2020

Tesco powiększyła swoją flotę pojazdów dostawczych w Wielkiej Brytanii o 52 nowe samochody z zasilanymi falownikiem, w pełni elektrycznymi agregatami chłodniczymi E-200 firmy Thermo King.

czytaj więcej »


Jak zmniejszyć emisję CO2 o 1 mln ton rocznie

30 stycznia 2020

Shell przygotowuje się do projektu sprzyjającego dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego w Niemczech. Firma rozbuduje swoją sieć niemieckich stacji LNG do 34–45 placówek i będzie je zaopatrywać w neutralne pod względem emisji CO2 paliwo bioLNG[1]. Inicjatywa ta umożliwia rozwijającej się branży transportu drogowego w Niemczech zmniejszanie śladu węglowego początkowo nawet o 1 mln ton CO2 rocznie do połowy lat 20. XXI wieku.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter