Rozmiary Conti

27 stycznia 2017

Continental uzupełnił gamę ogumienia z czujnikami ContiPressureCheck o kolejne rozmiary. Continental iTyre dostępne są teraz w 32 rozmiarach, a ich oferta będzie nadal poszerzana. Bazując na własnych rozwiązaniach technologicznych, Continental stale rozbudowuje swoją ofertę produktową. Wraz z początkiem 2017 roku, gama Continental iTyre z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ContiPressureCheck do pomiaru ciśnienia i temperatury, została uzupełniona o nowe rozmiary. Obecnie oferta składa się z 32 rozmiarów.

Continental iTyre oferowane są flotom transportowym, w szczególności tym, które mają już zainstalowany system ContiPressureCheck i chcą  wyeliminować proces wklejania czujników przy każdym montażu nowych opon. Firmy nieposiadające systemu również mogą zastosować to rozwiązanie. Użycie elektronicznego miernika ciśnienia pozwala znacznie przyśpieszyć monitoring ogumienia oraz warsztatową obsługę pojazdu. Rezygnując z manualnego pomiaru ciśnienia na rzecz zbliżeniowego, flota może znacząco zredukować przestoje serwisowe swoich pojazdów w warsztacie.

Koncern zastosował w iTyre nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na stały monitoring stanu technicznego opon. Zebrane ze wszystkich opon dane, dzięki czujnikom ContiPressureCheck umieszczonym wewnątrz opony, mogą być na bieżąco przesyłane do centralnej jednostki sterującej, a następnie przetwarzane i wysyłane dalej. Kierowca informacje odczytuje na wyświetlaczu deski rozdzielczej w kabinie samochodu, dzięki czemu kontroluje równocześnie stan całego ogumienia w ciągniku i naczepie, w czasie rzeczywistym. Ponadto system ContiPressureCheck jest kompatybilny z różnymi systemami telematycznymi, dzięki czemu dane z pomiarów ciśnienia i temperatury może przesyłać do urządzeń zewnętrznych. W ten sposób operator floty ma natychmiastowy dostęp do przejrzystych informacji i może sprawniej zarządzać ogumieniem.

Stała kontrola ciśnienia w oponach to dla flot gwarancja szybkiego wykrywania nieprawidłowości, unikania niebezpiecznych awarii i kosztownych przestojów na trasie. Rozszerzenie gamy opon iTyre o kolejne popularne rozmiary i modele, to nie tylko odpowiedź na oczekiwania rynku, ale także element globalnej strategii rozwoju Continental przewidzianej na 2017-2025 rok obejmującej działania i inwestycje skierowane na poprawę bezpieczeństwa, efektywność i komunikację w ruchu drogowym.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Serwisy są otwarte

31 marca 2020

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów. Samochody Mercedes-Benz Vans pozostają na służbie w sektorze prywatnym i publicznym.

czytaj więcej »


Nowe pojazdy Tesco

30 marca 2020

Tesco powiększyła swoją flotę pojazdów dostawczych w Wielkiej Brytanii o 52 nowe samochody z zasilanymi falownikiem, w pełni elektrycznymi agregatami chłodniczymi E-200 firmy Thermo King.

czytaj więcej »


Jak zmniejszyć emisję CO2 o 1 mln ton rocznie

30 stycznia 2020

Shell przygotowuje się do projektu sprzyjającego dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego w Niemczech. Firma rozbuduje swoją sieć niemieckich stacji LNG do 34–45 placówek i będzie je zaopatrywać w neutralne pod względem emisji CO2 paliwo bioLNG[1]. Inicjatywa ta umożliwia rozwijającej się branży transportu drogowego w Niemczech zmniejszanie śladu węglowego początkowo nawet o 1 mln ton CO2 rocznie do połowy lat 20. XXI wieku.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter