Podsumowanie 2016 roku – Europ Assistance Polska

6 lutego 2017

Europ Assistance Polska podsumowała 2016 rok pod względem obsługi spraw assistance. W minionym roku firma zrealizowała o 20% więcej zgłoszeń niż w roku poprzedzającym. 65% wszystkich spraw dotyczyło kwestii związanych z awarią samochodu. Z kolei 14% klientów potrzebowało pomocy medycznej.Z roku na rok nie tylko zwiększa się liczba programów assistance, powierzanych nam do obsługi przez naszych partnerów biznesowych, ale również zauważalna jest zwiększająca się liczba obsługiwanych spraw w ramach tych samych programów. W konsekwencji w 2016 r. firma Europ Assistance obsłużyła o 20% spraw więcej niż w roku poprzedzającym. Wzrost ten widać zarówno w sprawach zakresu assistance medycznego, domowego, jak i podróżnego.

Stale rosnąca popularność usług assistance oraz zwiększająca się świadomość klientów mają wpływ na częstotliwość wykorzystania tych usług. Tradycyjnie w 2016 roku Polacy najczęściej potrzebowali pomocy assistance samochodowego, która stanowiła 65% wszystkich spraw. Najwięcej zgłoszeń w tym zakresie, bo aż 61% wymagało holowania, a 17% klientów skorzystało z wynajmu pojazdu zastępczego. Drugi co do liczby obsłużonych spraw stanowił assistance medyczny (14%). Pomoc w sytuacji nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku najczęściej świadczona była w ramach wyjazdów turystycznych.

Z roku na rok coraz więcej klientów korzysta również z assistance domowego. W 2016 r. ten rodzaj pomocy stanowił 10% wszystkich spraw. Klienci najczęściej korzystali ze świadczeń serwisu sprzętu RTV/AGD (23%) oraz z usług hydraulika (17%), a także elektryka (6%), i ślusarza (3%). – Rosnące wykorzystanie assistance jest związane niewątpliwie z coraz większą ogólną świadomością klientów, ale również promowaniem assistance przez naszych partnerów oraz nas samych. Nie bez znaczenia jest też  atrakcyjna cenowo i funkcjonalnie oferta assistance dołączana do oferty naszych partnerów bankowych, ubezpieczeniowych, leasingowych oraz affinity – wyjaśnia Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.

Rok 2016 zaowocował również nowymi rozwiązaniami technologicznymi, na które postawiło Europ Assistance Polska. Firma postanowiła wykorzystać nowoczesne technologie, w celu stworzenia aplikacji GEO Care, która pozwala na optymalne w czasie zorganizowanie pomocy assistance samochodowego, jak również monitorowanie poprzez geolokalizację czasu i trasy przyjazdu pomocy drogowych.

Ostatnie newsy Flota Auto Biznes więcej newsów »

Serwisy są otwarte

31 marca 2020

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów. Samochody Mercedes-Benz Vans pozostają na służbie w sektorze prywatnym i publicznym.

czytaj więcej »


Nowe pojazdy Tesco

30 marca 2020

Tesco powiększyła swoją flotę pojazdów dostawczych w Wielkiej Brytanii o 52 nowe samochody z zasilanymi falownikiem, w pełni elektrycznymi agregatami chłodniczymi E-200 firmy Thermo King.

czytaj więcej »


Jak zmniejszyć emisję CO2 o 1 mln ton rocznie

30 stycznia 2020

Shell przygotowuje się do projektu sprzyjającego dekarbonizacji ciężkiego transportu drogowego w Niemczech. Firma rozbuduje swoją sieć niemieckich stacji LNG do 34–45 placówek i będzie je zaopatrywać w neutralne pod względem emisji CO2 paliwo bioLNG[1]. Inicjatywa ta umożliwia rozwijającej się branży transportu drogowego w Niemczech zmniejszanie śladu węglowego początkowo nawet o 1 mln ton CO2 rocznie do połowy lat 20. XXI wieku.

czytaj więcej »


Nowi „zawodnicy” DKV

16 stycznia 2020

Digitalizacja produktów, ekspansja w zakresie opłat drogowych, ochrona klimatu, rozwiązania big data oraz wzmocnienie usług finansowych. To obszary przewagi strategicznej DKV Euro Service. Ich realizację wzmocnią światowej klasy eksperci i praktycy, którzy na przełomie 2019 i 2020 roku dołączyli do Grupy DKV.

czytaj więcej »


Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki, 30.01. Warszawa

14 stycznia 2020

Szerokości, czyli digitalizacja transportu, spedycji i logistyki pod takim hasłem odbędzie się 30.01 konferencja organizowana przez Betacom i Hewlett Packard Enterprise. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej »


Eurologistics Newsletter